Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mały projekt - c4 picasso 1.6 hdi
kontrolm
post Fri, 18 Dec 2015 - 11:09
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



wynik już miał bardzo ładny a seryjny IC nie jest zbyt wydajny.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 18 Dec 2015 - 11:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bugija
post Fri, 18 Dec 2015 - 16:12
Post #42


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Chłopaki, czas zapaść się pod ziemie smile.gif mam wynik z VTG i niezła idzie ze mnie zieja smile.gif 134km buahaha ale ze mnie tuner ja pier....le smile.gif trudno nie ma co płakać, nabyłem przynajmniej doświadczenia w montażu tego i owego. Być może trzeba by było uaktualnić program, to trzymałby przynajmniej moment do tych 3500 obr wtedy kończy się moc. Na razie muszę ochłonąć i spalić się ze wstydu smile.gif i pomyśleć o zmianie auta na turbo benzyne smile.gif Aha i proszę o umiarkowane komentarze smile.gif



--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 18 Dec 2015 - 16:39
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Nic dziwnego że większy IC dał spadek. Musisz teraz program zrobić pod to wszystko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Fri, 18 Dec 2015 - 17:26
Post #44


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Ok, zadzwoniłem do koleszki z kreatora. Powiedział, że różne hamownie mają różne algorytmy i że trzeba było przyjechać do niego bo jak nowy intercooler i downpipe, to przydałoby dostroić to wszystko bo zmieniła się długość dolotu a koszt to 500zł. Umówiłem się na najstępną środę, i trzymam kciuki smile.gif

Pozdrawiam

Ps. Co do toczenia jak koledzy mówili wcześniej, to przerabiałem ten temat, fachowiec z AB Turbo stwierdził że te turbiny nie nadają się do "mielenia" bo nie wejdzie inna geometria, jedyne co może zrobić to rozwiercić od strony zimnej i włożyć większe koło kompresji. Zrobię to jak strojenie przyniesie jakieś rezultaty. Najlepszym wyjściem byłoby wymienić kolektor i wsadzić turbo ze średnicą Gt17 ale wtedy też sprzęgło, i wałek a najlepiej zakuć. To byłby najlepszy pomysł bo może w 10tyś zmieściłbym się u Świądka w Bydgoszczy a to byłby solidny remont silnika i ok 200km ->.





--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Fri, 18 Dec 2015 - 19:47
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Zakuć? :rotfl:


Większe turbo tu byłoby sensowniejsze niż to owijanie czegokolwiek. A i tak sens tego słaby...


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Sat, 19 Dec 2015 - 16:48
Post #46


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Zrób tą hybryde, wtedy pojedź na strojenie. Jaki ma sens jechać na korektę, płacić jak planujesz zaraz robić turbo? zrób raz a konkretnie.


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MichalST
post Sat, 26 Dec 2015 - 14:16
Post #47


User
Dołączył: Sun, 30 November 2014
Skąd: Bielsko-Biała





Niech kolega lepiej sprawdzi czy ma 100% szczelny dolot po wymianie IC. Jeżeli wszystko jest szczelne moc nie ma prawa spaść, co najwyżej turbodziura większa na nowym setupie.
Tak samo downpipe - przy turbodoładowaniu można swobodnie wkładać decaty i inne bez obawy o spadek mocy. To nie wolnossak, gdzie wydech koniecznie musi być obliczany itp.
Przy powyższych zmianach nie ma żadnej potrzeby korekty programu i powie Ci to każdy uczciwy tuner od diesli. Coś mi się zdaje, że kręcił przy hamowni i chce zarobić. Stacja pogodowa była przy obu pomiarach uwzględniona do końcowego wyniku pomiaru?


Z tego TDCI/HDI można wytargać nawet ładne wyniki:
http://www.techturkey.com/forum/dizel/1722...dci-184-hp.html

Co do hybrydy strona wydechowa tego seryjnego turbo (GT1544V) jest ciasta i dławi spaliny. Większe koło kompresji i podlanie paliwa niewiele pomoże, bo silnik będzie się dławić na wysokich obrotach własnymi spalinami. Wsadzenie coś troszkę większego (np. GT1749V) owszem da moc, ale straci się moment u dołu. Troszkę za mały silnik do tuningu smile.gif


--------------------

FF2 ST + EMU
& Lotus 7 Zetec 1.8T + DET3, ubity seryjny tłok przy 330Nm -> swap V6
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Sat, 26 Dec 2015 - 15:07
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





No bez przesady, przy VNT nie powinno być problemu z GT17. Podobnie należy wziąć pod uwagę że to tylko 1.6 dlatego GT15 nie jest aż taką restrykcją. Decat ma pewien wpływ na spool, dlatego czasem ingerencja w program może być konieczna, bo inaczej może dochodzić do błędów przeładowania.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MichalST
post Sat, 26 Dec 2015 - 15:27
Post #49


User
Dołączył: Sun, 30 November 2014
Skąd: Bielsko-Biała





Na rolkach nie powinno być problemu przeładowania, bo wszystko się dzieje powoli z narastaniem obrotów silnika. To nie nagłe butowanie i zmiana biegu, więc silnik ma czas zareagować by utrzymać doładowanie. Stąd obstawiam że na 95% problem tkwi w szczelności IC.
Poza tym przy tym decacie nie ma prawa się to dziać. Problemy z przeładowaniem występują jak ktoś opróżni puszkę katalizatora/DPF i zostawi pustą.

Co do GT15 - ta konkretna w tym silniku to jest dławik. Mam to śmigło rozebrane gdzieś na warsztacie, kierownice VNT są dwa razy węższe od typowych garretowych. I w dodatku z pasków blaszanych, co się prosi o problemy przy wzroście EGT.


--------------------

FF2 ST + EMU
& Lotus 7 Zetec 1.8T + DET3, ubity seryjny tłok przy 330Nm -> swap V6
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
masakra
post Sat, 26 Dec 2015 - 20:49
Post #50


Rookie
Dołączył: Thu, 17 December 2009





MichalST być może trzeba by było sprawdzić ewentualne nieszczelności, ale moim zdaniem jest to "wina" wykonania pomiarów na dwóch różnych hamowniach ( niby warunki atmosferyczne panowały podobne, ale.... )

P.S. na pierwszym wykresie nie są uwzględnione straty na kołach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Tue, 29 Dec 2015 - 00:55
Post #51


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Siema,

Miałem drobną przerwę, i zaniechałem wizyty w kreatorze. Po ostatniej wizycie na hamowni VTG wypier.... mi olej przez bagnet, winą były zbyt duże zwężenia odmy w drodze do separatora i musiałem się tym zająć i umyć połowę silnika smile.gif na szczęście wszystko przebiegło dobrze a ciśnienie na odmie znacznie spadło widzę bo braku pocenia korka i uszczelki pod pokrywą. Następna sprawa to brak pełnego doładowania smile.gif wymieniłem elektrozawór pneumatyczny całkiem niepotrzebnie bo okazało się że łącznik silikonowy przy intercolerze się zsunął ale w taki sposób że nie syczało i trochę czasu zajęło mi znalezienie tego.

Teraz wszystko wróciło do normy smile.gif

Chciałbym skomentować wynik z hamowni, bo analizie graficznej i własnych odczuciach podczas jazdy zauważyłem:

- Turbo wstaje i ładuje do maksymalnego momentu od 1500 do 2200 obr a reakcja na wciśnięcie gazu jest diametralnie szybsza niż przed downpippe i intercoolerem.
- Po wyczerpaniu wzrostu Nm silnik uwalnia konie mechaniczne co daje dobre przyspieszenie od 120km/h wzwyż.

Podsumowując, być może kalibracja wtrysku i doładowania spłaszczyła by wykres i przebieg momentu i mocy byłby podobny bo daje się odczuć przez delikatne zawieszenie podczas przyspieszania ok. 3000 obr. Jednak przed wizytą w Kreatorze dokładnie przetestuje brak przedmuchów na pokrywanie zaworów.

Właśnie wymieniłem filtr paliwa, oleju i olej. Wkład powietrza skontrolowałem bo niedawno go czyściłem i oliwiłem i jest w porządku.

Co do możliwości nieszczelności intercoolera bądź jego połączeń to definitywnie zakończyłem ten temat i na 100% nie ma żadnych przedmuchów. Na razie to koniec moich modyfikacji, toczenie części zimnej na większe koło kompresji prawdopodobnie osłabiłoby moment i moc bo wirnik pozostałby mniejszy i kręciłby się wolniej od potrzebnego do większego koła kompresji. Dam znać jak się coś urodzi smile.gif bądź po wizycie w kreatorze.

Pozdrawiam


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MichalST
post Tue, 29 Dec 2015 - 14:09
Post #52


User
Dołączył: Sun, 30 November 2014
Skąd: Bielsko-Biała





Daje się koło kompresji tylko niewiele większe, na Twoim miejscu 49mm będzie ok. Zresztą ci od turbin zazwyczaj wiedzą co robić. Resztę dopełni spec od strojenia.


--------------------

FF2 ST + EMU
& Lotus 7 Zetec 1.8T + DET3, ubity seryjny tłok przy 330Nm -> swap V6
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Synek
post Tue, 29 Dec 2015 - 22:22
Post #53


Super User
Dołączył: Tue, 14 July 2015





VTG teraz Kreatorzy ( nikt z tych firm diesli nie robi).. Dlaczego nie robi?? Bo normalna firma powiedziała by człowieku zejdź na ziemie kup coś rozwojowego.
134km i 320NM. Napisz jaką moc chcesz osiągnąć ;p

I takiego HDI to tylko dynomet albo inercja z zajeb... nadmuchem bo obciążeniowa i kiszenie w miejscu go rozsadzi niedługo..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knutomaniak
post Sat, 02 Jan 2016 - 15:43
Post #54


Super User
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: Pd






Wrzuce swoje 3 grosze, bo tez mam 1.6, ale 8V 112 ps w 508 SW. Po zaladowaniu auta i wrzuceniu boxa na dach mocy juz bardzo brakuje. Kupilem auto celowo z tym motorem, ze wzledu na bardzo niskie spalanie.

Mam pytanie do autora watku: jak zmienilo sie spalanie po wymienionych modyfikacjach?

I na czym polega przerobka chwytu powietrza do filtra, bo nie wierze, zeby producent umiescil go w komorze silnika... Ingerencje w wydech uwazam za klasyczny przerost formy nad trescia :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 02 Jan 2016 - 17:26
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



kupiłeś 508 za którą dałeś pewnie z 25-30 patoli(albo co gorsze kupiłeś nową za 3x tyle) z mułem pod maską żeby zaoszczędzić pewnie 0,5L ON w porównaniu do 2.0 HDI a mody wydechu uważasz za przerost formy nad treścią...coś tu się kupy nie trzyma ...
pewnie w trasie powyżej 140 pali CI tyle ile moje 407 2.7 HDI ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knutomaniak
post Sat, 02 Jan 2016 - 20:06
Post #56


Super User
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: Pd





Umowmy sie, ze orientacyjnie mody wydechu w dieslu maja sens przy mocach z litra powyzej 100KM. Ile dal wydech w omawianym aucie? W rzekomy spadek po modach mechanicznych nie wierze, po prostu pomiar od pierwszego tunera jest zapewne zbyt optymistyczny. Jesli ten wydech dal choc 5KM, to i tak swietny rezultat. Termin DP tez fajnie brzmi przy turbinie wielkosci pilki tenisowej :-)

Moj 1.6 przy 140 km/h na tempomacie pali ok 5.2, a przy 160 km/h ok 6.5. W 2.7 nie masz szans zblizyc sie do tych wynikow. 2.0, ktory jest tez bardzo oszczednym silnikiem pali srednio ok 0.7L wiecej od 1.6. Ale EOT, bo to forum racingowe, a nie ecodrivingowe :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Młody-Bydgoszcz_*
post Sat, 02 Jan 2016 - 20:25
Post #57









Gdzieś był wykres 220CDI na forum, który dobitnie pokazywał, że moc może nie wzrasta drastycznie, ale z relacji użytkownika poprawia reakcje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Sat, 02 Jan 2016 - 21:13
Post #58


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





No a jak jedzie 90 to nie pali nic, a ponizej to cza z baku upuszczac laugh.gif



--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Tue, 12 Jan 2016 - 23:30
Post #59


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Te silniki wytrzymują 250 koni na seryjnym sprzęgle, wtryskach i korbach. Trzeba ogarnąć dobrą turbo hybrydę, wywalić i wyłączyć przepustnice i można pompować ponad 2 bary.

Wracając do wyniku z hamowni, miałem jechać na przystrojenie jednak w tej chwili nie mam jak odstawić auta na parę godzin, jeżeli tylko mi się uda od razu dam znać co z tego wyszło.

Ps. Zauważyłem tak jak opisywaliście wyżej NIESZCZELNOŚĆ połączenia intercoolera smile.gif silnik hałasował ale myślałem że to przez downpippe, rozebrałem wszystko bo było zbyt na piętę i zrywało lub luzowało połączenia, rozluźniłem i wyregulowałem długości. Jak na razie testuje i nie widzę wycieków a silnik dosłownie ucichł, reakcja w bardzo niskich obrotach poprawiła się ( ok. 1300 - 2500 obr samochód jest mocniejszy niż wcześniej), nie testowałem prędkości maks ale na 5 cały czas czuć przyspieszenie. Być może i to miało wpływ na wynik w VTG, a być może to moje odczucia pojadę i sprawdzę, ale za nim to zrobię dokładnie przetestuje sprawność układu przed wizytą w Kreatorze.

Pozdrawiam


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 13 Jan 2016 - 06:59
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



skąd informacja o tych 250 KM ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 16:42