Shoutbox 0 nowych PW 


26 Stron V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Honda S2000
marcinwrxsti
post Mon, 02 Nov 2020 - 21:46
Post #101


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 April 2009
Skąd: Łódź





Montaż uniballi to najlepsza modyfikacja, jaką zrobiłem. Efekt przerósł moje oczekiwania. Inne auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 02 Nov 2020 - 21:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Yaca
post Wed, 04 Nov 2020 - 06:26
Post #102


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(marcinwrxsti @ Mon, 02 Nov 2020 - 21:46) *
Montaż uniballi to najlepsza modyfikacja, jaką zrobiłem. Efekt przerósł moje oczekiwania. Inne auto.


możesz coś wiecej napisać o swoich doświadczeniach ? jaki przebieg masz na uniballach?


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinwrxsti
post Wed, 04 Nov 2020 - 07:33
Post #103


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 April 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(Yaca @ Wed, 04 Nov 2020 - 06:26) *
możesz coś wiecej napisać o swoich doświadczeniach ? jaki przebieg masz na uniballach?


Około 15 tysiecy km. Raz na pół roku wymieniam, któryś z uniballi. Za 200, 300 PLN. Słychać że uniball się zużywa, stuka delikatnie a później bardziej. Mam uniballe od 2 lat.

Ja nie jeżdżę autem na codzień. Służy tylko do upalania.
Po montażu samochód stał się "ostry", jak skalpel. Idzie za ręką, reaguje od razu na ruch kierownicą. Na kierownicy brak jest luzu.

W połączeniu ze zwiększeniem kąta wyprzedzenia s. Z. Jest to inne auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Wed, 04 Nov 2020 - 09:14
Post #104


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





dzięki za podzielenie się swoimi dośiwadczeniami wink.gif - jeśli to nie tajemnica to napisz jeszcze czy używasz serii Fluro MS (motorsport ) bo na to wskazywała by podana przez Ciebie cena przy wymianaach - jeździsz z osłonami ? masz jakoś dodatkowo zabezpieczone uniballe? rozumiem że latasz po torach a nie rajdowo/kjs ? poza plusami dot. większej precyzji w prowadzeniu nie doszukałeś się minusów typu większa nerwowość przy dużych prędkościach, dochamowaniach ? niestety u mnie sporo zmian bedzie zaadoptowanych do samochodu w tym samoym momencie dlatego będe miał trudniej odczuć (zwłaszcza jako amator) która część jakie przyniosła korzyści lub co gorsza pogorszyła prowadznie itp..



--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinwrxsti
post Wed, 04 Nov 2020 - 10:42
Post #105


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 April 2009
Skąd: Łódź





Tak , mam z tej serii. Jeżdżę po torach. Raz w roku wyryp na warszawskim KWC Służewiec. Nie mam osłon (jak pewnie wiesz są różne teorie na ich temat). Nie zauważyłem istotnych wad tej modyfikacji, oprócz braku komfortu i potrzeby wymiany części. Zalet jest za to wiele.

Tak, była nerwowość w zachowaniu się auta. Ale mam wrażenie , że wynikała ona z braku doświadczenia w szybkiej jeździe a nie z zasady. Auto jest czułe i trzeba ostrożnie kręcić kierownicą. Szczególnie jeśli jesteś na trasie i np masz krótki magiel. Ale można się do tego przyzwyczaić. (po za tym ja nie tylko okazjonalnie jeżdże w ruchu)

Subaru z zasady prowadzi się źle. To nie jest auto wyścigowe:) Montaż uniballi plus regulacje sprawiły, że jest konkurencyjne w mocniejszej stawce( Evo , Rs, z mocami często większymi o 100 ps i więcej). Nawet przy pozostawieniu seryjnego zawieszenia.

U Ciebie modyfikacji jest więcej i pewnie ta różnica będzie mniejsza lub trudniejsza do określenia.

Mogę wysłać jakieś zdjęcia na tel kom , bo tu nie potrafię.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barbapapa11
post Wed, 11 Nov 2020 - 00:53
Post #106


User
Dołączył: Thu, 28 March 2019





CYTAT(marcinwrxsti @ Wed, 04 Nov 2020 - 10:42) *
Tak , mam z tej serii. Jeżdżę po torach. Raz w roku wyryp na warszawskim KWC Służewiec. Nie mam osłon (jak pewnie wiesz są różne teorie na ich temat). Nie zauważyłem istotnych wad tej modyfikacji, oprócz braku komfortu i potrzeby wymiany części. Zalet jest za to wiele.

Tak, była nerwowość w zachowaniu się auta. Ale mam wrażenie , że wynikała ona z braku doświadczenia w szybkiej jeździe a nie z zasady. Auto jest czułe i trzeba ostrożnie kręcić kierownicą. Szczególnie jeśli jesteś na trasie i np masz krótki magiel. Ale można się do tego przyzwyczaić. (po za tym ja nie tylko okazjonalnie jeżdże w ruchu)

Subaru z zasady prowadzi się źle. To nie jest auto wyścigowe:) Montaż uniballi plus regulacje sprawiły, że jest konkurencyjne w mocniejszej stawce( Evo , Rs, z mocami często większymi o 100 ps i więcej). Nawet przy pozostawieniu seryjnego zawieszenia.

U Ciebie modyfikacji jest więcej i pewnie ta różnica będzie mniejsza lub trudniejsza do określenia.

Mogę wysłać jakieś zdjęcia na tel kom , bo tu nie potrafię.


Uniballe masz tylko na tyle, czy przód też? Zastanawiam się nad zrobieniem wahaczy do imprezy gc poprzecznych na tył, bo to mega prosta sprawa, reszta to już większa zabawa i na razie myślałem tylko nad nimi i nie wiem czy faktycznie odczuje cokolwiek z tej modyfikacji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wymaxclinowany
post Sun, 22 Nov 2020 - 20:16
Post #107


Rookie
Dołączył: Sat, 21 November 2020
Skąd: Bytów





Śledzę fanpage na fejsie. mega projekt !!
dobra inspiracja smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sun, 06 Dec 2020 - 14:28
Post #108


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(marcinwrxsti @ Wed, 04 Nov 2020 - 10:42) *
Tak , mam z tej serii. Jeżdżę po torach. Raz w roku wyryp na warszawskim KWC Służewiec. Nie mam osłon (jak pewnie wiesz są różne teorie na ich temat). Nie zauważyłem istotnych wad tej modyfikacji, oprócz braku komfortu i potrzeby wymiany części. Zalet jest za to wiele.

Tak, była nerwowość w zachowaniu się auta. Ale mam wrażenie , że wynikała ona z braku doświadczenia w szybkiej jeździe a nie z zasady. Auto jest czułe i trzeba ostrożnie kręcić kierownicą. Szczególnie jeśli jesteś na trasie i np masz krótki magiel. Ale można się do tego przyzwyczaić. (po za tym ja nie tylko okazjonalnie jeżdże w ruchu)

Subaru z zasady prowadzi się źle. To nie jest auto wyścigowe:) Montaż uniballi plus regulacje sprawiły, że jest konkurencyjne w mocniejszej stawce( Evo , Rs, z mocami często większymi o 100 ps i więcej). Nawet przy pozostawieniu seryjnego zawieszenia.

U Ciebie modyfikacji jest więcej i pewnie ta różnica będzie mniejsza lub trudniejsza do określenia.

Mogę wysłać jakieś zdjęcia na tel kom , bo tu nie potrafię.


dzieki jeszcze raz za info!

CYTAT(wymaxclinowany @ Sun, 22 Nov 2020 - 20:16) *
Śledzę fanpage na fejsie. mega projekt !!
dobra inspiracja smile.gif


thx wink.gif

--------

.....dalej dłubie wieczorami, większość to pierdoły które są mało widoczne albo nie do końca jest sens nad nimi się rozpisywać, ale pare spraw udało sie pchnąć do przodu

- posortowane są już wszystkie śrubki, nakrętki, podkładki, mocowania węży itp...
- zwrotnice mają już prze gwintowane wszystkie otwory, pojawił się problemy przy montażu nawiewu na tarcze - zestaw APR nie pasuje p&p pod kit AP Racing, nie ma tragedii ale konieczne jest podszlifowanie w kilku miejscach,
- w miedzy czasie przygotowywałem kolejne elementy do montażu, tym razem wpadło mi w ręce dość ciekawy sprzęt (laser) który pomógł w odczyszczaniu, mocowania silnika do łap, tylna belka dyfra, rozrusznik, alternator, miska itp),
- kolejne elementy trafiły na pisakowane i wracają już po proszku - poduszki dyfra będą dodatkowo usztywnione (poza podkłądkami) a w przyszłości może zrobi się wersje "solid",
- "nowa" poliftowa skrzynia biegów wyczyszczona, wszystkie śrubki na nowo pocynkowane, wszystko skręcone zgodnie z manualem i Nm,

na koniec - w ostatnich dniach dzięki pomocy znajomego z zagranicy (dzięki DAWID!!) udało się kupić zestaw pod suchą miskę olejowa zaprojektowany od podstaw pod F20, ponoć jeździł tylko 5 wyścigów w jakiejś „formule”. Jako że jest to używka to będzie konieczne rozebranie wszystkie co do śrubki, nie wiem jeszcze jak z weryfikacją wydajności pompy ale mam już kilka pomysłów, brakuje w zestawie zbiornika więc będzie temat do przemyśleń :-P















































--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mati0618
post Sun, 06 Dec 2020 - 15:12
Post #109


User
Dołączył: Fri, 19 November 2010





Gdzie ogarniasz cynkowanie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Mon, 07 Dec 2020 - 16:06
Post #110


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





lokalne firmy z Mielca (np. Galmet) ale uprzedzam że generalnie jest problem żeby przyjeli takie małe zlecenie na drobnice, poza tym dostarczyłem ostatnio wszystkie elementy już po wyczyszczeniu w myjce ultradzwiękowej i kąpieli w kwasie w temp 85'C wink.gif


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FOOR!4
post Mon, 07 Dec 2020 - 17:41
Post #111


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 December 2006
Skąd: 3CITY





Glupio bylo chlopu Lego Technix kupic to sobie Honde sklada wink.gif ! ZAJEBISTA ROBOTA !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zetipe
post Sun, 10 Jan 2021 - 04:05
Post #112


Rookie
Dołączył: Mon, 09 January 2017
Skąd: wałcz





kto w mielcu posiada laser którym czyściłeś alternator itp? radzi sobie z korozją?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sun, 10 Jan 2021 - 11:08
Post #113


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(FOOR!4 @ Mon, 07 Dec 2020 - 17:41) *
Glupio bylo chlopu Lego Technix kupic to sobie Honde sklada wink.gif ! ZAJEBISTA ROBOTA !

thx! wink.gif

CYTAT(Zetipe @ Sun, 10 Jan 2021 - 04:05) *
kto w mielcu posiada laser którym czyściłeś alternator itp? radzi sobie z korozją?


poszło pw wink.gif


---------

btw. skoro już temat odkopany to szybka aktualizacja - prace posuwają się bardzo wolno ale jak zawsze przy tego typu tematach sporo jest pieepszenia z duperelami które przy okazji trzeba odczyścić/pocynkować/pomalować a praktycznie tego nie widać

- bak był już zamontowany ale jednak został ściągnięty żeby zlać stare paliwo,
- przewody hamulcowe i paliwówka zamontowane na podłodze, nie mam jeszcze pomysłu jak obejść/uprosić ustrojstwo dot. odpowietrzenia baku, musze się mocniej zagłębić w temat,
- przegwintowane i nasmarowane zostały wszystkie otwory w podłużnicach pod przednie i tylne sanki a przy skręcaniu całości zamontowane zostały podkładki „ridig collar” niwelujące luzzy miedzy wspominanymi podłużnicami a sankami - wszystko nasmarowane i skręcono dyno zgodnie z Nm,
- linki ręcznego nie wykazywały konieczności wymiany więc odświeżone wpadły na swoje miejsce,
- magiel trafił również na swoje miejsce wraz z zero bump steer kitem,
- kolejno zamontowałem praktycznie nową pompkę sprzęgła i wysprzęglik + przewód GOODRIDGE,
- odświeżone serwo wraz z pompą zamontowane,
- przewody podpięte pod ABS,

stay tuned smile.gif















































--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sat, 23 Jan 2021 - 10:37
Post #114


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011










--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Sat, 23 Jan 2021 - 17:09
Post #115


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Dobra robota robione auto jak być powinno.
Jak zobaczyłem foty zawieszenia na uniballach poczułem ból kręgosłupa wink.gif. W związku z nimi krótkich gwintów nie masz się co obawiać, bo to jest spokojnie wystarczające.

Dobrze zauważyłem że pozostawiłeś stare uszczelki pompy hamulcowej?

Wloty na błotnikach to chińszczyzna?

W którymś miejscu na fotach co wzmocnienia konstrukcji robisz z przetłoczeniami. Zauważyłem że przesadziłeś z siłą uderzenia w stempel i obwódka nierobocza matrycy odcisnęła się na materiale. W tym przypadku praktycznie niezauważalnie zmniejsza to sztywność ale w porównaniu do całego projektu ta niezgodność ze sztuką tu nie pasuję wink.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sun, 24 Jan 2021 - 14:08
Post #116


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT
Dobra robota robione auto jak być powinno.

dzięki wink.gif

CYTAT
Dobrze zauważyłem że pozostawiłeś stare uszczelki pompy hamulcowej?

nie do końca wiem o jakich uszczelkach piszesz, jeśli chodzi o uszczelkę między pompą a serwem to tak została założona stara w tej samej pozycji ale stan był b.dobry

CYTAT
Wloty na błotnikach to chińszczyzna?

tak, kupione z ali,




większość osób montuje to "od góry" na zwykłych nitach ale mi zależały na takim efekcie finalnym:







CYTAT
W którymś miejscu na fotach co wzmocnienia konstrukcji robisz z przetłoczeniami. Zauważyłem że przesadziłeś z siłą uderzenia w stempel i obwódka nierobocza matrycy odcisnęła się na materiale. W tym przypadku praktycznie niezauważalnie zmniejsza to sztywność ale w porównaniu do całego projektu ta niezgodność ze sztuką tu nie pasuję wink.gif.


zgadza się, przyznam że robiłem to pierwszy raz i nie było czasu na poprawki, troche eksperymentowałem z drubością blachy i wiem już gdzie zrobiłęm błędy i myśle że w przyszłości kolejne elelemnty będa dużo lepiej wykonane, poza tym prasa hydraluliczna PHM-ka 160t która nie miała opcji "zwolnienia" to dużo za dużo laugh.gif

------
btw.
przednie zwrotnice "prawie" gotowe





--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Sun, 24 Jan 2021 - 16:20
Post #117


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Ten nawiew to jest na powierzchnię cierną tarczy czy tylko tak wygląda? Wedle sztuki chyba robi się nawiew do "wnęterza" tarczy, bo tak chłodzisz tylko jedną stronę, chyba że planujesz jeszcze coś w stylu bbs turbofan'ów...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sun, 24 Jan 2021 - 16:35
Post #118


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





nawiew nie jest tylko na strone cierną ale umożliwia również chłodzenie tarczy od środka, niestety nie mam dokłądniejszych zdjęć







--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olozwirski
post Sun, 24 Jan 2021 - 20:57
Post #119


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





Jaki rozmiar maja śruby trzymające zacisk do adaptera?
Piękna robota!


--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zetipe
post Mon, 08 Feb 2021 - 18:37
Post #120


Rookie
Dołączył: Mon, 09 January 2017
Skąd: wałcz





w jaką mase celujesz finalnie jak auto będzie poskladane?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Stron V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 16:51