Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mazda RX8 K20K - DailyCar
THX911
post Fri, 06 Jan 2017 - 15:50
Post #1


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





MODEL: MAZDA RX8

Modyfikacje


Silnik: Zakończony
Swap - K20z4 - swap by Przema poprawki NipponToys


Modyfikacje głowicy:
brak
Modyfikacje bloku:
brak

Układ dolotowy: W trakcie
Kompresor TVS1320
Custom kolektor ssacy z blokiem wodnym
Uszczelka termoizolacyjna kolektora ssącego



Układ wydechowy: oczekuje
Kolektor wydechowy 4-2-1 by NipponToys
+Bandaż
Reszta seria

Układ wtryskowy: Zakończony
Seryjny bezwpowrotny uklad RX8
Wtryski 720cc
Pompa paliwa z EVO

Elektronika: oczekuje
EMU

Układ chłodzenia: Zakończony
Seria
Chłodnia Oleju z Wankla
Dodatkowa chłodnia do kompresora z Celica GT4 ST205
Elektryczna pompa wody- 1600l/h przy 12V


Układ napędowy: Zakończony
Skrzynia seria 6 biegów, sprzeglo custom, torsen

Zawieszenie: oczekuje
Tein Mono Sport
EDFC Active + GPS
Poliuretan przód + Częściowo tył

BODY KIT: oczekuje
Seryjny pakiet AERO
Planuje - lotka tył, spliter przód


PODZIĘKOWANIA:
Jackpl, PItGTR, NipponToys, oraz wszystkim którzy pomagali mi przy budowie.


Projekt który urodził się w mojej głowie kiedy to nie mogłem znaleźć odpowiedniego auta dla siebie. Długie poszukiwania i brak auta które by mnie zadowoliło zarówno na co dzień jak i na sporadyczne wypady na tor. W dodatku nie chciałem czegoś zwyczajnego - lubię popracować przy swoim aucie, coś tam się znam na mechanice wiec raczej nie bałem się podejść do tematu modyfikacji.

Wybór w końcu padł na RX8 ze swapem na niezawodne K20z4 o którym też marzyłem by włożyć go do jednego z poprzednich aut czyli CRX II gena – w którym to siedziało najpierw b18c4 później b18c1.
Plan był prosty – Szukam RX8 w jak najlepszym stanie najlepiej już z uszkodzonym silnikiem wankla.
Później swap i cieszenie się jazdą. Jednak z czasem kiedy przeglądałem fora, zbierałem opinie osób które już takimi swapami jeździły wiedziałem, że około 200KM to za mało na takie nie lekkie auto i
będę zaraz czół niedosyt.

Wtedy też znalazłem wątek Jackpl i podłapałem temat. Szczególnie że zawsze bardziej mi się podobała opcja Kompresora niż brutalnego Turbo. Szybka rozmowa z Przema72 który miał wykonać całą operacje swapa i zaczęły się poszukiwania auta. Po przejrzeniu dziesiątek aukcji i wykonaniu mnóstwa telefonów w Polsce i przekonaniu się że nie tak łatwo kupić zadbany egzemplarz moje poszukiwania rozszerzyłem na Europę. Udało mi się za którymś podejściem znaleźć odpowiednią sztukę w Berlinie. Szybki telefon i auto parę dni później dzięki pomocy przyjaciół stał już w garażu.



Auto trafiło do Przemy jakoś w Listopadzie 2015r. gdzie miało być zrobione w około 3-4 miesiące.
W miarę szybko udało się znaleźć silnik, kompresor, itp. części. Po projektach Przemy i jego doświadczeniu w swapach RX8 na k20 oraz znajomości przez niego projektu Jacka nie miałem żadnych wątpliwości, że wszystko będzie zrobione bardzo dobrze. Wstępny budżet ustalony, z mojej strony możliwość dopłacenia jeśli coś miało by być wykonane lepiej niż w podstawie. Niestety trafiłem na moment kiedy to Przemek olał temat pracy przy samochodach i moje auto stało tam miesiącami z postępem prac jednej śrubki na tydzień… i to prawdopodobnie tyle ze względu na moją częstotliwość dzwonienia do niego cokolwiek się działo. Po paru miesiącach i obietnicach i zbywaniu przez Przeme postanowiłem że odbieram auto w wersji wolnossącej. Poziom wykonania praktycznie wszystkich prac była żenująca – jedyne chyba czego nie musiałem i mam nadzieje że nie będę musiał poprawiać to łącznie skrzyni z silnikiem. Cała reszta musiała być wykonana praktycznie od nowa 
Po odebraniu auta i poprawieniu tego co potrafiłem zacząłem się cieszyć podstawową jazdą.



W między czasie udało mi się zebrać parę części które miały poprawić znacząco prowadzenie auta oraz komfort.
Zamówiłem z Japonii w JDL Performacne zawieszenie Tein Mono Sport + EDFC active+GPS.
Wiedziałem, że nie będzie mi się chciało latać z kluczem i regulować twardości zawieszenia.
W dodatku w tym zawieszeniu jest fajna opcja regulacji wysokości bez ściskania sprężyny.
3 miesiące czekania i było u mnie 



Lepsze zawieszenie już było, przyszedł czas na hamulce – trafiłem na zestaw k-system.pro 4 tłoczków
Brembo plus grubsze tarczę i lepsze klocki oraz przewody w oplocie. Szybka rozmowa z PitGTR i zestawił już był u mnie.
Wpadły również poliuretany na przód, częściowo tył. Tablet w miejsce oryginalnej nawigacji, jakieś adaptery do audio aux. Kosmetyka.



Kiedy to już się przekonałem że z Przemą nie ma co dalej współpracować , zacząłem szukać kogoś kto dba o szczegóły i spełni moje oczekiwania podczas dalszych prac nad autem. Znajomy polecił mi NipponToys. Zgłosiłem się tam z kolektorem wydechowym który Przema zrobił ze starego trzepaka. Efekt przerósł moje oczekiwania – zawsze starałem się iść przede wszystkim jakością później wyglądem. Tu było jedno i drugie. A więc mechanika już znalazłem i szczerze go polecam.



Budżet bo o tym jeszcze nie wspomniałem. Był jeden drugi trzeci … Zaczynając od około 30 tyś do +60k. Oczywiście nie żałuje żadnej wydanej złotówki na ten projekt, który dalej jest i będzie rozwijany 

Aktualnie auto jest na montażu kompresora i dalszych poprawkach w NipponToys. Prace już są na wykończeniu i mam nadzieje, że to co udało mi się wymyślić dzięki pomocy Jackpl, NipponToys oraz tego co udało mi się znaleźć w internetach. Domyślam się że nie wszystko da się przewidzieć i pewnie jeszcze nie jedno wyjdzie podczas eksploatacji ale to już będzie na bieżąco poprawiane.



W sezonie zrobiłem prawie 10k km , z czego 300km po Torze Jastrząb. Udało się dostać na JapFest oraz na parę innych imprez. Awarii mimo nie idealnego swapowania żadnej. Mazda bez zająknięcia dzięki wydajnemu układowi chłodzenia z RX8 oraz większym hamulcom i chłodnicy oleju radziła sobie na torze.

https://www.youtube.com/embed/ZVD9Gh1fr3U

Teraz czas na skończenie kompresora i wprowadzeniu paru poprawek, podpięciu klimy, wymianie szpilki czy zakupie kubełków, semi slicków, lotki na tył itd.
Postaram się na bieżąco uzupełniać co się dzieje w temacie. Zapraszam również na FB - https://www.facebook.com/RX8K20K/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 06 Jan 2017 - 15:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
CaliforniaKid
post Fri, 06 Jan 2017 - 17:36
Post #2


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





Takie pytanie czysto teoretyczne, nie łatwiej jest zaadaptować F20C, które "naturalnie" występuje w wzdłużnym montażu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Fri, 06 Jan 2017 - 17:51
Post #3


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Z czego wiem F20C nie jest tak dobre jak K20z4 - przynajmniej tak czytałem. Druga sprawa, że k20z jest łatwiej dostępnym silnikiem i o jakieś 30-40% tańszym. Przynajmniej w tym czasie co szukałem silnika.
Szlak swapów w RX8 na k20 jest już przetarty co też ułatwiało sprawę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Fri, 06 Jan 2017 - 20:03
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Adapter silnika ze skrzynią to jakiś custom, czy mozna już gotowca kupić ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Fri, 06 Jan 2017 - 20:09
Post #5


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Custom - nie spotkałem się z gotowcem do K20 - widziałem kiedyś jakieś adaptery do innych silników.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PitGTR
post Sat, 07 Jan 2017 - 11:33
Post #6


User
Dołączył: Sat, 05 May 2007
Skąd: Gdańsk





Kibicuje i obserwuje rozwój sytuacji cool.gif Wkrótce moja 'na strokerze' będzie jeździć smile.gif



CYTAT(m52owner @ Fri, 06 Jan 2017 - 20:03) *
Adapter silnika ze skrzynią to jakiś custom, czy mozna już gotowca kupić ?


Zestaw do pełnej przekładki za chwilę będzie w sprzedaży. https://www.facebook.com/KSYSTEM.pro/



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Sun, 08 Jan 2017 - 11:01
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





szkoda smutnej historii z tak znanym tunerem. Poza tym nieźle doinwestowany setup. Czy nippontoys zajmują się też całymi swapami k20 do rx? Czy Ty Pit teraz w to wejdziesz skoro będą już adaptery? smile.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PitGTR
post Sun, 08 Jan 2017 - 13:46
Post #8


User
Dołączył: Sat, 05 May 2007
Skąd: Gdańsk





CYTAT(Fawor @ Sun, 08 Jan 2017 - 11:01) *
Czy Ty Pit teraz w to wejdziesz skoro będą już adaptery? smile.gif



Heh, nie inaczej wink.gif Oferował będę pełne zestawy do przekładki, a nie tylko adapter skrzynia-silnik, to 20% potrzebnych części wink.gif W zestawie będzie też całkowicie nowe koło zamachowe, łapy + elektryka + EMU. Do tego oczywiście dochodzi też budowa aut dla klientów.

Ale nie zaśmiecajmy tematu THX911, wkrótce postawię temat mojej Mazdy K24.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Tue, 21 Feb 2017 - 12:43
Post #9


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Prace idą powoli ale cały czas do przodu. Autem wróciłem na otwartym baypasie z Krakowa (160km) bez większych problemów.

Parę rzeczy pozmieniałem przez ostatni czas - nowa większa rolka na napinacz, krótszy pasek dla lepszego napięcia i pracy napinacza.

Przedłużyłem bluetooth z pod maski z EMU do kabiny dla poprawienia sygnału - teraz nie ma problemy z łączeniem.

Wpadły krótsze łączniki do staba - aktualne potrafiły dotknąć amora

Po podniesieniu auta po 2 tyg przestoju okazało się że puścił czujnik biegu wstecznego i połowa oleju ze skrzyni znalazła się na podłodze :|
Czekam na nowy czujnik i od razy wymienię olej w skrzyni smile.gif

Zawias z tyłu lekko utwardzony i podniesiony na regulacji przy sprężynach.

Plan na weekend zamontować większe wtryski, nowy czujnik wstecznego + zrobienie do niego wiązki - poprzednią Przema po prostu uciął sad.gif
Posprawdzać wszystko i umówić się na strojenie.






Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 21 Feb 2017 - 16:30
Post #10


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





efekt łał gwarantowany. wszystko wyglada mega fajnie. zazdraszczam tak zrobionego autka. zawias chyba tani nie byl? ma regulacje twardosci elektrycznie?
dziwek silnika z uleza z zewnatrz uzaleznia, zwlaszcza przy zmianach biegu smile.gif jak jakas wyscigowka. zakochalem sie.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Tue, 21 Feb 2017 - 16:39
Post #11


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Tak dokupiłem od razu EDFC+GPS - z doświadczenia wiem że nigdy się nie chcę ręcznie kręcić tymi ustawieniami.
Szczególnie że z tyłu jest kiepski dostęp. Wygoda ogromna - na bieżąco wszystko się ustawia po prędkości a i można ręcznie przód tył zmienić.
Do tego sam montaż to przyjemność - wszystko działa po WIFI.
Brakuje mi albo jeszcze tego nie odkryłem żeby było więcej ustawień automatycznych - w tej chwili widzę tylko 2 tryby w których regulacja chodzi w przedziale 8-12 lub 6-14 jak dobrze pamiętam.
Co do ceny udało mi się go kupić coś za około 5600pln + EDFC+GPS 3400~ wiec prawie 9k na to poszło - jestem mega zadowolony.

Co do dźwięku zobaczymy jak kompresor zacznie dmuchać. Teraz póki co w drodze z Krakowa nie przekraczałem 3k obrotów.

Nie mogę się doczekać pierwszej jazdy na Torze Jastrząb biggrin.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grand_
post Wed, 22 Feb 2017 - 00:51
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Tue, 07 July 2009
Skąd: Kraków





Zawsze mi się podobała buda RX8, a fakt że za 10 koła można juz ją kupic z zajeżdżonym wanklem jest najfajniejszy.
W tej cenie ciężko znaleść starą umęczoną E36 bez podłogi...
A tu dużo młodsza i ładniejsza konstrukcja do tego fajny silnik i zabawka klasa, jak Twoja.

a ze starachowic do krakowa przecież masz po drodze obwodnice kielc, tam 3 paki na blacie zawsze jak lecimy na radom czy jastrząb... ( motocykle )
jak możesz tam jechać 3 tys obr biggrin.gif siła woli widze mocna ;]


--------------------
E36 M50B30 sprzedana... / 191hp@250hp i 260@318Nm
E60 535d obecna / 272hp@427hp i 560@788Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Thu, 02 Mar 2017 - 22:58
Post #13


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





I nadszedł ten dzień kiedy w końcu udało mi się domknąć większość tematów i mogłem się pojawić na hamowni wystroić swojego kundla smile.gif

Za strojenie wziął się Niuton ( bardzo profi podejście! ) hamownia STW center

Założenie z mojej strony wyszło takie by było bezpiecznie dla silnika - bez szaleństw ale fajnie jak będzie powyżej 300KM.

Dużo km i h na hamowni i troszkę walki z podpięciem elektronicznego baypasa i udało się wygenerować 317KM - jednak dla bezpieczeństwa i
z powodu tego że niestety pasek się od 6krpm zaczynał ślizgać zeszliśmy lekko niżej i ostatecznie zostało 311KM.

Wrażenia z jazdy mega - a przynajmniej z tego co pojeździłem podczas strojenia i powrotu do domu.
Auto w końcu jedzie tak jak powinno - teraz przydałaby się kontrola trakcji od Jackkpl bo teraz łatwo zerwać przyczepność a seryjna sobie nie radzi smile.gif

Jak poprawie napięcie paska myślę że spokojnie będzie można zrobić 320-330KM i płynniejszą górę.

Aktualnie boost wygląda tak:
Max jest ok 0.85 tak ok 4 tys rpm. Potem powoli spada do 0.8 a od 6k rpm juz spada do 0.65 i niżej ze względu na ten pasek.

Nie jest to na pewno nie wiadomo jak dobry wynik ale póki co chodzi mi o przyzwyczajenie się do mocy i w pełni jej wykorzystanie na torze.
Jak już opanuje 300KM będę pewnie myślał dalej nad zwiększeniem.

https://www.youtube.com/watch?v=PeRlhABpQEM





Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Tue, 11 Apr 2017 - 08:04
Post #14


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Update:

Dołożyłem nową rolką żeby lepiej opasać kompresor. Teraz teoretycznie już się nie ślizga - chociaż na Jastrzębiu na filmikach czasem coś słychać.
Wpadnie jeszcze jedna rolka żeby napinacz zaczął pracować to wszystko powinno być już dobrze.

Po ogarnięciu ślizgania podstroiliśmy K20 z Niutonem i teraz kompresor generuje 1.15b przy 7krpm. Moc nie mierzona - podjadę na hamownie jak zrobię poprawny dolot i dołożę tą
dodatkową rolkę.

Podniosłem też maskę na zawiasach i wywaliłem uszczelkę żeby kompresor miał lepsze warunki do schładzania się.
__________________________________________

Przyszedł też czas na chrzest bojowy na treningu na Torze Jastrząb 09-04-2017
Bałem się, że samochód względem tego co było w zeszłym roku na wolnnosaku z dodatkową mocą zacznie być nieprzewidywalny. Na szczęście okazało się że prowadzi
się równie perfekcyjnie co w zeszłym roku.
Udało się zająć II miejsce - chociaż wydaje mi się, że kolega w białym 911 Carrera 4S zszedł poniżej 1:09
Wyprzedził mnie tylko killer w MR2 z K24 na Semi slicku Yokohama i chyba Extreme. Ja niestety leciałem na Dunlop Maxx Sport RT2 235/40/18 - choć opona
spisała się bardzo dobrze to brakowało przyczepności na zakrętach i przy hamowaniach( choć te mogłem jeszcze opóźnić)

Auto przez 130km po torze jeździło bez większych problemów - no może po za tym że mi się popsuła blokada kierownicy i przy skręcie w prawo blokowało ją i trzeba było
użyć dużej siły by przeskoczyło dalej co nie ułatwiało jazdy :|

Poniżej filmiki jak to jedzie i jak MR2 odjeżdża na zakrętach.













Z auta jestem bardzo zadowolony - teraz na 2 miesiące przerwa - trzeba kupić lepsze opony, poprawić chłodzenie kompresora bo jest za ciepło. Przydałby się jakiś dobry fotel bo miota mną po całym samochodzie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomaszz
post Thu, 13 Apr 2017 - 09:47
Post #15


User
Dołączył: Thu, 21 April 2005
Skąd: Wawa





Czasy porschaka i pozostałe:

tabela

Ps. Miło było poznać (Octavia).


--------------------
O3 1.8 TSI + Monterey 3.1 LTD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 13 Apr 2017 - 15:40
Post #16


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tomaszz @ Thu, 13 Apr 2017 - 09:47) *
Czasy porschaka i pozostałe:

tabela

Ps. Miło było poznać (Octavia).


To jakiś błąd się wkradł, czy inna impreza?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomaszz
post Thu, 13 Apr 2017 - 16:06
Post #17


User
Dołączył: Thu, 21 April 2005
Skąd: Wawa





Tabela z pierwszej połowy dnia. Impreza ta sama. Jaki błąd?
Pierwszy czas to porsche carrera 4s o której pisał @THX911


--------------------
O3 1.8 TSI + Monterey 3.1 LTD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 13 Apr 2017 - 18:08
Post #18


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tomaszz @ Thu, 13 Apr 2017 - 16:06) *
Tabela z pierwszej połowy dnia. Impreza ta sama. Jaki błąd?
Pierwszy czas to porsche carrera 4s o której pisał @THX911

Zobacx czasy rafala i tego mr2.po calym dniu maja gorszego best lapa niz w polowie dnia. Dla mnie to wyglada dziwnie wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Thu, 13 Apr 2017 - 18:31
Post #19


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Do 14:00 była jedna lista - później był reset i po 14:00 już była nowa lista.
Moja lista jest z po 14:00 a Tomaszz z przed. Mniejsza z tym tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
osa
post Fri, 14 Apr 2017 - 09:26
Post #20


Super User
Dołączył: Thu, 16 January 2003





ciekawe jest to że tu mamy projekt k20 + kompresor i przy 0.8bara jest 311KM a obok jest projekt civica kolegi Ziombel który w podobnym silniku k20 bez doładowania i totalna seria ma 250KM
pewnie jakby u niego dmuchnąć 0.3b to by było +300KM


--------------------
Osa Motors Porsche serwis & tuning
Osa kom: 501413307
Sękocin Stary
ul.Starowiejska 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:29