Shoutbox 0 nowych PW 


20 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> KIA Stinger 2.0T
Honada
post Tue, 07 Nov 2017 - 00:50
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(gucior @ Mon, 06 Nov 2017 - 18:45) *
Przejechalm sie Stingerem chcac kupic moment temu cos wiekszego do DD.
Za cene 190k jest teraz spokojnie do wyjecia nowe a6 z motorem o tej samej mocy, quattro i wszystkimi zabawkami na miejscu i jednak troche inna jakoscia. Ja kupilem a6 ale ewidentnie auta z Korei ida w coraz lepszym kierunku i dogonia jakoscoa niemcow bo cenowo juz tam z nie do konca jasnego powodu sa

Ile?smile.gif ja za tyle nie jestem w stanie A4 2.0 tfsi złożyć. A6 to lekka rękę 280 tys. Bogata wersja z 3.0 TDI 380-420 tys. zł.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 07 Nov 2017 - 00:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_gucior_*
post Tue, 07 Nov 2017 - 09:25
Post #42









QUOTE (Honada @ Tue, 07 Nov 2017 - 01:50) *
Ile?smile.gif ja za tyle nie jestem w stanie A4 2.0 tfsi złożyć. A6 to lekka rękę 280 tys. Bogata wersja z 3.0 TDI 380-420 tys. zł.


Polecam zamiast bawic sie konfiguratorem porozmawiac z czlowiekiem w salonie Audi. Na a6 rabat na poziomie 30%+ nie jest zadnym rekordem,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OVE
post Tue, 07 Nov 2017 - 10:00
Post #43


User
Dołączył: Sat, 17 October 2009





U mnie to niewykonalne. Jeśli możesz jakoś pomóc to prośba o info na pw


--------------------
Racing, competing is part of me. It’s part of my life.
A. Senna
_________________
Tor Poznań 1:45.38
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Tue, 07 Nov 2017 - 11:24
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Pytanie czy bierzesz na firmę?
Jeśli tak! i nie chcą dać rabatu - zacznij rozmowę od nowa w innym salonie.
smile.gif


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 07 Nov 2017 - 11:50
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(lagadula @ Mon, 06 Nov 2017 - 19:15) *
Powtarzam, porównaj te auta na torze i na ulicy i pogadamy. Ja robiłem to przez tydzień
jakby mi dali Stingera na tydzień do jazd po torze, to też bym zachwalał ten samochód pod niebiosa biggrin.gif

Może wyłuszczę, bo nie do końca się rozumiemy. Wg mojej opinii ta Kia jest ładna, pewnie szybka, komfortowa, dobrze wykonana, dobrze się prowadzi. Ale to samo mogę powiedzieć o Insigni, Passacie, Gulii, BMW 3, Mercedesie C. To są auta absolutnie porównywalne, reprezentują na tyle wysoki poziom, że różnią je drobnostki. Insignia, Passat to klasa średnia, za którą płacisz 120-150 tysięcy, Gulia, 3, Mercedes to już premium, za który ludzie chcą płacić więcej (200-250 tysięcy). To premium wzięło się m.in. z historii tych marek, które odnosiły sukcesy w sportach motorowych - po prostu na tle konkurencji, kiedyś te marki były wybitne. Ta sama historia dotyczy po dziś dzień Subaru, Hondy czy Mitsubishi - 20 lat temu te marki odnosiły sukcesu w sportach motorowych, ludzie zakodowali sobie, że kupując to auto otrzymują kawałek sukcesu.

Kia zrobiła ładny samochód, ale wysoka cena nie jest niczym uzasadniona. Gdyby to chociaż na Nurburgringu wykręciło jakiś rekordowy czas, albo wystartowało w WTCC i zgarnęło mistrza. Kia cierpi na brak historii, brak sukcesów, dlatego piszę, że nie ma specjalnie dużo do zaoferowania na tle konkurencji. Ładna buzia to zdecydowanie za mało, by wejść do kręgu producentów, którzy za samochód klasy średniej mogą wołać 200 tysięcy złotych.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Tue, 07 Nov 2017 - 12:34
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





Chciałbym widzieć ofertę na nowy wóz, nie demo, jakikolwiek, z rabatem 30%+.


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 07 Nov 2017 - 12:49
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(gucior @ Tue, 07 Nov 2017 - 09:25) *
Polecam zamiast bawic sie konfiguratorem porozmawiac z czlowiekiem w salonie Audi. Na a6 rabat na poziomie 30%+ nie jest zadnym rekordem,

Nie że się czepiam czy naśmiewam, bo do tej pory mój rekord to 21 % w Oplu na auto kupowane w czerwcu, ale w Audi więcej jak 15% nie chcieli dać (choć negocjatorem pewnie nie jestem). A możesz na PRIV podrzucić namiar na tego dilera? Bo wczoraj kolega do mnie pisał, że ma problem z VW na ustalony wcześniej rabat (10%) i będzie się chciał wycofać. Uderzy gdzie indziej. A rabat taki dostałeś na flotę? Bo na firmę to nic specjalnego nie zaoferowali. Jedyna opcja to podpiąć się pod kolegi flotę, ale chcę na własną "markę" pracować.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sikor44
post Tue, 07 Nov 2017 - 12:50
Post #48


User
Dołączył: Wed, 05 July 2017
Skąd: Warszawa





Odnośnie Stingera 2.0 vs 3.3

https://www.youtube.com/watch?v=Bk2WvF58QcM


--------------------
Sikor#44 - Trener motocyklowy
_https://www.facebook.com/Sikor44/
_https://www.instagram.com/sikor44
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Tue, 07 Nov 2017 - 13:12
Post #49


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Ja widzialem rabaty ponad 40% ale na bmw5 f10 jak weszla nowa i juz starej nikt nie chciał...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Tue, 07 Nov 2017 - 13:54
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 07 Nov 2017 - 11:50) *
jakby mi dali Stingera na tydzień do jazd po torze, to też bym zachwalał ten samochód pod niebiosa biggrin.gif

Może wyłuszczę, bo nie do końca się rozumiemy. Wg mojej opinii ta Kia jest ładna, pewnie szybka, komfortowa, dobrze wykonana, dobrze się prowadzi. Ale to samo mogę powiedzieć o Insigni, Passacie, Gulii, BMW 3, Mercedesie C. To są auta absolutnie porównywalne, reprezentują na tyle wysoki poziom, że różnią je drobnostki. Insignia, Passat to klasa średnia, za którą płacisz 120-150 tysięcy, Gulia, 3, Mercedes to już premium, za który ludzie chcą płacić więcej (200-250 tysięcy). To premium wzięło się m.in. z historii tych marek, które odnosiły sukcesy w sportach motorowych - po prostu na tle konkurencji, kiedyś te marki były wybitne. Ta sama historia dotyczy po dziś dzień Subaru, Hondy czy Mitsubishi - 20 lat temu te marki odnosiły sukcesu w sportach motorowych, ludzie zakodowali sobie, że kupując to auto otrzymują kawałek sukcesu.
[...]


Naprawdę powinieneś się przejechać tym autem. Jeździłem 2.0 ze szperą i auto ma swoje mankamenty, ale naprawdę, nie można pod względem prowadzenia (frajdy z jazdy po zakrętach) porównywać tego auta do Insignii, czy Passata.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin s.
post Tue, 07 Nov 2017 - 14:02
Post #51


Super User
Dołączył: Wed, 22 February 2006
Skąd: Poznań





W kwestii rabatów... znajomy niedawno kupił nowe a6 co prawda 2.0tdi 190KM, quattro , dsg, skóra, navi, s-line itd cena katalogowa ok 250tys, cena brokera 184tys... moze to nie 30% czy 40% ale sporo ponad 20%
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Tue, 07 Nov 2017 - 14:09
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





CYTAT(marcin s. @ Tue, 07 Nov 2017 - 14:02) *
W kwestii rabatów... znajomy niedawno kupił nowe a6 co prawda 2.0tdi 190KM, quattro , dsg, skóra, navi, s-line itd cena katalogowa ok 250tys, cena brokera 184tys... moze to nie 30% czy 40% ale sporo ponad 20%



Kończąc OT, wiesz na czym polega handel nowymi samochodami z zagranicy ?

Wracając do Stingera - czyli mam kupić Passata lub Insignię ? Chyba żart. Co do klasy C , mam na oku jeden samochód, C 200 4matic kombi, linia AMG, cena bazowa ponad 220.000, ale pytanie za ile go dostanę, ale raczej nikt mi na nim nie zrobi rabatu 60.000 PLN, bo sprzeda się na pniu. Jakoś nie znam dealera / importera gotowego dołożyć mi ze swojej kieszeni na wóz, mimo iż dla kilku robimy
dobrą robotę.

Co więcej, importer dawał mi mniejszy rabat niż dealer, na pewien wóz.



--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swirlization
post Tue, 07 Nov 2017 - 14:13
Post #53


User
Dołączył: Mon, 08 March 2010
Skąd: Kielce





CYTAT(Joker @ Mon, 06 Nov 2017 - 21:17) *
190k brutto? Możesz opisać specyfikację, wlepić foto auta? Bez ironii piszę smile.gif (może być PW nawet).

A6 bieda-wersja (Business Line) 2.0 TDI 190 PS jest do wyjecia za ok 160k z automatem- w tym jest skora, navi, pakiet komfortowy i pare innych bzdur, wiec sadze ze 2.0 TFSI za 190k jest tym bardziej do wyjecia (nowy model w przyszlym roku).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin s.
post Tue, 07 Nov 2017 - 14:22
Post #54


Super User
Dołączył: Wed, 22 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(lagadula @ Tue, 07 Nov 2017 - 14:09) *
Kończąc OT, wiesz na czym polega handel nowymi samochodami z zagranicy ?

Nie wiem co to ma do rzeczy? Podałem przykład klienta który trafił na dobre warunki więc kupił.. ani mercedes ani bmw mu takich nie zapewniło... a KIA nie była w zainteresowaniu starszego pana
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 07 Nov 2017 - 15:06
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(pawel934 @ Tue, 07 Nov 2017 - 14:54) *
Naprawdę powinieneś się przejechać tym autem. Jeździłem 2.0 ze szperą i auto ma swoje mankamenty, ale naprawdę, nie można pod względem prowadzenia (frajdy z jazdy po zakrętach) porównywać tego auta do Insignii, czy Passata.

obojętnie, jak fantastycznie by nie jeździł, to wciąż jest NO NAME. A rzeczywiste możliwości auta może zweryfikować jedynie sport, a tu próżno szukać Kii Stingray.

Poza tym, żaden użytkownik nie kupuje auta ważącego 1750 kg do jazdy po torze. Stingray większość swojego życia spędzi na autostradzie i pod salonem fitness. Na autostradzie będzie jeździł podobnie jak mocniejsze Insignie, Passaty, czy Mondea, natomiast pod fitness-clubem będzie konkurował z BMW, Mercedesem i Alfa Romeo - o ile w pierwszym roku pewnie Kia będzie stanowić jakąś konkurencję, to później auto zestarzeje się szybciej niż to sobie wyobrażamy (wystarczy spojrzeć na smutny los Hyundaia Genesis Coupe - w zasadzie to można by nawet określić tego Hyundaia jako poprzednika Stingreya... - napęd na tył, mocne silniki, przesadzone ceny).

A najtrafniejszy komentarz do niniejszej dyskusji został zawarty w tym poście:
CYTAT(marcin s. @ Tue, 07 Nov 2017 - 15:22) *
Nie wiem co to ma do rzeczy? Podałem przykład klienta który trafił na dobre warunki więc kupił.. ani mercedes ani bmw mu takich nie zapewniło... a KIA nie była w zainteresowaniu starszego pana

po prostu przy tak wysokich cenach, mało kto bierze pod uwagę Kię. I nie pomoże tu nawet najlepszy marketing firmy.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grale
post Tue, 07 Nov 2017 - 15:29
Post #56


User
Dołączył: Tue, 06 May 2014





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 07 Nov 2017 - 15:06) *
obojętnie, jak fantastycznie by nie jeździł, to wciąż jest NO NAME. A rzeczywiste możliwości auta może zweryfikować jedynie sport, a tu próżno szukać Kii Stingray.


Lexusa też nie ma w sporcie, to znaczy, że nie jest premium i jest do dupy? Może dla 10% ludzi szukających samochodu jakiekolwiek znaczenie ma obecność danej marki/modelu w sporcie. Dla reszty ma fajnie wyglądać, nieźle jeździć i mieć dobrą cenę. Dla nich właśnie jest Stinger.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 07 Nov 2017 - 16:01
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(grale @ Tue, 07 Nov 2017 - 16:29) *
Lexusa też nie ma w sporcie, to znaczy, że nie jest premium i jest do dupy? Może dla 10% ludzi szukających samochodu jakiekolwiek znaczenie ma obecność danej marki/modelu w sporcie.
Lexus nie ma w swojej ofercie żadnego GT - mają wielkie, komfortowe limuzyny i SUVy. Nikt Lexusa nie kupuje dla fenomenalnego prowadzenia się, czy super osiągów. Toyota zbudowała markę Lexus na zupełnie innej filozofii - perfekcja i niezawodność - i w tej materii nikt nie jest w stanie im dorównać. Dlatego ludzie chętnie wyłożą dodatkowe pieniądze na auta Lexusa. Tak się właśnie buduje premium - musisz być w jakiejś dziedzinie wyjątkowy i klient musi o tym wiedzieć.

Właśnie dlatego Kia jest jeszcze daleko od momentu, gdy może za swoje produkty żądać większych pieniędzy niż popularni konkurenci. Na razie Stinger może być co najwyżej pretendentem do wyższej półki cenowej - oczywiście, to klienci zadecydują, ale w moim przekonaniu Kia zbyt wielu argumentów im nie daje.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 07 Nov 2017 - 16:24
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Dzień dobry...
Chwilę mnie nie było i pewnie znowu nie będzie, bo jakiś chochlik (nazwijmy to tak) skasuje mi profil.... laugh.gif

Stinger ?
Mój (a w zasadzie kupiony dla żony) wjechał....










Dlaczego ?
Bo NIE MA na rynku nic lepszego pod względem wyposażenia, nic co jest lepiej wykonane, nic co lepiej jedzie, nic co lepiej hamuje... i nic co kosztuje mniej.


Klasa Premium ?
KIA jest od dawana w klasie premium.. tyle, że nie ma tych modeli na Europę (odsyłam do KIA K900).

Jeżeli ktoś nie onanizuje się logiem na masce... a patrzy na produkt, to doceni progres marki i co raz lepsze produkty.

PS
Nie jestem związany z marką KIA

PS2
Nie ma sensu kupować wersji 2.0T ... bo niewiele dopłacając mamy naprawdę dobre i mocne auto
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
post Tue, 07 Nov 2017 - 16:39
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 March 2007
Skąd: Gliwice/Rybnik





Porównujcie ceny bazowe, a nie po negocjacjach. Wszędzie coś da się wynegocjować, ale nie każdy jest brokerem.

Masa Stingera jest duża, ale prowadzi się zdecydowanie lepiej od nowego Paska , Superba. Nie mówię tu o prędkościach na zakrętach bo nie analizowałem telemetrii w każdym z tych samochodów, ale o fakt jak każde z tych aut zachowuje się w obszarze granicznym.
VAG'i tradycyjnie płużą, prowadzą się bezpiecznie, ESP wcina się nawet jak jest wyłączone podczas , gdy Stingerem naprawdę można się pobawić. Co prawda nie jest to auto na tor i nie po to go zaprojektowano, ale od czasu do czasu można nim pojechać w kontrolowanym poślizgu. Zrywa z nudą znaną powszechnie w autach klasy średniej. To samo mógłbym napisać o AR Gulii.

Najbardziej widzę sens w wersji 3,3T, na racelogicu da sie wykręcić 4,6-4,8s do setki i 17,5s do 200. Wydaje mi się, że jest mega biorąc pod uwagę czynniki cena/masa/osiągi


--------------------
200KM/290Nm/1088kg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 07 Nov 2017 - 16:45
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Najbliżej do Stingera ma Insignia OPC
Skoda nie ma porównywalnego auta.
VW z Passatem... czy Arteonem to też nie ta liga
Go to the top of the page
 
+Quote Post

20 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:48