Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Najlepsze żarniki xenon
MadeInPoland
post Mon, 13 May 2019 - 12:24
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Przymierzam się do montażu osram night breaker laser xenarc d2s. Ktoś ma doświadczenie i potwierdza, ze świecą lepiej od OEM?
Może jakieś inne żarniki są lepsze?
A może inne opcje? Temperatura 4-5k mnie interesuje i ma być najjaśniej jak się da.
Sprawa dotyczy mercedesa w203 oryginalne lampy ksenonowe soczewkowe.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 13 May 2019 - 12:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
burski
post Mon, 13 May 2019 - 12:29
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Tak dają więcej światła niż oryginalne.
Jak chcesz iść w top of the top to raczej do Philipsa niż Osrama, aczkolwiek jeśli chodzi o cenę/jakość to chyba najrozsądniejszy kierunek wybrałeś.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Mon, 13 May 2019 - 12:42
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Jaki masz stan odbłyśników, soczewek? Jak wygląda klosz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 13 May 2019 - 12:49
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(burski @ Mon, 13 May 2019 - 11:29) *
Tak dają więcej światła niż oryginalne.
Jak chcesz iść w top of the top to raczej do Philipsa niż Osrama, aczkolwiek jeśli chodzi o cenę/jakość to chyba najrozsądniejszy kierunek wybrałeś.


Dziękuję. Który model philips? Dowiedziałem się, że w przypadku osram na opakowaniu oraz żarnikach są kody pozwalające zweryfikować pochodzenie produktu. Działa to czy też podrabiają?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 13 May 2019 - 12:50
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(bielawa @ Mon, 13 May 2019 - 11:42) *
Jaki masz stan odbłyśników, soczewek? Jak wygląda klosz?


Odbłyśniki matowe, soczewki podrapane, a klosz zjada próchnica jak to na mercedesa przystało. Żarniki zmieniam z powodu spalenia jednej sztuki świeciły całkiem dobrze.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Mon, 13 May 2019 - 18:51
Post #6


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





Szczerze? Polecam Polską bosmę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 13 May 2019 - 18:57
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie wiedzialem, ze istnieja polskie zarniki, a do polskich produktow nie trzeba mnie specjalnie przekonywac. Pytanie czy ta bosma swieci przynajmniej jak zarniki stosowane na pierwszy montaz? Istnieja jakies bosmy z plusem?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Mon, 13 May 2019 - 19:33
Post #8


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





Więc tak:
Miałem w e39 zamontowane albo osramy albo philipsy-już nie pamiętam , w każdym razie sztuka coś w okolicy 250 zł. Później z ciekawości wrzuciłem chińczyki dla testów-jakoś tam świeciły(mam na zapasie). Na koniec wleciały bosmy 6000k bodajże i jest najlepiej. Normalnie 120 zł/sztuka. Czasami są promocje i za 120 żł można komplet trafić. Ja osobiście polecam-już chyba drugi rok świecą bardzo ok.

Takie coś wygoglowałem:

https://a6forum.pl/test-zarnikow-d3s-bosma-...sram-t4156.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 13 May 2019 - 20:00
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Heh sam zaraz zamawiam te bosma namowiliscie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iktorn92
post Mon, 13 May 2019 - 20:08
Post #10


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Jelenia Góra





Też polecam Bosmy jakość/cena nie mają sobie równych. D2s 2szt kosztuja bodajże 99zl. Wiadomo żarnik sie wypala z upływem czasu świeci słabej - można zmienić częsciej przy takiej kwocie. Należy też pamiętać, że pierwsze kilkanaście-kilkadziesiąt godzin świecą trochę gorzej, później już ładnie sie wypala i jest super. Sam mam zalożone teraz nowe 6000k i jest świetnie jak dla mnie. Ciekawi mnie faktyczna różnica pomiedzy takimi dokoksowanymi D2s vs seria, ale sądzę, że to bedą różnice na poziomie 10-20% przy w pełni idealnym odbłysniku itd, Światła nie zaczną nagle świecic 50m dalej, wynika to z opadania strumienia, jeśli komuś mało można się pobawić i sprobować ustawić wiązkę na okolice 0%.

P.S. Jechałem ostatnio w nocy za nowym q7 (LED/Bixenon? - nie wiem co tam miał) ale na mijania to wcale jakoś lepiej nie świeciło od moich bixenonów.. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 13 May 2019 - 21:31
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Ja jeszcze planuje lustra zregenerowac i soczewki umyc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Tue, 14 May 2019 - 06:30
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Bosma czasem nie jest tylko pakowaczem dla chińczyków? Wydaje mi się, że nie produkują żarników w PL.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 14 May 2019 - 08:48
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jak ta Bosma robi w Polsce? Chinczycy potrafia robic dobre rzeczy problemem jest wlasnie importer. Jeden pakuje sprawdzone rzeczy, a drugi odrzuty, ktore nie przeszly przez kontrole jakosci. Wczytywalem sie wieczorem w osram i philips z tymi plusami i oczywiscie zwykly marketing i lowienie frajerow. Te dodatki, o ktorych pisza nie odnosza sie do ich klasycznego produktu tylko do jakichs minimow okreslonych kiedystam przez ONZ. Z perspektywy fizyki moze ktos wyjasnic jak jeden dobrze zrobiony xenon moze swiecic lepiej od drugiego dobrze zrobionego? Lemur cenie Twoja opinie o Bosma, ale te fotki goscia z audi sa tak tendencyjne, ze az w oczy kluja.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Tue, 14 May 2019 - 18:03
Post #14


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





Może z tą produkcją w Polsce się pomyliłem jak teraz drążę. Kiedyś na pewno spotkałem hmm opinie/stwierdzenie że robią w Polsce. Tak czy siak polecam.
https://www.youtube.com/watch?v=L-KmunEQYRo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Tue, 14 May 2019 - 20:20
Post #15


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 13 May 2019 - 12:49) *
Dziękuję. Który model philips? Dowiedziałem się, że w przypadku osram na opakowaniu oraz żarnikach są kody pozwalające zweryfikować pochodzenie produktu. Działa to czy też podrabiają?

Jak ma dawać jak najwięcej światła to X-treme Vision.
Tak działa test kodów na ori.

Pewne źródło Philipsa i Osrama to IC - mają bezpośrednio od producenta.

CYTAT(lemur @ Mon, 13 May 2019 - 18:51) *
Szczerze? Polecam Polską bosmę.

Ta Bosma to taka polska, że zarejestrowana w Holandii, a żarniki z Indii lub Chin.

CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 14 May 2019 - 08:48) *
Jak ta Bosma robi w Polsce? Chinczycy potrafia robic dobre rzeczy problemem jest wlasnie importer. Jeden pakuje sprawdzone rzeczy, a drugi odrzuty, ktore nie przeszly przez kontrole jakosci.

Bosma jest spoko, jak chcesz powtarzalny produkt, to są chińczki z tych "dobrych". Zresztą Bosch, Magneti Marelli i Hella też ciągną swoje żarówki z Azji, a nie ma to odzwierciedlenia w cenie.

CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 14 May 2019 - 08:48) *
Wczytywalem sie wieczorem w osram i philips z tymi plusami i oczywiscie zwykly marketing i lowienie frajerow.

To nie jest jedynie marketing. Tak jak Laser od OSrama nie jest jedynie marketingiem.
Na pewno w dużym stopniu tak, ale światła jest więcej. I co do jakości to:
- Philips
- Osram
- Bosch
a potem to już wszystko jedno.


Gdybym miał iść w budżet to Neolux - żarnik z niemieckiej fabryki Osrama, nie odbiega od podstawowego Xenarca, a ma świetną cenę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 14 May 2019 - 23:06
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





W sumie mogę wymienić palniki w dwóch pojazdach więc zamówię BOSMA oraz Philips X Treme Vision. Z tego co widzę to X-Treme Vision są w autoryzowanym sklepie Philips tańsze niż laser xenarc w autoryzowanym sklepie osram.
Przy okazji chciałbym zrobić względnie obiektywny test. Mam w telofelo luxomierz. Myślicie, że ogarnie różnicę czy polecacie jakiś kalibrowany?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iktorn92
post Wed, 15 May 2019 - 06:56
Post #17


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Jelenia Góra





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 14 May 2019 - 22:06) *
W sumie mogę wymienić palniki w dwóch pojazdach więc zamówię BOSMA oraz Philips X Treme Vision. Z tego co widzę to X-Treme Vision są w autoryzowanym sklepie Philips tańsze niż laser xenarc w autoryzowanym sklepie osram.
Przy okazji chciałbym zrobić względnie obiektywny test. Mam w telofelo luxomierz. Myślicie, że ogarnie różnicę czy polecacie jakiś kalibrowany?


Pytanie w jakim stanie masz soczewki w obu pojazdach, wbrew pozorom nawet jakbys porownywał pomiedzy modelami aut te same zarniki, to różnice mogą być ciekawe. U mnie w Maździe oryginalne soczewki nawet nie wypalone jakoś mocno swieciły już tak, że przy 90km/h nie widziałem dokąd jadę. Czy oba modele zarników zamawiasz w tej samej temperaturze?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 15 May 2019 - 08:42
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 14 May 2019 - 23:06) *
W sumie mogę wymienić palniki w dwóch pojazdach więc zamówię BOSMA oraz Philips X Treme Vision. Z tego co widzę to X-Treme Vision są w autoryzowanym sklepie Philips tańsze niż laser xenarc w autoryzowanym sklepie osram.
Przy okazji chciałbym zrobić względnie obiektywny test. Mam w telofelo luxomierz. Myślicie, że ogarnie różnicę czy polecacie jakiś kalibrowany?

Daj znać MiP jak wyszło bo mam w koszyku bosmę już za zawrotne 107zł komplet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Wed, 15 May 2019 - 09:45
Post #19


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 14 May 2019 - 23:06) *
W sumie mogę wymienić palniki w dwóch pojazdach więc zamówię BOSMA oraz Philips X Treme Vision. Z tego co widzę to X-Treme Vision są w autoryzowanym sklepie Philips tańsze niż laser xenarc w autoryzowanym sklepie osram.
Przy okazji chciałbym zrobić względnie obiektywny test. Mam w telofelo luxomierz. Myślicie, że ogarnie różnicę czy polecacie jakiś kalibrowany?

No ja mam luxomierz taki bardziej profesjonalny, ale jest firmy Philips, więc pewnie i tak nie zmierzłby obiektywnie smile.gif.
Aczkolwiek z moich dotychczasowych testów, nie zawsze więcej światła na pomiarze dawało lepsze subiektywne odczucia.

Tę Bosmę w podstawie bierzesz, czy jakiegoś wydziwa? Jeżeli podstawę, to jeszcze raz - polecam Neoluxa.
No i ceny - zarówno na Philipsa jak i Osrama będziesz mieć lepsze w Inter Carsie niż na stronie producenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 15 May 2019 - 10:02
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Bosma 4300 xtreme 4800. Porownanie bedzie na tym samym samochodzie. Mysle zamontowac bosma pojezdzic tydzien i zrobic pomiar powiedzmy 100m od samochodu w zaleznosci od zakresow luxomierza moze wiecej moze mniej. Pozniej zmiana na xtreme vision tydzien jazdy i pomiary. Ocena subiektywna tez bedzie istotna czy wylapie na ktorych lepiej sie jezdzi.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:01