Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nissan 370Z Nismo, Time Attack / Clubsport
StanZee
post Mon, 29 Nov 2021 - 11:32
Post #41


User
Dołączył: Wed, 15 September 2021





CYTAT(pawel934 @ Mon, 29 Nov 2021 - 10:56) *
Cholera, aktualnie upalam po torach najczęściej MX-5 ND z ABS (też modzony układ hamulcowy - Stoptech C43 4tłok na tarczy pływającej), wcześniej Clio 3 sport (często na slicku) i musiałem zgooglować po przeczytaniu tematu, co to jest Ice Mode, bo szczęśliwie nigdy nie doświadczyłem. Możliwe, że te auta po prostu nie posiadają Ice Mode w ABS, czy mam farta?

W jednych autach Ice Mode (lub inne bugi związane z ABS) uwidaczniają się bardziej, w innych mniej - nigdy nie wiesz na co trawisz, ale z tego co ja researchowałem problem częściej występuje w nowych modułach ABS, gdzie przez różne regulacje jest pełno takich właśnie niby funkcji bezpieczeństwa, które może i zdają egzamin w pewnych sytuacjach na ulicy i przy stock set upie, ale nie przy torowej, agresywnej jeździe. Jest naprawdę pełno informacji w internecie o Ice Modzie, ale konkluzja jest praktycznie zawsze taka sama. Są na tylko tylko dwa potencjalne rozwiązania - albo ABS Delete albo swap na sportowy ABS, i to by było na tyle. Z tego co ja się orientuje nie ma opcji, żeby przeprogramować stockowe sterowniki i po prostu pousuwać z nich Ice Mode i inne podobne. Jak Ice Mode u Ciebie nie występuje to nic tylko się cieszyć z zaoszczędzonych pieniędzy potrzebnych do rozwiązania tego problemu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 29 Nov 2021 - 11:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
StanZee
post Mon, 29 Nov 2021 - 11:53
Post #42


User
Dołączył: Wed, 15 September 2021





CYTAT(piwo @ Sun, 28 Nov 2021 - 15:50) *
Ja mam inne auto opel speedster z trybem ice mode w absie w standardzie to raz jadac 30km/h i skrecajac na pole parkingowe przed supermarketem auto wjebalo sie na chodnik bo abs odpuscil hamowanie calkowicie bo przednie kola wyczuly troche piasku. Innym razem wyprzedzilem jedno auto i zaczelem zwalniac przed kolejnnym to z 160 do 100 auto zwalnialo praktycznie tylko silnikiem bo byla nierowna droga i przednie kola lekko odrywaly sie od asfaltu i abs wlaczyl ice mode. Na drodze ok 100m prakrycznie auto nie wyhamowalo 160-100 i udalo sie to 5cm przed bagaznikiem auta. Malo co sie nie zesralem. Innym razem na torze ulez polecialem prosto znow przez delikatny piasek i znow ice mode zrobilo swoje. Skonczylo sie urwanym zderzakiem. Najgorsza byla nieprzewidywalnosc bo ten sam zakret pokonywalem z 10 razy i jak ice mode na piasku sie nie zalaczyl to droga hamowania powiedzmy 160-80 to bylo z 40m a gdy komp jednak na tym samym piasku wlaczyl icemode to droga sie wydluzala z 40 do 200m. Najgorsze ze ten tryb sie wylaczal dopiero gdzies po trzech sekundach lub zdjeciu nogi z hamulca a po 3s to czlowiek byl juz w polu.

No miałem tutaj identyczne doznania i zgadzam się, że najgorsza była w tym wszystkim ta nieprzewidywalność, bo nie było reguły kiedy ice mode się tak naprawdę włączy. Normalnie jedziesz swoim stałym tępem, naciskasz hamulec, a tu nagle nie wiadomo dlaczego, pedal robi się twardy jak beton, auto prawie nic nie hamuje (mimo, że często słychać popiskiwanie opon i widać z nich dym) i leci bezwładnie na wprost bez żadnej możliwości skrętu - jedyne co możesz robić to tak naprawdę próbować ratować się ręcznym, bo mimo pulsacyjnego hamowania Ice Mode nie odpuszcza przez jakieś kilka sekund, a wtedy często już jest za późno sad.gif

Poniżej demonstracja jak to wygląda:
https://www.youtube.com/watch?v=uAfS6tlOtp4...hannel=JDMTimes
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 29 Nov 2021 - 22:11
Post #43


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(pawel934 @ Mon, 29 Nov 2021 - 10:56) *
Cholera, aktualnie upalam po torach najczęściej MX-5 ND z ABS (też modzony układ hamulcowy - Stoptech C43 4tłok na tarczy pływającej), wcześniej Clio 3 sport (często na slicku) i musiałem zgooglować po przeczytaniu tematu, co to jest Ice Mode, bo szczęśliwie nigdy nie doświadczyłem. Możliwe, że te auta po prostu nie posiadają Ice Mode w ABS, czy mam farta?

Spróbuj znaleźć taki odcinek, gdzie jest duży uskok i przed uskokiem hamujesz na granicy przyczepności. U mnie tylko w takim momencie ABS glupiał.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Mon, 29 Nov 2021 - 23:24
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Dopiero teraz, po 20 latach, się dowiedziałem czemu W126 na lodzie (hamulce sprawne, nowe opony) stwierdził że jedzie dalej mimo prędkości 30-40km/h wink.gif Skończyło się, na szczęście, na drobnych uszkodzeniach.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Tue, 30 Nov 2021 - 05:10
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





20 lat temu zjeżdżając Hondą Accord z oblodzonej górki hamulce zaczęły działać dopiero po wyłączeniu zapłonu. Teraz wiem dlaczego.
BTW Audi kiedyś umożliwiało dezaktywację ABS przełącznikiem w kabinie. Ciekawe czemu z tego zrezygnowali.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 30 Nov 2021 - 06:30
Post #46


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





bo obecnie to bardzo rozbudowany system z esp elektrycznym ukladem kierowniczym a dwa auta maja juz nawet zawieszenia skonfigurowane tak by wspolgrac z tymi systemami bezpieczenstwa i przy ich awarii auto bez tych systemow moze mocno niebezpiecznie sie prowadzic. ogolnie wylaczenie abs to nie jest rozwiazanie. ja bylem bardzo niezadowolony po wyciagnieciu bezpiecznika abs z rozkladu balansu hamowania. po prostu blokowalo przod i bez zaciagania recznego dodatkowo przy gwaltownym hamowaniu to praktycznie nic sie nie dzialo i tylko dym z przednich opon szedl przy czym tyl czulem praktycznie nie hamowal wogole. totalnie do dupy. jak juz rezygnowac z absu to tylko w imie zastapienia go korektorem hamowania, balansu przod tyl (przerobieniem wszystkich 4 przewodow hamulcowych z absu spod maski do wnetrza i podpieciem pod korektor) i ustawieniem go na torze pod siebie. wtedy ma to rece i nogi. samo odpiecie absu przy pozostawieniu wezy na pompie abs to straszna glupota i nie dziala to tak jak nalezy.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Tue, 30 Nov 2021 - 07:46
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Zgadza się, dezaktywacja ABS (w aucie z ESP) to kompletny nonsens. Kiedyś w B5 świrował mi sterownik ABS, co skutkowało jego brakiem - wtedy ostre hamowanie (na suchym) wyglądało jakby auto nie miało hamulców - zblokowane jedno przednie koło, masa dymu i auto dalej leci jak w poślizgu.

Stare Audi miały tą funkcję chyba jako naleciałość z modeli rajdowych, podobnie jak blokadę dyfra, chyba aby sprawniej latać po szutrach. Bardziej współczesnym autem mało kto zjeżdża z asfaltu, nie mówiąc już o rajdowaniu.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
StanZee
post Tue, 30 Nov 2021 - 11:55
Post #48


User
Dołączył: Wed, 15 September 2021





CYTAT(_adams_ @ Tue, 30 Nov 2021 - 07:46) *
Zgadza się, dezaktywacja ABS (w aucie z ESP) to kompletny nonsens. Kiedyś w B5 świrował mi sterownik ABS, co skutkowało jego brakiem - wtedy ostre hamowanie (na suchym) wyglądało jakby auto nie miało hamulców - zblokowane jedno przednie koło, masa dymu i auto dalej leci jak w poślizgu.

Stare Audi miały tą funkcję chyba jako naleciałość z modeli rajdowych, podobnie jak blokadę dyfra, chyba aby sprawniej latać po szutrach. Bardziej współczesnym autem mało kto zjeżdża z asfaltu, nie mówiąc już o rajdowaniu.

Przy wyłączonym ABS możemy chociaż liczyć na pełną powtarzalność i systematyczność w hamowaniu. Jak dla mnie to nie ma nic gorszego niż szwankujący ABS, bo nigdy tak naprawdę nie wiesz czy masz hamulec czy nie - pełna loteria. Też w zależności od typu ABS-u, różnie się zachowa po wypięciu wtyczki - np. mój aktualny Mk60E1 nadal po wypięciu bezpiecznika, działa super intuicyjnie i naturalnie - w większości starych BMW jest chyba podobnie, ale to fakt że seryjny, zetkowy ABS działał tragicznie po wypięciu wtyczki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 30 Nov 2021 - 12:03
Post #49


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(StanZee @ Tue, 30 Nov 2021 - 11:55) *
Przy wyłączonym ABS możemy chociaż liczyć na pełną powtarzalność i systematyczność w hamowaniu. Jak dla mnie to nie ma nic gorszego niż szwankujący ABS, bo nigdy tak naprawdę nie wiesz czy masz hamulec czy nie - pełna loteria. Też w zależności od typu ABS-u, różnie się zachowa po wypięciu wtyczki - np. mój aktualny Mk60E1 nadal po wypięciu bezpiecznika, działa super intuicyjnie i naturalnie - w większości starych BMW jest chyba podobnie, ale to fakt że seryjny, zetkowy ABS działał tragicznie po wypięciu wtyczki

W RX8 deaktywacja ABS powoduje brak korektora siły hamowania. 100% idzie na przód.
Pełna zgoda, że szwankujący ABS bardzo utrudnia jazdę i trzeba ciągle obserwować,czy aby przypadkiem nie wyskoczył błąd smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
StanZee
post Tue, 30 Nov 2021 - 12:13
Post #50


User
Dołączył: Wed, 15 September 2021





CYTAT(jackkpl @ Tue, 30 Nov 2021 - 12:03) *
W RX8 deaktywacja ABS powoduje brak korektora siły hamowania. 100% idzie na przód.
Pełna zgoda, że szwankujący ABS bardzo utrudnia jazdę i trzeba ciągle obserwować,czy aby przypadkiem nie wyskoczył błąd smile.gif.

Tylko, że Ice Mode to nie błąd, tylko teoretycznie nowoczesny safety feature/funkcja zaprogramowana w ABS. Nie pojawi ci się żadna kontrolka, ani komputer nie z czyta tego jako błąd - włączy się w tak naprawdę losowym momencie, a następnie po kilku sekundach ustąpi i hamulec będzie dalej już działał "normalnie"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Tue, 30 Nov 2021 - 18:46
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





Dezaktywacja ABS w Audi była właśnie po to żeby skrócić drogę hamowania na śliskiej nawierzchni, typu lód, świeży ubity śnieg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 30 Nov 2021 - 18:50
Post #52


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(StanZee @ Tue, 30 Nov 2021 - 12:13) *
Tylko, że Ice Mode to nie błąd, tylko teoretycznie nowoczesny safety feature/funkcja zaprogramowana w ABS. Nie pojawi ci się żadna kontrolka, ani komputer nie z czyta tego jako błąd - włączy się w tak naprawdę losowym momencie, a następnie po kilku sekundach ustąpi i hamulec będzie dalej już działał "normalnie"

Tak, wiem jak to dziala. PIsze o bledzie abs (typu odlaczenie czujnika). Wtedy w RX8 niestety droga hamowania jest jeszcze dluzsza, bo hamuje tylko 1 os.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
StanZee
post Tue, 31 Jan 2023 - 14:24
Post #53


User
Dołączył: Wed, 15 September 2021





Podzielę się upgradem zawieszenia

Custom 3-way by Łukasz/Zoltan







Obecne zawieszenie, czyli KW V3, nie zdawało egzaminu na torze, a w szczególnie na slicku. Świetny uliczny gwint, ale na tor się zupełnie nie nadaje. Załączam filmik z ostatniej rundy na Kielcach, gdzie autem już bujało jak łódką



https://www.youtube.com/watch?v=QDKELmQ6Hzk...annel=nismozeta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 31 Jan 2023 - 14:30
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



jeśli to nie tajemnica to jaki koszt nowego zawiasu, jakie możliwości regulacji ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 31 Jan 2023 - 15:58
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



a bardziej wydajna niż nowa seria ? laugh.gif
Ja dorabiam chłodnice w Tarczynie jest gość no i jednak sporo taniej niż Ty zapłaciłeś i jeszcze na Wólce Węglowej mam gościa co dorabia z miedzi w dobrej cenie.
A klimę to chyba już kupiłeś gotowca ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
StanZee
post Tue, 31 Jan 2023 - 16:56
Post #56


User
Dołączył: Wed, 15 September 2021





Koszt 3-way to 16k zł, ale może się różnić w zależności od auta. Regulacja to szybka kompresja, wolna kompresja, wolne odbicie i wysokość. Łukasz też ma opcje na tańszego 2-way albo jeszcze droższego 4-way.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 01 Feb 2023 - 07:16
Post #57


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(StanZee @ Tue, 31 Jan 2023 - 14:24) *


no powiem szczerze ze dla mnie na tym filmie to ten zawias pracuje wrecz rewelacyjnie. przechylow tylko tyle by zapewnic trackje (lekko przysiada zewnetrzne tylne kolo przy przyspieszaniu co raczej pozytywne, lekko przysiada przod przy hamowaniu co raczej pozytywne), pelna stabilnosc na wybojach, zadnych wytracen rownowagi czy podbic wybic kola. no rewelacja. nie wiem czy osiagniesz cos jeszcze poza ten rewelacyjny zawias. szukaj ale moim zdaniem tu nie bylo nic do poprawy.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Wed, 01 Feb 2023 - 09:04
Post #58


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Dla mnie też na filmie bardzo dobrze to wygląda. Oglądając stwierdziłem właśnie że mi by taki zawias pasował. Ale też rozumiem że każdy ma swoje preferencje i dąży do ich spełnienia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
StanZee
post Wed, 01 Feb 2023 - 11:58
Post #59


User
Dołączył: Wed, 15 September 2021





Może faktycznie skala problemu nie jest dobrze uwidoczniona na moim filmiku, gdzie wybrałem jeszcze te "sprzyjające" ujęcia. Poniżej pełny filmik z tej imprezy.

https://www.youtube.com/watch?v=Bi-xieldMz8...rallyvideoprvpl

Dodatkowo kilka zdjęć, również ten sam event.

Wydaje mi się, że na dobrze dobranym zawieszeniu nie powinien progiem obcierać na nawrotkach i podnosić kół w powietrze tongue.gif Całe auto jest na unibalach, ma sztywne staby, jedynie czuje, że zawias jest słabym punktem. Problem się szczególnie uwidacznia na slicku i auto się dobrze nie prowadzi. Po konsultacjach z KW, powiedzieli mi że V3 nie jest właściwym zawieszeniem do moich potrzeb, że jest to typowo uliczny gwint i jak chce twardsze sprężyny to proponują albo KW Clubsport albo Competition.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Wed, 01 Feb 2023 - 12:38
Post #60


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Ty wiesz najlepiej jak auto się prowadzi. Tym nie mniej unoszące się koło wewnętrzne widziałem nawet w formule 1 i nie wiem czy to aż tak wielki problem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 00:00