Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  « < 277 278 279 280 281 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
tvn
post Thu, 28 Dec 2017 - 19:44
Post #5561


Super User
Dołączył: Thu, 15 April 2010
Skąd: Lublin Czechów





ok dziękuje smile.gif
..a jeszcze to samo pytanie o 5w40 do tdi asv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 28 Dec 2017 - 19:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hexx #2
post Thu, 28 Dec 2017 - 19:49
Post #5562


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





ASV to VP jak pamiętam ?
to spokojnie jakieś 5/40 z równie wysokim API
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tvn
post Thu, 28 Dec 2017 - 19:52
Post #5563


Super User
Dołączył: Thu, 15 April 2010
Skąd: Lublin Czechów





asv to 110KM z 2003r w tym przypadku, zwykłe tdi vp na bardziej eco wtryskach 220/300 i lepszej pompie takie poliftowe afn/ahf biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinsrt8
post Fri, 29 Dec 2017 - 10:47
Post #5564


Rookie
Dołączył: Tue, 13 January 2015





Cześć, kupiłem lancie theme 2014 rok 3.0 crd z motorem od vm- motori było 245 konie i 550Nm jest 300 koni i 580Nm ze względu na skrzynie która więcej nie zdzierzy. Na blacie 45 tys km. Olej jaki był lany to 5w30 jak zaleca producent. Jaki olej zalać ? Nacisk na ochronę silnika, szajsu nie uznaję
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 29 Dec 2017 - 12:58
Post #5565


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Jak rozumiem dpf jest na pokładzie? Jeśli tak to lepiej wybrać olej z normą C, choć nie jest tak, że jak zalejesz olej full spas to Ci ten dpf od razu padnie. Generalnie to temat na dłuższą dyskusje i zdania będą podzielone. Jeśli jednak decydujemy się na olej nisko/średnio-popiołowy to w klasie lepkości 5W30 na pewno godne polecenia są Millers EE longlife C3 5W30 czy Penrite Enviro+C3 5W30 czy Amsoil European Car Formula 5W30. Te oleje to pewny wybór jeśli bierzemy pod uwagę klasę lepkości 5W30 i normę C2/C3. Z tej trójki Millers jest najtańszy i jest najlepsza dostępność bo w tej chwili może być kłopot z dostępnością niektórych popularnych olejów Penrite a i z Amsoilem ogonie nie jest z tego co wiem z dostępnością za dobrze.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinsrt8
post Fri, 29 Dec 2017 - 13:23
Post #5566


Rookie
Dołączył: Tue, 13 January 2015





Tak jest dpf i chodzi mi o jak najdłuższą jego trwałość. Maszyny nie oszczędzam - tzn. Daje w palnik. A coś z 5w40 ? Jest w ogóle sens przechodzić na 5w40 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 29 Dec 2017 - 13:59
Post #5567


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Generalnie do tego silnika zalecana jest lepkość 5W30. W lecie chyba 5W40 ma większy sens i na lato można by spróbować ale w zimie został bym przy 5w30. Jak zależy Ci na jak najlepszym smarowaniu to dodać można Archoila AR9100, który oprócz poprawy smarności ma b. dobre właściwości czyszczące i podnosi TBN co jest w przypadku silników diesla pożądane. Jak konkretnie dajesz w palnik a silnik czysty po porządnej płukance to można olej doprawić Archoilem AR9200V2 - estrowy modyfikator tarcia oparty na Nano Dwusiarczku Wolframu i Molibdenie. Oleje z C2/C3 mają ograniczony pakiet dodatków ochronnych dlatego w ich przypadku stosowanie tego typu dodatków (ale dobrych) ma większy sens niż w przypadku olejów full saps, gdzie pakiet ZDDP jest bogatszy i można znaleźć oleje na bogatej PAO-estrowej bazie. W przypadku olejów "ekologicznych" zawsze trzeba się liczyć z ograniczeniami wynikającymi z narzuconych norm.
Hexx zaraz napisze, żeby olać normy i zaleć Delvac-a (w dieslu sprawdzi sę eb. dobrze) i pewnie będzie miał trochę racji ale trzeba się mimo wszystko liczyć z przyspieszonym zużyciem dpf-a i częstszym jego wypalaniem.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinsrt8
post Fri, 29 Dec 2017 - 14:23
Post #5568


Rookie
Dołączył: Tue, 13 January 2015





Ok, czyli pozostać przy 5w30 lowsaps - o ten cały filtr mi chodzi, żeby wszystko było z nim ok. Do 5 w 30 dolać uszlachetniania i będzie git. Olej co 10 tyś. Wymiana. Ale z jakiej firmy ten olej polecacie - co do temp, żywotności oleju.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 29 Dec 2017 - 14:28
Post #5569


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Marcin, zalej Mobil Delvac LE 5/30
lub Amsoil : https://www.amsoil.com/shop/by-product/moto.../?code=DHDQT-EA
omijaj szerokim łukiem wszystkie europejskie ekologiczne paździerze do osobówek...

CYTAT(tomek evo @ Fri, 29 Dec 2017 - 13:59) *
Hexx zaraz napisze, żeby olać normy i zaleć Delvac-a (w dieslu sprawdzi sę eb. dobrze) i pewnie będzie miał trochę racji ale trzeba się mimo wszystko liczyć z przyspieszonym zużyciem dpf-a i częstszym jego wypalaniem.

Nie trochę racji a CAŁKOWITĄ rację wink.gif
testuje na swoim silniku EURO 6 olej od ciężarówek (Delvac LE 5/30) już od 62kkm ... i zero problemów.
Ani razu nie zapaliła się żadna kontrolka filtra a silnik pracuje bardzo ładnie. Nie ma przyspieszonego zużycia DPF ... bo ono może wystąpić na gorszym jakościowo oleju.

Kolejna sprawa.. silnik kolegi nie jest silnikiem seryjnym, więc po jaką cholerę ma lać olej do silników seryjnych... by spełniały wymagania ekologiczne ?

PS
Zalej sam olej, bez żadnych dodatkowych uszlachetniaczy.
W dobrym oleju nie są potrzebne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinsrt8
post Fri, 29 Dec 2017 - 15:25
Post #5570


Rookie
Dołączył: Tue, 13 January 2015





Niby pisze, że ten mobil delvac 5w30 jest przeznaczony do silników mocno obciążonych z dpf, scr i innymi filterkami. Zgłupialem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 29 Dec 2017 - 15:55
Post #5571


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





spokojnie możesz takiego zalać
to bardzo dobry olej ... i w sensownej cenie

Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 29 Dec 2017 - 21:50
Post #5572


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Hexx chodzi Ci o Mobil Delvac 1 LE 5W30 (ma CJ4) bo te z serii City Logistics to chyba tej klasy jakości nie mają. Ten LE można dostać w cenie niewiele ponad 100,00 zł za 4l więc cena jest faktycznie b. dobra. Specol miał olej UHPD w klasie 5W30 spełniający CI-4 plus i E9, który wychodził poniżej 300,00 zł za 20 l i faktycznie sprawdzał się w osobówkach/lekich dostawczych ale coś go w nowym cenniku nie widzę. Wie ktoś gdzie i przez kogo ten Delvac jest robiony?


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 29 Dec 2017 - 22:53
Post #5573


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Nie ma znaczenia przez kogo... jest robiony wg. ściśle określonej receptury i tyle.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
RU35
post Fri, 29 Dec 2017 - 23:13
Post #5574


User
Dołączył: Thu, 08 May 2014
Skąd: Mazowieckie





Mam wrażenie że producenci aut zachowują sie jak ojciec dyrektor , totalne pranie mózgu użytkownikom samochodów i wykorzystują ich niewiedzę , ma być taki olej i koniec bo jak nie to bedziesz w piekle .Dokładaja się do tego sprzedwcy olejów którzy podpierają sie broszurami producentów olejów licząc na sprzedaż i dokładają do tego jakieś dodatki z Marsa lub Jowisza . Zaraz dostane pare fajnych postów w moją stronę ale tak naprawdę mam to gdzieś . Kilka stron wcześniej Hexx napisał co jest najlepsze do diesla , a najlepsze jest to że ludzie modyfikują silniki i dalej trzymają się normy i to najlepiej w przedziale 5w30 bo tak jest w instrukcji , chore to jest , instrukcja przewiduje tylko ASO !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinsrt8
post Sat, 30 Dec 2017 - 09:24
Post #5575


Rookie
Dołączył: Tue, 13 January 2015





Czy te uszlachetniacze archoil i inne nie wpływają źle na filtr cząstek stałych ? Tomek_evo jaki konkretny olej (górna półka) polecił byś do tej lanci z tym motorem ? Czy ten pendrive enviro plus 5w40 jest mid czy low saps Pytam Ciebie bo widzę, że posiadasz wiedzę. Dzięki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 30 Dec 2017 - 09:50
Post #5576


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





producenci DOBRYCH olejów zastrzegają by nie dodawać żadnych "cud dodatków" do ich produktów....

https://www.amsoil.com/lit/databulletins/g3467.pdf

dół drugiej strony:
CYTAT
Aftermarket oil additives are not recommended for use with
AMSOIL synthetic diesel oils.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sat, 30 Dec 2017 - 10:03
Post #5577


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(RU35 @ Fri, 29 Dec 2017 - 23:13) *
Mam wrażenie że producenci aut zachowują sie jak ojciec dyrektor , totalne pranie mózgu użytkownikom samochodów i wykorzystują ich niewiedzę , ma być taki olej i koniec bo jak nie to bedziesz w piekle.

Ja mam odmienne wrażenie, to użytkownicy chcą przechytrzyć producenta, wydaje im się że wiedzą więcej, znają konkretną konstrukcję lepiej, a już najczęściej spotykanym pomysłem jest stosowanie wyższych lepkości bo przecież na tej wodzie to się silniki zacierają smile.gif Później przychodzi zima i poranne rozruchy, popytaj mechaników co zimą częściej naprawiają. Ja już po świętach mam dwa zatarte silniki gdzie producent zaleca 0w30/0w40 a lana była "papa" a temperatury ledwie do 0 schodzą.

Temat olei jest bardzo złożony i takie upraszczanie jest mocno niewskazane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 30 Dec 2017 - 10:06
Post #5578


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Damzzii @ Sat, 30 Dec 2017 - 10:03) *
Ja mam odmienne wrażenie, to użytkownicy chcą przechytrzyć producenta, wydaje im się że wiedzą więcej, znają konkretną konstrukcję lepiej, a już najczęściej spotykanym pomysłem jest stosowanie wyższych lepkości bo przecież na tej wodzie to się silniki zacierają smile.gif Później przychodzi zima i poranne rozruchy, popytaj mechaników co zimą częściej naprawiają. Ja już po świętach mam dwa zatarte silniki gdzie producent zaleca 0w30/0w40 a lana była "papa" a temperatury ledwie do 0 schodzą.

Temat olei jest bardzo złożony i takie upraszczanie jest mocno niewskazane.

Lana była papa bo w kraju jest ciemnogród i ludzie dalej 10w40 leja bo przecież przebieg duży. Kolegi saab coś tam na zimno dmuchnie sobie z wydechu na siwo i co mu mechanik poradził ? Wlali mu 10w40 że gęstszy to się poprawi smile.gif Nie bylem w stanie mu wyjaśnić że ma lać 5w40...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 30 Dec 2017 - 10:18
Post #5579


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Damzzii @ Sat, 30 Dec 2017 - 10:03) *
Temat olei jest bardzo złożony i takie upraszczanie jest mocno niewskazane.

Wbrew pozorom temat nie jest złożony (a nawet bardzo prosty) i nie mam w nim żadnej ciemnej magii czy innej tajemnej wiedzy.
Całość "zagmatwania" wynika z biznesu.... i wprowadzania aprobat producentów, przez co wszystko wydaje się skomplikowane.

Prosty przykład....
Silnik 1.6 CDTI bi-turbo jaki jest wsadzony w Opel Vivaro i Renault Trafic.
Jest to dokładnie taki sam silnik ale oleje z aprobatą Opla nie można stosować w Renault a te z Renault'a w Oplu.
Dlaczego, skoro to taki sam silnik ?

Widzisz sens inny niż krojenie naiwniaków na kasę ? smile.gif


Tak na dobrą sprawę, to zasada działania silnika diesla CR jest w każdym aucie taka sama, więc dlaczego olej z jednego auta nie pasuje do drugiego ? wink.gif
Bo na tym można zarobić pieniądze... a że takie oleje z aprobatami są gorsze i silnik na nich szybciej padnie/ulegnie zuzyciu, to nie ma już znaczenia.. bo padnie i tak po gwarancji a dzięki temu sprzeda się więcej części, będzie więcej usług naprawy a ludzie będą kupować nowe auta.

Kolejna brednia to wszystkie "sapsy" (popioły).
Każdy o tym pisze.. ale kto wie skąd się biorą i jak dostają do układu wydechowego ? Kto potrafi opisać ten mechanizm i pokazać zależności jakie panują ?
Stawiam 20 PLN, że 99% sprzedawców olejów o tym nie wie.. choć o tym mówią smile.gif (nawet w internecie nie ma za dobrze tego opisanego) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sat, 30 Dec 2017 - 11:09
Post #5580


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(hexx #2 @ Sat, 30 Dec 2017 - 10:18) *
Prosty przykład....
Silnik 1.6 CDTI bi-turbo jaki jest wsadzony w Opel Vivaro i Renault Trafic.
Jest to dokładnie taki sam silnik ale oleje z aprobatą Opla nie można stosować w Renault a te z Renault'a w Oplu.
Dlaczego, skoro to taki sam silnik ?

Temat aprobat to już inna kwestia, miałem na myśli bardziej lepkości, czyli faktyczne różnice w oleju.
Swoją drogą dobrym przykładem jest skrzynia m32 gdzie opel i fiat stosowali różne oleje z różnym też powodzeniem.
CYTAT(hexx #2 @ Sat, 30 Dec 2017 - 10:18) *
Tak na dobrą sprawę, to zasada działania silnika diesla CR jest w każdym aucie taka sama, więc dlaczego olej z jednego auta nie pasuje do drugiego ? wink.gif
Bo na tym można zarobić pieniądze... a że takie oleje z aprobatami są gorsze i silnik na nich szybciej padnie/ulegnie zuzyciu, to nie ma już znaczenia.. bo padnie i tak po gwarancji a dzięki temu sprzeda się więcej części, będzie więcej usług naprawy a ludzie będą kupować nowe auta.

Zasada niby taka sama, ale różne materiały stosowane przy produkcji, różnej wielkości kanały olejowe, różnie poprowadzone, różne filtry oleju, różne pompy z różnymi "nastawami" ciśnienia itd. Ten sam olej nawet przy takim samym ciśnieniu a w różnych konstrukcjach może mieć różny przepływ, tym samym inaczej będzie smarował czy odbierał ciepło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  « < 277 278 279 280 281 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 18:57