Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Audi A4 3.0 TDi a 2.7 TDI różnice, za i przeciw, różnice między silnikami, napędmai, hamulcami itd...
farmer91
post Mon, 03 Sep 2012 - 21:37
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





a więc jak w temacie, jakie były różnice w tych auatach z tymi silnikami (nie licząc mocy, osiągów i spalania oczywiście)? czy skrzynie, napędy, hamulce itd były takie same czy jednak w 3.0 były inne, mocniejsze? skrzynia oczywiście manual, ale nie jestem do końca pewien napędów, tzn o ile 3.0 z tego co wiem były tylko w quattro, to 2.7 nie widziałem quattro, tylko ośki, ale pewien nie jestem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 03 Sep 2012 - 21:37
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Frolik
post Mon, 31 Dec 2012 - 14:33
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





nie sprecyzowałes , czy chodzi Ci o audi b7 czy b8 ?

Ale zarówno b7, jak i b8 z silnikami 2.7 - to tylko ośki. A z silnikami 3.0 - tylko quattro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bosniak_sg
post Mon, 31 Dec 2012 - 16:57
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 12 August 2012





2.7 nie ma quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ctv
post Mon, 31 Dec 2012 - 19:53
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Mon, 17 March 2003
Skąd: lublin





jak nie ma, jak jest smile.gif 2.7 quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Melman
post Mon, 31 Dec 2012 - 21:52
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 January 2007
Skąd: stąd





w 2,7 Quattro było w opcji... Nie wiem czy nie to wykastrowane 3,0 TDI.


--------------------
3,0tdiq
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nandoz
post Tue, 01 Jan 2013 - 00:39
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 September 2007





Bierz 3.0 , większy potencjał , quatrro w serii, w 2.7 quatrro to rzadkość , jeszcze nie spotkałem . 2.7 po Chipie wyjdzie 220-230 ,3.0 spokojnie 260-270 , w b8 masz 320 w zasięgu . To inna liga.


--------------------
A4 AWX Switzer P196/400 by Ecuproject .

A6 Avant 3.0 Bitdi 430/833 by Vagtune .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czesław
post Tue, 01 Jan 2013 - 11:47
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Thu, 11 December 2008
Skąd: Na dole z lewej strony mapy





CYTAT(ctv @ Mon, 31 Dec 2012 - 19:53) *
jak nie ma, jak jest smile.gif 2.7 quattro

Alan jestes pewny ze w a4 jest 2.7 quattro?


--------------------
Mocy Dostarcza JETRONIK
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Tue, 01 Jan 2013 - 13:41
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Auto już kupione jakiś czas temu biggrin.gif ale można bu rozwinąć coś na temta awaryjności tych siników, i tuningu.
Nie ma co ukrywać, nie ma silnika bez wad. Ktoś miał do czynienia z typowymi probemami tych jedostek, lub mniej typowymi? Standart to neiszczęsne kolkektory ssące i nastawnik turbiny pewnie, czasami przepustica, gdzieś czytałem również ze były problemy z wtryskami i napinaczami łańcucha rozrządu w pierwszych rocznikach. jak to wyglada z tym rozrządem, czy taki nazwijmy to "klekoczący" napinacz na zimnym silniku jest w stanie wyrządzić jakies szkody? czy łańcuch może przeskoczyć czy nie ma takeij opcji raczej? podobno bez wyjęcia silnika nie da rady tego zrobić, bo rozrzad znajduje się z tyłu silnika, (ale czytałem gdzieś że w Q7 można bez wyciągania, demontujac skrzynię, ale tam większa kasta to i więcej miejsca) już nie mówiąc o kosztach, bo ASO podobno woła sobie za to 10-12tys zł... o ile sam ten padający napinacz widziałem na necne do kupienia, tak łańcuchów i reszty napinaczy niestety nie widziałem.
jak wygląda sprawa ze sprzęgłem, do jakiej mocy i Nm wytrzyma? sam program powinno wytrzymać, jakieś 560-580Nm? bo widzialem zestaw sprzęgła (tarcz i docisk) Sachsa Performace w dosyć przyzwoitej cenie.

z głóry dzięki za odpowiedź!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Melman
post Tue, 01 Jan 2013 - 22:38
Post #9


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 January 2007
Skąd: stąd





CYTAT(farmer91 @ Tue, 01 Jan 2013 - 13:41) *
Auto już kupione jakiś czas temu biggrin.gif ale można bu rozwinąć coś na temta awaryjności tych siników, i tuningu.
Nie ma co ukrywać, nie ma silnika bez wad. Ktoś miał do czynienia z typowymi probemami tych jedostek, lub mniej typowymi? Standart to neiszczęsne kolkektory ssące i nastawnik turbiny pewnie, czasami przepustica, gdzieś czytałem również ze były problemy z wtryskami i napinaczami łańcucha rozrządu w pierwszych rocznikach. jak to wyglada z tym rozrządem, czy taki nazwijmy to "klekoczący" napinacz na zimnym silniku jest w stanie wyrządzić jakies szkody? czy łańcuch może przeskoczyć czy nie ma takeij opcji raczej? podobno bez wyjęcia silnika nie da rady tego zrobić, bo rozrzad znajduje się z tyłu silnika, (ale czytałem gdzieś że w Q7 można bez wyciągania, demontujac skrzynię, ale tam większa kasta to i więcej miejsca) już nie mówiąc o kosztach, bo ASO podobno woła sobie za to 10-12tys zł... o ile sam ten padający napinacz widziałem na necne do kupienia, tak łańcuchów i reszty napinaczy niestety nie widziałem.
jak wygląda sprawa ze sprzęgłem, do jakiej mocy i Nm wytrzyma? sam program powinno wytrzymać, jakieś 560-580Nm? bo widzialem zestaw sprzęgła (tarcz i docisk) Sachsa Performace w dosyć przyzwoitej cenie.

z głóry dzięki za odpowiedź!


Wadliwe kolektory- problem można rozwiązać za 1/4 ceny samych kolektorów bez wymiany w ASO. Dożywotnio. 1000 PLN
Wtryski- problem istnieje- objawia się między innymi ostrym dymieniem jak auto chwile postoi. Nowe od 1000 PLN za sztukę
Rozrząd to nie mit. Zapraszam na forum a4-klubu- znajdziesz tam mój przypadek. Cena za rozrząd: 4800 PLN za komplet napinaczy, ślizgów, łańcuchów i zębatek. Bez drobnicy i wymiany. Można wymienić zrzucając skrzynię- ale dostęp jest masakryczny. Zamienników praktycznie nie ma.
Czasami potrafią się jeszcze zesrać hydropopychacze (co może prowadzić do przeskoczenia rozrządu). od 800 PLN za głowicę.

To największe bolączki 3,0 TDI 204, 224 i 232KM.


--------------------
3,0tdiq
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 02 Jan 2013 - 09:14
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





czy wszystkie te wersje silnikowe dotyczyły te same bolączki w takim samym stopniu?
ponoc wersja 233 KM jest już wolna od wad całkowicie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peter22
post Wed, 02 Jan 2013 - 09:45
Post #11


Frequent User
Dołączył: Tue, 20 May 2008





niestety nie jest wolna od wad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagood
post Wed, 02 Jan 2013 - 10:11
Post #12


Super User
Dołączył: Mon, 27 December 2004
Skąd: Stalowa Wola





CYTAT(peter22 @ Wed, 02 Jan 2013 - 09:45) *
niestety nie jest wolna od wad

może coś więcej napiszesz? bo taki post to powinien do kosza z automatu lecieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 02 Jan 2013 - 10:42
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





jakie wady ma ta wersja 233 KM? co z nią jest nie tak?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simpson
post Wed, 02 Jan 2013 - 10:54
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 May 2004
Skąd: Random (WR)





CYTAT(Frolik @ Wed, 02 Jan 2013 - 10:42) *
jakie wady ma ta wersja 233 KM? co z nią jest nie tak?


CYTAT(Melman @ Tue, 01 Jan 2013 - 22:38) *
Wadliwe kolektory- problem można rozwiązać za 1/4 ceny samych kolektorów bez wymiany w ASO. Dożywotnio. 1000 PLN
Wtryski- problem istnieje- objawia się między innymi ostrym dymieniem jak auto chwile postoi. Nowe od 1000 PLN za sztukę
Rozrząd to nie mit. Zapraszam na forum a4-klubu- znajdziesz tam mój przypadek. Cena za rozrząd: 4800 PLN za komplet napinaczy, ślizgów, łańcuchów i zębatek. Bez drobnicy i wymiany. Można wymienić zrzucając skrzynię- ale dostęp jest masakryczny. Zamienników praktycznie nie ma.
Czasami potrafią się jeszcze zesrać hydropopychacze (co może prowadzić do przeskoczenia rozrządu). od 800 PLN za głowicę.

To największe bolączki 3,0 TDI 204, 224 i 232KM.


wink.gif


--------------------
www.audiklub.org
Pozdrawiam
Mirek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 02 Jan 2013 - 11:26
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Własnie podobno ten silnik 233 KM był mocno poprawiony względem starszych wersji, rozrząd był tam inny, trwalsze wtryski itp... a tu sie dowiaduję, ze takie same problemy go męczą....
... jak tak dalej pujdzie to odpuszcze poszukiwania kilkuletniego a4/a6 i wrócę z powrotem do starej dobrej audi 80b4. Będzie mało mocy to sie włozy stary dobry niezniszczalny 4.2 i gwizdac będę na wady a4b7/a4b8/a6c6...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagood
post Wed, 02 Jan 2013 - 13:19
Post #16


Super User
Dołączył: Mon, 27 December 2004
Skąd: Stalowa Wola





Kup Pan BMW 330D, te silniki aż tyle problemów nie stwarzają smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peter22
post Wed, 02 Jan 2013 - 13:20
Post #17


Frequent User
Dołączył: Tue, 20 May 2008





Posiada nadal te same wady co wcześniejszy 224 KM kolektory, wtryski, rozrząd . dopiero te silniki 240 KM są poprawione , przynajmniej jak do tej pory to nie słychać żeby były z nimi jakieś problemy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Melman
post Wed, 02 Jan 2013 - 13:33
Post #18


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 January 2007
Skąd: stąd





wersja 204 i 233 ma ten sam rozrząd. Dopiero później poprawili przebieg łańcucha na lewej głowicy (kierowcy) na ściskany zamiast rozpieranego + przebieg łańcucha głównego.
Owszem, więcej słyszy się o wadach w pierwszych modelach 3,0 TDI - z jednej strony może przez to, że są starsze, z drugiej- faktycznie mogą być różnice w pojedynczych częściach (podobno w 233 jest mocniejsza sprężyna w napinaczach hydraulicznych- z tym, że jeśli miałeś robiony już rozrząd w 204- możesz już mieć nową wersję napinacza).

Co do wtrysków- pierwsze egzemplarze nie tyle były wadliwe co szybko się zużywały (potrafiły się skończyć już między 100-150k km. - ale niektórzy jeździli dłużej- tu podejrzewam duży wpływ miała jakość paliwa i domieszki biodiesla).
Zresztą jeśli chodzi o wtryski to trzeba być przygotowanym, że nowe wystarczą na 200-250k km - jako, że są piezoelektryczne- zużywają się właśnie pod tym kątem a nie mechanicznie.
-----

edit:
Zapomniałem o najważniejszym:
te silniki są cholernie wrażliwe na jakość i częstotliwość wymiany oleju. Należy zapomnieć o wymianach co 30kkm (longlife) a wymieniać co 10-15kkm max. (8,2 l oleju).
Dodatkowo warto lać dobre paliwo+ ew. raz na jakiś czas jakiś dodatek.


--------------------
3,0tdiq
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 02 Jan 2013 - 13:34
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(jagood @ Wed, 02 Jan 2013 - 13:19) *
Kup Pan BMW 330D, te silniki aż tyle problemów nie stwarzają smile.gif


no niby tak, o tym też myslałem... a które wersje silnikowe BMW są najlepsze - najtrwalsze i najmniej usterkowe?


Ogólnie audi lepsze ze względu na quattro i wnętrze, oraz jakość wykończenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czesław
post Wed, 02 Jan 2013 - 13:40
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Thu, 11 December 2008
Skąd: Na dole z lewej strony mapy





Im starszy 3.0d tym lepszy wink.gif W 184 i 204 tylko klapki z kolektora wywalic, w 218 to samo plus peka czesto kolektor wydechowy i dochodzi dpf ( mozna trafic z 2003 bez dpfa), W nowszych to tez sie zdarzaja usterki rozrzadu.


--------------------
Mocy Dostarcza JETRONIK
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 21:07