Shoutbox 0 nowych PW 


12 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sonic 7 EV, Lightweight electric racer
prnit
post Fri, 16 Jul 2021 - 00:03
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





za kilkanaście lat już ma nie być silników spalinowych, jak czytam pisma moto to właściwie wszystko to już tylko suvy z hybrydami, no tak to poszło i trzeba to zaakceptować, mi się to nie podoba ale nie ma to żadnego znaczenia. Projekt ciekawy ale te wszystkie elektryki to jakoś tak strasznie bezpłciowe są...mam nadzieje ze nie będe musiał tym jezdzić...chociaż kto wie.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 16 Jul 2021 - 00:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Fri, 16 Jul 2021 - 05:38
Post #42


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





ale co zaakceptowac? bo jakis durny umysl sobie cos wymyslil? jak kaze ci chodzic w obrozy na czworaka tez bedziesz chodzil? bo ktos sobie tak wymyslil?


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 16 Jul 2021 - 08:28
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(piwo @ Fri, 16 Jul 2021 - 05:38) *
ale co zaakceptowac? bo jakis durny umysl sobie cos wymyslil? jak kaze ci chodzic w obrozy na czworaka tez bedziesz chodzil? bo ktos sobie tak wymyslil?

robisz to już od dawna jak Ci zagrają. Masz tylko jakąś małą przestrzeń która udaje Twoją wolność - to wszystko na co Ci pozwolili.
A przez Covida będzie tylko gorzej - patrz Francja na początek.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 16 Jul 2021 - 09:56
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kontrolm @ Fri, 16 Jul 2021 - 08:28) *
robisz to już od dawna jak Ci zagrają. Masz tylko jakąś małą przestrzeń która udaje Twoją wolność - to wszystko na co Ci pozwolili.
A przez Covida będzie tylko gorzej - patrz Francja na początek.

Nie pisz o covid, bo temat zablokują smile.gif.
A co do grania jak zagrają to całe szczęście wielu z tego forum idzie pod prąd z tematami motoryzacyjnymi.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 16 Jul 2021 - 11:03
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(jackkpl @ Fri, 16 Jul 2021 - 09:56) *
Nie pisz o covid, bo temat zablokują smile.gif.
A co do grania jak zagrają to całe szczęście wielu z tego forum idzie pod prąd z tematami motoryzacyjnymi.


Może wielu ale ja mam wrażenie że coraz mniej...

zabawa ze stawianiem się przeciw temu jak zagrahą sie kończy jak nie zapłacisz na czas podatków, ZUS-u, mandatu, przekroczysz punkty karne, złapią Cię po pijaku albo stukniesz kogoś pojazdem bez OC laugh.gif
zawsze jednak się znajdą żmije i tygrysy jak w kawale:
Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 16 Jul 2021 - 11:21
Post #46


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kontrolm @ Fri, 16 Jul 2021 - 11:03) *
Może wielu ale ja mam wrażenie że coraz mniej...

zabawa ze stawianiem się przeciw temu jak zagrahą sie kończy jak nie zapłacisz na czas podatków, ZUS-u, mandatu, przekroczysz punkty karne, złapią Cię po pijaku albo stukniesz kogoś pojazdem bez OC laugh.gif
zawsze jednak się znajdą żmije i tygrysy jak w kawale:
Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno.

No i teraz odpowiedz sobie na jedno zajebiście ważne pytanie ,kim jesteś? tongue.gif.

Co do opresji władz masz rację. Kolega ze Szwecji opowiadał, że tam jest pułapka klasy średniej. Jak chcesz się wybić ponad, to musisz wyskoczyć mocno, do grona celebrytów. Jak jesteś bardziej zaradny i ogarnięty niż przeciętniak, to musisz się z tym kryć. Inaczej wystawiasz się na ostracyzm społeczny...


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 16 Jul 2021 - 11:34
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



tak mi się przypomniało pewne bardzo fajne źródło energii do elektryków - będąc na jakiejś wystawie lotniczej widziałem całkowicie autonomiczny zespół turbogeneratora APU (auxiliary power unit) zasilającego całą elektrykę w jakimś chyba Airbusie. Było to niewielkie i lekkie ustrojstwo coś jak silnik 1.6 generujce 340kw mocy. Piekne źródło mocy do elektryka do tego ciąg spalin byłby w stanie nieźle dodmuchać dyfuzor nawet na posotoju ;-)

Nie mogę teraz znaleźć zdjęć tego ale o coś w podobie:



--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 16 Jul 2021 - 11:41
Post #48


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kontrolm @ Fri, 16 Jul 2021 - 11:34) *
tak mi się przypomniało pewne bardzo fajne źródło energii do elektryków - będąc na jakiejś wystawie lotniczej widziałem całkowicie autonomiczny zespół turbogeneratora APU (auxiliary power unit) zasilającego całą elektrykę w jakimś chyba Airbusie. Było to niewielkie i lekkie ustrojstwo coś jak silnik 1.6 generujce 340kw mocy. Piekne źródło mocy do elektryka do tego ciąg spalin byłby w stanie nieźle dodmuchać dyfuzor nawet na posotoju ;-)

Nie mogę teraz znaleźć zdjęć tego ale o coś w podobie:

To byłoby fajne, gdyby miało większą sprawność niż obecne silniki diesela. Niestety eko-trend jest taki,że spalin ma nie być (widać). Tzn jak są gdzieś wydalane do atmosfery poza zasięgiem oczu, to jest eko. A jak są widoczne, to nie jest eko. Opel Ampera był chyba pierwszym samochodem z generatorem spalinowym nie podłączonym do napędu mechanicznie.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 16 Jul 2021 - 12:02
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



ja to rozpatruję tylko i wyłącznie pod kątem użycia tego w motorsporcie.
Do zastosowań cywilnych są już skonstruowane turbiny gazowe bardzo ekonomiczne i ekologiczne.
Ogólnie w etapie przejściowym (do czasu rozwinięcia lepszych źródeł zasilania silników elektrycznych) gdyby spalinowe jednostki przeszły na zasilanie gazowe ale takie skonstruowane od podstaw przez producentów silników ze specjalnie dostosowaną jednostką wykorzystującą w pełni zalety LPG CNG i trwałym układem wtrysowym Ziemia odetchnęła by a my mielibyśmy mocne ekonomiczne i ekologiczne autka


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Fri, 16 Jul 2021 - 12:18
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(jackkpl @ Fri, 16 Jul 2021 - 11:41) *
Opel Ampera był chyba pierwszym samochodem z generatorem spalinowym nie podłączonym do napędu mechanicznie.


Oj bardzo daleko mu do pierwszego wink.gif http://autobezsens.blogspot.com/2017/12/mo...n-magnetic.html


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maj0nez
post Fri, 16 Jul 2021 - 12:19
Post #51


User
Dołączył: Wed, 02 July 2014
Skąd: LOP





CYTAT(kontrolm @ Fri, 16 Jul 2021 - 12:02) *
ja to rozpatruję tylko i wyłącznie pod kątem użycia tego w motorsporcie.
Do zastosowań cywilnych są już skonstruowane turbiny gazowe bardzo ekonomiczne i ekologiczne.
Ogólnie w etapie przejściowym (do czasu rozwinięcia lepszych źródeł zasilania silników elektrycznych) gdyby spalinowe jednostki przeszły na zasilanie gazowe ale takie skonstruowane od podstaw przez producentów silników ze specjalnie dostosowaną jednostką wykorzystującą w pełni zalety LPG CNG i trwałym układem wtrysowym Ziemia odetchnęła by a my mielibyśmy mocne ekonomiczne i ekologiczne autka

Prawda +1


--------------------
1.8T + DQ250
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 16 Jul 2021 - 12:29
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT([Yossarian] @ Fri, 16 Jul 2021 - 12:18) *

jak i do 90% "nowości" w autach, większość z bajerów którymi się ludzie dziś jarają powstała jeszcze przed II WŚ albo w jej trakcie. "Postęp" w motoryzacji wręcz szokuje


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 16 Jul 2021 - 13:30
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(kontrolm @ Fri, 16 Jul 2021 - 12:29) *
jak i do 90% "nowości" w autach, większość z bajerów którymi się ludzie dziś jarają powstała jeszcze przed II WŚ albo w jej trakcie. "Postęp" w motoryzacji wręcz szokuje

Już raz wyjaśniałem z czym to się wiążę smile.gif Równie dobrze można powoli sądzić, że to Edison miał rację, a Tesla był szaleńcem lobbującym swój pomysł biggrin.gif

@Stef_Sonic7EV

Jakbyś potrzebował pomocy ze sterowaniem, falownikiem to pisz wink.gif
Co do silnika z model 3 to "hackować" raczej przydałoby się falownik. Same silniki to 3 fazy i czujniki smile.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 16 Jul 2021 - 13:32
Post #54


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kontrolm @ Fri, 16 Jul 2021 - 12:02) *
ja to rozpatruję tylko i wyłącznie pod kątem użycia tego w motorsporcie.
Do zastosowań cywilnych są już skonstruowane turbiny gazowe bardzo ekonomiczne i ekologiczne.
Ogólnie w etapie przejściowym (do czasu rozwinięcia lepszych źródeł zasilania silników elektrycznych) gdyby spalinowe jednostki przeszły na zasilanie gazowe ale takie skonstruowane od podstaw przez producentów silników ze specjalnie dostosowaną jednostką wykorzystującą w pełni zalety LPG CNG i trwałym układem wtrysowym Ziemia odetchnęła by a my mielibyśmy mocne ekonomiczne i ekologiczne autka

Gdyby szczerze chodziło o ekologię, to pewnie by tak zrobili smile.gif.


CYTAT([Yossarian] @ Fri, 16 Jul 2021 - 12:18) *

Ok smile.gif. Tak jak kontrolm pisze, technologia jest od dawna, kwestia wdrożenia na masową skalę. Jak śledziłem rynek elektrycznych aut od czasu Priusa, to wszystkie (mi znane lub popularne) hybrydy były połączone mechanicznie z silnikiem spalinowym.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 16 Jul 2021 - 16:06
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(jackkpl @ Fri, 16 Jul 2021 - 09:56) *
Nie pisz o covid, bo temat zablokują smile.gif.

nie covid był powodem zamknięcia smile.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Fri, 16 Jul 2021 - 22:39
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





CYTAT(kontrolm @ Fri, 16 Jul 2021 - 12:34) *
tak mi się przypomniało pewne bardzo fajne źródło energii do elektryków - będąc na jakiejś wystawie lotniczej widziałem całkowicie autonomiczny zespół turbogeneratora APU (auxiliary power unit) zasilającego całą elektrykę w jakimś chyba Airbusie. Było to niewielkie i lekkie ustrojstwo coś jak silnik 1.6 generujce 340kw mocy. Piekne źródło mocy do elektryka do tego ciąg spalin byłby w stanie nieźle dodmuchać dyfuzor nawet na posotoju ;-)

Nie mogę teraz znaleźć zdjęć tego ale o coś w podobie:

To silnik turbowałowy wiec "cała"moc jest przenoszona na wał. Odrzut nie jest taki jak w silnikach turbo-odrzutowych. Natomiast stosując taki do pojazdu to juz lepiej od razu nim napedzać koła wink.gif i juz takie pojazdy sa... M1 Abrams np tongue.gif


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stef_Sonic7EV
post Sat, 17 Jul 2021 - 09:13
Post #57


User
Dołączył: Thu, 01 April 2021





Widzę wątek żyje biggrin.gif

Ta jak Jacek pisał, na Pszczółkach poszło mi bardzo fajnie, najlepszy czas ever Sonikiem:
https://youtu.be/5C12kEgr8E8

Koledzy z ODS polecili mi fajną gumę na tył, Avon ZZR, szersza od Extrema (255 vs 245) i bardziej przewidywalna. Krzyczy jak jest na limicie, po limicie jest płynnie, ładny drift jak przepałuje i niewielka strata czasowa. Ciepło jest to wrzuciłem Extreme R7 na przód zamiast R5. Wygląda że kąty i zbieżność mam wreszcie dobrze zrobioną. Rozbieżny 1mm z przodu i mocno zbieżny tył, nawet 4-5mm. Na kartodromach nie przeszkadza, na Poznań jutro chyba trochę zejdę z tej zbieżności z tyłu.
Nie mam stabilizatorów tak więc tylko regulacja twardością sprężyn, jest trochę zabawy.
W RCP ścigam się na semi slicku, tak więc powoli dochodzę do limitu sprzętu, chociaż na Pszczółkach chcę w tym roku 42.x zrobić.

Jutro jadę na Poznań. Czasu jakiekoś rewelacyjnego nie będzie, bo aerodynamika auta będzie przeszkadzać i maks 170-180km/h się rozpędzam. Plus jedno stałe przełożenie mocno spowalnia auto powyżej 130km/h. Ale danych planuję zebrać sporo.

Ma być upalnie tak więc z chłodzeniem mogą być problemy. Plus BMS mnie nie lubi i nie chce rozmawiać po CAN2 dedykowanym do ładowarki ChaDemo. Walka w toku. Czyli będzie ładowanie 7kW i dłuuugie przerwy miedzy sesjami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stef_Sonic7EV
post Sat, 17 Jul 2021 - 09:43
Post #58


User
Dołączył: Thu, 01 April 2021





CYTAT(Rezor @ Fri, 16 Jul 2021 - 13:30) *
Już raz wyjaśniałem z czym to się wiążę smile.gif Równie dobrze można powoli sądzić, że to Edison miał rację, a Tesla był szaleńcem lobbującym swój pomysł biggrin.gif

@Stef_Sonic7EV

Jakbyś potrzebował pomocy ze sterowaniem, falownikiem to pisz wink.gif
Co do silnika z model 3 to "hackować" raczej przydałoby się falownik. Same silniki to 3 fazy i czujniki smile.gif


Dzięki za ofertę. To prawda, sterowanie i hackowanie jest falownikiem. Ta płytka daje radę, ustabilizowałem parametry dla swojego auta:
https://openinverter.org/shop/index.php?rou...p;product_id=62

Zostało mi zrobienie wysyłania parametrów inwertera po CAN i ten CAN2 dla chademo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 17 Jul 2021 - 11:52
Post #59


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT
Koledzy z ODS polecili mi fajną gumę na tył, Avon ZZR, szersza od Extrema (255 vs 245) i bardziej przewidywalna.

Ja podobne odczucia miałem po przejściu z cup2 na zzr. Mega przewidywalny tył na granicy poślizgu.

Jeżdżę od dłuższego czasu na zzr a64 z tyłu. Świetna przewidywalna opona. Też masz mieszankę a64 czy a24? Masz jakieś, może choćby przewidywania jak czasowo zzr do vr2 r7a wygląda? Podobne czasy czy jest jakaś delikatna różnica na rzecz którejś? Ja swoje optimum złapałem na zzr z tyłu i a052 z przodu no ale to z 63% rozkładu masy z tyłu. możesz zmierzyć jaka jest całkowita szerokość 255/40r17 zzr? Jeżdżę na 225 i ciekaw jestem czy by mi weszła.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 17 Jul 2021 - 13:18
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Tor uznaniowy / kultowy Poznań wpusci auto bez bez dachu, markizy nad głową oraz z całkowicie innym napędem niż pierwotny ? Przynajmniej za glośność nie zdejmą wink.gif
Osobiście życzę żeby tak, ale nie szkoda Ci potencjalnych nerwów na użeranie się z decydentami tam ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 10:44