Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Biznes motoryzacyjny
SebastianWRT
post Wed, 10 Jan 2018 - 17:44
Post #1


eMpowered
Dołączył: Wed, 10 January 2018





Cześć Wszystkim. Z racji ,że nie mogłem nic znaleźć na forum o podobnej tematyce dlatego pokusiłem się aby założyć wątek.
Mam na imię Sebastian, mam 24 lata. Moja miłość do samochodów oraz do samej motoryzacji jest bezgraniczna, dlatego chcę swoją pasję połączyć z zarobkiem.
Mam na celu konkretnie wynajem/handel oraz usługi detalingowe, raczej jestem zainteresowany samochodami z segmentu premium a może nawet w przyszłości luxury.
Oczywiście auta bardziej cywilne również.
I moje pytanie do Was drodzy forumowicze. Jak myślicie taki biznes w/w ma prawo bytu? Rynek jest dość konkurencyjny, ale nie do złamania jak na moje oko wink.gif . Może ktoś posiada taki biznes i może się wypowiedzieć jak to wygląda od podszewki ? Dzięki za wszystkie posty.

Zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam, Sebastian ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 10 Jan 2018 - 17:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Wombat
post Wed, 10 Jan 2018 - 19:09
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





myśle że bardzo chętnie wiele osób i sprzeda produkty do detailingu ale nikt ci nie da know how. przeszukaj forum pod tym kątem to dowiesz się najwięcej zbierając tresc po kawałku.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes6
post Wed, 10 Jan 2018 - 21:42
Post #3


Super User
Dołączył: Thu, 19 November 2009
Skąd: Warszawa





Nikt ci nie powie czy warto ba kazdy dba o wlasny tylek...ale jesli mieszkasz w sredio wielkim miescie a konkurencja nie stoi na kazdym kroku to bym zaryzykowal...pod jednym warunkiem...reklama reklama i jeszczd raz reklama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Wed, 10 Jan 2018 - 21:57
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Najpierw know how u kogoś wraz ze zdobywaniem doświadczenia i przywiązanych klientów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 10 Jan 2018 - 22:38
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Jak na początek chcesz się pchać w samochody premium to musisz mieć naprawdę duże doświadczenie i konkretną reklamę. Jak spierdzielisz jedno i drugie auto to trzecie nie przyjedzie...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Wed, 10 Jan 2018 - 22:47
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





każdy się chce pchac w premium tylko kto zostawi samochód u ludzika co nie ma portfolio z takimi samochodami. zacznie od pudrowanie sprzętów do sprzedaży, może coś jakiemuś znajomkowi lepszego zdetailinguje w zamian za fotki i możliwosc podpisania się pod tym. I za 2-3 lata może coś sensowniejszego zacznie wpadać do roboty.
złapiesz się za coś premium, trafisz na materiały na zamówienie i nie rozpoznasz. no i jak załatwisz tapicerke za którą ASO sobie krzyknie 60-90 tys to biznes sie skończy zanim się zaczął.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SebastianWRT
post Wed, 10 Jan 2018 - 23:21
Post #7


eMpowered
Dołączył: Wed, 10 January 2018





Jeśli chodzi o detaling to raczej biznes można powiedzieć "drugoplanowy" bardziej byłbym przychylny samochodami na wynajem/handel lub również zastanawiam się nad klubem samochodowym tzw. car sharing moda z UK która małymi kroczkami idzie do nas. Mówimy tu o wkładzie finansowym na start 500-700 tysięcy złotych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Wed, 10 Jan 2018 - 23:43
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Kto mając taki budżet szuka pomysłu na biznes na forum internetowym?

1 kwietnia jeszcze daleko wink.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Wed, 10 Jan 2018 - 23:46
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





nie chciałbym ci podcinać skrzydeł ale mam wrażenie że nie twoja liga - brak wiedzy, doświadczenia, zdaje się że i kontaktów i stosunkowo nie dużo kasy.
Bardziej trafiasz w autokomis zastawiony pasatami TDI i myjnie niż to o czym piszesz.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SebastianWRT
post Wed, 10 Jan 2018 - 23:59
Post #10


eMpowered
Dołączył: Wed, 10 January 2018





Nie nazwałbym tego szukaniem biznesu, a bardziej dyskusji na dany temat. Porozmawiać zawsze można, nie szukam również gotowych wzorców podanych na talerzu smile.gif

@Wombat
Idąc Twoim tokiem rozumowania to nikt by nie zakładał biznesów. Kontakty, doświadczenie są pozyskiwane w czasie. Wiedza przy tym modelu biznesowym opiera się głównie(wiadomo ,że nie tylko) na marketingu, znajomości motoryzacji i jak już wspomniałem wcześniej na budowie samego modelu biznesowego i nie zaszkodzi też znajomości samej księgowości.
Czyli co, jeśli nie mam kontaktów to został mi etat do końca życia? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Thu, 11 Jan 2018 - 00:07
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





masz 24 lata - co zasadniczo tłumaczy twój zapał i niedostrzeganie wielu rzeczy i "celowanie" od razu w półkę wyższą lub najwyższą.
Liczyłeś już jakieś wstępne koszty startu? Lokal, kwity, osprzęt, reklama jakieś coś żeby to sprzedać i to żeby klient wybór miał?


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SebastianWRT
post Thu, 11 Jan 2018 - 00:15
Post #12


eMpowered
Dołączył: Wed, 10 January 2018





Warto mierzyć wysoko i dążyć do tego od niższego poziomu niż nie mierzyć w ogóle.
Wiesz co, liczyć nie liczyłem jedno jest pewne na start jest potrzeba sporo gotówki to jest chyba tak na prawdę największy minus tego wszystkiego.
Lecz wydaję mi się ,że 3 samochody na start byłyby w porządku (mówimy cały czas o klubie car-sharing).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 11 Jan 2018 - 12:01
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(SebastianWRT @ Thu, 11 Jan 2018 - 00:21) *
Jeśli chodzi o detaling to raczej biznes można powiedzieć "drugoplanowy" bardziej byłbym przychylny samochodami na wynajem/handel lub również zastanawiam się nad klubem samochodowym tzw. car sharing moda z UK która małymi kroczkami idzie do nas. Mówimy tu o wkładzie finansowym na start 500-700 tysięcy złotych.
to bardzo ważny post.

Detaling bym sobie darował (co to za frajda myć cudze samochody...), natomiast wypożyczalnie samochodów to całkiem dobry interes. Zwłaszcza, że teraz raty leasingowe są stosunkowo niskie. Dobrym wzięciem cieszą się busy 7-osobowe, zwłaszcza w okresie zimowym (narciarze) i letnim (wczasowicze). Bierzesz w najem 10 busów, ratę masz na poziomie 1500pln/netto/miesiąc, za dobę bierzesz 200 pln/netto, więc w 8-10 dni zwraca ci się rata, a resztę czasu auto pracuje na siebie.

Jeśli nie masz doświadczenia w prowadzeniu własnej firmy, a ten kapitał jest spadkiem po bogatym krewnym, to najlepiej zacząć od jednego samochodu i zobaczyć, jak to idzie - w razie draki można przebranżowić się na przewóz ludzi lub towaru (jeśli zamiast busa wziąłeś dostawczaka ze skrzynią). Natomiast jeśli sam dorobiłeś się tych 500-700 tysięcy złotych na start, to wielu z nas chętniej wysłuchałoby od ciebie rad, niż ich udzielało biggrin.gif

Ogólnie to wynajem/handel/detaling to są proste zajęcia, dlatego konkurencja jest wysoka, ale i popyt na te usługi duży. Wiele zależy od tego, w czym ty masz doświadczenie, jaki masz sprzęt, czy masz plac/lokal, w jakim mieście i tak dalej.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SebastianWRT
post Thu, 11 Jan 2018 - 12:12
Post #14


eMpowered
Dołączył: Wed, 10 January 2018





Pomysł z busami jak najbardziej fajny! Ale mnie to nie kręci.. Najprawdopodobniej samochody będę ściągał z ZEA ( Dubaj ) samochody tam są o 30/40% tańsze nawet po rejestracji, podatku, przewozie. Porsche GT3 można znaleźć o kilkadziesiąt tysięcy tańsze niż u nas (to tylko przykład). Mnie kręcą auta bardziej sportowe, niecodzienne. Doświadczenie w prowadzeniu firmy jako tako nie mam, ale byłem menagerem dużego klubu i miałem mały smaczek jak to wygląda od podszewki (papiery etc.)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 11 Jan 2018 - 12:25
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





no to trzeba było tak od razu - masz dobre źródełko luksusowych aut w Dubaju, masz ponad pół miliona gotówki do rozkręcenia biznesu - nad czym tu się zastanawiać? Ściągaj, wystawiaj fury na forum, sprzedawaj, zarabiaj. Z czasem taki klub sam powstanie - np. z zadowolonych klientów.

A cardetaling sprowadzonych aut możesz zlecać firmie specjalizującej się w czyszczeniu aut - takich firm jest mnóstwo. Jeszcze licznik przy okazji cofną... a nie, wróć, to dotyczy beemek po Niemcach biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Thu, 11 Jan 2018 - 14:20
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





ja bym jednak zaczął od kartki i policzenia.
Nawet jeżeli GT3 jest tańsze o 30% to i tak jedna sztuka zje prawie cały jego budżet. A serwis tej fury? a garaż? Wciąż mierzy bardzo wysoko. No i co? firma bedzie miała 1 samochód w ofercie?
24 lata i "menadżer dużego klubu"? a klub jeszcze działa? biggrin.gif. Od razu GT3, premium i Dubai jednym tchem. Busy nie - bo nie są takie fajne.... no stary - piniedze z tego bedo. I to zapewne na początku większe jak z tych GT3 z Dubaju. Ja jakoś nie jestem przekonany całością.
Pomysł fajny, owszem. Rzeczowych przemyśleń i podstaw brak.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Malisz
post Thu, 11 Jan 2018 - 14:31
Post #17


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 November 2013
Skąd: Warszawa





Oprócz rzeczy o których wspomnieli koledzy wyżej jest jeszcze jeden problem, na który natknął się mój kolega otwierając właśnie taki biznes. Problemem jest czas usługi. Kompleksowe czyszczenie + wieloetapowa korekta lakieru zajmuje w pojedynkę ok 5 dni. Mało który klient może pozwolić sobie na pozostawienie auta na taki czas. On nie ma kasy na zatrudnienie kogoś do pomocy, bo nie ma takich przychodów, pożyczki nie weźmie, klientów nie przybywa przez w/w problem, koło się zamyka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Thu, 11 Jan 2018 - 17:42
Post #18


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Masz 500-700k i jako biznes chcesz wynajmować kupione w Dubaju GT3 bez gwarancji w Polsce, bo byłeś menadżerem klubu. Moim zdaniem przepis na sukces.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 11 Jan 2018 - 17:57
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Luksusowe auta to słaby pomysł... ogólnie mało stabilny finansowo.
Busy są znacznie lepszym rozwiązaniem.. zaczynając od zwykłych 7-9 osób kończąc na luksusowych V-klasa AWD.

Dużo też zależy od terenu/miasta w jakim mieszkasz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GnieznoGniezno
post Thu, 11 Jan 2018 - 21:26
Post #20


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





A musi byc motoryzacja? Moze cos innego mu doradzimy?
Znajomy kupil za podobny cash 4 mieszkania(u jednego dewelopera mega rabat) i wynajmuje, na czysto ma 5000 na miesiac (no zalezy skad jestes), teraz ma staly dochod i mysli kolejne mieszkanie zabrac na kredyt i splacic je w 2-3 lata i masz 6-7 na miesiac, do tego cicha spokojna praca u kogos, pelne ubezpieczenie... I zero stresu, a tez mial firme ponad 30ludzi same uslugi ale nerwowo, fizycznie, psychicznie wrak czlowieka
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 07:35