Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> RedTurbo - EG6 by Kuki - bye bye ihi sc, nastepca projektu eg6 ihi supercharger
chrupek
post Tue, 23 Aug 2016 - 09:37
Post #121


Rookie
Dołączył: Fri, 19 December 2014





Gratuluję projektu oraz życiowego czasu na ćwiartkę.W przyszłości musi być jeszcze szybciej wink.gif
Powiedz mi jakie masz wartości ciśnienia oleju na zimnym oraz gorącym silniku z tą chłodnicą z Rx-8?Jak max temperaturę udało Ci się osiągnąć przy upalaniu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 23 Aug 2016 - 09:37
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
KukiTcz
post Wed, 24 Aug 2016 - 08:18
Post #122


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





CYTAT(chrupek @ Tue, 23 Aug 2016 - 09:37) *
Gratuluję projektu oraz życiowego czasu na ćwiartkę.W przyszłości musi być jeszcze szybciej wink.gif
Powiedz mi jakie masz wartości ciśnienia oleju na zimnym oraz gorącym silniku z tą chłodnicą z Rx-8?Jak max temperaturę udało Ci się osiągnąć przy upalaniu?

ciśnienia oleju - nie wiem bo czujnik jeszcze nie podłączony biggrin.gif
a max temp hmmmm... chyba lekko ponad 100 stopni

aktualizując temat

W sobotę odbył się Zlot SIERRA FAN i zawody na dystansie 1/4 mili. Pomiar wykonywał SCS.
Wyjeździłem się w uj....łącznie tego dnia zrobiłem 10 przejazdów wink.gif niestety.. życiówka nie padła... ale została wyrównana.. 12.78.. ale jest to najlepsze 12.78 bo na końcu jest 1 (12.781)
Zająłem 1 miejsce w swojej klasie.... biggrin.gif Nie ma co pitolić bo konkurencja nie była jakaś super mocna ... ale no co... zdobyłem to nie ma co drążyć tongue.gif hehe


filmiki i parę foto:

FILM https://youtu.be/DmU0yRCvTTo





--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 24 Aug 2016 - 10:14
Post #123


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





A jakie masz prędkości na mecie, jakie 60ft?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Wed, 24 Aug 2016 - 13:11
Post #124


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew







tak wygląda świstek z wyrównanej życiówki


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Wed, 24 Aug 2016 - 13:13
Post #125


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Jakie temperatury były ? Bo po foto wygląda, że w miarę znośnie chyba ? smile.gif


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 24 Aug 2016 - 14:23
Post #126


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(KukiTcz @ Wed, 24 Aug 2016 - 13:11) *


tak wygląda świstek z wyrównanej życiówki


No to ładne czasy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
van
post Thu, 25 Aug 2016 - 10:43
Post #127


Rookie
Dołączył: Tue, 22 September 2009
Skąd: Warszawa





heh finał był bez sensu laugh.gif nie dopompowałem powietrza do materaca smile.gif

Pozdrowienia z miętowego karawanu.


--------------------
Moje amatorskie grzebanie: www.facebook.com/V.G.VanGarage
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Thu, 25 Aug 2016 - 10:58
Post #128


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





CYTAT(deejey! @ Wed, 24 Aug 2016 - 13:13) *
Jakie temperatury były ? Bo po foto wygląda, że w miarę znośnie chyba ? smile.gif

było ciepło... na tyle ciepło ze nie było docelowego doładowania

CYTAT(jackkpl @ Wed, 24 Aug 2016 - 14:23) *
No to ładne czasy.

no jestem zadowolony aczkolwiek liczyłem na pobicie życiówki ;)


CYTAT(van @ Thu, 25 Aug 2016 - 10:43) *
heh finał był bez sensu laugh.gif nie dopompowałem powietrza do materaca smile.gif

Pozdrowienia z miętowego karawanu.

nooo wiem wiem ale nie ja ustalałem klasy tongue.gif pozdrawiam również . Volvo bardzo ładne smile.gif


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Mon, 12 Sep 2016 - 11:39
Post #129


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





dooobry biggrin.gif
kilka newsów... auto aktualnie stoi bez kół... w zeszłym tygodniu zrobiłem wypad na trójmiasto i stuki, póki, drgania w zawieszenie nie dawały mi spokoju. Stawiałem na przegub ale.... pukałby zawsze przy skręcaniu, a zdarza się to sporadycznie... wkurzyłem się i zakupiłem potrzebne części do ogarnięcia tematu....

na początek heble bo tarcze mam od kiedy kupiłem auto... nie mają rantów itp ale podejrzewam że są krzywe... wymiana na nawiercane/nacinane speedmaxy + klocki trw. Regeneracja zacisków, nowe tłoczki i reperaturki.
Sworznie górne sprawdzone i są ok... chciałem wymienić łączniki ale mam poliuretany więc zostają... przód pewnie złożę w przyszłym tygodniu, do tego dojdzie tył.. tarcze+klocki+reperaturki z tłoczkami.. mam nadzieje że to będzie jedna z przyczyn... jeśli nie, wymienię też lewy zew. przegub...
Zastanawiają mnie też profile, które są nalewkami i jakość opony na co dzień do jazdy jest słaba...zimą zakupie "cywilną oponę" a semi-sliki będą zakładane tylko na zawodach.




Może, ktoś ma jakąś sugestie co można jeszcze sprawdzić ? przyczyna.. po ostatnich zawodach cos mi "strzeliło" w zawiasie przy ostrzejszym/szybszym skręcie w prawo.. podejrzewałem przegub ale po dojechaniu na stacje napompowaniu opon do 2,4 bara SPOKÓJ ! ... ostatni wypad za miasto... 150km zrobione i ze trzy razy podobna sytuacja, odczuwalne stuki w kierownicy.. przy hamowaniu też zaczyna drżeć wiec stawiam na heble ale skąd te inne objawy ?... hmmm :confused:


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Tue, 13 Sep 2016 - 23:14
Post #130


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Nie lawiej i taniej podjechac do mechanika i zdiagnozowac auto?Niz wymieniac pol samochodu na darmo?Po co wymieniasz tarcze skoro nawet nie sprawdziles czy sa krzywe?Pamietaj ze jak masz za duzo hajsu to chetnie mozesz przelac na moje konto (:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
@agresja
post Tue, 13 Sep 2016 - 23:31
Post #131


User
Dołączył: Mon, 26 May 2014





mechanicy? mechanicy w większości to są paprace którzy nawet ścian prosto by nie postawili. W jakim ty świecie żyjesz? Do dłubniętego samochodu mechanik haaa biggrin.gif


--------------------
MB C117 & ToyTota CT190
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Wed, 14 Sep 2016 - 13:36
Post #132


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(@agresja @ Tue, 13 Sep 2016 - 23:31) *
mechanicy? mechanicy w większości to są paprace którzy nawet ścian prosto by nie postawili. W jakim ty świecie żyjesz? Do dłubniętego samochodu mechanik haaa biggrin.gif


To podjedź do jakiegoś normalnego warsztatu, a nie do Cytryna i Gumiaka. Tylko, że dobry mechanik ceni się nieco wyżej, niż partacz.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Wed, 14 Sep 2016 - 13:59
Post #133


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





I nadal może być partaczem...


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Wed, 14 Sep 2016 - 14:05
Post #134


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Fawor @ Wed, 14 Sep 2016 - 13:59) *
I nadal może być partaczem...


Jasne, ale doskonale wiesz, że wyjątki się zdarzają. Natomiast generalizowanie, że wszyscy mechanicy to partacze, raczej pokazuje, że zawsze ktoś latał do tych najtańszych i robił na czarno bez rachunku. No to czego się spodziewać...


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Wed, 14 Sep 2016 - 16:45
Post #135


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





części "zakupiłem" u siebie w sklepie więc to nie znaczy że wszystko wymienię.
Jak już wspomniałem pracuje w branży motoryzacyjnej i mam na co dzień do czynienia z mechanikami...tfuuu z wymieniaczami , bo obraziłbym mechaników/tjunerów wink.gif strach oddawać.. bo albo wymienią kilka rzeczy szukając usterki i i tam im się nie uda albo uda ale skasują Cie przy okazji w uj siana... bywają i tacy co wymienili X gratów, a ostatecznie rozbierasz auto po roku i okazuje się że została wymieniona jedna rzecz, a chłop skasował Cię "kompleksowo" biggrin.gif
dlatego nie mam za dużo kasy, tej nigdy za dużo... i robię to sam, wiem co mam wymienione, na jakich gratach i co jak zostało zrobione i jak się do tego przyłożyłem wink.gif
sprawdziłem już sworznie góra dół = zdrowe , końcówka + drążek = zdrowe , sprężyna = cała , heble były do wymiany bo przy hamowaniu biło i jak się okazało tłoczki pracowały dość ciężko .. a po rozebraniu wczoraj tyłu... dramat. Cieszę się że tam zajrzałem więc z tym będę miał już spokój. Jeśli usterka dalej będzie występowała pojadę na stacje diagnostyczną.. może tam mnie ktoś nakieruje.. albo po ostatnim evencie zajmę się półosiami/przegubami... i tak chciałem zbudować sobie drugi komplet półosi z przegubami wink.gif


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Tue, 27 Sep 2016 - 18:02
Post #136


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





WCZEŚNIEJ
kolejne "puzzle" ....
- tylne zaciski odświeżone i pomalowane + nowe tłoczki i gumki
- nowe tarcze i klocki czekają na założenie
- okazało się że jedno łożysko strasznie huczy... a drugie hmmm lekko szumiało... a że z tyłu nie wymienisz łożysk zakupiłem całe piasty...



przód złożony... sprawdzone sworznie, sprężyna w zawiesia cała, końcówka kierownicza i sam drążek też są w porządku... ciekawe czy jak wyjadę to ... to "coś" co było, ustanie/zniknie... trzeba być dobrej myśli

AUTO ZŁOŻONE....
mam nadzieję że po wyjechaniu okażę się ze wszelkie drgania i dolegliwości zniknęły wink.gif

Roboty trochę było...mianowicie:
- Tarcze przód nawiercane nacinane speedMaxy + klocki TRW
- Tarcze tył Delphi + klocki Delphi
- Nowe piasty koła tył SNR x2
- Nowy płyn hamulcowy
- Regeneracja zacisków przód+tył / wymiana tłoczków i reperaturek




a teraz mały up...
JDM DAY Tczew /sobota

fotki statyczne bo od początku do końca nie ruszałem auta na żadną konkurencję tongue.gif







był to pierwszy wyjazd po garażowych wojażach... hmmm jest ZNACZNIE lepiej... kiera nie drży ale muszę przetestować przy wyższych prędkościach, a czy klepie coś przy skręcaniu.. póki co nic nie wyczułem. Nie chciałem pizdować bo tylne hamulce wypada odpowietrzyć drugi raz... pewnie zostało trochę powietrza, no i nie chciałem od razu nowych tarcz dusić z pedałem hamulca do oporu... więc jestem cichej nadziei że będzie git wink.gif


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Mon, 07 Nov 2016 - 13:18
Post #137


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





takie ku**a jaja ... ludzie sa na tyle niepoważni że .. szkoda gadać.. kompresor już był "sprzedany" i kogoś nieźle poe****...
więc wracamy do gry.. kto pierwszy ten lepszy heheheh wink.gif

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=137558


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Tue, 06 Jun 2017 - 10:03
Post #138


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





wybudzenie tematu ze snu zimowego - trochę to trwało, jest o czym pisać...
zrobię to jak najkrócej potrafię
zaczęło się od decyzji pozostania przy kompresorze IHI na kolejny sezon, plany sięgały 1.5 Bara i złamania granicy 400 koni mechanicznych.
Grudzień to wymiana pompy hamulcowej <stara pompa ciekła i wymiana uszczelniaczy nie pomogła>, wpadło też większe serwo z CRV.
Styczeń, oddanie silnika do tulejowania. Został rozebrany i dostarczony na tulejowanie w Gdańsku (tuleje Mahle z Krotoszyna). Po odbiorze w Lutym złożeniem do kupy zajął się Przemek ( Przema72 ) !
międzyczasie przy aucie zostało zrobione:
na nowo obite sprzęgło
odmalowana pokrywa zaworów
short shifter (replika k-tuned)
lekki zamach - Przema wyciągnął mi 2 lata temu, największe jaja że nic o tym nie wiedziałem
stary wydech 2.5 cala ustąpił miejsca nowemu, 3 calowemu na jednym (końcowym) przelotowym tłumiku od Hamera
przegroda miski olejowej, nowe uszczelki oem, śruby głowicy arp,









W marcu dostałem już złożony silnik i można było zająć się montażem. Silnik został oczyszczony i pomalowany VHT





Podczas docierania jednostki w prymaprylis pękły mi rolki prowadzące pasek od kompresora (plastykowe) .. reakcja szefa na telefon że nie dojadę do pracy BEZCENNA, myślał że to żart i się rozłączył. Laweta i zjazd do garażu ... do firmy dojechałem 2 godziny spóźniony biggrin.gif jak się później okazało, pękła tylna łapa i rolki stały pod kątem...namierzyłem rolki prowadzące metalowe i problem został wyeliminowany.



Docieranie trwało dalej. w Sumie już chyba bez większych przeszkód albo nie pamiętam. Docieranie dobiegało końca więc obrałem kierunek Przema72. Auto zostało zostawione tam na kuracje wzmacniająca... niestety ! lipa, wyszło że kompresor nie nadmucha 1.5 bara sad.gif znaczy się może i nadmucha ale nie zrobi zakładanej mocy. Smutek i w**** że poświęcony czas od stycznia, finanse, zawracanie dupy znajomym, którzy pomagali przy projekcie nie dało zakładanego efektu.
Szybka kombinacja CO TERAZ ?
może inny kompresor ?
może turbo ?
a może zostanie jak jest ?
hmmm auto tak czy siak musiałem odebrać od Przemka bo czekał mnie ślub, a nie wyobrażałem sobie jazdy innym wozem jak civic :cool:
na chłodno, międzyczasie zapadła decyzja o wpakowaniu Turbo... tak więc kultowy projekt jakim było wpakowanie kompresora IHI z c32 AMG dobiegł końca... fajnie było mieć coś czego nikt inny nie miał ale .. trzeba iść do przodu jeśli są jeszcze takie możliwości wink.gif tak więc zestaw turbo wcześniej jeżdżący w D-serii, który leżał u kumpla w garażu dłuższy czas...po gadce co jak itp należał do mnie biggrin.gif zestaw z autem był po paru dniach znowu u Przemy wink.gif



Przemek przerobił dostarczony kolektor wydechowy pod flansze z B-serii, poprawki WG, DP, scremera i wsio zawisło na silniku smile.gif pierwsze strojenie zaczynało się od 0.6 bara, by w piątek zakończyć dzień - 1.2 bara. Wszystko wskazywało że jest ok, wtryski miały zapas. Według odczucia Przemka auto już jechało jak na kompresorze albo i trochę lepiej. Warto dodać że kompresor latem przy temp 25 stopni + nie pompował pożądanych 1,2 bara. Odczytywałem sobie zimą logi dokładnie i wyszło że podczas zawodów doładowanie w piku sięgało 1,11 bara. Tak więc można powiedzieć że sezon przejeździłem z ciut mniejsza mocą niż było na hamowni wink.gif ale to już przeszłość... miła przeszłość hehe wink.gif
Finalnie strojenie skończyło się na 1.4 bara.
Dziś Przema odwiedził hamownie... niestety... nie ma pełnego wyniku. Auto ślizgało się na rolkach i nie zostało shamowane. Jedyny słuszny wykres (dokręcone do <7 tys) to 401,8 HP i 406,5NM. Minimalna granica jaką zakładałem została przebita. Mocy pewnie jest trochę więcej. Górną granice jaką przyjąłem za BAARDZO ZADAWALAJĄCĄ to 420 koni i tyle też pewnie jest smile.gif ale nie jest udokumentowane....

Mega się jaram na odległość, auto odbieram w sobotę i jadę bezpośrednio na Ułęż - II rundę King Of Poland. Pierwszą odpuściłem z racji niezłożonego auta ...



Chciałbym podziękować
Pawłowi (Młody) za rozebranie silnika, dostarczenie do szlifierni całe prowadzenie sprawy !
Przemkowi (Pasibrzuch wink.gif ) za wspawanie wydechu !
Paluchowi za ogarnięcie pokrywy zaworów oraz drobne prace spawalnicze
Bartowi za pomoc przy wyciąganiu i wsadzaniu silnika, a także za całą pomoc w garażu !
Michałowi za pomoc przy kablotece i nie tylko !
Boćkowi za fanty "hamulcowe"!
Benemu za zestaw turbo !
Przemkowi(Przema72) za złożenie silnika, strojenie i CAŁĄ OPIEKĘ nad projektem !
Mojej <już> żonie że wytrzymywała cała tą sytuację, mimo przygotowani do ślubu znosiła moje wizyty w garażu i wyjazdy !
oraz innym osobom, które miały swój większy lub mniejszy wkład w projekt !
BARDZO DZIĘKUJĘ !

obecna specyfikacja:

Model:
-Civic EG6 1993 rok

Silnik:

- B16A zatulejowany i zakołkowany
- wymieniony rozrząd ( 2017 rok )
- wtryski 750 denso
- walbro 255
- wałek wydechowy C6
- reg. kółka rozrządu blox
- śruby głowicy ARP
- uszczelka głowicy OEM
- pierścienie npr
- panewki acl race
- uszczelniacze supertech
- uszczelka miski oem
- korby eagle+śruby ARP
- tłoki wiseco
- nowe kasowniki vtec'a
- chłodnica oleju 11 rzędów
- zalane 5w50VR1 valvoline


Układ Dolotowy:
- turbo holset hy35
- stożek simota
- blowoff gredy
- ssący replika skuk2
- intercooler fmic 230mm


Układ wydechowy:
- przelot 3 cale + tłumik Mar-tech Oem look
- kol. wydechowy baran
- downpipe 3 cale
- WG Turbosmart i screamer pipe


Elektronika:
- strojenie Przema72 (supercharger.pl) x milion
- Ecu master
- wywalony aparat zapłonowy
- fajkocewki
- elektryczna pompa wspomagania /opel


Układ Napędowy:
- skrzynia s9b z LSD
- lekki zamach by Otoczak
- shortshifter replika k-tuned
- sprzęgło spiekowe 3 łopatkowe+wzmocniony docisk


Zawieszenie:
- gumy Energy Suspension
- gwint z regulacją twardości KONI 1150
- Advan replika 16"


Układ Hamulcowy:
- klocki P+T - TRW
- przód tarcze SpeedMax nacinane&nawiercane
- przewody w metalowym oplocie
- wymienione serwo na większe <CRV>


Car Audio:
- Mało ważne/coś tam gra


Moc:
- 400+


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Tue, 06 Jun 2017 - 11:27
Post #139


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Robota zrobiona duża, ale przebieg tych kresek jest na prawdę mocno....dyskusyjny wink.gif Mam nadzieję, że nie będziesz zawiedziony podczas odbioru...


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KukiTcz
post Tue, 06 Jun 2017 - 12:11
Post #140


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 June 2013
Skąd: Tczew





CYTAT(Fawor @ Tue, 06 Jun 2017 - 11:27) *
Robota zrobiona duża, ale przebieg tych kresek jest na prawdę mocno....dyskusyjny wink.gif Mam nadzieję, że nie będziesz zawiedziony podczas odbioru...

dlaczego dyskusyjny ?
ja to się zastanawiam jaka będzie różnica w przeskoku między kompresorem a turbo, reakcja na gaz wiem że będzie inna, na boost będzie trzeba poczekać ale ciekawość co i jak.. góra jest teraz sporo mocniejsza... no nic w sobotę się przekonam


--------------------
SUPER-CHARGER.pl
SPRAWDŹ -> _https://www.facebook.com/RedTurboEG6
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 09:33