Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  « < 259 260 261 262 263 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
gość_hexx_*
post Sun, 23 Apr 2017 - 18:07
Post #5201









Andrzej, skoro napisałem, że tego typu zamówienia nie są przetargami... a ktoś uparcie twierdzi, że są
to próbuję jak z dzieckiem doprowadzić go za przysłowiową rączkę do określonych wniosków... które sam ma wyciągnąć i do nich również sam dojść.

Ty jak na razie starasz się braki wiedzy nadrabiać arogancją i wspomnianą wcześniej impertynencją wobec mojej osoby.

Jeżeli chcesz dyskutować, to używaj argumentów merytorycznych.... o ile jakieś masz
jeżeli nie, to daj sobie spokój.


Ideą i wyrazem wszystkich postępowań które można podciągnąć pod określenie "przetarg" jest .... jawność.
Każde postępowanie przetargowe musi zakończyć się wskazaniem zwycięży. Oczywiście zgodnie art.11 ust.4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, można nie podać wszystkich parametrów zwycięskiej oferty (co można nie podać jest dokładnie opisane) ale nazwę zwycięzcy zawsze się podaje.

I teraz...
skoro takie zamówienia są przetargami, to wskaż proszę choć JEDEN taki przykład, gdzie jest podany taki zwycięzca/dostawca oleju dla firmy np. Castrol czy Mobil czy jakiegoś koncernu motoryzacyjnego.. na przykład FORD, Opel w Gliwicach, VW itp.
Podasz.. przeproszę i posypię głowę popiołem.
Nie podasz... sam sobie dopisz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 23 Apr 2017 - 18:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 23 Apr 2017 - 18:43
Post #5202


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(hexx @ Sun, 23 Apr 2017 - 18:07) *
...Ideą i wyrazem wszystkich postępowań które można podciągnąć pod określenie "przetarg" jest .... jawność....


A gdzie przepraszam ta część definicji w słowniki języka polskiego pojęcia 'przetarg' ? Nie ma żadnego "podciągania pod określenie" itd. Jest określenie. A co tam sobie sam pod nie podciągasz to Twoja sprawa .
Brniesz i brniesz. Kolor czerwony. Przetarg jawny. Kumasz ?
A teksty próbujące mnie obrazić, przypisać mi jakieś cechy , świadczą jedynie o braku argumentów bo skaczesz do osoby, podobnie jak z Tomkiem evo -"strasząc" bzdurami o ujawnianiu tajemnic smile.gif mechanizm z kategorii "słabych" .

Czego szukasz więcej jak masz definicję pojęcia. A że jest odmian przetargów masa, jedne w ustawach określone, inne umownie w jakiejś zamkniętej grupie itd. to nie ma znaczenia dla definicji ogólnej.

Kropka.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sun, 23 Apr 2017 - 18:57
Post #5203









no...
skoro swoją wiedzę czerpiesz ze słownika języka polskiego.. a nie z Pzp czy orzecznictwa sądów
to faktycznie nie bardzo mamy płaszczyznę do rozmów czy dyskusji

gratuluję
wygrałeś i pokonałeś mnie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 24 Apr 2017 - 09:52
Post #5204


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





http://www.przetargi.egospodarka.pl/kto-wy...l-sp-z-o-o.html
zajęło mi to 3 sek.
Wiem, chodzi Ci o to, że wg. Ciebie takie konkursy ofert jak dostawy oleju dla Mobila czy Castrola nie są przetargami i z prawnego punktu widzenia nie podchodzą pod definicje słowa przetarg. Weź jednak pod uwagę, że słowo przetarg jest używane przez podmioty gospodarcze (i nie tylko) w szerszym kontekście a ogólna definicja słowa przetarg jest bardzo obszerna (niektóre definicje podciągają pod to również aukcje internetowe) i nie ja sobie to wyjaśniłem. Brałem np. udział w takim "postępowaniu" nazywanym przez podmiot zamawiający przetargiem, gdzie zamawiający nawet nie ogłosił zwycięscy tylko mailowo poinformował, ze puki co to on u nikogo zamawiać nie będzie, przynajmniej w tym roku. To, że podmioty gospodarcze stosują takie nazewnictwo formalnie lub nieformalnie to nie jest ani moja wina ani mój wymysł. Napisałem, ze inaczej rozumiemy słowo przetarg i, żeby po prostu dać spokój ale najwyraźniej musisz postawić na swoim.
Tak zupełnie serio to powinieneś pomyśleć o karierze politycznej bo jesteś w ekstraklasie jeśli chodzi o prowadzenie dyskusji i udowadnianie swoich racji (niezależnie od tego czy masz rację czy nie) a także odwracanie sytuacji i wcale nie pisze tego złośliwie. Potraktuj to jak komplement. biggrin.gif


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 24 Apr 2017 - 09:56
Post #5205









owszem, to co wstawiłeś to jest typowy przetarg
zgodny z Pzp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 24 Apr 2017 - 10:02
Post #5206


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(hexx @ Sun, 23 Apr 2017 - 18:57) *
no...
skoro swoją wiedzę czerpiesz ze słownika języka polskiego.. a nie z Pzp czy orzecznictwa sądów
to faktycznie nie bardzo mamy płaszczyznę do rozmów czy dyskusji

gratuluję
wygrałeś i pokonałeś mnie smile.gif



Czy Ty siebie czytasz ? po pierwsze to nie walka, chyba że dla Ciebie. Po drugie - o czym Ty w ogóle mówisz ? słowo ma znaczenie. Nie ma rozmowy jak rozumiesz tylko wąską, wybraną na widzimisię część jego znaczenia.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 24 Apr 2017 - 10:07
Post #5207









ale po co jeszcze piszesz ?
przecież przyznałem Ci rację smile.gif
niepodważalnie udowodniłeś , że kilka linijek ze słownika języka polskiego jest bardziej miarodajnym źródłem wiedzy niż cała ustawa + orzecznictwo sądów
temat dla mnie zamknięty
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 24 Apr 2017 - 10:24
Post #5208


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx @ Mon, 24 Apr 2017 - 10:07) *
ale po co jeszcze piszesz ?
przecież przyznałem Ci rację smile.gif
niepodważalnie udowodniłeś , że kilka linijek ze słownika języka polskiego jest bardziej miarodajnym źródłem wiedzy niż cała ustawa + orzecznictwo sądów
temat dla mnie zamknięty


Nie rozumiesz jednej zasadniczej sprawy. Że definicja prawna- ustawowa + orzecznictwo sądów nie wyklucza szerszego stosowania definicji przetarg. Poza tym nie wiem co ty właściwie chcesz udowodnić i po co te całe pomówienia skoro sprawa jest jasna i klarowna.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 24 Apr 2017 - 10:28
Post #5209









Tomek, nie poruszamy się w świecie "pobożnych życzeń" a w granicach stawianych przez obowiązujące prawo i orzecznictwo.
Formalne nazwanie jakiejś czynności zakupu przez instytucje czy firmę przetargiem pociąga za sobą określone skutki i wymagania prawne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 24 Apr 2017 - 14:32
Post #5210


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Pamietam ze czytałem Wasze ciekawe teksty w tym temacie (ale teraz nie moge znalezc a przeczytałem ze 20 stron) na temat dodatków do oleju, które zadziałają przy zapieczonych pierścieniach.

Pacjent: Subaru Impreza USA, 2006 rok 2.5 wolnossak. Objawy: duże zuzycie oleju. Niezaleznie od marki i lepkosci (były próbowane 5w30, 5w40, 10w60, 15w50, 5w50). Podejrzenie: zapieczone pierscienie. Coś można dodac do oleju by ruszyc pierscienie?
Zdaje sobie sprawe ze to półsrodek, ale moze warto spróbowac z chemią zanim rozbierze sie silnik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 24 Apr 2017 - 14:36
Post #5211









http://xado.pl/autochemia/preparaty-do-sil...jowego/antykoks

Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 24 Apr 2017 - 14:53
Post #5212


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Podobno płukanka Archoil AR2820 w dość dużej dawce (np. 250 ml/5l) na ok. 30 minut a potem poprawienie AR2300 (płukanka długodystansowa) potrafi pomóc w niektórych przypadkach (podobno nawet jak dymi na niebiesko) więc może warto spróbować chemii (Archoila albo Xado albo jeszcze czegoś innego) przed rozebraniem silnika.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 24 Apr 2017 - 15:14
Post #5213









Znak krzyża zabija zarazki i podobno działa też na zablokowane pierścienie tongue.gif

a tak mi się skojarzyło biggrin.gif

bez urazy.. taki żart wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Greenowy
post Tue, 25 Apr 2017 - 11:25
Post #5214


Rookie
Dołączył: Thu, 07 July 2016





Jeszcze jedno pytanko:
MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30 5L - 135zł
MOTUL 8100 X-CLEAN FE 5W30 5L - 119zł


Czym różnią te te oleje? Niby różnica nie duża
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Tue, 25 Apr 2017 - 14:26
Post #5215









formalnie.. aprobatami i trochę lepkością i TBN
realnie silnika to bez znaczenia wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
w1lq
post Tue, 02 May 2017 - 00:34
Post #5216


Rookie
Dołączył: Thu, 14 January 2016





Mam dosc dlubniete (pelen przelot + duzy fmic + mapa) 335d (m57 biturbo) z moca w granicach 400 koni i szukam dobrego oleju nie przejmujac sie ekologia. Zalezy mi na czyms co dobrze smaruje w wyzszych temp bo przy agresywnej jezdzie temperatura oleju jest jedna z najwiekszych bolaczek tego auta.

Z jednej strony myslalem o wyjsciu budzetowym - bo i tak robie czeste interwaly, czyli:
Specol Gold 5w40 + Archoil9100

Z drugiej o oleju ciezarowym, wiec wychodzi:
M1 Delvac 5w40

Zawsze pozostaje cos drozszego jak amsoil, ale nie wiem czy jest wymierny sens pakowac sie w taki olej przy wymianach max 8k. Jakie mielibyscie rekomendacje lub alternatywy ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Tue, 02 May 2017 - 07:41
Post #5217









Jest sens... a szczególnie przy takim silniku.
Jeżeli chodzi o Amsoil to : http://www.amsoil.com/shop/by-product/moto.../?code=ADOQT-EA
Delvac nie jest drogi.. nie przesadzajmy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
w1lq
post Tue, 02 May 2017 - 11:37
Post #5218


Rookie
Dołączył: Thu, 14 January 2016





Tzn Delvac to nie miala byc droga propozycja - to ciagle w miare tanie i spoko rozwiazanie przy 7.5 l oleju w silniku - przez cos drozszego mysle o Amsoil / Penrite / Redline.

Pytanie czy rozjazd jakosciowy miedzy tym amsoilem a delvaciem usprawiedliwia roznice w cenie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Tue, 02 May 2017 - 19:00
Post #5219









Na pewno jest różnica jakościowa.. ale czy warto przepłacać ? Trudno powiedzieć. Wszystko zależy od Ciebie... czy mają silnik 400KM chcesz zaoszczędzić na smarowaniu.

Na pewno nie warto przepłacać za RedLine.
Penrite ? Nie wiem jaki masz na myśli..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
w1lq
post Tue, 02 May 2017 - 21:44
Post #5220


Rookie
Dołączył: Thu, 14 January 2016





Z mojej perspektywy np Delvac napewno ma fajniejsze HTHS od Amsoila.. a raczej to powinno mnie obchodzic bo ekonomia kompletnie nie gra roli wink.gif

Jaki penrite - nie wiem - stad sie pytam bo znam tylko opinie. Z reszta nie pomyslalbym o delvacu gdybym tu nie trafil ;-)

Nie chce oszczedzac, ale tez wychodze z zalozenia, ze nie ma co isc w zaparte szukajac idealnego oleju. Lepiej czesto wymieniac, tudziez wymienic po ostrzejszym przypaleniu na torze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  « < 259 260 261 262 263 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 11:53