Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Mercedes C205 W205 220CDI mocny chiptuning --> 243 HP 565 NM 220CDI chiptuning za dużo mocy?
Fishman
post Wed, 01 Apr 2020 - 17:02
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 February 2010





Cześć
Posiadam merca c205 C220 CDI rocznik 2016 9 biegową skrzynią biegów. Auto ma 70tys. Fabrycznie miał mieć 170 KM i 400 Nm. na co dzień było ok. Nie podobała mi się jedna rzecz. Jestem przyzwyczajony do mocnej benzyny i gdy nią jeździłem to wykorzystywałem powiedzmy 30% mocy auta. 70% było w zapasie na powiedzmy czarną godzinę, na wyprzedzanie na zabawę... W obecnej mojej C klasie okazało się nie dawno że gdy potrzebowałem mocy to jej po prostu nie było.
Postanowiłem zmienić soft na taki który uwolni moc drzemiącą w tym silniku. Nie po to aby cały czas cisnąć, a po to aby mieć zapas.

Wiem że mój silnik podobnie jak 250 CDI posiada 2 turbiny i z tego co się orientuję to wewnętrzne podzespoły są takie same.
220 CDI 170 KM i 400 NM
250 CDI 205 KM i 500 NM

Rozmawiałem z kilkoma firmami tuningowymi i twierdzili że osiągnięcie wartości silnika 250 CDI może być trudne ze względu na inny sterownik i najprawdopodobniej inne wtryskiwacze. Powiedzieli jednak że 480 NM powinno być w zasięgu.
Na hamowni okazało się, że moja sztuka ma na starcie 203 KM. Na pytanie czy ktoś wcześniej nie chipował auta usłyszałem że nie bo moment obrotowy jest minimalnie wyższy niż deklarowana przez producenta - 413 NM. Okazało się również, że sterownik jaki posiadam w aucie to nie bosch a delphi.
Po tuningu wyszły następujące wartości - 243HP i 565NM.
Auto przy spokojnej jeździe pali podobnie a może nawet mniej. Jeździ się przyjemniej. Jednak gdy przycisnę to mam do czynienia z zupełnie innym samochodem. Mam wrażenie, że mam przyśpieszenie poniżej 6 sekund. Do potwierdzenia przy lepszej pogodzie bo obecnie są problemy z trakcją.
Mam wrażenie że temu autu bliżej do zduszonej wersji 250 CDI niż do 170 konnego 220 CDI.
Co sądzicie o wykresie i tej modyfikacji? Czy nie jest za mocno? Czy nie sypnie się silnik? Za radę serdecznie dziękuję.


Pozdrawiam życzę zdrowia w czasach zarazy....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 01 Apr 2020 - 17:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Thu, 02 Apr 2020 - 18:23
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Jeśli w trakcie robienia softu auto było logowane i parametry doładowania, temperatura spalin i lambda są w porządku to nie ma się czym martwić. Możesz podjechać do innej firmy albo zlogować temperaturę spalin z najgorętszego czujnika i lambdę i wrzucić tutaj na forum to ocenimy, log oczywiście przy bucie najlepiej 4+5 bieg.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nandoz
post Fri, 03 Apr 2020 - 22:57
Post #3


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 September 2007





Łykam jak pelikan ... smile.gif-


--------------------
A4 AWX Switzer P196/400 by Ecuproject .

A6 Avant 3.0 Bitdi 430/833 by Vagtune .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:22