Shoutbox 0 nowych PW 


18 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dziennik budowy KOZMO
TomcatT4
post Mon, 13 Aug 2012 - 21:50
Post #61


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Dzisiaj nadszedł długo oczekiwany dzień - transport Kozmo do lakiernika w celu wykończenia szpachlą modelu nadwozia przed zdjęciem z niego form. Z pomocą lakiernika, zwariowanych kolegów z czerwonego BISa z centralnym 1,2 i Poloneza VR6 wytoczyliśmy Kozmo z mojego garażyku, wturlaliśmy je na lawetę, zabezpieczyliśmy folią i ruszyliśmy w drogę. A do pokonania mieliśmy 60 km pod Warszawę. Było wesoło ;-)
Poniżej fotorelacja - może to zwykły transport ale dla mnie to wielki dzień.
Wielkie dzięki dla kumpla od tego BISa za pociągnięcie lawety i dla całej szalonej reszty ;-)

Najpierw wyprowadziliśmy Kozmo z garażu:




Przed transportem trzeba było wytargać model deski rozdzielczej i zostawić go w moim garażu do dalszej obróbki moimi rękami ;-)






Potem przypomniałem sobie o jedynym niewykończonym kształcie nadwozia o czym nie omieszkałem poinformować lakiernika wink.gif




A następnie wepchaliśmy Kozmo na lawetę:










Tak wygląda mój malutki garaż po wyprowadzeniu Kozmo:




A to już cały konwój:




I zafoliowane KOZMO:




Krótka przerwa na poprawki i doklejanie folii - ku uciesze dzieciaków z autokaru:




A to już sam skromny garaż lakiernika - ach jak ja bym chciał mieć taki garaż wink.gif










I to koniec relacji. Jeszcze 10 dodatkowych zdjęć i przede wszystkim zdjęcia w większej rozdzielczości są na mojej stronie:

www.kozmo.pl

i facebookowym fanpage'u:

www.facebook.com/kozmo.cars

Dziękuję i pozdrawiam wink.gif


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 13 Aug 2012 - 21:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
swiety93
post Mon, 13 Aug 2012 - 22:56
Post #62


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





A mnie nachodzi takie małe pytanie, jak się zachowa styropian po nałożeniu szpachli natryskowej , czy czasem go nie zacznie rozpuszczać ?? Bo przecież w materiałach lakierniczych jest kupa róźnej maści rozpuszczalników.


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Mon, 13 Aug 2012 - 23:03
Post #63


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(swiety93 @ Mon, 13 Aug 2012 - 22:56) *
A mnie nachodzi takie małe pytanie, jak się zachowa styropian po nałożeniu szpachli natryskowej , czy czasem go nie zacznie rozpuszczać ?? Bo przecież w materiałach lakierniczych jest kupa róźnej maści rozpuszczalników.

No więc właśnie podobno nie zdąży specjalnie przereagować w przeciwieństwie do żywicy. Szpachla ma właśnie oddzielać styropian od żywicy. Zresztą w 99,9% mojego modelu styropian jest pokryty gipsem.
Ja się bez bicia przyznam, że na laminatach nie znam się a to co robię wykonuję na polecenie ludzi, którzy siedzą w laminatach i będą mi robić formy i nadwozie.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZiG
post Tue, 14 Aug 2012 - 00:17
Post #64


Frequent User
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: Szczecin





Strasznie szerokie wyszły słupki przednie. Kiedy powstawała rama z rur to szyba z seicento wraz z obramowaniem była przymierzana ?


--------------------
Uzależniony od motoryzacji, techniki i rajdów :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tcharec
post Tue, 14 Aug 2012 - 00:48
Post #65


Forum Killer
Dołączył: Mon, 23 May 2005
Skąd: Gliwice





CYTAT(TomcatT4 @ Mon, 13 Aug 2012 - 21:50) *
Wielkie dzięki dla kumpla od tego BISa za pociągnięcie lawety i dla całej szalonej reszty ;-)
Kurczę pieczone, już myślałem, że to BIS ciągnął lawetę!

Kiedy KOZMO ma wyjechać od lakiernika?


--------------------
'91 Sierra kombi 24V (BOA)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 14 Aug 2012 - 06:28
Post #66


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(ZiG @ Tue, 14 Aug 2012 - 00:17) *
Strasznie szerokie wyszły słupki przednie. Kiedy powstawała rama z rur to szyba z seicento wraz z obramowaniem była przymierzana ?


Tak niestety wyszło. Mierzone i planowane było wiele razy - jeszcze na etapie projektu w komputerze a później wiele razy już na modelu styropianowym - a w końcu wyszło jak wyszło. Ale jeżeli pierwsza forma wyjdzie taka sobie to biorę pod uwagę, w ramach poprawek, zrobienie miejsca na szerszą szybę. Z drugiej zaś strony w moim cywilnym aucie (Citroen Xsara) słupek jest podobnej grubości i to kwestia przyzwyczajenia - w Kozmo rzuca się to w oczy bo jest małe.
Tak czy inaczej jest to element nadwozia z którego jestem najmniej zadowolony.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 14 Aug 2012 - 06:31
Post #67


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(Tcharec @ Tue, 14 Aug 2012 - 00:48) *
Kurczę pieczone, już myślałem, że to BIS ciągnął lawetę!

Kiedy KOZMO ma wyjechać od lakiernika?

Mam nadzieję, że nie będę na nie czekał dłużej niż miesiąc wink.gif
A później będą zdejmowane formy do wykonania nadwozia z laminatów - jeśli do tego czasu znajdę fundusze na dalsze działania...


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 21 Aug 2012 - 19:42
Post #68


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Niestety lakiernik musiał zrezygnować z prac przy Kozmo. Zatem sprowadziłem auto, z częściowo nałożoną szpachlą, z powrotem do swojego małego garażu i szukam teraz ponownie odważnego i zakręconego lakiernika na terenie Warszawy.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba_guzik110
post Tue, 21 Aug 2012 - 21:46
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 February 2009
Skąd: Białystok reprezentant





jesli chcesz mam ostro dokładnego i zakręconego blacharza-lakiernika z 25letnim doswiadczeniem ale 200km od ciebie. W razie czego namiary na pw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michalLbn
post Wed, 22 Aug 2012 - 21:01
Post #70


Rookie
Dołączył: Mon, 14 September 2009





Sam jestem lakiernikiem ale najgorsze jest to że lakiernicy nie chcą robić tego typu prac. Sam musiałbym nie mieć niec do robvoty aby wziać taką rzeźbę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Wed, 22 Aug 2012 - 21:12
Post #71


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





jesli auto wrocilo to tak jak kolega zwrocil uwage na te slupki jak proboje sobie wyobrazic pozycje za kierownica i pokonywanei zakretow to moze byc kiepsko z widocznoscia wiec moze warto za wczasu nad tym popracowac.


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jaqo
post Thu, 23 Aug 2012 - 12:25
Post #72


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki





QUOTE (michalLbn @ Wed, 22 Aug 2012 - 22:01) *
Sam jestem lakiernikiem ale najgorsze jest to że lakiernicy nie chcą robić tego typu prac. Sam musiałbym nie mieć niec do robvoty aby wziać taką rzeźbę.

Nie, po prostu musiałbyś dostać odpowiednie wynagrodzenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grifter
post Thu, 23 Aug 2012 - 13:46
Post #73


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 September 2005





kup kompresor, pistolety, halogeny i rob sam wyjdzie taniej niz odwazny lakiernik wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Thu, 23 Aug 2012 - 14:39
Post #74


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(Jaqo @ Thu, 23 Aug 2012 - 12:25) *
Nie, po prostu musiałbyś dostać odpowiednie wynagrodzenie.


Wydaję mi się, że wynagrodzenie jakie oferuję za to jest odpowiednie ;-)


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mock
post Thu, 30 Aug 2012 - 09:25
Post #75


User
Dołączył: Wed, 30 March 2011





Projekt jest niesamowity. I na takim komentarzu poprzestanę, bo nie czuję się kompetenty, żeby cokolwieć krytykowac lub komentować smile.gif

Natomiast w kwestii poszukiwania lakiernika - znasz ludzi z Rodents z Warszawy? Kompletnie zakręcona ekipa, stworzyli swój własny klimat i myslę, że jeśli sami by się nie podjęli prac nad Kozmo, to pewnie mogliby kogoś polecić. Może się do nich odezwij:
http://rodents.pl/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sat, 01 Sep 2012 - 21:28
Post #76


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(mock @ Thu, 30 Aug 2012 - 09:25) *
Projekt jest niesamowity. I na takim komentarzu poprzestanę, bo nie czuję się kompetenty, żeby cokolwieć krytykowac lub komentować smile.gif

Natomiast w kwestii poszukiwania lakiernika - znasz ludzi z Rodents z Warszawy? Kompletnie zakręcona ekipa, stworzyli swój własny klimat i myslę, że jeśli sami by się nie podjęli prac nad Kozmo, to pewnie mogliby kogoś polecić. Może się do nich odezwij:
http://rodents.pl/


Dzięki. Jutro mam mieć odpowiedź od jednego lakiernika i jeśli będzie negatywna to w poniedziałek podjadę do ludzi z Rodents.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sat, 01 Sep 2012 - 21:30
Post #77


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Dzisiaj przy okazji oglądania dzieła Aritplasta na targach Arena Moto Show 2012 w Gliwicach zupełnie niespodziewanie zostałem zaproszony do studia Antyradia Katowice. Zapraszam do wysłuchania efektu tej spontanicznej rozmowy.



--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 04 Sep 2012 - 15:56
Post #78


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(mock @ Thu, 30 Aug 2012 - 09:25) *
Natomiast w kwestii poszukiwania lakiernika - znasz ludzi z Rodents z Warszawy? Kompletnie zakręcona ekipa, stworzyli swój własny klimat i myslę, że jeśli sami by się nie podjęli prac nad Kozmo, to pewnie mogliby kogoś polecić. Może się do nich odezwij:
http://rodents.pl/

Niestety na nich nie mogę liczyć bo Rafał czy Robert (mniejsza o to) wolał rozmawiać przez telefon o imprezie na której go nie było niż zająć się klientem. Po 15 minutach czekania uznałem, że szkoda mojego czasu.
Szukam dalej.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WyRC
post Wed, 12 Sep 2012 - 19:16
Post #79


User
Dołączył: Thu, 27 November 2003





CYTAT(swiety93 @ Mon, 13 Aug 2012 - 22:56) *
A mnie nachodzi takie małe pytanie, jak się zachowa styropian po nałożeniu szpachli natryskowej , czy czasem go nie zacznie rozpuszczać ?? Bo przecież w materiałach lakierniczych jest kupa róźnej maści rozpuszczalników.


Styropian zostanie zjedzony przez szpachel natryskową - polej "nitrem" po styropianie to zniknie.
Można się pokusić o podkład akrylowy z wypełniaczem w którym rozcienczalnikiem jest ksylen - mniej żrące w stosunku do styropianu.

Zwykła szpachel samochodowa też nadgryza steropian.
Żywice poliestrowe, ze względu na posiadany w sobie taki składnik jak "styren" który służy do rozpuszczania lepiszcza stosowanego w matach szklanych, tez rozpuszczają styropian.
Nie rozpuszcza styropianiu żywica epoksydowa i wszystko co na jej bazie (farby).
Ale jeżeli kozmo w całości ma na sobie tynk w grubej warstwie i nie ma obawy, że gdzieś szpachel natryskowa przedrze się pod warstwe mineralną to można spać spokojnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Div
post Wed, 12 Sep 2012 - 21:37
Post #80


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 October 2009
Skąd: Kraków





Pokryj epoksydowym podkładem bez rozcieńczania, następnie dopiero jakie kolwiek inne natryski.
Np z gamy novola.


--------------------
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 17:18