Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
> >Nick evo7< Lancer Expert do wynajecia ;)
evo7
post Sat, 29 Jan 2005 - 21:14
Post #1


User
Dołączył: Thu, 30 December 2004





CYTAT("JerryEVO":4n707j1m)
CYTAT("ade":4n707j1m)
jak na obecny stan do wykres przed zmiana turbiny wg mnie jest ciekawszy...

po przesunieciu limitera sytuacja na pewno troszke sie zmieni... ale jak ja wolalbym jakas turbinke ktora tak okolo 1000 obrotow wczesniej do juz wyrazny przyrost mocy


W zasadzie to ta turbina jest największą możliwą w Evo. Zamontowaliśmy ją na razie bez strokera - po wsadzeniu go, jak mądrzy ludzie gadają, wykres powinien przesunąć się o co najmniej 1000 obrotów w dół.

Niemniej wielce prawdopodobne jest, że wrzucę do samochodu mniejszą turbinę, na której bez problemów będą takie osiągi jak teraz ale nieporównywalnie lepszy dół. Przekonałem się, że do jazdy na co dzień nie ma już sensu budować dalej mocy samochodu. Aktualna turbina mogłaby spokojnie dać 600KM ale to już jest żadna różnica czy auto będzie mieliło oponami tylko na dwójce czy także na trójce - praktycznie nijak się to przenosi na osiągi.


Jak zobaczylem twoj wykres z nawa turbina po raz pierwszy to odrazu skomentowalem ze to sie nie nadaje do uzytku i zapytalem czy budujesz to auto na 400m?
nie dosc ze ktos usunal mojego posta to teraz dowiadujemy sie ze wracasz do mniejszej turbiny????
twoja na dzieje ze 2,3 zmieni to na tyle ze bedzie akceptowalne jest bledna,wiele to nie zmieni.
mozesz byc pewien ze nie nadazysz z dolewaniem oleju do motoru,bo ten zestaw strasznie kotluje olej.
co do przesuniecia wszystkiego o 1000rpm to tez mozesz sie rozczarowac i sprawdz jeszcze stopien sprezania jaki powiniennes miec po zamontowaniu tego zestawu zreszta producent nie omieszkal zamiescic takich informacji na pudelku.
wiec jak widzicie k20 hondy jest o niebo lepsze, ma 450koni na seryjnym paliwie i od 3000rpm na czwartym biegu nie ma przyczepnosci.

pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 29 Jan 2005 - 21:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
evo7
post Mon, 31 Jan 2005 - 18:30
Post #2


User
Dołączył: Thu, 30 December 2004





CYTAT("Berni":uoz5k563)
Jerry, ciekawe czy kombinacja Strokera + fabryczna turbina (ew GT3071R) dałaby 400KM i 500NM przy płaskim przbiegu momentu. Chciałbym zbudować auto max street-friendly a nie dragowe, wzorem jest tu przebieg momentu z 535d Co do fabrycznej turbiny to obawiam się, że nie dodmucha pow. 5500obr i moment szybko umrze, z kolei GT3071R chyba jest ciągle zbyt duża na podniesienie dołu ??
EVO7: Śmieszne są te Twoje dywagacje, tak miało być czy wyszło przypadkiem ??


jak narazie to ja sie tu glownie smieje.
obserwuje i nic nie komentuje.
zobaczymy czy Jerry niebawem przyzna sie ze na olej wydaje tylo co na paliwo .
ponawiam moje pytanie do Jerrego cel budowy auta,a raczej jego przeznaczenie?
moglbym w ramach przyplywu dobrej woli troche podpowiedziec.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evo7
post Mon, 31 Jan 2005 - 18:57
Post #3


User
Dołączył: Thu, 30 December 2004





CYTAT("JerryEVO":3uov9vvo)
CYTAT("evo7":3uov9vvo)
jak narazie to ja sie tu glownie smieje.
obserwuje i nic nie komentuje.
zobaczymy czy Jerry niebawem przyzna sie ze na olej wydaje tylo co na paliwo .
ponawiam moje pytanie do Jerrego cel budowy auta,a raczej jego przeznaczenie?
moglbym w ramach przyplywu dobrej woli troche podpowiedziec.


Wiesz... by podpowiedzieć musiałbyś we mnie wzbudzić zaufanie do głębi swej wiedzy tuningowej - jakoś dotychczasowe wypowiedzi zarówno te, które wyciął moderator jak i te, które się ostały nie bardzo budują takie zdanie o Tobie.


dobra
jestes amatorem w tym temacie duzo jeszcze bedziesz musial sie nauczyc na wlasnej skorze.
pozdrawiam
ps.szczescie ze jestes w rekach gs a nie innych oszolomow, moze to ci troche pomoze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evo7
post Mon, 31 Jan 2005 - 20:23
Post #4


User
Dołączył: Thu, 30 December 2004





CYTAT("JerryEVO":cto7by26)
CYTAT("mile":cto7by26)
Jerry czy to twoje Evo bedzie w nastepnym GT ??


Tak - moje będzie tam opisywane.

Added after 2 minutes:

CYTAT("evo7":cto7by26)
jestes amatorem w tym temacie duzo jeszcze bedziesz musial sie nauczyc na wlasnej skorze.
pozdrawiam
ps.szczescie ze jestes w rekach gs a nie innych oszolomow, moze to ci troche pomoze.


Ano amatorem jestem. Ale nie wiesz jak się cieszę, że niektórzy z oszołomów, których nie brak i na tym forum, nie dotykają mojej bryczki...

Added after 5 minutes:

CYTAT("djweed":cto7by26)
Witam i gratuluje extra maszynki!

Mam pytanko natury technicznej(zainspirowany ostatnim programem o Evo 8 FQ-400 na Top Gear ):
- podobno opony przy takiej mocy wystarczaja na ok. 6500km
- podobno na pełnym gwizdku pali 75l/100
- podobno przeglady robi sie co 7500km

Chciałbym wiedziec poprostu jak jest u Ciebie!

Pozdrawiam!


Dzięki za gratulacje!

Co do opon - mi wystarczyły na 22000km. W takich samochodach stosuje się opony UHP (Ultra High Performance) - ich trzymanie się drogi jest niesamowite, ale odbija się to na żywotności - coś za coś.

Spalanie - mój rekord to spalenie całego baku na płatnym odcinku autostrady A2 (pod Poznaniem) - nie powiem z jaką prędkością ją przemirzałem

Co 7500km (lub 4500mil) nie ma przeglądów tylko wymiana oleju - to też jest wynikiem tego, że jednak silnik jest wysilony. O Jakości silnika Evo może świadczyć to, że identyczna gwarancja jest na FQ-400 jak i na zwykły 265KM.


nie wiem kogo masz na mysli ale ja twojego auta patykiem bym nie dotknal,miej to na uwadze!


PYTAM PO RAZ KOLEJNY,PRZEZNACZENIE TEGO AUTA?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evo7
post Mon, 31 Jan 2005 - 23:41
Post #5


User
Dołączył: Thu, 30 December 2004





CYTAT("Albert":2kf3tani)
evo7: albo zachowasz wysoki poziom dyskusji który zdarza ci się w innych wątkach albo będziesz musiał poszukać innego forum do głoszenia swoich uwag


wiesz troche Cie juz znam ale pojecia nie mam co sie z Toba dzieje,ale nie wazne.
jakos uczulony jestem na tego kolesia i na to wzbudzanie zachwytu.
jesli mnie stad usuniesz to nie zrobi to na mnie wiekszego wrazenia w kazdym razie nie moge sie doczekac az stane z nim na swiatlach i glowe daje sobie obciac ze on akurat bedzie sie rozgladal w przeciwna strone.

a i jeszcze jedno wiecie juz ze wasz ulubienic ma juz skylina?
tez czytal watek Jerrego ,nie mogl sie zalogowac(zapomnial hasla) albo jak znam zycie zostal dawno usuniety, w kazdym razie zapoluje na wspanialego Jerrrego.

Added after 2 minutes:

CYTAT("JerryEVO":2kf3tani)
CYTAT("Fawor":2kf3tani)
Jak widać bardziej przyjazna była wersja z seryjnym turbo. Wykresy wykrasami, ale jak sie ma porównanie przyspieszenia przy 380KM do wersji obecnej? To jest ważniejsze niz suche dane W koncu zawsze mozna miec przygotowane dwie wersje: jedna na ulice i druga na "ćwiartke" (nie mylic z alkoholem ) Wymiana kolektora razem z turbiną nie zabiera az tak duzo czasu


Ze zmianą turbo o tyle jest łatwiej, że kolektor zostaje ten sam - więc 2 godzinki i mamy drugą turbinkę.

Szczerze mówiąc to nie zdążyłem pomierzyć 380KM w temacie przyspieszenia. Na pewno było bardziej przyjazne na miasto - bo nie trzeba było dumać w jakich jestem obrotach. Niemniej teraz bez problemu da się być w okolicach 5000 obrotów i szaleć. Ciągnie niesamowicie. Nowe turbo na pewno poprawi dół - mam cichą nadzieję, że ze strokerem będzie się kręciło nie gorzej od serii.

Added after 13 minutes:

CYTAT("alannn":2kf3tani)
Jerry, jestem pelen podziwu... Mam nadzieje, ze niedlugo na wykresie pojawi sie magiczna liczba 550km Widzialem wywiad w TVN'ie, przyjemny gosc z Ciebie. Samochodzik jest naprawde swietny i mam nadzieje, ze kiedys zobacze jak bryka w nim ta moc w Modlinie. Gratuluje wspanialego wyboru wspanialej marki . Pozdrawiam Wszystkich...

Ps. djweed zgadzam sie z Toba w 100% Focus jest naprawde ciekawy stylistycznie, natomiast 350Z... rzecz gustu... dla mnie jakies ostrzejsze kanty by sie przydaly...


550 to jest cel raczej ostateczny - po prostu nie ma sensu dalej mocy budować. Ale ze Strokerem nie powinno być z tym żadnego problemu.

Modlin - pewnie spróbujemy lajcikowo - na tej mniejszej turbinie - chyba, że mi odbije i wpadnę na pomysł wystartowania w kosmos i znów wrzucę dużą turbinę plus kilka innych drobiazgów, które mogą dodać jeszcze jakieś 200KM...

Body kit - będzie wyważony - bez kombinowania. Założenie jest takie by samochód był z wyglądu agresywny bardziej, ale i by dało się na krawężnik wjechać. Projektuje całość iacoski więc może źle nie będzie. Kilka rzeczy jest pewnych: wysoki spojler seryjny, grzebień na dachu. Zmieniona będzie maska, zderzak, progi i klapa tylna.

Bardzo żałuję, że nie mogę pokazać przymiarek - ale obiecałem


zejdz na ziemie chlopaku,slabo mi sie robi!
550 koni juz czekam a 750 to juz wogole,konkretnym jestes amatorem wiedzy.
poczytasz te swoje posty za jakis czas to z domu ze wstydu nie wyjdziesz!
ale dobra zabawa jest!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evo7
post Mon, 31 Jan 2005 - 23:53
Post #6


User
Dołączył: Thu, 30 December 2004





CYTAT("djweed":ze058aa4)
Czy szacowana jest jakoś żywotność takiego wysilonego silniczka? Bo wydaje mi sie,ze nawet taki program lightowy duzo mocniej obciąża jednostke. Czy masz takie info? Bo jak czytałem uzywsz evo na codzień...

PS.Mam nadzieje,ze zawojujesz Modlin i utrzesz nosa niektorym czarnym,niemieckim kondtrukcją

PS2. Widze,ze Pan Evo 7 nie daje za wygraną...czemu w polskim tuningu jest tyle zawiści. PRZECIEŻ NIE CHODZI O TO ! (chyba 3 raz to juz dzisiaj powiedziałem...)


zeby to zrozumiec musisz przeczytac posty z zeszlego sezonu.
czarne niemieckie?
podobno juz nie startuje,ale wiesz co ten lancer moglby zwojowac?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Mon, 31 Jan 2005 - 23:54
Post #7


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("evo7":fiawv83w)
CYTAT("Albert":fiawv83w)
evo7: albo zachowasz wysoki poziom dyskusji który zdarza ci się w innych wątkach albo będziesz musiał poszukać innego forum do głoszenia swoich uwag


wiesz troche Cie juz znam ale pojecia nie mam co sie z Toba dzieje,ale nie wazne.
jakos uczulony jestem na tego kolesia i na to wzbudzanie zachwytu.
jesli mnie stad usuniesz to nie zrobi to na mnie wiekszego wrazenia w kazdym razie nie moge sie doczekac az stane z nim na swiatlach i glowe daje sobie obciac ze on akurat bedzie sie rozgladal w przeciwna strone.

a i jeszcze jedno wiecie juz ze wasz ulubienic ma juz skylina?
tez czytal watek Jerrego ,nie mogl sie zalogowac(zapomnial hasla) albo jak znam zycie zostal dawno usuniety, w kazdym razie zapoluje na wspanialego Jerrrego.


Ja niestety nie mogę dość z kim jest evo7
Jerry wzbudza zachwyt tak jak oz i inni mają kase i kupują zabawki z katalogów ... nikt im tego nie zabroni ... to jest jego wątek i do takich celów zostało zrobione to podforum by każdy mogł opisać swoj projekt. To czy jest do projekt dobry czy zły to sprawa właściciela. Jednak osoba krytykująca jaką jesteś ty powinna krytykować bardziej merytorycznie ... wtedy pojawia się dyskusja na poziomie a osoba faktycznie nie mająca pojęcia o czym mowi skompromituje się. Narazie niestety swoimi krótkimi docinkami zrobiłeś sobie sporo wrogów ... a przecież merytorycznie potrafisz pisac ... ja nie toleruje krzykaczy na forum ... jesli masz racje to napisz to co masz do powiedzenia, a nie używasz skrótów ... wyraź konkretnie i szczegółowo co jest zle i dlaczego ... a nie jak baba ... jest zle bo jest zle .... K.. nie został zablokowany chodz ma podobny styl pisania na forum co ty ... wystarczy że skorzysta z opcji "zapomniałem hasła" przyjdzie poczta ... miłego polowania


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hubeeert
post Tue, 01 Feb 2005 - 01:25
Post #8


Super User
Dołączył: Wed, 10 March 2004
Skąd: Warszawa





Fajna "dyskusja" "merytoryczna" jak cholera.

Z przedstawienia projektu zrobiła się pyskówka jakich wiele.

Mi się akurat podoba się, że Jerry inwestuje niemałe pieniądze w swój wymarzony samochód. Na jego plus działa dla mnie to, że jest to Mitsu.
Liczę na więcej danych technicznych, więcej mocy, więcej frajdy dla właściciela i na to, że pomijając typowe dla mieszkanców tego pieknego kraju nad Wisłą zainteresowanie cudzą kasą dyskusja "zniży się" do tematu jakim jest kolejny etap modyfikacji.

JerryEVO - gratuluję pomysłu i samochodu.
Zapraszam do Mitsubishi Klub Polska.


--------------------
Motto: opinie są jak dziury w d***e każdy ma własną
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evo7
post Tue, 01 Feb 2005 - 10:52
Post #9


User
Dołączył: Thu, 30 December 2004





CYTAT("JerryEVO":c6isr4nu)
CYTAT("evo7":c6isr4nu)

zejdz na ziemie chlopaku,slabo mi sie robi!
550 koni juz czekam a 750 to juz wogole,konkretnym jestes amatorem wiedzy.
poczytasz te swoje posty za jakis czas to z domu ze wstydu nie wyjdziesz!
ale dobra zabawa jest!


[url:c6isr4nu]http://www.automotiveforums.com/t31184.html[/url:c6isr4nu] - 575PS
[url:c6isr4nu]http://web.norrisdesigns.com/Feature_Cars_view.asp?FCid=29&strcat=&id=8&cid=0[/url:c6isr4nu] - 730HP
[url:c6isr4nu]http://web.norrisdesigns.com/Feature_Cars_view.asp?FCid=28&strcat=&id=8&cid=0[/url:c6isr4nu] - 684HP
[url:c6isr4nu]http://www.rcdevelopments.com/[/url:c6isr4nu] - 930bhp

Powyżej kilka przykładów totalnej amatorszczyzny...

ale ty jestes naiwny wierzac w to ze zdudujesz tu taki samochod.
bardzo jestem ciekaw kiedy sie poddasz,bede obserwowal.
napisz jeszcze ze na normalnym paliwku.
bayer polega na tym zeby ladowac 1,4max miec 800koni i jezdzic na 98,to jest osiagniecie!
a i jeszcze jedno,oni zjedli zeby na tych silnikach i obawiam sie ze jak im nie zaprowadzisz auta i nie zaplacisz to nie masz szans na to ze ujrzysz takie konie tutaj.
wiesz o tym???

Added after 16 minutes:

CYTAT("JerryEVO":c6isr4nu)
CYTAT("MACH":c6isr4nu)
CYTAT("JerryEVO":c6isr4nu)
Po 2 dniach jazdy stwierdzam, że nie jest źle. Choć trzeba dbać o odpowiednie obroty. Wymiata jak szalone - to fakt. Opony mam 205/50R17.


Czesc
noooo... dolu to Ty w tym aucie w ogole nie masz ale licze ze rozwiazesz sprawe strokerem

dalej masz ten ogranicznik na 6000rpm ?

no i dlaczego takie cienkie te gumki... na tych 205-tkach to chyba za slaba trakcja zeby sie solidnie odepchnac od asfaltu

P.S. Przyznam ze dol wykresy to mi sie zdecydowanie bardziej u Berniego podoba... a jeszcze jak bedzie chcial to splaszczyc to w ogole bedzie poezja


Nad dołem pracujemy - albo stroker, albo stroker+mniejsze turbo.

Opony 205 - cóż - na zimę są więc i węższe. Ale przy kołach 18 cali będą z musu szersze. Jednak zdecydowanie nie ma dramatu z trakcją nawet na obecnych.

Ogranicznik jest cały czas obniżony - zmieni się to dopiero przy robieniu strokera - czyli za jakieś 3 tygodnie. Śmiesznie jest bo jak już ciągnie to prawie natychmiast trzeba zmieniać bieg...



aaaaaaaa czyli przesuniesz odcienke wyzej po zwiekszeniu pojemnosci z wykorbienia?
swietny pomysl!
ale bedzie bum!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Berni
post Tue, 01 Feb 2005 - 10:55
Post #10


User
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: Stolica





evo7 a nie lepiej by było gdybyś podzielił się Swoim (niewątpliwie znacznym) doświadczeniem w budowaniu mocnych Lancerów ?? Jerry zaoszczędził by w ten sposób pieniądze i niewątpliwie byłby wdzięczny... (ja również) .Jak dotąd Twoje złośliwości niczego merytorycznego nie wnoszą i przypominają frustracje niektórych aktywnych userów z forum kills ("objechałem moim parchem gościa w aucie za 400k").
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WASyL
post Tue, 01 Feb 2005 - 11:09
Post #11


Super User
Dołączył: Mon, 28 October 2002





evo7 pogadaj z gs'em może cie zatrudni skoro masz tak ogromną wiedze i doświadczenie

pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evo7
post Tue, 01 Feb 2005 - 12:28
Post #12


User
Dołączył: Thu, 30 December 2004





CYTAT("WASyL":20wrmjjn)
evo7 pogadaj z gs'em może cie zatrudni skoro masz tak ogromną wiedze i doświadczenie

pzdr



Ale Albercik zalozyl mi ladny topoik!

wiesz nie wiem czy gs bylo by stac na mnie,mysle ze chyba nie.

przeczytajecie co ten grubas napisal do tej pory i zastanowcie sie czy on w ktorym kolwiek momencie potrzebowal jakiej kolwiek pomocy????
czy kiedy kolwiek kogo kolwiek pytal o doswiadczenie?
jego wiedza opiera sie tylko i wylacznie na tym co wyczyta w necie.
problem polega na tym ze on wie wszystko najlepiej!!!
minie jeszcze pare chwil zanim sie zorientuje ze nic nie wiem.
dlatego mnie to smieszy, nie wspomne o tym jaraniu sie............
podaje przyklad evo jun, czy on wogole wie o czym pisze??????
to jest oszolom!
czy wogole w tym kraju ktokolwiek zbudowal samochod ktorym mozna sie gdziekolwiek na swiecie pochwalic????
jaki kolwiek przyklad????
tylko zanim zaczniecie wymieniac s4,supre itp zastanowcie sie gdzie i z kim mogly by sie scigac te auta???
pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czendler
post Tue, 01 Feb 2005 - 12:32
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sat, 08 November 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("evo7":3ui4bfud)
a i jeszcze jedno wiecie juz ze wasz ulubienic ma juz skylina?
tez czytal watek Jerrego ,nie mogl sie zalogowac(zapomnial hasla) albo jak znam zycie zostal dawno usuniety, w kazdym razie zapoluje na wspanialego Jerrrego.



W sumie z Twoich wypowiedzi to mnie ciekawi najbardziej Jesli wiesz to powiedz jakie plany na ten sezon ma Karol

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darksmile
post Tue, 01 Feb 2005 - 12:42
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 14 November 2002
Skąd: Milanówek/WWA





CYTAT("evo7":rly1esiw)
[url:rly1esiw]http://www.rcdevelopments.com/[/url:rly1esiw] - 930bhp


BEST STANDING 1/4 MILE @10.25Secs ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evo7
post Tue, 01 Feb 2005 - 12:50
Post #15


User
Dołączył: Thu, 30 December 2004





CYTAT("darksmile":3t5mf8hn)
CYTAT("evo7":3t5mf8hn)
[url:3t5mf8hn]http://www.rcdevelopments.com/[/url:3t5mf8hn] - 930bhp


BEST STANDING 1/4 MILE @10.25Secs ?



o co chodzi?
nie wydaje mi sie zeby to auto powstalo w polsce?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin@klubsubar...
post Tue, 01 Feb 2005 - 12:54
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





Chodzi o to dlaczego taki wolny.


--------------------
1:41,519 - Tor Poznań - Subaru Impreza - małymi krokami do przodu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wally
post Tue, 01 Feb 2005 - 12:56
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("evo7":gb1fsqux)
CYTAT("darksmile":gb1fsqux)
CYTAT("evo7":gb1fsqux)
[url:gb1fsqux]http://www.rcdevelopments.com/[/url:gb1fsqux] - 930bhp


BEST STANDING 1/4 MILE @10.25Secs ?



o co chodzi?
nie wydaje mi sie zeby to auto powstalo w polsce?


chodzi o to, że to do dupy czas jak na 930 koni


--------------------
whatever
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Tue, 01 Feb 2005 - 12:57
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





evo7: Piszesz jak jakiś frustrat normalnie. Co Ci do auta Jerrego? Jego auto, jego kasa.
Jak piszesz że nic nie wie, to szybko się uczy i bedzie się uczył dalej, może na swoich błędach, może nie.
Co Ci do tego?
Zazdrość?

Kup evo, zrób lepsze, 800konne pompujące 1,4 jeżdżące na 98- wszyscy będą TOBIE gratulować, będziesz na świeczniku/ołtarzyku, ale musisz je mieć i ZROBIĆ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evo7
post Tue, 01 Feb 2005 - 13:07
Post #19


User
Dołączył: Thu, 30 December 2004





CYTAT("Czendler":1s056quy)
CYTAT("evo7":1s056quy)


a i jeszcze jedno wiecie juz ze wasz ulubienic ma juz skylina?
tez czytal watek Jerrego ,nie mogl sie zalogowac(zapomnial hasla) albo jak znam zycie zostal dawno usuniety, w kazdym razie zapoluje na wspanialego Jerrrego.



W sumie z Twoich wypowiedzi to mnie ciekawi najbardziej Jesli wiesz to powiedz jakie plany na ten sezon ma Karol

Pozdrawiam



wiadomo jaki on jest, ciezko sie czegokolwiek konstruktywnego od niego dowiedziec.
powiedzial ze odpada w tym sezonie.
wiem ze GT2 bylo na sprzedaz i wiem ze nie stoi tam gdzie do tej pory, wiec chyba to juz przeszlosc.
skylina( juz z paru miejsc slyszalem, lampy na europejska strone tez przerabial) mi nie potwierdzil ale znajac go to zaskoczy nas

Added after 2 minutes:

CYTAT("Wally":1s056quy)
CYTAT("evo7":1s056quy)
CYTAT("darksmile":1s056quy)
CYTAT("evo7":1s056quy)
[url:1s056quy]http://www.rcdevelopments.com/[/url:1s056quy] - 930bhp


BEST STANDING 1/4 MILE @10.25Secs ?



o co chodzi?
nie wydaje mi sie zeby to auto powstalo w polsce?


chodzi o to, że to do dupy czas jak na 930 koni


masz racje!
i to jest kolejny dowod jak trudno jest robic dobre czasy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Tue, 01 Feb 2005 - 13:10
Post #20


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Problem w tym, że Jarek jest miły, sympatyczny , uprzejmy i zachowuje się normalnie. To po prostu wkurza niektórych


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 06:04