Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Lanos wałki
LaniR1
post Fri, 17 Aug 2007 - 09:59
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sat, 27 May 2006
Skąd: Płock





Witam mam pytanie do użytkowników którzy przerobili juz w swoich Lankach temat z wałkami . Obecnie mam zdjętą glowiće juz są przeszlifowane kanały lecz zamierzam ją oddać na Krasnobrodzką w celu przebudowania jej pod konkretny wałek . Interesuja mnie oczywiście wałeczki hardcorowe lecz nie chce krecić powyzej 8000RPM najlepiej by było tak do 7500 . Prosiłbym więc o ewentualne porady .

Studiuje w Bydgoszczy więc do Swiątka mam niedaleko lecz jakoś nie mam zaufania bo słyszałem że podobno już wyszło pare bubli .....


--------------------
Toyota Supra Mk4
2JZ-GTE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 17 Aug 2007 - 09:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Magic_sc
post Fri, 17 Aug 2007 - 10:11
Post #2


User
Dołączył: Sun, 05 August 2007
Skąd: Kraków





Dobre walki to catcams, pipercams itp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bad-i
post Fri, 17 Aug 2007 - 10:51
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 01 March 2005
Skąd: Warszawa





hmm hardcorowe a nie chcesz wysoko krecic?? Na hardcorowym walku nie bedziesz mial zupełnie dolu, takze sila rzeczy bedziesz musial krecic b.wysoko zeby cos odjezdzac.

O swiatku sie nie wypowiadam - chyba wystarczy poszukac na forum (z drugiej strony nie wiem czy Catcamas czy Piper rabia walki do Lanosa)


--------------------
Clio sie sklada
Jest druga A grupa do upalania
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Fri, 17 Aug 2007 - 11:09
Post #4


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("Bad-i":2q231k9e)
hmm hardcorowe a nie chcesz wysoko krecic?? Na hardcorowym walku nie bedziesz mial zupełnie dolu, takze sila rzeczy bedziesz musial krecic b.wysoko zeby cos odjezdzac.

O swiatku sie nie wypowiadam - chyba wystarczy poszukac na forum (z drugiej strony nie wiem czy Catcamas czy Piper rabia walki do Lanosa)


Co to znaczy nie miec dolu? Na jakim walku? Przeciez to nie do konca od samego walka zalezy, a jak dol jest rzeczywiscie baaardzo do dupy, to albo to walek od swiatka* albo reszte trzeba przemodelowac.


*-czasem cos mu wyjdzie


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bad-i
post Fri, 17 Aug 2007 - 11:25
Post #5


Super User
Dołączył: Tue, 01 March 2005
Skąd: Warszawa





nie miec dolu to moim zdaniem = samochod nie jedzie ponizej 4000 rpm. W moim przypadku (silnik 1.8 16V wałki Catcams - ostatnie pod hydraulike) samochod nie jedzie wogole. Mimo 165 KM, startujac z 1000 rpm moge sie scigac z Ikarusem. Dopiero od 4.000 rpm samochod zaczyna jechac i nie przestaje ciagnac az do odciecia (7.500 rpm).

Dodam tylko ze caly silnik jest po remoncie. Teraz te same walki pojda do 2.0 16V F7r i zobaczymy roznice.


--------------------
Clio sie sklada
Jest druga A grupa do upalania
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sane
post Fri, 17 Aug 2007 - 11:34
Post #6


Moderator
Dołączył: Thu, 17 March 2005
Skąd: ludzi znam tu i tam





w jakimś innym temacie dot. Lanosa:

CYTAT("Maxxx":1ipfw65o)
CYTAT("Sane":1ipfw65o)

CYTAT("Maxxx":1ipfw65o)

wałki np. PiperCams

gdzie je można kupić?


JC Auto Tuning, 1285 PLN



poza tym można kręcić wyżej... trzeba tylko pomyśleć nad sprężynkami, talerzykami i przerobić hydraulikę na mechanikę (+ odpowiedni wałek)...


--------------------
Dupowóz: Honda Accord CL7 Sport GT
Do upalania: Był Civic, nie ma Civica...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Fri, 17 Aug 2007 - 12:28
Post #7


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("Bad-i":2m5m99gf)
nie miec dolu to moim zdaniem = samochod nie jedzie ponizej 4000 rpm. W moim przypadku (silnik 1.8 16V wałki Catcams - ostatnie pod hydraulike) samochod nie jedzie wogole. Mimo 165 KM, startujac z 1000 rpm moge sie scigac z Ikarusem. Dopiero od 4.000 rpm samochod zaczyna jechac i nie przestaje ciagnac az do odciecia (7.500 rpm).

Dodam tylko ze caly silnik jest po remoncie. Teraz te same walki pojda do 2.0 16V F7r i zobaczymy roznice.


No to ja bym sie zastanowil, co jest nie tak z nim. Bo ani mocy to niema jakiejs ciekawej, ani charakterystyki normalnej. Czy to przypadkiem wogole nie jest wolniejsze od serii 1.8 140KM?


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ade
post Fri, 17 Aug 2007 - 12:53
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 November 2003
Skąd: Krakow





jesli chces zkrecic auto do 7500-8000 to auto od 1500 do konca powinno ci ciagmac jesli bedzie wszytko dobrze zrobione..

a walki w takiej sytuacji jakies lekko mocniejsze od serii i tyle..


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bad-i
post Fri, 17 Aug 2007 - 13:51
Post #9


Super User
Dołączył: Tue, 01 March 2005
Skąd: Warszawa





CYTAT("Colin":3lucx1gv)
CYTAT("Bad-i":3lucx1gv)
nie miec dolu to moim zdaniem = samochod nie jedzie ponizej 4000 rpm. W moim przypadku (silnik 1.8 16V wałki Catcams - ostatnie pod hydraulike) samochod nie jedzie wogole. Mimo 165 KM, startujac z 1000 rpm moge sie scigac z Ikarusem. Dopiero od 4.000 rpm samochod zaczyna jechac i nie przestaje ciagnac az do odciecia (7.500 rpm).

Dodam tylko ze caly silnik jest po remoncie. Teraz te same walki pojda do 2.0 16V F7r i zobaczymy roznice.


No to ja bym sie zastanowil, co jest nie tak z nim. Bo ani mocy to niema jakiejs ciekawej, ani charakterystyki normalnej. Czy to przypadkiem wogole nie jest wolniejsze od serii 1.8 140KM?


to widac nie znasz tego silnika - 1.8 16V w clio ma ogolnie beznadziejny dol (158 NM) w serii i to wysoko w obrotach. Jezeli przy tych walkach ktore mam zrobisz bezapelacyjnie lepszy wynik to ci pogratuluje.
Odpowiadajac na twoje kolejne pytanie, tak jest szybszy od serii (137KM) i to o wiele szybszy

Added after 1 minutes:

CYTAT("ade":3lucx1gv)
jesli chces zkrecic auto do 7500-8000 to auto od 1500 do konca powinno ci ciagmac jesli bedzie wszytko dobrze zrobione..

a walki w takiej sytuacji jakies lekko mocniejsze od serii i tyle..


nie znam samochodu N/A ktory na hardcorowych walkach dobrze jedzie w przedziale od 1.500-7.500 rpm.


--------------------
Clio sie sklada
Jest druga A grupa do upalania
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LaniR1
post Fri, 17 Aug 2007 - 14:55
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 27 May 2006
Skąd: Płock





Ja słyszałem że robią wałki na bazie Piper czyli chyba przerabiają seryjne W lanku kiedyś montowali wałki swiątka Rajdowe R wymagało to kręcenia do 8000 maksymalnie a wystarczało 7200 . Nie zalezy mi na dole to m byc ostre 1.6 + Nitro . Doł idzie pod kapialke i wyważenie . Chce pojechać do szlifu i wrzucić wieksze tłoki na wychonowany blok . Więc mam nadzieje że zniesie te 8000


--------------------
Toyota Supra Mk4
2JZ-GTE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ade
post Fri, 17 Aug 2007 - 18:53
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 November 2003
Skąd: Krakow





CYTAT("Bad-i":909ih42g)
CYTAT("Colin":909ih42g)
CYTAT("Bad-i":909ih42g)
nie miec dolu to moim zdaniem = samochod nie jedzie ponizej 4000 rpm. W moim przypadku (silnik 1.8 16V wałki Catcams - ostatnie pod hydraulike) samochod nie jedzie wogole. Mimo 165 KM, startujac z 1000 rpm moge sie scigac z Ikarusem. Dopiero od 4.000 rpm samochod zaczyna jechac i nie przestaje ciagnac az do odciecia (7.500 rpm).

Dodam tylko ze caly silnik jest po remoncie. Teraz te same walki pojda do 2.0 16V F7r i zobaczymy roznice.


No to ja bym sie zastanowil, co jest nie tak z nim. Bo ani mocy to niema jakiejs ciekawej, ani charakterystyki normalnej. Czy to przypadkiem wogole nie jest wolniejsze od serii 1.8 140KM?


to widac nie znasz tego silnika - 1.8 16V w clio ma ogolnie beznadziejny dol (158 NM) w serii i to wysoko w obrotach. Jezeli przy tych walkach ktore mam zrobisz bezapelacyjnie lepszy wynik to ci pogratuluje.
Odpowiadajac na twoje kolejne pytanie, tak jest szybszy od serii (137KM) i to o wiele szybszy

Added after 1 minutes:

CYTAT("ade":909ih42g)
jesli chces zkrecic auto do 7500-8000 to auto od 1500 do konca powinno ci ciagmac jesli bedzie wszytko dobrze zrobione..

a walki w takiej sytuacji jakies lekko mocniejsze od serii i tyle..


nie znam samochodu N/A ktory na hardcorowych walkach dobrze jedzie w przedziale od 1.500-7.500 rpm.



ale walki ktore jada do 7500 to nie sa hardcorowe walki;] w wielu autach to taki raczej pierwszy etap po serii


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 18:54