Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V  « < 7 8 9 10 11 >  
Reply to this topicStart new topic
> RedTurbo - EG6 by Kuki - bye bye ihi sc, nastepca projektu eg6 ihi supercharger
KukiTcz
post Thu, 13 Jul 2017 - 19:03
Post #161


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





CYTAT(m6nj @ Thu, 13 Jul 2017 - 16:26) *
Nie cyferkami jeździsz, a w fwd trakcją. Co z tego że byłoby 390 jeśli wstawałoby to dużo bardziej cywilnie..

doskonale wiem czym się jeździ... wink.gif i wiem że wykresy nie jeżdżą itp ... miałem jeszcze chwilę temu kompresor 350hp i mimo trakcji nie było lepszych wyników ... więc moc też robi wyniki. Td05 w tej chwili było by ciut za małe... druga sprawa że ja tym autem nie jeżdżę na co dzień , nie buduje go typowo "na streeta"... gdyby tak było to już dawno od Jacka zakupiłbym td05 biggrin.gif
i przestańcie już o tym turbo bo wystarczy przeczytać post gdzie napisałem o jego montażu. Dostałem to turbo na pewnych warunkach i na tamtą chwilę mogłem skończyć sezon lub je wsadzić.. wiem jakie są jego wady i zalety i tak dalej... zamierzam tak jeździć do końca sezonu, a na rok 2018 pomyślimy co dalej wink.gif



CYTAT(mlody1921 @ Thu, 13 Jul 2017 - 17:52) *
A nie można zmienić dupy w Holsecie albo zakręcić wyżej żeby na 2 nie wypadać z boostu? albo psiknąć NX

już jest 8800... niestety jeszcze nie przepinam biegów jak to powinno finalnie wyglądać..... można psiknąć i to chyba jest w tej chwili najrozsądniejsza opcja wink.gif w końcu ktoś pisze o rozwiązaniach, a nie tylko neguje biggrin.gif


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 13 Jul 2017 - 19:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Thu, 13 Jul 2017 - 20:46
Post #162


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Z holsetem jest sprawa taka,ze ma duza bezwladnosc. Pomysl o kontroli trakcji wink.gif. Wtedy bez puszczania gazu bedzie trakcja.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Thu, 10 Aug 2017 - 21:25
Post #163


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





po 3 Rundzie w Debrznie padła mi sonda EGT... zakupiłem nową, wymiana i nadal można śledzić wartości wink.gif

W miniony weekend odbyła się 4 runda King Of Poland w Olsztynie.... ale wcześniej jeszcze wyjechałem autem by sprawdzić czy wszystko jest ok.... niestety .. pizgło łączenie miedzy kolektorem wydechowym a WG... sobota demontaż - spawanie - montaż i wsio było już OK ! wink.gif szybka akcja serwisowa z podziękowaniami dla Przemka !



Nastawienie było dobre i plan był by zbliżyć się do życiówki z Debrzna... niestety...trakcja tego dnia była fatalna, co było mega zdziwieniem bo przecież Olsztyn zawsze był "tym lepszym" miejscem do wyścigów.... czasy 60ft (pierwsze 18 metrów) wychodziły słabo... inni zawodnicy mieli te czasy gorsze od 0,2-nawet do 0,4 sekundy...(okazuję się że setup z Debrzna był " za mocny " tego dnia na Dajtki i trzeba było pościągać boost. Co przejazd to inna konfiguracja... tak jak w Debrznie można było dobrać odpowiednie parametry tak w Olsztynie - dupa...) mimo wszystko kwali kończę z drugim czasem, Bartek bije mnie o 0,01X biggrin.gif - POZDRO ! Ogólnie bardzo wyrównana i fajna walka bo pierwsze cztery czasy to 12.8 X3 i 12.9... ;D .
Po szczęśliwie wygranym półfinale ze "Szwagrem" ( wbita dwójka na dwa razy... Dariusz ukręcił przegub i to ja trafiam do finału) . W półfinale zapala się na stałe check engine ... Po sprawdzeniu błędu przez moduł bluetooth nie wskazuje to na nic poważnego. Zgasiłem motor zapaliłem i błąd zniknął, więc przystępuje do finału. Totalnie bez skupienia..... zmieniam na drugi bieg bez flatshifta ( nie pierwszy raz tego dnia ) co owocuje wypadnięciem z boosta ... Paweł mnie przechodzi, trzeci bieg zaczynam nadrabiać ale zapala się check... auto jakby przestaje jechać pełną mocą... zerkam na rywala... ocena sytuacji że nie ma sensu gonić za wszelką cenę i odpuszczam<wszystko w ułamkach sekund> . Zajmuję bardzo dobre drugie miejsce ! smile.gif Gratuluje Pawłowi bo przejazd finałowy był jednym z jego najlepszych tego dnia i nie wiem czy mimo problemów z autem dałbym rade go dogonić wink.gif
Po przejeździe diagnoza i okazuje się że padła sonda szerokopasmowa... mimo to w dobrym humorze wracam do domu smile.gif Pozdrawiam ekipę wyjazdową !

Sonda została dzisiaj wymieniona.. błąd się nie pojawia więc powinno działać... z gorszych rzeczy to odgłosy ze skrzyni, prawdopodobnie odzywa się łożysko oporowe... kolejna runda, finałowa 10 września więc mam trochę czasu by wsio ogarnąć i stawić się na starcie smile.gif

kilka foto:







--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Thu, 14 Sep 2017 - 10:01
Post #164


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





jak zwykle nie wiem jak zacząć biggrin.gif

Po zawodach w Olsztynie , wymieniłem sondę lambda ... ale gdzieś wewnątrz w głowie siedziało mi zrzucenie skrzyni. Po wielu gdybaniach przyszedł czas... skrzynie wyleciała z auta, wymieniłem łożysko oporowe(diagnoza była słuszna, stare już szumiało) + wysprzęglik, przy okazji poprawiłem dwa gwinty na łączeniu skrzynia - blok. Nie było to tak kolorowe ale nie będę zagłębiał się w szczegółowy opis biggrin.gif
Przy okazji wymieniłem osłonę zewnętrznego przegubu i wpadł koc na turbo.



Auto złożone, odpalone wszystko działa ale.... coś jest nie tak z hamulcami... chwila zastanowienia, szybkie odpowietrzenie i nic, nie wiem jak to się stało ale jak się później okazało poszło serwo... więc kolejny psikus... trzeba było zamówić nowe, wymienić wraz z pompa hamulcową, odpowietrzyć układ i ... odpalam chce wyjechać, a tu pach, kontrolka od ładowania... NO NIE! ale..winowajcą był jeden kabelek, którego usunięcie trwało parę minut biggrin.gif
ostatecznie jazda próbna i jest wszystko ok... cała to historia trwała dość długo z racji braku czasu... parę dni przed finałową rundą King Of Poland auto uznaję za gotowe i można obrać ostatni kierunek w tym roku ! Biała podlaska 1/4 mili

Przejazdy eliminacyjne bez spiny, wystarczyło że zajmę miejsce w pierwszej szóstce i utrzymam 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Szanse na zdobycie mistrza były znikome gdyż mój serdeczny kolega i rywal, Paweł (pozdrawiam! ) jeździł cały sezon bardzo równo i bardzo mocno. Robię 3 przejazdy... pierwszy to za mało koksu, drugi za dużo, trzeci poszedł na tyle dobrze ze robię 12.6 i to daje mi moje minimum czyli pierwszą szóstkę, odstawiam auto i zostaję "JANUSZEM IMPREZY" wink.gif . Ostatecznie jest to drugi czas eliminacji i dostaję się do półfinałów. Ku zdziwieniu Paweł, ze swoją życiówką ustanowioną tego dnia jest 5. W półfinale przyszło mierzyć mi się z najmocniejszym daewoo w Polsce - ponad 500 konny lanos. Jednak do pojedynku nie dochodzi, lanos ulega awarii, a ja z wolnym przejazdem awansuje bezpośrednio do finału ... który przegrywam ze "Szwagrem" - Gratulacje !.
Tak więc podczas piątej rundy zajmuję 2 miejsce w klasie i przez te wszystkie wydarzenia, trochę szczęścia, awansuje w generalce na miejsce pierwsze.
Sezon kończę z tytułem Mistrza Polski King Of Poland klasy Street FWD ! ohmy.gif - jest to dla mnie piękne podsumowanie/zwieńczenie sezonu "ćwiartkowego" smile.gif

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali mi w tym sezonie w mniejszy lub większy sposób przy aucie, jak i słowem motywacji podczas grzebania w garażu czy na zawodach ! Bez was honda może skończyłaby na dnie Wisły tongue.gif oraz pogratulować moim przeciwnikom !

Ogólnie zawody w Olsztynie jak i Białej Podlaskiej wyglądały jak wyglądać powinny ! Teraz jeszcze JDM DAY u siebie w mieście i czas na "sen zimowy" ... a potem podsumowanie roku wink.gif









--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomasz76
post Thu, 14 Sep 2017 - 10:19
Post #165


User
Dołączył: Thu, 31 July 2014





Gratulować !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 14 Sep 2017 - 14:46
Post #166


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Zasłużyłeś sobie na to patrząc po ilości kasy, nerwów, czasu oraz poprawek setupu. Jak widać nie warto się poddawać czasem. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Wed, 20 Sep 2017 - 10:02
Post #167


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





dzięki ! smile.gif

a tu mały przedsmak wink.gif



--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Tue, 03 Oct 2017 - 11:35
Post #168


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





w miniony weekend odbył się event JDM DAY Zakończenie Sezonu Tczew

Kilka ciekawych fotek wink.gif











--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Wed, 17 Jan 2018 - 13:49
Post #169


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





rozgrzewka tematu

okres zimowy bez grzebania to okres stracony wink.gif tak więc poprawiam to i owo ...
zaczęło się od zmiany opon, profile już powoli mają dość ( swoje jeszcze chwilę zniosą ) wpadły federale 595rs-R , które będą na setup uliczny , na zawody będę przekładał koła.
Zmiana opon niosła za sobą możliwość obniżenia auta. Miała to być prosta i przyjemna czynność.... Gwint przez dwa lata nie ruszany więc łatwo nie było, postanowiłem wyciągnąć całe amorki/kolumny, rozebrać, wyczyścić i nasmarować. Przy okazji auto zeszło około 2 cm w dół, może uda się jeszcze coś "urwać". Do całej układanki wpadły regulowane wahacze, które nabierały "mocy urzędowej od 2 miesięcy" wink.gif . Postanowiłem wykorzystać odkryte nadkola, wyczyściłem ze starej warstwy, odtłuściłem i zakonserwowałem na nowo.
Z auta wyleciał zderzak, oraz prawy błotnik. Oba elementy zostaną polakierowane. Z bocznych listew zmyłem czarną warstwę PLASTILAK'u . Zamówiłem także nowy zegar od Boost'u ( w starym wysiadło oświetlenie ) . Mam zamiar wkomponować go ładnie, w plastik wokół zegarów, bądź też w kratkę nawiewu. Kilka nowych silikonów w celu przerobienia mocowań orurowania i cofnięcia intercoolera tak by w nowym zderzaku nie trzeba było wycinać całych kratek. W między czasie oczywiście trzeba było poświęcić się mniejszym lub większym pierdółkom. Pracy jeszcze trochę zostało... wink.gif






Mam pytanie bo bije się z wyborem opon do ćwiartki :
Colway ze strony markgum 205/50r15 czy RaceGC 195/50r15 ? co byście polecali ? chyba ze 3 opcja inne


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DoLeCk
post Wed, 17 Jan 2018 - 14:37
Post #170


Forum Killer
Dołączył: Tue, 15 April 2008
Skąd: Warszawa





RaceGC polecali i mi do mojego Lanosa.
Paru znajomych posiada i polecają.


--------------------
Daewoo Lanos GTi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 17 Jan 2018 - 14:51
Post #171


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Race GC mam. Fajna opona, tylko dość wrażliwa na ciśnienie. Ale jak dobrze ustawisz, to klei super. W tegorocznym cyklu GP Polski Time Attack używalem na przodzie twardej mieszanki i mistrza na koniec wyjeździłem - szczęściem to szczęściem, ale tak czy inaczej opony byly spoko, pozwalały na walklę z podobnymi mocowo i wagowo autami jadącymi na full slicku wink.gif Na KJS na tył mam miękkie Race GC i też się sprawdzają. Na 1/4 myślę, ze tym bardziej się sprawdzą smile.gif

Markguma nie miałem, ale jest znany z odpadajacego bieżnika, to mnie jakoś nie zachęca do sprawdzania tongue.gif.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Thu, 18 Jan 2018 - 12:33
Post #172


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





no właśnie 90% osób sugeruje i skłania mnie do zakupu race gc mimo ze ich rozmiar to 195 a colway 205

czysto informacyjnie
mój były kompresor został wystawiony na sprzedaż, miał jeździć w BMW ale projekt "umarł"... jakby ktoś się zdecydował to mam gdzieś w garażu jeszcze łapy pasujące pod b serie ( po przerobieniu podejdzie pod D) + materiał na customowe koło pasowe
http://allegro.pl/kompresor-ihi-mercedes-c...7139012681.html

plusem jest to że nawet z niższego doładowania typu 0,5-0,8 bara wynik mocowo powinien być lepszy niż to samo nadmuchane z eatona m62


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Tue, 10 Apr 2018 - 09:08
Post #173


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





trochę nowości... strasznie mało czasu na wszystko, w życiu prywatnym duża zmiana tak więc garażowanie to rzadkość...żółwim tempem coś się dzieje.. mianowicie...
zostało zmienione orurowanie do IC oraz z IC (zrobiło się więcej miejsca i zderzak nie jest już tak wypchnięty ) + owinięte złotą taśmą termoizolacyjną. Sam intercooler prysnąłem w czerń i chyba tak zostanie.. jeszcze gdybam. Wpadł w końcu wyczekiwany traction bar... mówią że lepiej późno niż wcale biggrin.gif Ciekawe jak się sprawdzi w warunkach bojowych ( mam drugi na sprzedaż ).
Wymieniłem olej + filtr, oczywiście sprawdzony Valvoline z serii VR1. Wyczyściłem to i owo. Prawy błotnik został polakierowany... miał być jeszcze przedni zderzak ale... w późniejszym terminie... Przygoda, którą nie warto wspominać. Wpadło też nowe obuwie na zawody, wybór padł na Race GC mieszanka miękka z miękką ścianką boczną. Jak wcześniej wspominałem chciałem wpasować ładnie gajger w obudowę licznika... tutaj z pomocą przyszedł jeden "gościu" i druk 3D wink.gif (jakby coś można zrobić tego więcej, koszt +/- 40 zł ). Dziś też dotarły silikonowe przewody do układu chłodzenia. Trzeba wszystko wymienić/zamontować, pojechać ustawić zbieżność i można wyjeżdżać wink.gif
STAY TUNED cool.gif







--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Mon, 07 May 2018 - 10:46
Post #174


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





Civic jeździ... inaczej.. jeździł biggrin.gif aktualnie ściągnięty został kolektor wydechowy bo zauważyłem pękniecie





jak się okazało takich pęknięć było kilka więc dobrze że zrobiłem to przed "sezonem" wink.gif
już pospawany - kolejny raz podziękowania dla Przemka (pasibrzuch) !

Przy okazji pomalowałem turbo wink.gif

to jeszcze przed finalnym "dopieszczeniem"


po montażu Traction Bara pojechałem na zbieżność... test podczas ulewy... auto prowadzi się dużo pewniej, testy "obciążenia" nastąpił kilka dni później i jest duża poprawa, auto nie zachowuje się tak nerwowo, nie skacze .. pewnie jest to zasługa ustawienia geometrii jak i samego TB wink.gif
aczkolwiek jak wspomniałem, JEŹDZI , przejażdżka po zimie ( 5 miesięcznej przerwie).... oojojojoj ... rooobiiiii :cool: wink.gif ohmy.gif

+ kilka szotów z JDM DAY, który odbył się 28 kwietnia wink.gif











i sama impreza wink.gif





--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinowozniako
post Tue, 08 May 2018 - 00:01
Post #175


Rookie
Dołączył: Wed, 01 February 2017
Skąd: Kalisz





Jakie wrażenia z użytkowania nowych opon na ulicy? Jakieś testy trakcji czy coś w porównaniu np do poprzedniego profila? Na jakim ciśnieniu latasz po mieście?


--------------------
Mazda MX-3 KLDE 196KM 237NM Best ET 14.21
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Tue, 08 May 2018 - 07:14
Post #176


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Valvoline zrobił u mnie straszny syf w silniku. Sprawdz u siebie.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Tue, 08 May 2018 - 07:57
Post #177


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





Federal do profila odnośnie trakcji wypada słabiej, tego się można było spodziewać. Zmieniłem bardziej z racji walorów jezdnych że tak powiem. Na profilach auto na co dzień pływało , hałasowało itp , na federalach tego nie ma... a na zawody i tak leżą nowe Race GC
Ciśnienie, w tej chwili mam chyba 2,2 albo 2 bary .. już nie pamiętam wink.gif

EssiRS, ja Valvoline użytkuje od początku przygody z tym civicem, czyli 7 lat. Motor był 2 razy rozbierany i zero nagarów, "szlamu" itp, czyściutko ładnie.


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Tue, 08 May 2018 - 08:46
Post #178


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Co do Valvo niestety potwierdzam, chociaz ja czesto zmienialem. Od remontu silnik tylko na tym oleju i wyglada na prawde, elegancko.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 08 May 2018 - 08:54
Post #179


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Co do valvo również u mnie motor był czyściutki pomimo przelotu ~270kkm na zegarach a przez kilka zmian było Valvo 5w50 i naprawde jak rozbieraliśmy motor to byliśmy mega zdziwieni jaki czysty bo druga motorownia obok ta sama na przekładkę po przebiegu niby 130kkm wyglądała jak by ktoś nigdy oleju tam nie zmieniał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krzysiek50
post Tue, 08 May 2018 - 11:37
Post #180


Frequent User
Dołączył: Thu, 01 October 2015





VR1 5w50 srednio sie nadaje do upalania. Silnik w srodku czysty, ale po rozgrzaniu z cisnieniem nie było szału, na VR1 10w60 jest coś lepiej. Teraz testuje motula xpower 10w60 i roznica na plus wzgledem VR1 tej samej klasy.


--------------------
EG4 D16T AWD 380+ >>
MK4 VRT 4motion >>
80 B4 V8TT
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  « < 7 8 9 10 11 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 06:31