Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> BMW E36 compact 1.8is rajdówka
kuba9449
post Mon, 07 Feb 2022 - 16:24
Post #1


User
Dołączył: Mon, 25 July 2011





MODEL: BMW E36 1.8is

Modyfikacje

Silnik: w trakcie

Modyfikacje głowicy: porting +wałki catcams

Modyfikacje bloku: brak

Układ dolotowy: ITB dbilas dynamic

Układ wydechowy: oczekuje

Układ wtryskowy: seria

Elektronika: w trakcie, EMU

Układ chłodzenia: większa chłodnica od wersji z klimą

Układ napędowy: szpera ori 4.44, na wymianę elektroszpera 4.1

Zawieszenie: bilstein b6, eibach prokit, topmount i tuleja acentryczna z M3

BODY KIT: laminaty


Historia tego auta w moich rękach zaczyna się pod koniec 2020 roku, kiedy to wpadł do głowy pomysł kupienia taniego gruza do upalania (miało być taniego a same części już grubo przekroczyły 50tys laugh.gif ), w okolicy pojawiło się na sprzedaż e36 z isem pod maską, wyprute z zawieszeniem tatechnix i zaspawanym dyfrem, swego czasu startowało w kjs, szybkie oglądanie i wziąłem smile.gif



Samochód dawał frajdę z zabawy, trochę poprawiliśmy go wizualnie.




Jeśli chodzi o projekty to bardziej idę w zabytki, ale po głowie chodziły pomysły aby rozwinąć trochę tą furę, zwiększyć moc itp. ale najpierw udało się zrealizować coś co po głowie chodziło od lat czyli start w kjs smile.gif To spowodowało decyzję aby ogarnąć ten projekt trochę bardziej. Na pierwszy ogień poszedł zawias, wleciał bilstein b6, eibach prokit, nowe wahacze, top mounty i tuleje acentryczne z M3. Samochód zaczął prowadzić się nieporównywalnie lepiej, w tym setupie ważył 1060kg. W międzyczasie silnik odszedł do krainy wiecznych łowów, a ze w roku 2021 miałem trochę spraw do pozamykania, projekt przestał aż do jesieni.
Wymieniłem silnik, wrzuciłem ITB dbilas dynamic oraz wygodniejszy shifter.






Wleciały laminaty, szyby z poliwęglanu, kubły z pasami 6pkt, interkom sparco oraz lekkie aku.




Kolejne mody to przeróbka tylnych wahaczy na tarcze plus wzmocnienie, osłony spodu i xbrace. Wleciała hydrołapa i przy okazji wymieniłem tarcze i przewody na nowe. Z racji tego że na zaspawanym dyfrze średnio się jeździ na czas, wrzuciłem seryjną szperę.





Na tą chwilę w planie mam jeszcze wrzucenie głowicy po portingu z wałkami catcamsa, zrobienie kompletnego wydechu, wystrojenie tego na emu, wleci jeszcze lekka deska i lekka nagrzewnica. Temat będę aktualizował w trakcie prac.

Na bieżąco wrzucam foty (tego i innych projektów) na instagram i facebook: https://www.instagram.com/kuba9449_jp_works/
https://www.facebook.com/JP-Works-100365544844430/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 07 Feb 2022 - 16:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
racesupport
post Tue, 08 Feb 2022 - 23:27
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Ja tam mam sentyment do compacta, fajne autko, osobiście latałem kilka lat takim z silnikiem S50B32 i będę miło wspominał całe życie wink.gif powodzonka !


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Fri, 11 Feb 2022 - 09:48
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Foty nie działają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba9449
post Fri, 11 Feb 2022 - 11:42
Post #4


User
Dołączył: Mon, 25 July 2011





CYTAT(racesupport @ Tue, 08 Feb 2022 - 23:27) *
Ja tam mam sentyment do compacta, fajne autko, osobiście latałem kilka lat takim z silnikiem S50B32 i będę miło wspominał całe życie wink.gif powodzonka !

Dzięki smile.gif Z s50 to chyba nieźle latało?

CYTAT(kylo @ Fri, 11 Feb 2022 - 09:48) *
Foty nie działają.

Poprawione.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Fri, 11 Feb 2022 - 13:34
Post #5


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Sprawdzałeś ile na tych klapach lekkich schodzi się z wagą?
Jak nie zmienie na inny wóz to może bym coś takiego u siebie podziałał, a przynajmniej z przodem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba9449
post Fri, 11 Feb 2022 - 18:14
Post #6


User
Dołączył: Mon, 25 July 2011





Nie ważyłem poszczególnych elementów, zważyłem auto przed redukcją masy i sprawdzę ile waży całe finalnie, aczkolwiek przy montażu i noszeniu czuć było dużą różnicę zwłaszcza przy masce i klapie, błotniki mniej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba9449
post Tue, 10 May 2022 - 12:57
Post #7


User
Dołączył: Mon, 25 July 2011





Wywliłem przepływkę i wrzuciłem cewkofajki od m52. Wszystko odpalone na emu smile.gif
Zostało zamontować głowicę po portingu z catcamsami i projekt będzie zamknięty. Prawdopodobnie trafi na sprzedaż.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba9449
post Thu, 28 Jul 2022 - 07:59
Post #8


User
Dołączył: Mon, 25 July 2011









Wjechała głowica po protingu, cat camsy, lekka deska i nagrzewnica, do tego zamiast licznika wyświetlacz biegów a na środku tablet do reszty parametrów.
Auto jest wystrojone na bardzo spokojnej mapie dlatego nawet nie było hamowane. Tak jak wspominałem drugi projekt jest już w miarę zaawansowany i bmw idzie na sprzedaż, ponieważ potrzebuję funduszy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 21:05