Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> c350 w203, możliwości
Maciek1234
post Thu, 15 Apr 2021 - 10:57
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





od auta robiącego 1:09 na Torze Łódź po Hamiltona robiącego w zakręcie +4g... tok myślenia dość imponujący.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 15 Apr 2021 - 10:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kontrolm
post Thu, 15 Apr 2021 - 11:44
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 15 Apr 2021 - 10:57) *
od auta robiącego 1:09 na Torze Łódź po Hamiltona robiącego w zakręcie +4g... tok myślenia dość imponujący.

warto w życiu mieć i cel i marzenia ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 15 Apr 2021 - 15:06
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Kontrolm może faktycznie z tym 1.5g w dlubanych awd przesadziłem. Wydawało mi się że oststnio widziałem taki samochód gdzieś z jakimiś danymi z dragy ale szukam teraz i max co widzę to mają po 1.2g na seryjnej gumie. Moc mocą ale wiesz, ze trakcja od niej nie zależy. Ja mam w c63 mocy wystarczajaco żeby robić 1.5g ale tego nie zrobię z powodu ograniczającej trakcji.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 15 Apr 2021 - 15:13
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



znając Ciebie wkróce ogarniesz ten temat


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 15 Apr 2021 - 15:43
Post #25


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kontrolm @ Thu, 15 Apr 2021 - 10:02) *
Latał Hamilton na torze prawie 370 ale robili testy z aero ustawionym bardziej pod Vmax i przekraczali 400.
Żeby robić średnie 3.5g w zakręcie a najwyższe 4.7 bodajże Istambuł i przy hamowaniu 5g to trzeba mieć niesamowity docisk. A on nie bierze się z nikąd i nie za darmo.

Mam tego świadomość, że docisk nie jest za darmo. No ale zobaczymy, jak na naszym podwórku uda się to wytestować i kiedy przekroczymy granicę, gdzie trzeba będzie zmniejszać docisk dla poprawy czasów wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Fri, 16 Apr 2021 - 09:22
Post #26


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





CYTAT(jackkpl @ Thu, 15 Apr 2021 - 15:43) *
...No ale zobaczymy, jak na naszym podwórku uda się to wytestować i kiedy przekroczymy granicę, gdzie trzeba będzie zmniejszać docisk dla poprawy czasów wink.gif.



Taką sytuacje że trzeba zmniejszać docisk dla poprawy czasu, to widzę jedynie gdy w słabym aucie rozbudujemy aero na tyle, że na jakimś szybkim torze większe prędkości w zakrętach nie zrekompensują strat na prostych i ogólnego niższego v-max. Więc to chyba żaden wyczyn zbudować takie auto wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 16 Apr 2021 - 11:55
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Żaden wyczyn a jednak chyba jeszcze nikt nie ma u nas takiego. To się wkrótce zmieni i to jest pewnie sens pytania jackkpl kto i kiedy. Każdy budowniczy zdaje sobie sprawę że aero zjada dużo mocy dlatego też w mojej ocenie za kilka lat na naszym podwórku będą fury z mocami jak F1 40 lat temu czyli po 1000KM+ i rozbudowanym aero. Wszyscy się rozwijają, a my jesteśmy jakieś 40 lat za topem w tej branży. Ja nie mogę się doczekać na te opony z f1 18 cali co to mają być dostępne dla ludu. O ile zmieni to nasze możliwości, ile g więcej wygenerujemy oraz jak poprawimy czasy. Dostępność tych opon jeśli okażą się faktycznie dobre i przystępne ustawi nam pewne kwestie na kilka lat jak np masę docelowa naszych fur w granicach 700-900kg i podobny docisk aero.
Chyba że mieszanki tych opon będą 'cywilne' dostosowane do masy jakiegoś typera czy Focusa rs wówczas czar nieco prysnie ale stawiam, że te opony otworzą nam oczy i czasy osiągną inny poziom.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 16 Apr 2021 - 12:00
Post #28


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(The Driver @ Fri, 16 Apr 2021 - 09:22) *
Taką sytuacje że trzeba zmniejszać docisk dla poprawy czasu, to widzę jedynie gdy w słabym aucie rozbudujemy aero na tyle, że na jakimś szybkim torze większe prędkości w zakrętach nie zrekompensują strat na prostych i ogólnego niższego v-max. Więc to chyba żaden wyczyn zbudować takie auto wink.gif

Nie mamy takich torów w PL, żeby to odczuć. Rozbudowane aero jak w F1 zabiera około 300hp/200km/h. Nie mamy torów, gdzie większe prędkości niż 200 da się utrzymać dłużej, niż te 2-3s.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 16 Apr 2021 - 12:20
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jackkpl wg Ciebie f1 ile miałaby na końcu dłuższej prostej na Silesia? Tam widywalem Porsche które dobijaly do 250 o ile dobrze pamiętam. F1 prosta w Poznaniu?
Mamy blisko slovakiaring hungaro Niemcy. Pewnie i na Monze będziemy kiedyś jeździć. Oby. Na polskie tory 1kg/KM powinien wystarczyć, szybsze fury będziemy po świecie wozić.

Zastanawiam się kiedy będziemy latać amatorki nabytymi i modzonymi przez nas F2 czy f3 bo f1 to chyba nierealne? Niektóre projekty kosztują już tyle że taniej i efektywniej pewnie f3


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 16 Apr 2021 - 12:44
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Oczy to z pewnością otworzy cena tych opon laugh.gif
Teraz też możesz pójść 'do salonu' i kupić sobie topowe mieszanki takiego np. Michelina na którym nawet bez aero auto po prostu fruwa w zakrętach a w połączeniu z dobrym aero i mocą silnika wchodzisz na zawodowy poziom ścigania się. Te mieszanki w F1 wcale nie są aż takie kosmiczne jeżeli chodzi o wolne zakręty analizowałem ostatnio takie przejazdy i te prędkości w takich ciasnych szykanach nie powalają na kolana. Główna siła tych opon tkwi według mnie w wytrzymałości przy takich osiągach i docisku. Kolesie na jednym komplecie potrafią zrobić 30-40 x 5-7 km okrążeń i opona cały czas klei jak wściekła. Ale kto się u nas o tym przekona ? Mamy wogóle tak długodystansowe wyścigi poza jazdami na parę okrążeń ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 16 Apr 2021 - 12:50
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Cena opon ciekawe jaka będzie. Są ludzie mający takie budżety w amatorkach, że cena opon nie gra roli. Nawet na bolid f1 pewnie gdyby chcieli to kasa znalazłaby się o ile taki bolid można gdzieś dostać, a wiadomo większy problem z serwisem. Ex WRC Subaru już u nas latalo chyba kilkanaście lat temu po górach.

Kontrolm ile f1 robią g w wolnych zakrętach? Tam dochodzi strata z uwagi że zawias nie pracuje bez docisku.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 16 Apr 2021 - 13:26
Post #32


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kontrolm @ Fri, 16 Apr 2021 - 12:44) *
Oczy to z pewnością otworzy cena tych opon laugh.gif
Teraz też możesz pójść 'do salonu' i kupić sobie topowe mieszanki takiego np. Michelina na którym nawet bez aero auto po prostu fruwa w zakrętach a w połączeniu z dobrym aero i mocą silnika wchodzisz na zawodowy poziom ścigania się. Te mieszanki w F1 wcale nie są aż takie kosmiczne jeżeli chodzi o wolne zakręty analizowałem ostatnio takie przejazdy i te prędkości w takich ciasnych szykanach nie powalają na kolana. Główna siła tych opon tkwi według mnie w wytrzymałości przy takich osiągach i docisku. Kolesie na jednym komplecie potrafią zrobić 30-40 x 5-7 km okrążeń i opona cały czas klei jak wściekła. Ale kto się u nas o tym przekona ? Mamy wogóle tak długodystansowe wyścigi poza jazdami na parę okrążeń ?

Opony F1 mogą wcale nie być super przyczepne w porównaniu do opon F3. Czytałem gdzieś, że w celu poprawy rywalizacji producent opon musi zrobić mieszanki szybciej zużywające się ,żeby trzeba było zarządzać oponami.
F1 ma opony
Front: 305/675-13
Rear:405/675-13

F3 ma opony 230/280. Węższe zauważalnie, ale F3 jest też zauważalnie lżejszy. Ja obstawiam, że F3 w wolnych zakrętach, gdzie liczy się mechaniczny grip będzie jechało podobnie do F1.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 16 Apr 2021 - 13:34
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(MadeInPoland @ Fri, 16 Apr 2021 - 12:50) *
Cena opon ciekawe jaka będzie. Są ludzie mający takie budżety w amatorkach, że cena opon nie gra roli. Nawet na bolid f1 pewnie gdyby chcieli to kasa znalazłaby się o ile taki bolid można gdzieś dostać, a wiadomo większy problem z serwisem. Ex WRC Subaru już u nas latalo chyba kilkanaście lat temu po górach.

Kontrolm ile f1 robią g w wolnych zakrętach? Tam dochodzi strata z uwagi że zawias nie pracuje bez docisku.

porówanie kosztów serwisu WRC do kosztów serwisu F1 jest podobne jak porównanie prędkości dźwięku do prędkości światła.
Jeżeli kogoś w Polsce nawet byłoby stać kupić bolid F1 to przejechałby w Poznaniu jedną rundkę na czas a potem następny rok zbierałby kasę na następną rundę laugh.gif
Jedna nakrętka do koła to kiedyś płacili 1000$ wymienia się je co zmianę opon i jest to jeden z najtańszych elementów. Toyota wydawała 500mln euro za sezon i nic nie wygrała. Mercedes nieoficjalnie mówi się że krąży w okolicach miliarda ale Ci chociaż wygrywają i odbijają sobie tą kasę w wynikach sprzedaży. Nie znam w polsce nikogo z ułamkiem tych pieniędzy żeby sobie tak na przyjemności wydać
Kiedyś miałem cennik kosztów i interwałów wymian takiego prostszego silnika COswortha V8 (takie 1/2 F1) do szuflad i podobnych wyścigówek.....praktycznie pół silnika co wyścig się wymienia same sprężyny zaworowe to 3500euro.
A u nas ? No jest paru bogatych to i Porsche wyścigowe sobie kupią, nawet na nowe opony ich stać. Nawet niektórzy jeżdżą cały cykl wyścigowy wydając milion do dwóćh euro....cała nasza rozrzutność.
No i czasem ktoś wpadnie na NOWYCH oponach jakimś seria Seatem FR z salonu i wtedy robi pogrom w zakrętach gdzie ty jedziesz na lekko używanym slicku i myśłisz że jesteś debeściak


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 16 Apr 2021 - 13:36
Post #34


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kontrolm @ Fri, 16 Apr 2021 - 13:34) *
No i czasem ktoś wpadnie na NOWYCH oponach jakimś seria Seatem FR z salonu i wtedy robi pogrom w zakrętach gdzie ty jedziesz na lekko używanym slicku i myśłisz że jesteś debeściak

Ja chyba za mało po torach jeżdżę, bo jeszcze Seata FR z salonu, do którego by były pielgrzymki po track dayu nie widziałem biggrin.gif.

Co do reszty wypowiedzi o kosztach takich wozów jak F1 pełna zgoda. Właśnie z tego powodu biedny Polak kombinuje. Może w końcu coś wykombinuje smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 16 Apr 2021 - 14:02
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(jackkpl @ Fri, 16 Apr 2021 - 13:36) *
Ja chyba za mało po torach jeżdżę, bo jeszcze Seata FR z salonu, do którego by były pielgrzymki po track dayu nie widziałem biggrin.gif.

Co do reszty wypowiedzi o kosztach takich wozów jak F1 pełna zgoda. Właśnie z tego powodu biedny Polak kombinuje. Może w końcu coś wykombinuje smile.gif.

Dwa razy mi się to w Słomczynie zdarzyło najpierw przyjechało EVO na nówkach sztukach to co on wyprawiał wtedy to masakra, było sporo dobrych mocnych szybkich fur a wydawało się że te EVO na jedno ich okrążenie robi dwa swoje laugh.gif Gadałem z nim potem powiedział że EVO jak EVO nie jest to najmocniejszy egzemplarz na świecie i na taki nie wyglądał ale opony opony jeszcze raz opony - nóweczki z wystawy.
Drugi raz właśnie ja tłukłem się z Mazdam MX-5, civikami, BMW z Rallycrossu, Miniaki, Typery nowe wszyscy oczywiście Michały Federale Avony i co tam się jeszcze zakłada jedni byli szybsi inni wolniejsi ale wszystko generalnie w jakichś normalnych różnicach.
I gdzieś tak w połowie pojeżdżawki pojawił się właśnie chłopak Leonem FR salonowe nowe auto totalnia seria....z wyjątkiem opon. ROzsmarował nas wtedy strasznie prędkości w zakrętach tych wąskich Słomczynowych zakrętach miał no z minimum 20kmh lepsze. Nie dało się go w żaden sposób dogonić nawet chwilkę za nim pojechać i nie mówię tu o prostych tylko o zakrętach gdzie czy on ma 300KM czy ja mam 100KM to nie ma żadnej różnicy, po prostu znikł jak tamto EVO. Podszedłem pogadać CHłopak z dziewczyną wpadł sobie pojeździć pytam go co tu się właśnie zadziało i dlaczego, objaśnił mi że tak właśnie robi - auto z salonu do tego kupuje komplet nówek Michałów rajdowych slicków z przodu twarde z tyłu średnia mieszanka, wpada na takie imprezy i rozwala konkurencję po kątach i jedzie sobie do domku. Płaci za pełną imprezę ale nie jeździ cały dzień nie upala sto okrążeń po 10 minut tylko takie krótkie strzały. Taki Niki Lauda.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 16 Apr 2021 - 14:12
Post #36


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kontrolm @ Fri, 16 Apr 2021 - 14:02) *
Dwa razy mi się to w Słomczynie zdarzyło najpierw przyjechało EVO na nówkach sztukach to co on wyprawiał wtedy to masakra, było sporo dobrych mocnych szybkich fur a wydawało się że te EVO na jedno ich okrążenie robi dwa swoje laugh.gif Gadałem z nim potem powiedział że EVO jak EVO nie jest to najmocniejszy egzemplarz na świecie i na taki nie wyglądał ale opony opony jeszcze raz opony - nóweczki z wystawy.
Drugi raz właśnie ja tłukłem się z Mazdam MX-5, civikami, BMW z Rallycrossu, Miniaki, Typery nowe wszyscy oczywiście Michały Federale Avony i co tam się jeszcze zakłada jedni byli szybsi inni wolniejsi ale wszystko generalnie w jakichś normalnych różnicach.
I gdzieś tak w połowie pojeżdżawki pojawił się właśnie chłopak Leonem FR salonowe nowe auto totalnia seria....z wyjątkiem opon. ROzsmarował nas wtedy strasznie prędkości w zakrętach tych wąskich Słomczynowych zakrętach miał no z minimum 20kmh lepsze. Nie dało się go w żaden sposób dogonić nawet chwilkę za nim pojechać i nie mówię tu o prostych tylko o zakrętach gdzie czy on ma 300KM czy ja mam 100KM to nie ma żadnej różnicy, po prostu znikł jak tamto EVO. Podszedłem pogadać CHłopak z dziewczyną wpadł sobie pojeździć pytam go co tu się właśnie zadziało i dlaczego, objaśnił mi że tak właśnie robi - auto z salonu do tego kupuje komplet nówek Michałów rajdowych slicków z przodu twarde z tyłu średnia mieszanka, wpada na takie imprezy i rozwala konkurencję po kątach i jedzie sobie do domku. Płaci za pełną imprezę ale nie jeździ cały dzień nie upala sto okrążeń po 10 minut tylko takie krótkie strzały. Taki Niki Lauda.

No to gdyby na gładkim wjechał, to by było jeszcze lepiej.
Co do różnic 20km/h w zakręcie to mocno przesadziłeś. Tzn szybki zakręt na autodromie pomorze ja RX8 miałem okolice 90 na mokro na VR1 i 105 na sucho na VR2. Ale wystarczy ,że ma 2-3km/h więcej przez cały zakręt i po 3 zakrętach go nie ma.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 16 Apr 2021 - 14:18
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Skoro opona 400 w tak lekkim wozie robi start 2.5s z miejsca do 100kmg to znaczy że nic podobnego nikt z nas nie zna. Jaka ona musi być miękka? Jaka wiskozywna?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 16 Apr 2021 - 14:26
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(MadeInPoland @ Fri, 16 Apr 2021 - 14:18) *
Skoro opona 400 w tak lekkim wozie robi start 2.5s z miejsca do 100kmg to znaczy że nic podobnego nikt z nas nie zna. Jaka ona musi być miękka? Jaka wiskozywna?

Lekkie to one były...kiedyś....w każdym razie zauważ gdzie jest lwia część masy tego auta. Silnik zbiorniki baterie Kersy za plecami kierowcy, skrzynia to już wogóle za tylnimi kołami.
To prawie jak Garbi, Malacz albo Skoda 130L z atomowym startem.
Ale tu widać że początek wcale nie jest taki różowy w porównaniu do ciężkiej krowy Chirona na normalnych kapciach, niemniej potem gigantyczny docisk wchodzi do akcji:


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 16 Apr 2021 - 14:28
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Sam start od zera nie działa praktycznie tylny zawias co jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość tej opony.

Co do rozkładu mas to wiadomo, że mają więcej z tyłu nawet więcej niż idealne 53proc.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 17 Apr 2021 - 16:58
Post #40


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





GT2RS tył napęd robi 0-100 2.9s. To chyba najszybszy wóz RWD obecnie. A bugatti ma 4 koła napęd, inna bajka. "Zwykłe" 911 Turbo S po programie robi Chirona do 100.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 23:57