Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Podnośnik do warsztatu - jaki wybrać
nosacz
post Fri, 23 Feb 2018 - 13:40
Post #1


eMpowered
Dołączył: Fri, 23 February 2018





Cześć

potrzebuję jakiegoś pomysłu jaki podnośnik będzie najlepszy do warsztatu. Tak czytam różne rzeczy w necie i mam już mętlik w głowie. Co lepiej kupić do jednostanowiskowego, niewielkiego wymiarowo, ale wysokiego warsztatu. Głównie naprawy mechaniczne. Nożycowy czy dwukolumnowy? A może w ogóle lepiej rozciąć podłogę i zrobić kanał?

podraiwam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 23 Feb 2018 - 13:40
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Arkadiusz
post Fri, 23 Feb 2018 - 14:07
Post #2


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





zdecydowanie dwukolumnowy do osobowek lub 4 kolumnowy jesli robisz busy i terenowki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nosacz
post Fri, 23 Feb 2018 - 14:48
Post #3


eMpowered
Dołączył: Fri, 23 February 2018





głównie osobowki. Raczej busa mi się nie zdarza. Terenówki też, chyba że jakieś suvy typu RAV4, Sportage i inne Tiguany.
a kanał to wogole bee i odpuścić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Fri, 23 Feb 2018 - 15:00
Post #4


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Jesli jest wybor miedzy ppodnosnikiem i kanalem to oczywiscie ze podnosnik. Ja mam stary kanal plus podnosnik, kanal sie czasem przyda, do busa bo niski garaz dosc, ale trzeba uwazac zeby nie zrobic sobie kuku o prog chowajacy przewody i linki miedzy kolumnami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hatsan
post Fri, 23 Feb 2018 - 18:23
Post #5


Frequent User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: SzczebrzeszyN





Najlepiej mieć właśnie i to i to ale szczerze to bardziej uniwersalny jest kanał bo montujesz sobie Podnosnik kanałowy i podnosisz połowę auta, a kanał jest lepszy ponieważ zawieszenie skręca się na opuszczonym aucie chodzi o naprezenie tulej.Czasem tez są takie sytuacje ,żeby sprawdzić coś muszą być koła na ziemi.Podnosnik jest wygodniejszy wiadomo. Ja 10 lat robiłem na kanale, od trzech lat mam Podnosnik kolumnowy a i tak w większości robię na kanale.Proponuje kanał plus kolumnowy do warsztatu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Fri, 23 Feb 2018 - 20:28
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Tylko podnośnik dwie kolumny i jak tylko używa się głowy można naprawdę wiele zdziałać. Do tego jako wyposażenie dodatkowe drabina i już;] Wyszedłem z kanałów jakieś 8 lat temu. Nie wróciłbym już. Na kolanach w przykucu i jeszcze nie ma jak brechą i rurą zadziałać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mjecio
post Fri, 23 Feb 2018 - 21:36
Post #7


Super User
Dołączył: Wed, 22 October 2008
Skąd: z mazowsza





zwykly 2 kolumnowy wystarczy do typowej obslugi wink.gif kanal to zlo, i po stokroc wole 4kolumnowke zamiast niego.


--------------------
Combo C Z32SE
Astra G Opc Z20LET 505m/600nm
Kaudi A6 3.0 Tfsi
Vette C6 LS2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nosacz
post Mon, 26 Feb 2018 - 14:35
Post #8


eMpowered
Dołączył: Fri, 23 February 2018





OK, a jakie wymagania do podnośnika dwukolumnowego jeżeli chodzi o podłogę? To wystarczy? https://sklep.phu-szczepan.pl/Kupilem-podno...1512378984.html
Ile kasy trzeba na wszystko? podnośnik, podłoga, montaże? Ile to w sumie będzie kosztowało?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadiusz
post Mon, 26 Feb 2018 - 17:12
Post #9


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





to zalezy od podnosnika, przewaznie to beton b25 na glebokosc 40cm albo mniej jak podnosnik z ramą do zabetonowania, musisz spojrzec w wymagania producenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 26 Feb 2018 - 18:02
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Do każdego podnośnika jest instrukcja jak ma wyglądać podłoże.
Możesz też zrobić kanał pod podnośnikiem smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Tue, 27 Feb 2018 - 04:53
Post #11


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Ja mam osadzony na uspawanym zbrojeniu + gwinty i zalane betonem urobionym samemu w betoniarce, podstawy 40x60cm i 60cm glebokie, posadzka wokolo ma ok 10cm grubosci. Trzyma juz 6 rok, podnosi po 3 tony i nic sie nie dzieje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nosacz
post Thu, 01 Mar 2018 - 08:24
Post #12


eMpowered
Dołączył: Fri, 23 February 2018





CYTAT(Arkadiusz @ Mon, 26 Feb 2018 - 17:12) *
to zalezy od podnosnika, przewaznie to beton b25 na glebokosc 40cm albo mniej jak podnosnik z ramą do zabetonowania, musisz spojrzec w wymagania producenta.

dzieki
chyba poszukam jakiegoś montażysty do tego bo sam nie mam głowy.
ile ogolnie wwg Was to powinno kosztowac
- podnosnik
- montaz
- przygotowanie podłogi

tak w 10 tysiącach się zmieszczę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rrrr
post Thu, 01 Mar 2018 - 08:36
Post #13


User
Dołączył: Sun, 11 December 2016





Dobre, sprawdzone chińskie podnośniki 2k zaczynają się od 8000 netto - cena z montażem. Kwestia ile wydasz na posadzke. Odradzam najtańsze podnośniki - ostatnio byłem świadkiem jak u klienta urwała się blokada podnośnika i Sprinter spadł mu prawie na głowe. Prawie bo zatrzymał się metr nad ziemią opierając się bokiem o kolumnę....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nosacz
post Thu, 01 Mar 2018 - 09:21
Post #14


eMpowered
Dołączył: Fri, 23 February 2018





A co sądzicie o tym ATS? Mam ich wyważarkę kiedyś zaczęła fiksować to szybko ogarnęli problem ale z podnośnikami nie mam doświadczenia żadnego.
a ile posadzka by kosztowała?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Thu, 01 Mar 2018 - 21:53
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Na beton b25 trochę z zapasem wydałem niecałego 1000


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rrrr
post Sat, 03 Mar 2018 - 19:40
Post #16


User
Dołączył: Sun, 11 December 2016





CYTAT(nosacz @ Thu, 01 Mar 2018 - 09:21) *
A co sądzicie o tym ATS? Mam ich wyważarkę kiedyś zaczęła fiksować to szybko ogarnęli problem ale z podnośnikami nie mam doświadczenia żadnego.
a ile posadzka by kosztowała?


ATS dla mnie zawsze reprezentowało najtańszego chinczyka w każdej z kategorii sprzętu. Mocno bym się zastanowił czy warto zaoszczedzic 2000zl biorac pod uwage ze podnosnik bedziesz uzywal kilka lat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nosacz
post Tue, 06 Mar 2018 - 08:28
Post #17


eMpowered
Dołączył: Fri, 23 February 2018





ok ale uzywales tego ats-a kiedys czy tak piszesz?
co bys w takim razie polecał
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rrrr
post Tue, 06 Mar 2018 - 18:34
Post #18


User
Dołączył: Sun, 11 December 2016





Mam klientów którzy używają i zawsze jak odwiedzam to pytam jak się sprawują bo nie ma nic lepszego niż opinia z pierwszej ręki. Siedzę w wyposażeniu warsztatów ponad 10 lat więc mam jako taki pogląd co się dzieje na rynku. Sam pracowałem na bardziej markowych bo zawsze się bałem o bezpieczeństwo pracy. O ile mniej bym się bał wyważarki chińskiej bo co najwyżej będzie słabo ważyć i psuć nerwy to podnośnik uważam za tak kluczowy fragment wyposażenia warsztatu, że bałbym wchodzić pod samochód gdybym nie był pewien jakości takowego.

Z chińczyków hydraulicznych dostępnych na polskim rynku pracowałem na:

Profitool - jest ok tylko trzeba regularnie wymieniać liny żeby nie spadł na głowę, a w nożycowych trzpienie obowiązkowo do wymiany bo je zcina, raczej już nie produkowany
Evert - (w pierwszych seriach były problemy z blokadami elektromechanicznymi, ale potem to poprawili i trzeba pamiętać żeby po ułożeniu się podnośnika podregulować go żeby równo siadał na blokady.
Invento - brak większych sensacji.
Launch - nie polecam. Miał być lepszym chińczykiem, a zawsze coś było z nim.


Generalnie oprócz tego, żeby podnośnik był sprawdzony w praniu warto zwrócić uwagę na to żeby blokady były elektromechaniczne lub pneumatyczne. Ręczne odblokowanie blokad w codziennym użytkowaniu jest tragedią.

Kolejna sprawa to serwis i części zamienne. W najtańszym chińczyku masz problem dokupić głupią linę synchronizującą siłowniki. Szkoda byłoby wyrzucać podnośnik na śmietnik bo nie ma do niego części albo trzeba dorabiać i "Heńka" na zamówienie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nosacz
post Wed, 07 Mar 2018 - 12:06
Post #19


eMpowered
Dołączył: Fri, 23 February 2018





ok dzięki. no ja jak mówię, ats-a znam o tyle, że na tamtej robocie mieliśmy ich sprzęt i bylo OK...pozostałych tych nazw nie znam - jedyne co, to invento znam i launcha, ale nie pracowałem.

A czy jak podnośnik jest automatyczny to w tedy w standardzie ma hydrauliczne/pneumatyczne blokady?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rrrr
post Wed, 07 Mar 2018 - 19:24
Post #20


User
Dołączył: Sun, 11 December 2016





Dokladnie - tak to zazwyczaj jest określane, ale nie zaszkodzi upewnić się u sprzedającego smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 22:13