Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mechanizm Torsena i firmy które to modyfikują...
hwojtek
post Fri, 04 Mar 2005 - 11:00
Post #41


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Bo poprawny spelling to "caster angle".

http://www.absoluteastronomy.com/encycl ... _angle.htm

Po polsku kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 04 Mar 2005 - 11:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Bullitt
post Fri, 04 Mar 2005 - 11:04
Post #42


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Nie to żebym nie umiał po angilesku...
ale prosze o dokładne wyjasnienie szczególnie w kontekście wielowahacza u mnie w Audi....


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Fri, 04 Mar 2005 - 11:05
Post #43


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Oznacza jak bardzo koło się kładzie do środka gdy jest skręcone.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Fri, 04 Mar 2005 - 11:14
Post #44


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





teraz kumam...
na 99% nie da się tego u mnie przeregulowac...


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubek
post Fri, 04 Mar 2005 - 12:55
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





To trzeba cos zakupic, np [url:c2xtwj8k]http://www.kompressorkanada.ca/pages/audi/cppcrtl-audi.htm[/url:c2xtwj8k]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Fri, 04 Mar 2005 - 12:56
Post #46


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





a mają takie zabawki do audi 80 ?


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubek
post Fri, 04 Mar 2005 - 13:06
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





Napewno, w koncu to tylko kawalek metalowego preta. W google wpisalem "Audi A4 adjustable caster" i wyszlo takie cos. Z tego co widze to mozna to jeszcze przestawiac poprzez asymetryczne lozyska do zawiasu, ale to chyba jest najgorsze rozwiazanie bo moga sie latwo przestawic. Mozna to tez regolowac przez specjalne mocowania amortyzatorow.
http://www.purems.com/products/page.php?pageKey=25
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RafalW
post Fri, 04 Mar 2005 - 15:44
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: IL USA





CYTAT("Azrael":16dwio2w)
Masz ale jak Ci popłynie np tył to przy takim dyfrze musisz ująć. Wolę jednak auto które się torchę chociaz samo prostuję. Takie coś + wiskoza choćby jak u mnie Bo przecież ja mam podobny setup.

Cały bajer jazdy RWD to właśnie kontrolowanie gazem skrętu auta. To jest zaleta a nie wada. Napęd gloryfikowanego Skyline ma kupę elektroniki by coś takiego osiągnąć a dobry kierowca otwarty dyfer będzie potrafił naprawdęświetnie wykorzystać. Tylko, że do tego potrzeba minimalnie więcej od zdolności małpy.


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 04 Mar 2005 - 15:47
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("RafalW":2m3nt11o)
CYTAT("Azrael":2m3nt11o)

Masz ale jak Ci popłynie np tył to przy takim dyfrze musisz ująć. Wolę jednak auto które się torchę chociaz samo prostuję. Takie coś + wiskoza choćby jak u mnie :-) Bo przecież ja mam podobny setup.

Cały bajer jazdy RWD to właśnie kontrolowanie gazem skrętu auta. To jest zaleta a nie wada. Napęd gloryfikowanego Skyline ma kupę elektroniki by coś takiego osiągnąć a dobry kierowca otwarty dyfer będzie potrafił naprawdęświetnie wykorzystać. Tylko, że do tego potrzeba minimalnie więcej od zdolności małpy. ;-)



Rafał jak się chce RWD to się kupuje RWD a nie Impreze - jaki sens kupowania auta 4x4 i wożenia tych wszystkich gratów pod spodem? To tylko zbędna masa. Jeżeli już ktoś musi to sa skrzynie RWD to Imprezy. Będize znacznie lżejsza....


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RafalW
post Fri, 04 Mar 2005 - 15:48
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: IL USA





CYTAT("ChEsTeR_N":f9co2k1k)
Ja nei mialem na mysli sperowanie osi a centralnego dyferencjalu. Jak masz atb albo torsena to moc jest przekazywana nierownomiernie jak w zaleznosci od tego co sie wczesniej poslizgnie. Jak najpierw tyl to wiecej mocy pojdzie na przod , tyl sie przestanie slizgac i koniec poslizgu(wylaczajac samochody ponad 400 koni bo jak sobie latwo policzyc przy rozkaladzie 70:30 i na odwrot zawsze ninimum 150 kucy jest na ktorejs z osi wiec to sie musi slizgac).

Trochę łapiesz ale nie tak do końca.
CYTAT
W rozwiazaniu porsze naped na przod jest tylko dolaczany i nie zdazy sie tak ze tyl przestanie ciagnac a przod zacznie.

W Porsche szpera nie jast 100% i dlatego zawsze tył ma napęd.


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 04 Mar 2005 - 15:52
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("RafalW":2l1aksec)
W Porsche szpera nie jast 100% i dlatego zawsze tył ma napęd.



Zacznijmy od tego że nowsze Porsche w ogóle nie mają mechanicznego centralnego dyfra - tak jak Skyline.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RafalW
post Fri, 04 Mar 2005 - 15:57
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: IL USA





Kuba, AWD twcale nie musi oznaczać trzech szper. Są też auta RWD bez LSD jak Elise i jakoś radzą sobie mimo napędu na jedno koło (w/g twojej teorii).


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 04 Mar 2005 - 16:00
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("RafalW":yee1dms7)
Kuba, AWD twcale nie musi oznaczać trzech szper.


Sam sobie zaprzeczasz - przed chwilą pisałeś o radości z jazdy RWD.... czy coś takiego.

Zauważ że ja też niemam 3 szper. Ale wiem też jak się beznadziejnie jeździło bez centralnej i że było to w zasadzie RWD.


CYTAT
Są też auta RWD bez LSD jak Elise i jakoś radzą sobie mimo napędu na jedno koło (w/g twojej teorii). :twisted:


Maja napęd na jedno koło ale dopiero w poślizgu więc na torze na super zawias jak się jeździ okrągło cały czas to działa a nie ma dodatkowych oporów ze szpery. Trudniej opanowac jak coś nie wyda ale luz ogólnie. Gorzej jak jest mokro czy coś.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RafalW
post Fri, 04 Mar 2005 - 16:03
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: IL USA





CYTAT("Azrael":3vuqiqbs)
Zacznijmy od tego że nowsze Porsche w ogóle nie mają mechanicznego centralnego dyfra - tak jak Skyline.

Czyżby?

http://content2.us.porsche.com/prod/911 ... heel_drive

CYTAT
Power is distributed to the front and rear wheels by an ingenious device known as a viscous coupling.


Już kiedyś pisałem, że jest to wiskoza z niepełnym blokowaniem i preloadem (pretension).


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 04 Mar 2005 - 16:06
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("RafalW":rikf84v0)
CYTAT("Azrael":rikf84v0)
Zacznijmy od tego że nowsze Porsche w ogóle nie mają mechanicznego centralnego dyfra - tak jak Skyline.

Czyżby?

http://content2.us.porsche.com/prod/911 ... heel_drive



Dokładnie tak - nie mają - przeczytaj to jeszcze raz - system napędu jak w Justy tylko odwrócony tył na przód.

CYTAT
CYTAT
Power is distributed to the front and rear wheels by an ingenious device known as a viscous coupling.


Już kiedyś pisałem, że jest to wiskoza z niepełnym blokowaniem i preloadem (pretension).


Nie ma tam nigdzie mechanicznego centalnego dyfra z satelitami itp. Miały go 993 C4 jak dobrze pamiętam....


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RafalW
post Fri, 04 Mar 2005 - 16:09
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: IL USA





CYTAT("Azrael":3vkk97hg)
Sam sobie zaprzeczasz - przed chwilą pisałeś o radości z jazdy RWD.... czy coś takiego.

Nie zaprzeczam, tylko ty nie rozumiesz o czym mówię.
Chodzi o to, że otwrty dyff w środku na asfalt jest bardzo OK. W niektórych warunkach może nawet być lepszy. Słyszałeś może kiedyś, że sporo dobrych kierowców jest najszybszych na asfalcie przy ustawieniu DCCD na otwarty? Ja nie mówię o śniegu, lodzie czy szutrach.
CYTAT
Zauważ że ja też niemam 3 szper. Ale wiem też jak się beznadziejnie jeździło bez centralnej i że było to w zasadzie RWD.

Moje doświadczenia pokazują całkiem przyzwoite prowadzenie jak otworzę centralny. Jedynie moje umiejętności nigdy nie były szlifowane no porządnym aucie RWD i dlatego akurat ja jestem szybszy w ustawieniu Auto.

CYTAT
Maja napęd na jedno koło ale dopiero w poślizgu więc na torze na super zawias jak się jeździ okrągło cały czas to działa a nie ma dodatkowych oporów ze szpery. Trudniej opanowac jak coś nie wyda ale luz ogólnie. Gorzej jak jest mokro czy coś.

Nigdzie nie mówiłem, że jest łatwiej. Wręcz przeciwnie, mówiłem o dobrych kierowcach umiejętnościami przewyższających małpy (a te ostatnie posądzałem o wystarczające umiejętności by być szybkim w STi, jak może pamiętasz ).


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 04 Mar 2005 - 16:12
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("RafalW":1oq2751e)
Nigdzie nie mówiłem, że jest łatwiej. Wręcz przeciwnie, mówiłem o dobrych kierowcach umiejętnościami przewyższających małpy (a te ostatnie posądzałem o wystarczające umiejętności by być szybkim w STi, jak może pamiętasz ;-) ).



Po prostu obracamy się wśród innych dobrychkierowców. Dobrykierowca któego ja spotykam mówi że RWD sa zepsute bo trzeba ujmować gazu i ogóle nie nie chcą prosto jeździć. Twoi szlifują cały dizeń jeden zakręt na torze i wciskają gaz super precyzyjnie co do milimetra dokładniej za każdym razem. Inne auta nas kręcą i inna jazda. Ja nie chciałbym auta z otwarym dyfrem i nie wiem po co wtedy ten cały napęd wozić, i tyle.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Fri, 04 Mar 2005 - 17:10
Post #58


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Kurde zajefajne.....
Tylko ta cena...

Ale i tak w deche...

Dzięki Kubek!


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RafalW
post Fri, 04 Mar 2005 - 17:52
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: IL USA





CYTAT("Azrael":3ovdkdrf)
Po prostu obracamy się wśród innych dobrychkierowców. Dobrykierowca któego ja spotykam mówi że RWD sa zepsute bo trzeba ujmować gazu i ogóle nie nie chcą prosto jeździć.

Rajdowcy?
CYTAT
Ja nie chciałbym auta z otwarym dyfrem i nie wiem po co wtedy ten cały napęd wozić, i tyle.

Dlaczego zakładasz, że napęd nie jest potrzebny jak masz otwarty dyfer centralny? Na asfalcie raczej trudno osiągnąć sytuację gdy na jakieś koło nie masz wcale napędu (przy dobrze ustawionym zawieszeniu) także gdzie jest ten problem? I z otwartym dyfem lepiej można stawiać boki a ty to tak lubisz.

Added after 3 minutes:

Bullit, nie spiesz się. Jeśli to kwestia dużej kasy to zacznij od innych rzeczy. Dobierz właściwie sprężyny, amorki (może dobre coilovers?) , camber....
Są różne metody by nauczyć auto skręcać.


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Fri, 04 Mar 2005 - 19:19
Post #60


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Z camberem tez u mnie lipa.. Patrz: wielowahaczowe zawieszenie... Chyba ten patent CKubka by załatwił właśnie Camber jesli oba by się regulowało w tym samym zakresie..... Ale się musze jeszcze przyjżec mojemu zawiasowi dokładniej...

O Amortyzatorach tez myślę.... Chyba Pss9 Bilstaina byłoby najlepsza opcją...


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 11:44