Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Honda Civic Type R FK2 kontra reszta świata
Hayabusa
post Mon, 29 Mar 2021 - 21:08
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 23 January 2004
Skąd: Choszczno





Cześć,

FK2 już trochę czasu na rynku jest, czy ujawniły się jakieś inne poważne niedoróbki i usterki? Oczywiście temat wysprzęglika znam.
Jak z częściami zamiennymi do np. zawieszenia? Jak z prowadzeniem? Niestety póki co miałem okazję jechać tylko jako pasażer.
Teoretycznie ICek, wydech, dolot i można zbliżyć się do 400KM, więc potencjał jest.

Generalnie szukam czegoś maksymalne do 100k, więc jeśli znacie jakąś fajną alternatywę to piszcie - nie mam szczególnie sprecyzowanych wymagań, po prostu samochód ma mi sprawiać frajdę i czasem chcę się wybrać na track day. Miałem już Hondę S2000, miałem Audi S5, więc szukam teraz czegoś zupełnie innego. Gdzieś tam z tyłu głowy chodzi jeszcze 370z, znam tutaj wszystkie za i przeciw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 29 Mar 2021 - 21:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tom-Lee
post Tue, 30 Mar 2021 - 13:04
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(Hayabusa @ Mon, 29 Mar 2021 - 21:08) *
FK2 już trochę czasu na rynku jest, czy ujawniły się jakieś inne poważne niedoróbki i usterki? Oczywiście temat wysprzęglika znam.


Nie spotkalem sie z zadnymi wiekszymi niedorobkami. Generalnie to jest dosc twardy woz, twarde zawieszenie, poduszki. Biegi trzeba wbijac z glowa i nie ma zadnych problemow, chociaz skrzynia jest specyficzna, dopiero po dogrzaniu jest okej. Na zimno lubi haczyc. Co do wysprzeglika to troche mit. Jechalismy Załuż przy 30stopniach na zewnatrz pelnym ogniem, nic sie nie dzialo. Osobiscie mam wlany Motul RBF.

CYTAT(Hayabusa @ Mon, 29 Mar 2021 - 21:08) *
Jak z częściami zamiennymi do np. zawieszenia? Jak z prowadzeniem? Niestety póki co miałem okazję jechać tylko jako pasażer.


Prowadzenie bardzo dobre, uklad kierowniczy precyzyjny, woz jedzie jak po szynach, w zakretach jest kosmiczny.

Nie wiem jak z czesciami, serwisuje w ASO. Drobne rzeczy chyba mozna dostac jako zamienniki, amortyzatory sa adaptacyjne (i chyba nie ma zamiennikow, wiec tylko ASO) ale nie slyszalem o klopotach z nimi nawet w wozach o ponad 100kkm przebiegu.

CYTAT(Hayabusa @ Mon, 29 Mar 2021 - 21:08) *
Teoretycznie ICek, wydech, dolot i można zbliżyć się do 400KM, więc potencjał jest.


Woz ma wystarczajaco mocy, sama wymiana IC daje przyrost. Dodatkowo program i sa okolice 350 o ile dobrze pamietam. Niemniej 380/500 mozna zrobic bez bolu.

CYTAT(Hayabusa @ Mon, 29 Mar 2021 - 21:08) *
Generalnie szukam czegoś maksymalne do 100k, więc jeśli znacie jakąś fajną alternatywę to piszcie - nie mam szczególnie sprecyzowanych wymagań, po prostu samochód ma mi sprawiać frajdę i czasem chcę się wybrać na track day. Miałem już Hondę S2000, miałem Audi S5, więc szukam teraz czegoś zupełnie innego. Gdzieś tam z tyłu głowy chodzi jeszcze 370z, znam tutaj wszystkie za i przeciw.


Ze swojej strony moge polecic TypeR czy to IX czy X, chociaz tej drugiej nie uzytkowalem. Moim skromnym zdaniem to jest najlepszy HH, lepszy niz Hyundai czy Renault czy co tam jeszcze sprzedaja...ale to moja subiektywna opinia.

Silnik ma potencjal, ciagnie do samej odciny, duzy wydajny hamulec, bardzo dobre zawieszenie i uklad kierowniczy, masa trakcji. Przyzwoite spalanie kiedy nie idziesz ogniem. No i poki co bezawaryjnosc. Chociaz to zalezy od sposobu uzytkowania. Niemniej to Japonczyki wiec raczej nic sie nie dzieje.

Aha, no i trzeba pamietac, ze woz ma szpere ale jest to FWD, wiec bardziej skuteczny w kiepskiej pogodzie niz 4ro but nie bedzie nigdy. Natomiast tragedii nie ma.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 30 Mar 2021 - 14:47
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Tom-Lee @ Tue, 30 Mar 2021 - 13:04) *
Ze swojej strony moge polecic TypeR czy to IX czy X, chociaz tej drugiej nie uzytkowalem. Moim skromnym zdaniem to jest najlepszy HH, lepszy niz Hyundai czy Renault czy co tam jeszcze sprzedaja...ale to moja subiektywna opinia.


Podzielam opinie kolegi. Focus ST jest też wciągający, ale nie jest tak szybki w zakrętach i odstaje od Type-R osiągami. Wersja IX jest naprawdę świetna. Chyba wolałbym ją bardziej niż X.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Tue, 30 Mar 2021 - 15:39
Post #4


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





... moge się ze wszystkim zgodzić co napisał Tom-Lee, jedynie co mnie wkurzyło przez prawie 5 lat użytkowania to bład czujnika przeciążeniowego podczas upalania na łodzi (dwukrotnie w tym samym zakręcie) który po resecie znikł, na innych torach typu Brno czy Nurb nigdy nie miałem żądnych problemów, skrzynia nadal działa bez problemów mimo że cały internet już bardzo dawno wydał wyrok na tą konstrukcje (osobiście znam 3osoby które też nie mają żadnych problemów ze skrzynią) poza tym uważam że jest to na prawde dobry wóz który oczywiscie nie jest pozbawiony wad ... zawias jest bardzo sztywny jak na seryjny samochód co lubie ale wyobrażam sobie że wielu osobom może to przeszkadzać, dla mnie kilka plastików w środku powinno być lepszej jakości, mikrofon tez słabo zbiera dzwięki podczas rozmowy nawet na wyłaczonych nawiewach, fotele świetnie trzymają ale trzeba bardzo dbać przy wsiadaniu żeby nie połamać gąbek i nie wytrzeć tapicerki. Generalnie nie użytkuje swojego samochodu na torze bo byłem tylko kilka razy jeżdżąc bardzo zachowawczo ale na pewno warto zainwestować w chłodnice oleju którą uważam za koniecznosć .. w sumie w każdym samochodzie który ma dostawać baty na torze.


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Tue, 30 Mar 2021 - 20:17
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Za problemy z skrzyniami w FK2 odpowiedzialny jest wysprzęglik a właściwie jego konstrukcja.
Wysprzęglik ma w sobie zamontowany resryktor po to by praca sprzęgła była płynniejsza, jak ktoś bardzo szybko wbija biegi to wysprzeglik nie nadąża i po jakimś czasie pojawiają się problemy z skrzynią.
Można usunąc restryktor z wysprzęglika (JHM się tym zajmuje), kosztuje to niewiele a daje same plusy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hayabusa
post Wed, 31 Mar 2021 - 08:09
Post #6


Rookie
Dołączył: Fri, 23 January 2004
Skąd: Choszczno





CYTAT(Tom-Lee @ Tue, 30 Mar 2021 - 13:04) *
Nie spotkalem sie z zadnymi wiekszymi niedorobkami. Generalnie to jest dosc twardy woz, twarde zawieszenie, poduszki. Biegi trzeba wbijac z glowa i nie ma zadnych problemow, chociaz skrzynia jest specyficzna, dopiero po dogrzaniu jest okej. Na zimno lubi haczyc. Co do wysprzeglika to troche mit. Jechalismy Załuż przy 30stopniach na zewnatrz pelnym ogniem, nic sie nie dzialo. Osobiscie mam wlany Motul RBF.

Prowadzenie bardzo dobre, uklad kierowniczy precyzyjny, woz jedzie jak po szynach, w zakretach jest kosmiczny.

Nie wiem jak z czesciami, serwisuje w ASO. Drobne rzeczy chyba mozna dostac jako zamienniki, amortyzatory sa adaptacyjne (i chyba nie ma zamiennikow, wiec tylko ASO) ale nie slyszalem o klopotach z nimi nawet w wozach o ponad 100kkm przebiegu.

Woz ma wystarczajaco mocy, sama wymiana IC daje przyrost. Dodatkowo program i sa okolice 350 o ile dobrze pamietam. Niemniej 380/500 mozna zrobic bez bolu.

Ze swojej strony moge polecic TypeR czy to IX czy X, chociaz tej drugiej nie uzytkowalem. Moim skromnym zdaniem to jest najlepszy HH, lepszy niz Hyundai czy Renault czy co tam jeszcze sprzedaja...ale to moja subiektywna opinia.

Silnik ma potencjal, ciagnie do samej odciny, duzy wydajny hamulec, bardzo dobre zawieszenie i uklad kierowniczy, masa trakcji. Przyzwoite spalanie kiedy nie idziesz ogniem. No i poki co bezawaryjnosc. Chociaz to zalezy od sposobu uzytkowania. Niemniej to Japonczyki wiec raczej nic sie nie dzieje.

Aha, no i trzeba pamietac, ze woz ma szpere ale jest to FWD, wiec bardziej skuteczny w kiepskiej pogodzie niz 4ro but nie bedzie nigdy. Natomiast tragedii nie ma.


Co do haczenia, to mam wrażenie po Twoim opisie, że w S2k bardzo podobnie chodziła i łatwo było o misshifta.
A czy ktoś się z Was już spotkał z wymianą sprzegłą i dwumasą (bo zapewne jest)?

Dzięki za wszystkie informacje, co do tego, że to FWD to mam świadomość, że nie będzie startu jak w S5 smile.gif

CYTAT(Honada @ Tue, 30 Mar 2021 - 14:47) *
Podzielam opinie kolegi. Focus ST jest też wciągający, ale nie jest tak szybki w zakrętach i odstaje od Type-R osiągami. Wersja IX jest naprawdę świetna. Chyba wolałbym ją bardziej niż X.


Wizualnie X mi bardziej robi, ale ponoć IX jest bardziej hardcorowy co mi odpowiada smile.gif


CYTAT(Yaca @ Tue, 30 Mar 2021 - 15:39) *
... moge się ze wszystkim zgodzić co napisał Tom-Lee, jedynie co mnie wkurzyło przez prawie 5 lat użytkowania to bład czujnika przeciążeniowego podczas upalania na łodzi (dwukrotnie w tym samym zakręcie) który po resecie znikł, na innych torach typu Brno czy Nurb nigdy nie miałem żądnych problemów, skrzynia nadal działa bez problemów mimo że cały internet już bardzo dawno wydał wyrok na tą konstrukcje (osobiście znam 3osoby które też nie mają żadnych problemów ze skrzynią) poza tym uważam że jest to na prawde dobry wóz który oczywiscie nie jest pozbawiony wad ... zawias jest bardzo sztywny jak na seryjny samochód co lubie ale wyobrażam sobie że wielu osobom może to przeszkadzać, dla mnie kilka plastików w środku powinno być lepszej jakości, mikrofon tez słabo zbiera dzwięki podczas rozmowy nawet na wyłaczonych nawiewach, fotele świetnie trzymają ale trzeba bardzo dbać przy wsiadaniu żeby nie połamać gąbek i nie wytrzeć tapicerki. Generalnie nie użytkuje swojego samochodu na torze bo byłem tylko kilka razy jeżdżąc bardzo zachowawczo ale na pewno warto zainwestować w chłodnice oleju którą uważam za koniecznosć .. w sumie w każdym samochodzie który ma dostawać baty na torze.


O gąbkach słyszałem, ponoć Honda na gwarancji czasem to wymieniała.
To w oryginale chłodnica oleju jest tylko w postaci "rurkowego" wymiennika?
Jaki przebieg w ciągu 5 lat zrobiłeś i co w tym czasie wymieniłeś?


CYTAT(done4 @ Tue, 30 Mar 2021 - 20:17) *
Za problemy z skrzyniami w FK2 odpowiedzialny jest wysprzęglik a właściwie jego konstrukcja.
Wysprzęglik ma w sobie zamontowany resryktor po to by praca sprzęgła była płynniejsza, jak ktoś bardzo szybko wbija biegi to wysprzeglik nie nadąża i po jakimś czasie pojawiają się problemy z skrzynią.
Można usunąc restryktor z wysprzęglika (JHM się tym zajmuje), kosztuje to niewiele a daje same plusy.


Dzięki za informację, jeśli u mnie ten problem się pojawi to wiem gdzie uderzyć smile.gif
A kogo polecacie do zrobienia programu? najlepiej z gadżetami typu launch control smile.gif


Generalnie umówiłem się na oglądanie jednego egzemplarza, mam nadzieję, że to będzie to smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 31 Mar 2021 - 10:23
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(Hayabusa @ Wed, 31 Mar 2021 - 08:09) *
A czy ktoś się z Was już spotkał z wymianą sprzegłą i dwumasą (bo zapewne jest)?


Sprzeglo z łożyskiem 1266,50 (nie mam zanotowane czy brutto czy netto, pewnie to drugie)
Koło dwumasowe 5928,60 brutto

Jeśli chodzi o komplet z fk8 - tam jest kolo zamachowe - 3246,20 zł brutto

CYTAT(Hayabusa @ Wed, 31 Mar 2021 - 08:09) *
Dzięki za informację, jeśli u mnie ten problem się pojawi to wiem gdzie uderzyć smile.gif


Nie sluchaj tych komentarzy, w kazdej dyskusji musza sie pojawiac. Jak nie bedziesz zmienial biegow jak zwierze to nie bedziesz mial problemu...

CYTAT(Hayabusa @ Wed, 31 Mar 2021 - 08:09) *
Wizualnie X mi bardziej robi, ale ponoć IX jest bardziej hardcorowy co mi odpowiada smile.gif


Zdecydowanie IX jest bardziej hardcorowy niz X.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hayabusa
post Wed, 31 Mar 2021 - 12:42
Post #8


Rookie
Dołączył: Fri, 23 January 2004
Skąd: Choszczno





CYTAT(Tom-Lee @ Wed, 31 Mar 2021 - 10:23) *
Sprzeglo z łożyskiem 1266,50 (nie mam zanotowane czy brutto czy netto, pewnie to drugie)
Koło dwumasowe 5928,60 brutto

Jeśli chodzi o komplet z fk8 - tam jest kolo zamachowe - 3246,20 zł brutto


A robiłeś u siebie już komplet? Jeśli tak to przy jakim przebiegu i jakie miałeś objawy?

Pewnie prędzej czy poźniej dla FK2 będzie dostępna konwersja na zwykłe koło zamachowe (no chyba, że z fk8 pasuje P&P).

A masz może informację na temat ceny amortyzatorów, bo mimo wszystko zakładam, że po 5 latach użytkowania prędzej czy poźniej trzeba będzie wymienić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kremat0r
post Wed, 31 Mar 2021 - 13:18
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 March 2009
Skąd: Czechy





CYTAT(Hayabusa @ Wed, 31 Mar 2021 - 12:42) *
Pewnie prędzej czy poźniej dla FK2 będzie dostępna konwersja na zwykłe koło zamachowe (no chyba, że z fk8 pasuje P&P).


Z tego co wiem, koło z FK8 pasuje. Lekkie robi na przykład Exedy. Widzialem po $700-800.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 31 Mar 2021 - 14:58
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(Hayabusa @ Wed, 31 Mar 2021 - 12:42) *
A robiłeś u siebie już komplet? Jeśli tak to przy jakim przebiegu i jakie miałeś objawy?

Pewnie prędzej czy poźniej dla FK2 będzie dostępna konwersja na zwykłe koło zamachowe (no chyba, że z fk8 pasuje P&P).

A masz może informację na temat ceny amortyzatorów, bo mimo wszystko zakładam, że po 5 latach użytkowania prędzej czy poźniej trzeba będzie wymienić


Nie robilem nic ze sprzeglem. 100kkm spokojnie wytrzymuje.

To samo z amortyzatorami, zalezy z jakim przebiegiem chcesz kupic woz, ale tez sa raczej zywotne. Kwota podobno w ASO za sztuke 3500 (ale nie wiem czy netto czy brutto).

Komplet sprzegla z FK8 pasuje P&P z tego co wiem.

Jak chcesz sprawdzic biezace ceny po prostu napisz do ASO napewno odpowiedza.

Jesli chodzi o klocki i tarcze przod to komplet tarcz to 500-600 (https://motostacja.com/p/BREMBO-09C33811/ - to sa zamienniki ale takie jak oryginalne tylko bez brandu Honda). W ASO brandowane 1820. Klocki 700-900. Komplet tarcz + klocki tyl 900pln w ASO, poza ASO 850pln. Ceny brutto.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 31 Mar 2021 - 20:46
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





fajne ceny Sprzeglo z łożyskiem 1266,50 (nie mam zanotowane czy brutto czy netto, pewnie to drugie)
Koło dwumasowe 5928,60 brutto smile.gif do vaga do 1/3 to 2.0tfsi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 31 Mar 2021 - 21:59
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Ale pamiętaj, że nie ma na rynku jeszcze zamienników, a sam silnik niszowy na tle 2.0 TSI. Nie jest to jednak tragedia, do zwykłych osobówek dwumasy kosztują podobnie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hayabusa
post Fri, 02 Apr 2021 - 16:36
Post #13


Rookie
Dołączył: Fri, 23 January 2004
Skąd: Choszczno





A zatem byłem obejrzeć pewien egzemplarz i jestem w szoku jak to jeździ biggrin.gif jest zdecydowanie ostrzej niż sobie wyobrażałem, ale to dobrze:)

Czy każdy type r ma lakier niskiej jakości? Oglądany egzemplarz miał ori lakier i było bardzo dużo odprysków i rys.
Czy pod maską pojawia wam się rdza na niektórych elementach(nie konstrukcyjnych)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Fri, 02 Apr 2021 - 19:37
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Zdziwienia nie ma, mnie powalił ogólny look, pierwsza jazda może nie, dopiero późniejsze zakręty...

Niestety lakier faktycznie jest marny w nowszych genach Hondy, tutaj dostaje maska i tylne sierpy.

Rdza pod maska? Nie.

Z jakim przebiegiem oglądałeś wóz?


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hayabusa
post Fri, 02 Apr 2021 - 19:56
Post #15


Rookie
Dołączył: Fri, 23 January 2004
Skąd: Choszczno





Domyślam się że zakręty to będzie bajka smile.gif

Obstawiam, że rdza się pojawiła bo auto długo stoi pod chmurką w komisie.

Przebieg: 96k km
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 16:10