Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V  « < 20 21 22 23 24 >  
Reply to this topicStart new topic
> S8 D2 Turbo totalnie amatorski projekt
nomaster
post Fri, 17 Mar 2023 - 11:09
Post #421


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Przed gorącą stroną turbo jest zawór motylkowy zamykający te turbo, jak jest zamknięty to spaliny z 8 cylindrów lecą na jedne turbo rurą łączącą kolektory (poprostu tak jakby było tylko jedno turbo) dodatkowo na wylocie sprężarki (zamykanej) jest zawór zwrotny uniemożliwiający cofanie powietrza do tego turbo. Zwyczajnie mamy dodatkowe turbo które się dołącza jak puchnie pierwsze, chciałem też zrobić to płynnie sterowane - zamiast puszczać w WG to powoli otwierać zawór i wykorzystywać w pełni ciśnienie spalin do pewnego momentu co teoretycznie zapewnia wysoką sprawność jednak bez jakiegoś konkretnego kontrolera PID nie wiem czy będzie to miało sens. Miałem to wcześniej sterowane 0-1 i w sumie działało dobrze, jest lekkie przydławienie po otwarciu turbo ale to jest chwilowy spadek doładowania o jakieś 0,2b dosłownie na 0,5s więc nie wiem czy jest sens w płynne sterowanie. Trochę dziś choruję ale może później sprawdzę ten zawór, jak będzie sprawny to wypierdalam te turbo i wkładam chińczyka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 17 Mar 2023 - 11:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Fri, 17 Mar 2023 - 13:27
Post #422


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(nomaster @ Fri, 17 Mar 2023 - 11:09) *
Przed gorącą stroną turbo jest zawór motylkowy zamykający te turbo, jak jest zamknięty to spaliny z 8 cylindrów lecą na jedne turbo rurą łączącą kolektory (poprostu tak jakby było tylko jedno turbo) dodatkowo na wylocie sprężarki (zamykanej) jest zawór zwrotny uniemożliwiający cofanie powietrza do tego turbo. Zwyczajnie mamy dodatkowe turbo które się dołącza jak puchnie pierwsze, chciałem też zrobić to płynnie sterowane - zamiast puszczać w WG to powoli otwierać zawór i wykorzystywać w pełni ciśnienie spalin do pewnego momentu co teoretycznie zapewnia wysoką sprawność jednak bez jakiegoś konkretnego kontrolera PID nie wiem czy będzie to miało sens. Miałem to wcześniej sterowane 0-1 i w sumie działało dobrze, jest lekkie przydławienie po otwarciu turbo ale to jest chwilowy spadek doładowania o jakieś 0,2b dosłownie na 0,5s więc nie wiem czy jest sens w płynne sterowanie. Trochę dziś choruję ale może później sprawdzę ten zawór, jak będzie sprawny to wypierdalam te turbo i wkładam chińczyka.


A nie możesz zrobić po prostu WG zewnętrznego , który spaliny upuszcza na drugie turbo?
Jeśli pierwsze osiągnie ten bazowy boost (0.5 bara powiedzmy), to zaczyna się uchylać WG zewnętrzne, które pozwala spalinom z prawej głowicy lecieć na drugie turbo. WG musiałoby być duże, jakieś 50mm. WG nie otwiera się od razu, tylko płynnie.
Poza tym każda sprężarka może mieć swój wewnętrzny WG , który powiedzmy, że sterowany jest na 1 bar. Zanim pootwierasz wewnętrzne WG, to zewnętrzny WG już spowoduje, że spaliny z tych dodatkowych 4 cylindrów będą lecieć tam, gdzie im łatwiej uciec (czyli na drugie turbo).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 17 Mar 2023 - 14:08
Post #423


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Za dużo miejsca by to zajmowało. Układ który mam jest prosty, zajmuje mało miejsca i działał do wymiany turbin dobrze. No i taki WG nie ma raczej dobrej budowy do odpowiednich przepływów, będzie stawiał spory opór. Jak nic nie znajdę to wywalam to turbo i wstawiam chińczyka i tyle. Dziś to raczej nic nie zrobię bo czuję się jakbym już był martwy tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 26 Mar 2023 - 18:17
Post #424


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Dobra, już wszystko wiem. Mam Backpresure niższe niż doladowanie więc wszystko super. Problem to jednak gruszka od 1.9tdi która ma za małą siłę - jeśli Backpresure przekroczy 1b. Zwyczajnie nie ma siły żeby otworzyć zawór, teraz otwieram go przy 2500rpm co oczywiście jest do dupy ale za to działa wszystko jako tako. Problem z Backpresure po otwarciu zaworu od razu był.spowodowany spadkiem podciśnienia po przełączeniu kolektora ssącego i stąd ta kupa niezależnie jak to było wysterowane. A teraz szukam gruszki w miarę łatwo dostępnej o skoku 30-40mm która nie będzie miała tak cholernie.mocnej sprężyny powrotnej jak ta z 1.9tdi. Gruszka musi być całą metalowa. Ewentualnie mogę tym sterować też nadciśnieniem jakimś aktuatorem z turbo ale wolałbym tego uniknąć. Jak nic nie znajde to zrobię sobie sam siłownik podciśnieniowy z tłokiem 35mm i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 28 Mar 2023 - 07:57
Post #425


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Mało jeżdżę, dużo naprawiam.
ukręciłem półoś z przodu.
https://ibb.co/QHWF4Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 28 Mar 2023 - 12:37
Post #426


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Dobra i taka awaria - przynajmniej widać, że koksu coś było. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 28 Mar 2023 - 18:14
Post #427


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





No i niestety nie tylko półoś... przedni dyfer też się rozsypał, zblokowały się satelity. Na szczęście mam drugą skrzynię na części, może uda mi się to zrobić na samochodzie. Kurde przez taką pierdołę rozwaliło też skrzynię. Jakbym grał w totka to wyszłoby że to ja muszę tą nagrodę komuś chyba zapłacić z moim szczęściem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 17 Apr 2023 - 10:39
Post #428


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





nomaster, wiesz może co potrzeba do konwersji automatu na manual w A8 ABZ? Skrzynia z 2,5tdi manual podejdzie?


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 17 Apr 2023 - 11:29
Post #429


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Nigdy takiego swapu nie robiłem ale z tego co pamiętam to wał jest dłuższy i półosie chyba też z przodu inne. Ja bym od razu polecał skrzynię z nowszych modeli czyli 0A3 półosie dobierzesz z czegoś (mi się udało) a skrzynia w porównaniu do 01E to w ogóle przepaść jeśli chodzi o szybkość zmiany biegów i precyzję działania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 19 Apr 2023 - 09:13
Post #430


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Tak sie zastanawiam, niedługo ostatni etap przed wysadzeniem silnika tzn. wymiana pompy paliwa na Walbro F90000285. Przy tak mocnej pompie warto by było założyć chłodnicę paliwa? Sama pompa to już niezła grzałka (prawie 300W) dodatkowo wzrost ciśnienia no i ciepło od silnika ogrzewające powracające paliwo. Zapewne i tak wysteruję ją PWM bo wątpię, że oryginalny regulator da radę utrzymać ciśnienie na wolnych obrotach. Dodatkowo chłodniejsze paliwo wtryskiwane do silnika to też sporo lepsze odbieranie ciepła. Ma ktoś z tym doświadczenie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 19 Apr 2023 - 09:17
Post #431


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



chłodzą paliwo i do tego jeszcze mapka korekty po temperaturze paliwa w ECU. W turbo każdy efekt chłodzący jest mile widziany. Gdzieś widziałem chiller z klimy chłodzący paliwo laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 19 Apr 2023 - 10:55
Post #432


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Korekta w sumie też spoko opcja. Mam już np. korektę zapłonu od backpressure i sprawdza się to świetnie. 4 stopnie do przodu praktycznie w całym zakresie mogłem dołożyć, cofam jak stosunek przekracza 1:1 płynnie oczywiście czyli np w momencie wstawania turbin od zera na wysokich obrotach itp, ogólnie w takich momentach gdzie właśnie BP rośnie nieproporcjonalnie do doładowania. Zabezpieczyłem też to na wypadek padnięcia czujnika w mapach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 19 Apr 2023 - 11:07
Post #433


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(nomaster @ Wed, 19 Apr 2023 - 10:55) *
Korekta w sumie też spoko opcja. Mam już np. korektę zapłonu od backpressure i sprawdza się to świetnie. 4 stopnie do przodu praktycznie w całym zakresie mogłem dołożyć, cofam jak stosunek przekracza 1:1 płynnie oczywiście czyli np w momencie wstawania turbin od zera na wysokich obrotach itp, ogólnie w takich momentach gdzie właśnie BP rośnie nieproporcjonalnie do doładowania. Zabezpieczyłem też to na wypadek padnięcia czujnika w mapach.

dobry pomysł.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 19 Apr 2023 - 23:28
Post #434


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kontrolm @ Wed, 19 Apr 2023 - 09:17) *
chłodzą paliwo i do tego jeszcze mapka korekty po temperaturze paliwa w ECU. W turbo każdy efekt chłodzący jest mile widziany. Gdzieś widziałem chiller z klimy chłodzący paliwo laugh.gif

Porsche ma chłodzenie paliwa klima.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 04 May 2023 - 13:56
Post #435


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Pompa założona, samochód działa. Jest problem ze zbyt wysokim ciśnieniem paliwa na wolnych obrotach (5b zamiast około 2,5). Jedzie już do mnie moduł który pozwoli mi sterować pompą PWM z EMU. Jak starczy mi dziś czasu to spróbuję może podstroić samochód na 1,2b - może więcej, zależy jak będzie reagował.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 11 May 2023 - 21:19
Post #436


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





6.6s 100-200 pomiar dragy 1,2b ale coś mi trochę dołem nie chce jechać tzn od około 5k idzie jak zły. Muszę jeszcze to sprawdzić no i ogólnie trochę się zawiodłem tym pomiarem, celuję poniżej 6s. Pomiar 0-100 nie wyszedł i o mało nie zakończył się rowem tongue.gif. ABS tak zgłupiał, że zaczął odwalać jakieś dziwne akcje z blokowaniem raz lewych raz prawych kół i zaliczyłem piękny taniec na drodze po puszczeniu gazu. Może w weekend nagram film bo mam dragy na dłużej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 16 May 2023 - 09:57
Post #437


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Jaka aktualnie masa wozu z wagi?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 23 May 2023 - 12:05
Post #438


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





1980kg sam samochód w tym około 40l paliwa+20lpg. Ze mną 2060kg. Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się aż takiej wagi, celowałem w 1900 około. To chyba te 6.6 nie jest złym wynikiem zwarzywszy, że dociągnąłem samochód do odcinki i zrobiłem tylko jeden pomiar...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 23 May 2023 - 12:13
Post #439


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(nomaster @ Tue, 23 May 2023 - 12:05) *
1980kg sam samochód w tym około 40l paliwa+20lpg. Ze mną 2060kg. Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się aż takiej wagi, celowałem w 1900 około. To chyba te 6.6 nie jest złym wynikiem zwarzywszy, że dociągnąłem samochód do odcinki i zrobiłem tylko jeden pomiar...


O kurde w h... ciężki, TO jeszcze wogóle ma kastę z alu ? Masakra.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 23 May 2023 - 13:45
Post #440


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Cały czas się zastanawiam, jak zejść z tej wagi... Tylko problemem jest to, że zbytnio nie ma z czego schodzić, myślałem o wstawieniu tylnego wózka alu, widziałem kiedyś taki mod, podobno jako tako da się dopasować z A6 C5. Tak szczerze to nie mam pojęcia co miałbym wywalać. Wydech z alu od połowy? Intercooler jest w cholerę ciężki też ale jak to niby inaczej zrobic... Większość rzeczy które dorabiałem i tak jest z alu. Najcięższa jest skrzynia tak naprawdę, napędy i wyposażenie. Ze skrzyni nie zrezygnuję, z napędów też a i z komfortu też nie chcę rezygnować, mogę teoretycznie wywalić butlę LPG co pewnie zaoszczędziłoby mi 30kg ale to i tak kropla w morzu. Jakby ten kloc ważył 200kg mniej to byłby taki pocisk, że masakra...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V  « < 20 21 22 23 24 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 01:53