Shoutbox 0 nowych PW 


26 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Honda S2000
Yaca
post Fri, 21 Aug 2020 - 21:28
Post #41


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





sanki przednie i tylne zostały wzmocnione i obspawane, pozostałe elementy zawieszenia przygotowane pod nowe tuleje (był poliuretan, będzie uniball)


























































































--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 21 Aug 2020 - 21:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bina
post Sat, 22 Aug 2020 - 05:40
Post #42


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Jaki to warsztat robi z taką dbałością o detale ? Zabezpieczanie tak ładnie taśmą wszystkiego, poprawianie otworów gwintownikiem. Widać że komuś się chce i wie jak to ważne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sat, 22 Aug 2020 - 08:32
Post #43


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





sam działam z takimi rzeczami bo mimo że mam zaprzyjaźnioną lakiernie proszkową to cieżko oczekiwać że ktoś to lepiej zrobi niż my sami - żmudna robota ale warto wink.gif

dodatkowo żeby wszystko fajnie się skręcało... śrubki, zaślepki, mocowania, opaski węży itp... trafiły do wytrawiania, oczyszczania i cynkowania na fabryczny żółty

















bak i osprzęt przygotowany do montażu (polecam parownice do czyszczenia)







zwrotnic nie rozbierałem bo 500km wstecz przy okazji długich szpilek wymieniane były wszysktie łożyska, oczyszczone i gotowe do montażu













--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sat, 22 Aug 2020 - 11:45
Post #44


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Śrubki bajera biggrin.gif. Czym lakierowane/malowane sanki?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Sat, 22 Aug 2020 - 11:53
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





CYTAT(pszczelaszkov @ Sat, 22 Aug 2020 - 11:45) *
Śrubki bajera biggrin.gif. Czym lakierowane/malowane sanki?

Po zdjęciach to proszek


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sat, 22 Aug 2020 - 12:37
Post #46


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





zgadza się - proszek wink.gif


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Sun, 23 Aug 2020 - 11:59
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Wow mega zrobione, a śrubki piaskowales czy szkielowales przed ocynkiem czy samo wytrawianie? Bo jak widziałem śrubki nie oczyszczone to średnio to wyglądało w tu jest bajka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LCQ
post Sun, 23 Aug 2020 - 12:27
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Sat, 06 January 2007
Skąd: to wiesz?





Świetny projekt, dbasz o każdy detal, tak dalej!!


--------------------
Jaguar XKR V8 Kompressor Stage1+
Porsche Cayenne II V6 TDI Stage1+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JM63
post Sun, 23 Aug 2020 - 20:02
Post #49


User
Dołączył: Sat, 12 January 2013





Coś pięknego, z resztą pisłaem już nieraz na instagramie.

Co do zabezpieczenia lakieru- wosk nie daje absolutnie nic poza połyskiem i łatwiejszym domywaniem.

Dobra powłoka na pewno znacząco zmniejszy mikroryski przy myciu (szczególnie jeśli nie zamierzasz oddawać jej do profesjonalnego studia na każde mycie, a to przy tej czynności powstaje najwięcej defektów lakieru, jeśli nie jest wykonywana zgodnie ze sztuką). Na pewno warto pokryć nią felgi i zaciski.

Folia PPF to tak naprawdę jedyne rozwiązanie, które zabezpiecza. Odpryski kamieni, mycie, wbite owady, nawet małe szkody parkingowe. Jest gruba i ma właściwości samoregenerujące. Minusem jest cena i subtelny uszczerbek na wyglądzie- praktycznie każda folia, jaką widziałem ma lekką strukturę skórki pomarańczy.
złotym środkiem byłoby chyba oklejenie przodu, progów i lusterek, a na resztę dobra powłoka. Jeśli zamierzasz siedzieć komuś na zderzaku, to warto też okleić szybę czołową dedykowaną folią smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ddziaduch
post Mon, 24 Aug 2020 - 09:29
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Wed, 05 January 2011
Skąd: Gdańsk





Zapoda ktoś linkiem do tego Instagram? smile.gif


--------------------
Było:
Astra F Kombi GL '92 1.4 8v -> 2.0 8v.
Vectra B Kombi Sport Zender '01 2.6 24v.
Jest:
Volvo V70 '98 T5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Mon, 24 Aug 2020 - 10:20
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Masz źle ustawioną spawarkę. Mój kolega zawodowy spawacz określił te spawy jako "nakićkane". Zastosowalbym też primer do spawania.

Przy obspawywaniu nadwozia robimy 2cm spawu I 3cm odstępu

Projekt ekstra ale po co tyle dublujących się po pięć razy zdjęć smile.gif

Jakbyś uzupełnił opis o plany to by było coś wiadomo. Narazie mało przejrzyście.
To nie krytyka projektu i proszę tak tego nie odbierać. Konstruktywnie wink.gif

Projekt jest mega. Będzie szybko !


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 24 Aug 2020 - 15:11
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(ddziaduch @ Mon, 24 Aug 2020 - 09:29) *
Zapoda ktoś linkiem do tego Instagram? smile.gif

a zapoda:
https://www.instagram.com/blackcartel.pl/


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Tue, 25 Aug 2020 - 13:07
Post #53


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





dzięki wszystkim za komentarze

CYTAT(mlody1921 @ Sun, 23 Aug 2020 - 11:59) *
Wow mega zrobione, a śrubki piaskowales czy szkielowales przed ocynkiem czy samo wytrawianie? Bo jak widziałem śrubki nie oczyszczone to średnio to wyglądało w tu jest bajka


thx, wszystkie elementy najpierw trafiły do myjki ultradzwiękowej która ma roztwór z wodą podgrzany do temp 85'C i do tego ultradzwięki - kilka sesji 20-30 min a nastęnie wszystkow dostarczyłęm do cynkowni gdzie polecieli standardową procedurą wytrawiania i na koniec ocynk - efekt lepszy niż po szkiełkowaniu lub bębnie

CYTAT(JM63 @ Sun, 23 Aug 2020 - 20:02) *
Coś pięknego, z resztą pisłaem już nieraz na instagramie.

Co do zabezpieczenia lakieru- wosk nie daje absolutnie nic poza połyskiem i łatwiejszym domywaniem.

Dobra powłoka na pewno znacząco zmniejszy mikroryski przy myciu (szczególnie jeśli nie zamierzasz oddawać jej do profesjonalnego studia na każde mycie, a to przy tej czynności powstaje najwięcej defektów lakieru, jeśli nie jest wykonywana zgodnie ze sztuką). Na pewno warto pokryć nią felgi i zaciski.

Folia PPF to tak naprawdę jedyne rozwiązanie, które zabezpiecza. Odpryski kamieni, mycie, wbite owady, nawet małe szkody parkingowe. Jest gruba i ma właściwości samoregenerujące. Minusem jest cena i subtelny uszczerbek na wyglądzie- praktycznie każda folia, jaką widziałem ma lekką strukturę skórki pomarańczy.
złotym środkiem byłoby chyba oklejenie przodu, progów i lusterek, a na resztę dobra powłoka. Jeśli zamierzasz siedzieć komuś na zderzaku, to warto też okleić szybę czołową dedykowaną folią smile.gif


zgadzam sie, nie ukrywam że skupiam się w tym samochodzie bardziej na technicznych sprawach, wiem z doświadczenia że obcierki są normalnością i pewnie zderzak jeszcze nie raz bedzie malowany tfu tfuu.. rolleyes.gif


CYTAT(Driftman @ Mon, 24 Aug 2020 - 10:20) *
Masz źle ustawioną spawarkę. Mój kolega zawodowy spawacz określił te spawy jako "nakićkane". Zastosowalbym też primer do spawania.

Przy obspawywaniu nadwozia robimy 2cm spawu I 3cm odstępu

Projekt ekstra ale po co tyle dublujących się po pięć razy zdjęć smile.gif

Jakbyś uzupełnił opis o plany to by było coś wiadomo. Narazie mało przejrzyście.
To nie krytyka projektu i proszę tak tego nie odbierać. Konstruktywnie wink.gif

Projekt jest mega. Będzie szybko !


dzięki za komentarz, spawy nie są najpiękniejsze ale niestety spawanie zgrzewanych profili takich jak sanki powoduje że na łączeniach wychodzą jeszcze nieczystości jak pozostałości po farbach, olejach itp które nie pomagają w ładnych spawach - generalnie mogło by być lepeij, chiałem poświecić wiecej czasu na odczyszczenie wszelkich odprysków po spawaniu ale wszystko było robione na szybkości i ciezko było sie z tym dłużej pieścić a czas gonił na urlopie,

w kwestti zdjeć przyznam ze mam ich 5x więcej bo staram się dokumentowac każdą rzecz i stad często mój błąd że wrzucam o dwa za dużo zamiast o dwa mniej

plany dot. samochodu chiałem uzupełniać przy okazji składania wszysktiego w całość ale postara się zaktualizować pierwszego posta - z planów ..a raczej marzeń... to napewno jest to sekwencyjna skrzynia i doprężone N/A + ITB + sucha miska ale niestety są to kosmiczne kwoty :/

--------

poza tym nie wytrzymałem i przypasowałem dach + trzepak rolleyes.gif



--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Tue, 25 Aug 2020 - 13:21
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





nie no ja dla mnie jest wszytko zrobione mega profesjonalnie z dbałością o szczegóły, nie można być mistrzem świata we wszystkim jeden spawa lepiej drugi umie troche gorzej jestem MEGA, tym bardziej że robisz to sam, trzeba mieć czas na prace rodzine i auto marzeń smile.gif kiedy moja padlina dojdzie choć do 1/4 tego ehhhhhh smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sun, 30 Aug 2020 - 13:10
Post #55


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(mlody1921 @ Tue, 25 Aug 2020 - 13:21) *
nie no ja dla mnie jest wszytko zrobione mega profesjonalnie z dbałością o szczegóły, nie można być mistrzem świata we wszystkim jeden spawa lepiej drugi umie troche gorzej jestem MEGA, tym bardziej że robisz to sam, trzeba mieć czas na prace rodzine i auto marzeń smile.gif kiedy moja padlina dojdzie choć do 1/4 tego ehhhhhh smile.gif


dzięki wink.gif

btw.
rozkręcając zawieszenie na części pierwsze zauważyłem jedna rzecz o której wcześniej nie wiedziałem - temat dotyczy otworu w przednich sankach pod mimośród na dolnym wahaczu - najbardziej niedostępna tuleja w całym zawieszeniu - wyglądało to tak :



a powinno być tak - druga strona:



następnie otwór został napawany:



następnie sanki trafiły na dużą frezarke cnc (niestety nie było czasu zrobić to przed proszkiem), wykonane zostały pomiary całych sanek sondą, jako bazę wyznaczyłem otwory bazujące sanki do podłużnic i na podstawie tych wymiarów wyznaczona została oś otworu, wszystko jest już precyzyjnie wykonane i wystarczy tylko zapolerować i zabezpieczyć antykorozyjnie





poza tym kolejne elementy przygotowuje do montażu, nie chce przesadzać z pucowaniem każdego elementy ale wychodze z założenia że czystość pozowoli szybciej zdiagnozować fuckupy typu wycieki itp ..tfuu tfuu

























18" tez pomalowane, rany były porysowane i do tego na jednej 3 ramiona były mocniej przerysowane po jakiejś obcierce - oryginalną czarną anode zastąpił nowy kolor który powinien pasować do całości - bardzo długo zastanawiałem się nad czymś innym... moda na kolorowe koła juz chyba przemineła wiec tym bardziej chciałem to koło zobaczyć w czymś typu "TAKATA green"
Finalnie jestem bardzo zadowolony, kolor w słońcu znacznie odbiega od tego co jest w cieniu - teraz ceramika i potem nowe naklejki smile.gif













--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 30 Aug 2020 - 16:22
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Kąpiel mu nie zaszkodzi, a o ile lepiej wygląda od razu wink.gif Auto ma też cieszyć właściciela i jeśli jemu się podoba to ma być czyste, a niektórzy chyba czasem o tym zapominają...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacof4i
post Sun, 30 Aug 2020 - 16:56
Post #57


User
Dołączył: Fri, 07 December 2012
Skąd: Schlesien - Imielin





Mega foto story. Tak trzymać !!!


--------------------
Nissan Silvia SR20VET
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sun, 06 Sep 2020 - 11:54
Post #58


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(siewcu @ Sun, 30 Aug 2020 - 16:22) *
Kąpiel mu nie zaszkodzi, a o ile lepiej wygląda od razu wink.gif Auto ma też cieszyć właściciela i jeśli jemu się podoba to ma być czyste, a niektórzy chyba czasem o tym zapominają...

truu wink.gif

CYTAT(jacof4i @ Sun, 30 Aug 2020 - 16:56) *
Mega foto story. Tak trzymać !!!


thx wink.gif

---------------------
szybka przymiarka





poza tym spokojnie działam dalej, tempo prac śmieszne ale gwiontowanie, szukanie odpowieniej śrubki, sprawdzanie momentów itp... zabiera troche czasu a że doskwierają mi ostatnio problemy z plecami to tym bardziej się nie spinam smile.gif

dotarły też brakujeące elelemty od Hardrace wiec mozna już było uzbroić magiel w alu tulejki z tpv vs. OEM gumowe ze stalową tulejką, w sumie to pierdoła która nie bedzie wyczuwalna ale ciekawiło mnie jak wyglada porównanie twardości (generalnie nie miałem czasu na bardzo dokładne pomiary twardości bo znalezienie płaskiej powierzchni w tym elemencie nie jest łatwe ale zrobiłem szybkie porównianie które pokazuje róznice - 10-15 stopni w skali ShA daje już fajną sztywność vs. OEM guma












poza tym założyłem Zero Bump Steer Kit od Spoon-a ( na zdjęciu zabrało jeszcze podkładek które są w cynkowaniu)









sanki uzbrojone w X-brace od Spoona i OEM rozpórka,












bak też trafił na swoje miejsce, otwory przegwintowane a szukanie 4 śrubek które mają specjalny szeroki łeb zajeło mi chyba ponad godzine rolleyes.gif na szczęście mam już coraz to lepiej podzielone śrubki i każde kolejne poszukiwania powinny być szybsze laugh.gif





cdn. smile.gif


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
santacruz
post Mon, 07 Sep 2020 - 00:27
Post #59


Frequent User
Dołączył: Mon, 27 September 2010
Skąd: oslo





to uczucie kiedy mowisz ze jestes troche chory i odchodzisz z usmiechem
a zdrowi nagle chcieliby byc chorzy ;P


--------------------
2cool4ya
bmw e23 728i 1984 lpg
hvitlok.no
macademy.no
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szymi870
post Mon, 07 Sep 2020 - 06:02
Post #60


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 November 2012





Podziwiam staranność,dokładność, czystość i dbałość o szczegóły, mega wysoki poziom ! Brawo kolego .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:27