Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V  « < 20 21 22 23 24 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mercedes-Benz CLK M104 3.6L GTX35 8HP70, 1.7-1.5bar 700KM 900Nm
piotrek11086
post Sat, 01 Apr 2023 - 17:47
Post #421


User
Dołączył: Sat, 22 September 2018
Skąd: Tomaszów Maz.





CYTAT(Mis @ Sat, 01 Apr 2023 - 15:16) *
+1

Nordic i Nordic XP oba tak mają i zajebiaszczo pracują dzięki temu na bucie elegancko czas wtrysku się skraca, a na jałowych wydłuża. smile.gif

Tylko że a SHARKu nie ma zintegrowanego elektrozaworu z filtrem. Lepiej można rozplanować montaż, bo redka można gdzieś upchnąć, a zawórz filterkiem wyciągnąć w wygodne do serwisu miejsce.
Poza tym te reduktory ze zintegrowanym zaworem nie mają dobrej opinii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 01 Apr 2023 - 17:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kontrolm
post Sat, 01 Apr 2023 - 20:18
Post #422


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(piotrek11086 @ Sat, 01 Apr 2023 - 17:47) *
Poza tym te reduktory ze zintegrowanym zaworem nie mają dobrej opinii.

Opinia jest jak dupa - każdy ma swoją.
Ja nie miałem żadnych problemów z tymi reduktorami a parę ich założyłem. Ale fakt - czytałem te bzdury że jak elektrozawór jest w reduktorze to się może przegrzewać i blokować laugh.gif
Jeżdżę na LPG już 20 lat natrzaskałem z milion kilometrów tak spokojnie w tym czasie i nigdy nigdzie nie zepsuł ani nie zapchał mi się żaden elektrozawór.

Co do filtra - fakt jest wygodniej ale też i ciężej i więcej szpeja pod maską. A to przecież 0.01 sekundy na okrążenie laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Mon, 24 Apr 2023 - 21:26
Post #423


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Pierwsza próba strojenia biggrin.gif niestety tytuł filmiku to nie klik bajt i trzeba było przerwać strojenie dla bezpieczeństwa , w skrócie ciśnienie oleju od początku odpalenia było trochę słabsze niż wcześniej na hamowni dostał trochę poobrotach i temp oleju skoczyła na 100st i wtedy ciśnienie trzymało ledwo 0.5 bara na wolnych i jakieś 1.5 2 bary przy 2 tys w dodatku tomek na słuchawkach słyszał że w niższym zakresie silnik chodzi głośniej niż wyżej generalnie w porę przerwane smile.gif jest już nagrana druga część z naprawionym problemem ale opiszę to później jak już pojawi się filmik smile.gif



--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
w0jta5
post Tue, 25 Apr 2023 - 08:16
Post #424


User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Karkonosze





CYTAT(marcin137 @ Mon, 24 Apr 2023 - 21:26) *
jest już nagrana druga część z naprawionym problemem ale opiszę to później jak już pojawi się filmik smile.gif

To kiedy można się spodziewać publikacji?


--------------------
...w poszukiwaniu odpowiedniego auta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Tue, 25 Apr 2023 - 11:12
Post #425


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Marcin wiem że to spory koszt ale może warto zwiekszyć ciśnienie przy okazji i przejść na suchą misę olejową pod planowaną jakby nie było ogromą moc. Praktycznie 3-4 razy większą od serii.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piotrek11086
post Tue, 25 Apr 2023 - 17:11
Post #426


User
Dołączył: Sat, 22 September 2018
Skąd: Tomaszów Maz.





Zapytam smile.gif
LPG też Tomek stroił?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 01 May 2023 - 16:50
Post #427


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Driftman @ Tue, 25 Apr 2023 - 11:12) *
Marcin wiem że to spory koszt ale może warto zwiekszyć ciśnienie przy okazji i przejść na suchą misę olejową pod planowaną jakby nie było ogromą moc. Praktycznie 3-4 razy większą od serii.

Sucha miska ma sens tylko przy dużych przeciążeniach (jazda torowa). Tak poza tym to niestety z reguły jest napędzana zewnętrznym paskiem i łatwo go uszkodzić. Do samochodu na ulicę nie warto.
Ja w k20 miałem tez 0.5 bara na jałowych, jak olej miał 140 stopni. Ważne, żeby na wysokich trzymało ciśnienie smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 02 May 2023 - 06:30
Post #428


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(jackkpl @ Mon, 01 May 2023 - 16:50) *
Sucha miska ma sens tylko przy dużych przeciążeniach (jazda torowa). Tak poza tym to niestety z reguły jest napędzana zewnętrznym paskiem i łatwo go uszkodzić. Do samochodu na ulicę nie warto.
Ja w k20 miałem tez 0.5 bara na jałowych, jak olej miał 140 stopni. Ważne, żeby na wysokich trzymało ciśnienie smile.gif.

+1


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Fri, 05 May 2023 - 23:07
Post #429


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Sorki że zostawiłem was bez wyjaśnienia ale po problemie z ciśnieniem oleju doszedł problem ze skrzynią i było co robić przez co nie miałem czasu na nic smile.gif
Po powrocie z hamowni zabrałem się za poprawienie całego układu oleju w planie było przeniesienie chłodnicy na pas przedni (wcześniej była pod kolektorem ssącym ) przeniesienie filtra oleju bo dostęp do niego był żaden i utrudniało to serwis no i zwiększenie ciśnienia oleju , w pierszej kolejności pomyślałem że zapodam elektryczną pompe w obieg jednak plan nie wypalił a chwilę potem rozciełem filtr oleju i zauważyłem ślady panewek , wiec szybko zdemontowałem silnik żeby dobrać się do miski i oczom ukazał się taki widok



Panewki na 3 i 4 dostały , generalnie silnik pracował cicho nic nie stukało a tu takie przegrzania na korbach , widać ze strojenie w porę przerwane biggrin.gif jeden pomiar i nie było by co zbierać z silnika



Przyznam się że wał na stroker kupiłem w słabym stanie i musiałem go mocno przy polerować mimo to właśnie te dwa czopy miały wżery i powierzchnia była najsłabsza , po pomiarach wyszło az 0.08mm luzu do tego jak nawiercałem natryski to usunąłem z nich zaworki które zapobiegają takiemu spadkowi ciśnienia tak że te 3 przyczyny na to wpłynęły
Wał pojechał na szlif a ja przyjrzałem się pompie oleju , obecnie miałem custom pompę z m111 składaną z dwóch czyli dwie sekcje po 18mm , od dawna wiedziałem o pompie z om648 która jest gigantyczna do tego kolega podpowiedział mi patent z małym kołem łańcuchowym gdzie ratio rośnie z 0.7 na 0.9 , pompa om648 ma aż 3 sekcje dwie które produkują ciśnienie ich długość to 15 i 28mm tak że więcej , trzecia sekcja odpowiada za przepchanie oleju z przodu miski na tył , jak się potem okazało właśnie ta sekcja robi głośny hałas jak by pompa wspomy miała zamało oleju tak że trzecia sekcja została usunięta później

od lewej pompa 2xm111 , om648 , i zwykła pompa 1 sekcyjna standardowa jednak z małym kołem która została kupiona tylko po to żeby te koło pozyskać smile.gif



Niestety na drugi dzień telefon z autoszlifu że wał jest krzywy nie wyda nawet na 4 szlif , generalnie złom , tak że już widziałem że wkładam z powrotem 3,2 biggrin.gif jednak jako że z zawodu jestem tokarz i wały nie są mi straszne potrafię też pracować z metalem i czasami zdarzyło się prostować jakieś krzywe wały po spawaniu czy coś to postanowiłem spróbować , na początku na tokarce przeginałem go jednak nie dało to żadnego efektu nie ruszył się nawet 0.01mm a krzywy był 1.2mm przegięcia było na oko jakieś z 3cm i nie było więcej siły żeby to cisnąć wiec w ruch poszła temperatura która sprawiła cuda smile.gif mam jedynie link do filmiku

https://youtube.com/shorts/na7TIgpxScw?feature=share

Wał udało się wyprostować na prawie na zero wrócił na szlif i tym razem telefon na drugi dzień że gotowy z idealnymi czopami z luzem po 0.05mm, przegrzane korby okazały się nie ruszone wymiarowo tak że nie musiałem ich zmieniać ani demontować głowicy ,



Założone z powrotem śrubki natrysków z zaworkami które otwierają się przy 1.5bara



Silnik udało się odratować oraz poprawić układ olejowy , poskładany odpalony i ciśnienie na zimnym 5.5bar a przy oleju 100st aż 3.5-4 bary na wolnych obr ohmy.gif tak że bardzo dobry wynik



powrót na hamownię



Już na pierwszym pomiarze zrobił 578km to dlatego że minimalne doładowanie to 1.2 bara i niestety nie ma paliwa na nic wiecej wiec tomek z su2 dołożył dołem 1.4 i wygenerował 840Nm, górą boost opada na 1.2 i finalnie wyszło 587KM , przerywane linie to 3.2 na podobnym doładowaniu 1.3 opadające na 1 , ciekawostka jest taka ze w obu przypadkach układ paliwa był ten sam i tak samo wymaksowany co oznacza że 3.6 będzie mniej palił biggrin.gif



Niestety po bezproblemowym wystrojeniu skrzyni jak i silnika na hamowni przyszedł czas na testy i strojenie skrzyni na drodze i tu zonk to skrzynia zaczeła się ślizgać , trzymały aby dwa biegi 5 i 7 , ślizganie postępowało coraz bardziej okazało się po logach że któryś tam kosz się ślizga w skrzyni , po konsultacji z lamikiem okazuje sie że właśnie ten koszt (E) to najsłabszy element 8hp i w pierwszej kolejności pada , szkoda ze nie wiedziałem tego wcześniej to może bym regenerował skrzynię zawczasu ;p niestety skrzynia nie chciała wyjść tak łatwo wiec znowu musiałem demontować silnik



mogę potwierdzić że kosz e jest najsłabszy za nim jest kosz c który tez ma ciężko , znajdują się one na samym końcu skrzyni zaraz przy wale napędowym , budowa skrzyni jest prosta i łato się to rozbiera jak i składa o ile zrobiło się fotorelacje demontażu
tarcze pozostałych koszy jak nowe



Z lewej spalony kosz E z prawej kosz C



Nowe tarcze alto carbonowe




Tak sobie pomyślałem że skoro ten kosz jest taki słaby i faktycznie kosz e ma aby 5 tarcz a kosz c 6tarcz to moze by dołożyć do E jedną tarczę , jak pomyślałem tak zrobiłem , zrobione miejsce przez szlifowanie przekładek podebranie kosza i tłoka i oto jest kosz E 6cio tarczowy





Udało się wszystko złożyć do kupy odpalić zrobić na nowo adaptacje i jeździ bardzo dobrze i nic nie ślizga , zostało mi jeszcze tylko zmierzyć czasy smile.gif


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 06 May 2023 - 07:38
Post #430


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Super relacja. Skrzynie ASB są fajne do roboty nic tylko jedną dziennie wyjąć zregenerować włożyć i kasiora strumieniem płynie laugh.gif
Nie myślałeś żeby wał oddać do azotowania i potem polerowania czopów ? One są hartowane indukcyjnie ale dosyć płytko i z każdym szlifem ta wytrzymałość spada.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 06 May 2023 - 08:12
Post #431


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Kurde na grubasa. Fajnie ze eliminujesz sam wady. To w relacji wyglada wszystko na takie proste ale to chyba setki roboczogodzin i to dla nie jednego czlowieka. W warsztacie za taka robote pewnie policzyliby ponad 100tys zl za sana robote nie liczac czesci


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Sat, 06 May 2023 - 18:59
Post #432


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





W sensie żeby azotować po szlifie ? Dobry pomysł chodź może na wyrost , można go rozbierać 100razy i za każdym razem zawsze znajdzie się coś do poprawy smile.gif , jak się samemu robi to nic nie kosztuje wink.gif
Jest i pierwszy pomiar 100-200 smile.gif



--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sun, 07 May 2023 - 08:15
Post #433


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





Jeśli chodzi o pompy oleju to XF Motorsports z Kanady (?) redesignował dla ciszy i chyba nieco większej wydajności:
https://www.youtube.com/watch?v=SoScc7cSETo

https://www.youtube.com/watch?v=P4evs4IkfOU

może się przyda


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 08 May 2023 - 07:39
Post #434


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Ogólnie WOW. Nie boisz się, że te korby to jednak ryzyko po takim przegrzaniu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Mon, 08 May 2023 - 08:24
Post #435


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Mi to się marzy elektryczna pompa oleju można by napompować układ przed odpaleniem i pewnie chodziła by ciszej , a ten filmik znam fajny pomysł jednak u mnie chodzi już znośnie cicho znaczy standardowo głośno , a korby to mierzyłem jak by metal zaczął się odkształcać to zmienił by się wymiar a otwory są idealnie takie same jak reszta , jak by coś z nimi miało by się dziać to już by wyszły bokiem


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Mon, 08 May 2023 - 15:01
Post #436


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





bardzo konkretny opis, podziwiam zakres wiedzy i ogrom pracy! szacun! smile.gif



--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 08 May 2023 - 19:40
Post #437


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(marcin137 @ Mon, 08 May 2023 - 08:24) *
Mi to się marzy elektryczna pompa oleju można by napompować układ przed odpaleniem i pewnie chodziła by ciszej , a ten filmik znam fajny pomysł jednak u mnie chodzi już znośnie cicho znaczy standardowo głośno , a korby to mierzyłem jak by metal zaczął się odkształcać to zmienił by się wymiar a otwory są idealnie takie same jak reszta , jak by coś z nimi miało by się dziać to już by wyszły bokiem

Mam tak zrobione w swoim XC90 V8 - przed odpaleniem nabijam ciśnienie. Kupiłem dwie sztuki kiedyś z Hameryki, Pompuje nawet w najgorsze mrozy.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Mon, 08 May 2023 - 20:16
Post #438


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Jest i druga część smile.gif kontrolom powiesz coś więcej albo pokażesz fotki jak to wygląda taka pompa jaki ma pobór prądu ?


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 09 May 2023 - 05:43
Post #439


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Sorry nie oglądałem jeszcze bo siedze na lotnisku ale czy ja dobrze widze spiro rure na turbo?wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Tue, 09 May 2023 - 06:00
Post #440


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Tak , nie jest to profi rozwiązanie ale sprawdza się, bardzo tam ciasno nie dało by się nic wyspawać żeby nigdzie się nie tłukło,kiedyś będzie skanowane 3d i drukowany dolotu tworzywa, póki co lepsze to niż stożek na turbo odrazu tongue.gif


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V  « < 20 21 22 23 24 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:14