Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Westfield kitcar po sezonie i trochę
Andrzejsr
post Sat, 03 Oct 2020 - 13:45
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Korzystając z wolnych kilku przymusowych dni uziemienia, zrobiłem coś, na co Westfield zasługiwał już dawno, no bo aż się prosił o galerię smile.gif - zebrałem w jedno miejsce trochę jego fotografii, onboardów i z grubsza specyfikację, oraz listę obecności na dotychczaswowych trackday'ach.

Zapraszam !


https://aswestfield.wordpress.com/



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 03 Oct 2020 - 13:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
[Yossarian]
post Sun, 04 Oct 2020 - 10:41
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Fajne, będę zaglądał.

W specyfikacji zabrakło info ile to ma KM i kg smile.gif

Fajnie by też było opisać skąd kupiłeś ten pojazd + jakieś orientacyjne chociaż koszta


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 04 Oct 2020 - 10:49
Post #3


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Jesli można wiedzieć jaki wiek kierowcy?
Zastanawiałem się zawsze w jakim wieku u mnie minie chęć do ściągania. Czy 40stka to wiek graniczny czy później. Na razie widzę że jeszcze mi się chce choć już coraz mniej (41lat).


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Sun, 04 Oct 2020 - 11:13
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





ja jestem rocznik 71 i dalej się chce tongue.gif


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 04 Oct 2020 - 11:57
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Wiek ... no juz niedługo będzie połowa wieku na karku smile.gif i to fakt że się często zmuszać muszę żeby coś zrobić czy pojechać... ale jak zacząłem to tak nie mogłem zostawić.
Co do ścigania to bez zaplecza w postaci od lat robienia tego, czy predyspozycji to tu cudów nie będzie, ale lekki wóz na przyczepnych oponach to na pewno ułatwia i pozwala na fajne czasy.
Zresztą celem dla mnie po przygodach z Alfą (alfami) była przede wszystkim niezawodność - m in dlatego silnik samochodowy, wolnossący, a nie motocyklowy itd. i niezależność od mechanika i jego dostępności . Oczywiście, czasy też, jasne! na ile się da.

Natomiast bez względu na wyniki, te kitkary są po prostu tak wdzięczne estetycznie i motoryzacyjnie, tak dostępne w sensie ile może człowiek "z ulicy" przy nich samemu zrobić, łatwe w transporcie , ze naprawdę nie rozumiem braku ich popularności u nas ?!

Co do kosztów, to są zróżnicowane - nie ma dwóch takich samych nawet tego samego modelu, podzespoły, dokładność budowy, ustawienia itd , ale sądzę że w przedziale jednym z niższych jak na czasy potencjalnie do osiągania i frajdę jaką dają.

Ja akurat znalazłem tzw rozpoczęty projekt 2-3 lata nie ruszany, rozbabrany w Belgii - tam i w Holandii mają pucharowe Westfieldy -takie same, z wyścigami , nie timeattackami na Spa , Zandvoort itp . Choć ten mój to przykład dość marnej "kultury tecznicznej" stamtąd delikatnie mówiąc (od silników , przez program po konektory choćby, za to z 2ma silnikami (choć oba zajechane) , kilkoma kpl kół i świeżo pomalowanymi laminatami wink.gif )
Bardzo możliwe że to któryś z tych:

https://youtu.be/n0s0pRLmNxk

Co do specyfikacji faktycznie dopiszę .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Sun, 04 Oct 2020 - 19:45
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





Ufff, myślałem, że tu same dwudziestoparolatki biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 05 Jun 2021 - 00:29
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Uzupełnię tutaj, bo w zasadzie nie mam oddzielnego wątku (np nie wiem jakie wtryski są itp)

Byłem ciekaw tej otoczki , która owiewa skrzynie kłowe (ileż to razy słyszałem na TD - aaa, tam to kłówka siedzi tonem jakby tam dzin jakis siedział spełniający życzenia) . No i (głownie to ) przełożenia dotychczasowe skrzyni MT75 nie są uważane za najlepsze na trackdaye i chyba nie bez powodu, a opcji do MT75 nie ma , jest dużo do skrzyń typ 9 Forda (skośne, proste zęby z synchronizatorami ,część skośna część prosta itd ale w UK i koszt podobny lub większy niż tego na co się zdecydowałem.
Tak spadają obroty przy moim dyfrze dotychczasowym , skrzyni MT75 fabrycznej i kołach i obrotach silnika:

https://apx6u.app.goo.gl/x45x

(czasem trzeba kilka razy linijkę adresu kliknąć wtedy wstawi odpowiednie wartości w pola )

A tak sobie wykombinowałem, że byłoby lepiei ( 4ka musiała być 1.0 )

https://apx6u.app.goo.gl/eRco

Na jednym z trackday'ów spotkałem zespół obsługujący rajdówki i od słowa do słowa okazało się że w Polsce można zamówić wkład do (niemal?) każdej skrzyni - czyli otrzymać kłową skrzynię w układzie H o indywidualnie dobranych przełożeniach. Zęby trybów proste, o możliwie zbliżonych do zakładanych przełożeń ( wykonawca : m-drive) a pewien porządny człowiek ( Tomek S. FWD Motorsport) umieści to w obudowie skrzyni zwykłej seryjnej (akursat moja to MT75 z fordów scorpio, sierra itp - 2-3 stówki ) , calość jest ułamkiem ceny nowej sekwencji z elektroniką, a główny cel - dobór przełożeń ten sam.
Po niewielkim jak na światek wyrobu części / modyfikacji samochodowych opóźnieniu wink.gif dostalem skrzynię z instruktażem i mnóstwem cennych jak ta skrzynia konsultacji, obalonych mitów , porad i w innych sprawach itd, wcześniej kupiłem nowy zamach, sprzęgło, docisk , jakoś to poskładałem choć wszystko bazujące na innych fordach , odległości pracy łapy od docisku inne niż dotąd itp. (przy okazji trochę lżejsze i mniejszej średnicy niż miałem choć nie tyle lżejsze ile myślałem bo... stare okazało się już nie 8-10 a 5,5 kilo wink.gif Ale chyba działa .

No i wczoraj pierwszy trackday - dzięki corocznemu treningowi w Boże Ciało na Kielcach ( Pancin) w świetnych warunkach pogodowych, ruch na torze mały, nawet czasówki dla tych bez DNS'ów były i 2 układy toru zrobili i dobrze bo trochę przerw dzięki temu i można bylo odpocząć.

No muszę powiedzieć po tym pierwszym razie tak:
- nie ma perturbacji parkingowych, na lawetę i z można zjeżdżać, nic sie nie blokuje - miałem tu obawy
- akurat przy okazji skróciłem skok pedału sprzęgła co z mocniejszym dociskiem powoduję że czasem kangur się trafi ale sama skrzynia nic tu nie ma
- zmiany biegów - im szybciej tym gładziej naprawdę jestem w szoku jak 'bach ' i wchodzi i koniec , żadnego czekania na synchronzację nic ! tylko wiąże się to z tym :
- tu jedyne niebezpieczeństwo - zamiast 3ki 1ka może wskoczyć jak w masło, bez znanego ze skrzyń z synchronizatorami drastycznego ostrzeżenia z ich strony - bach jest i ... wszelikie możliwe konsekwencje w zależności od przyczepności, obrotów przy zmianie , momentalnego wysprzęglenia (? ) i budowy trybów, tu na pewno zaleta niesamowita sekwencji - nie da się zrobić misshifta. No ale uzywając lewarka w układzie 1-2 3-4 , blokując 5kę (shifterem pokombinować można) można się myślę nauczyć ręką do rogów zdecydowanie ciągnąć i powinno to nie być już tak ryzykowne w połączeniu z dobrym drążkiem/shifterem A 5ks to tylko na Silesię więc może 1 w roku o ile w ogóle.
- zmieniałem ze sprzęgłem w górę i w dól, raz ze tak budowniczy zalecają przynajmniej na początku i jeśli zależy nam na trwałości, po drugie przyzwyczajenie jest drugą a później już pierwszą naturą i chyba nie ma co z nią walczyć, ew w górę kilkla razy próboiwałem z tylko odjęciem gazu na chwilkę bez sprzęgła - wchodzi gładko, więc to chyba najlepszy sposób , tym bardziej że dla trwałości zalecany przez producentów , W każdym razie - można normalnie ze sprzegłem zmieniać jak w zwykłej skrzyni i wsystko gra, tylko szybciej, zdecydowanie ,
-redukcje - zdecydowanie szybciej nawet nie zawsze z podbijaniem obrótów brzegiem stopy, ale też czuć że synchronizatory wcześniej tylko w nich przeszkadzały
- wyje niemiłosiernie smile.gif mowy nie ma żeby to w daily montować, ale z zewnątrz ponoć już nie tak strasznie
- czasem trzba wysprzęglić , pokręcić i znów żeby 1ka czy wsteczny wskoczyła przy ruszaniu,
- na luzie grzechocze jak wiadro trybów w skrzyni luzem , więc trudniej pewnie zdiagnozować faktycznie latające w skrzyni kawałki trybów smile.gif
- najważniejsze - muszę wykombinować lepszy shifter ze sprężyną wracającą do pozycji 3-4 biegu, tu mam wzmocnine jakieś sprężyny w skrzyni ale jednak za dużo luzów,
- czy jest szybciej - nie mam odniesienia w czasach żadnych i liczbach poza tym że faktycznie obroty tak nie spadają i po zmianie w górę nie ma tego czekania na wzrost do obrotów gdzie coś więcej się dzieje (wolnossący silnik) , no i po plecach , a trochę tą poprzednią skrzynię miałem wyczutą więc mimo przerwy od jesieni plecohamownia mowi że tak, jest taki jakby stały ciąg idąc w górę biegami. No ale nie może być wolniej. Racechrono nie uruchamiałem , chciałem się na jednym skupić, zresztą to guzik powie bez powtarzalnych temp opon, asfaltu , toru itd.

Niestety misshifty mi się nie nagrały , a kilka bylo, czy urozmaicające film spiny a też kilka było, ale bez strat - to nie Modlin wink.gif


https://www.youtube.com/watch?v=mM2MvxmQ0Xs


https://aswestfield.wordpress.com/majsterkowanie/

I jeszcze jedno - pierwzy raz miałem okazję jeździć z innm kitcrem na jednym TD smile.gif - i to świetnie wykonanym! naprawdę dbalość o szczegóły niesamowita, wykładziny, ba bagażnik , podłokietnik ze ... schowkiem smile.gif zapinki itd równiotko , chyba najwięcej km jeżdżącymi wozami byliśmy a tamten w dodatku an kołach przyjechał i wracał, maski ani raz nie otworzył, nawet wsk temp oleju nie miał, silnik , skrzynia Mazdy - więc wszystko jasne. Przyjemnie popatrzeć i jeden za drugim pojechac (tak też się nie nagrało;)


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 05 Jun 2021 - 00:49
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Skrzynia daje bardzo dużo. Ja od Piotrka z MDrive brałem przełożenia i wsady klowe do xsary lata temu i mogę tylko polecić. Jazda z kłami inny świat. Albo kły albo taki stosunek mocy do masy że skrzynia niepotrzebna. Zabawa w synchronizatory to kalectwo. Dobry ruch.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 06 Jun 2021 - 10:35
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Andrzejsr - ile Cie ten wklad skrzyni kosztowal?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 06 Jun 2021 - 12:51
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Dychę z haczykiem całość do zalania olejem i zamontowania.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 06 Jun 2021 - 18:24
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





za klowke? dobrze rozumiem? jesli tak to bardzo spoko cena
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 06 Jun 2021 - 21:07
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(flapjck1 @ Sun, 06 Jun 2021 - 18:24) *
za klowke? dobrze rozumiem? jesli tak to bardzo spoko cena


Tak - kłowa w układzie H w obudowie (dzwon, mocowanie wału, drążka ) MT75 czyli takiej jak miałem z synchronizatorami. Zaleta taka, że w razie W łatwo wrócić do starej skrzyni .

Beckert za kłową w ukł H 2x więcej + przeróbki dzwona , wału, drążka
Quaifie podobnie
W tych cenach jest już sekwencyjna lekutka Elite Transmissions no ale dochodzą tez te mocowania + czujniki, wyświetlacze, programowanie.. Wyszłoby dobrze ponad 30tys jak liczyłem wstępnie. No i zaraz by się chciało łopatki, siłowniki wink.gif a tak to nie kusi ( a to kolejne drugie tyle )
A i tak taka lekutka nawet nie pobije silnika motocyklowego ze skrzynią zintegrowanego (Ford Zetec 2.0 + MT75 = 160kg , silnik + skrzynia Honda Fireblade = 65 kg - sekwencja gratis, lekkie koło, sprzęgło nie pozwalające na zblokowanie tylnych kół przy redukcji gratis... samochodowym silnikiem napędzany kitcar zawsze będzie cięższy znacząco od motocyklowego)
Choć takie "w całości" skrzynie na pewno mają zaletę bez luzów i dobrze samopowrotnego na 3-4 bieg drążka.

MiP a ile kilometrów torowych / os-wych taką skrzynią zrobiłeś bez zaglądania do niej ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Sun, 06 Jun 2021 - 21:25
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Czyli 10+k, nieco szybsze zmiany biegów, ale dalej ze sprzęgłem bo inaczej trwałość spada i do tego wszystkiego wieksze ryzyko mis-shifta. Plus w razie awarii gorszy serwis bo trzeba czekać aż zrobią nowe elementy. O ile jak najbardziej rozumiem zasadność takiej skrzyni w profi mororaporcie to jakoś w przypadku amatorki nie mam do tego nijak przekonania jeśli chodzi o zysk czasowy vs PLN.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 06 Jun 2021 - 21:34
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Kilka rajdów pojechałem nie pamiętam dokładnie.
Yossarian takie skrzynie dobrze mieć dwie albo trzy tak żeby zawsze była możliwość serwisu i fura jezdzaca. Zysk jest spory z uwagi na inne przełożenia szczegolnie w słabych furach.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 06 Jun 2021 - 22:17
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT([Yossarian] @ Sun, 06 Jun 2021 - 21:25) *

Czyli 10+k, nieco szybsze zmiany biegów, ale dalej ze sprzęgłem bo inaczej trwałość spada i do tego wszystkiego wieksze ryzyko mis-shifta. Plus w razie awarii gorszy serwis bo trzeba czekać aż zrobią nowe elementy. O ile jak najbardziej rozumiem zasadność takiej skrzyni w profi mororaporcie to jakoś w przypadku amatorki nie mam do tego nijak przekonania jeśli chodzi o zysk czasowy vs PLN.



Nie , głównie inne przełożenia - zobacz linki które wkleiłem. Rozważałem jeszcze zmianę na Typ 9 synchro ale proste zęby z UK ale koszt podobny lub drozej a zostają synchronizatory i przełożenia z V max jakimś nieosiągalnym dla tego wozu i tak.
Mocy, pojemnosci, doładowania, paliw, aero, opon - nie zmieniam. Więc przełożenia tylko pozostały. W razie awarii zakładam starą skrzynię- leży czysta , z olejem, choćgrzechotałą już ale chyba te MT75 są niezniszczalne. Procedurę wyciągania i wkłądania zespołu silnik-skrzynia mam opracowaną, w małym garażu w 1 dzień na spokojnie . Ale liczę że z nowym drążkiem nie rozwalę. Te wnętrzności są na 2x cięższe jak nie więcej aujto przewidziane. No i ustawienia na 1-2 / 3-4 czyli tylko do oporów drążek po przekątnych + lepszyu drążek powinno całkiem wyeliminować ryzyko misshifta. A jak z tym serwisem - nie ma innej drogi tylko się przekonać samemu. Ile tu i ówdzie się nasłuchałem mitów typu olej wymienać co trackday, slick starcza na jeden itp itd. Za mało to wszystko popularne u nas żeby jakieś ogólne prawdy powstawały.
Drogo/tanio - wszystko względne, dzięki niskiej wadze całego auta oszczędzam na oponach, hamulcach, ogólnym zużyciu auta to można się szarpnąć ;) innej drogi na spróbowanie różnych rzeczy nie ma, zresztą nie mogę zwlekać, diabli wiedzą ile jescze się tym trackdayowaniem będę zajmować . Tak patrząc to bym dalej 156 cup jeździł ( nie żeby coś z nią nie tak było ale trochę "stateczna " przy kitkarze) i nie zazanał doznań z wyścigówki otwartej nigdy .
Generalnie klowe skrzynie o prostych zębach są w sporcie samochodowym z tego co rozumiem z powodów takich:
1- dobór przełożeń - to jest podstawowy powód
2 - tańśze do wykonania niż synchronizowane
3 - tansze do wykonania proste zęby niż skosne
a przy okazji / równolegle
4 - szybsze zmiany biegów + mozna bez sprzęgła ale ja _jeszcze_ nie chcę , (edit - nawet ze sprzęgłem ta nowa, tak szybkich redukcji to na dotychczasowej skrzyni nie zaznałem - https://youtu.be/mM2MvxmQ0Xs?t=80 (około 1:20 ) , możliwe , prawwie na perwno dotychczasowa swoje przeszła , pewnie są też lepsze konstrukcyjnie synchronizowane gdzie to głądko idzie no ale mogę porównywać to co znam
5 - mniejsze stray mocy dzięki prostym zębom vs helikalnym (tu różne dane npotykałem od ułamków procenta po dwucyfrowe, ale jakby było 5% mniej strat to jakby 10 koni więcej, nie zaszkodzi)
6 - można (gdy skrzynia deykowana) stosować dzięki prostym zębom a nie skośnym obudowę słabszą = lżejszą (w moim przypadku to nie dotyczy, bo została taka sama, ale ja i tak przestałem się zajmować oszczędnościami na masie kosztownymi / czasochłonnymi bo auto jest z natury lekkie to mu kilka kilo w tę czy wewtę nie robi różnicy) .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 06 Jun 2021 - 23:15
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





1 tak
2 niekoniecznie możesz u Piotrka zamówić różne koła przelozen pod fabryczne przesuwki o ile da się 'przelozyc' fabryczne kiełki między kołami
3 nie sądzę ceny frezow takie same a z pewnością porównywalne. Piotrek robi też skośne zeby
4 oczywiście
5 trochę tak
6 niekoniecznie. To bardziej zależy od modułu i kąta alfa zeba

Najważniejsze zalety z perspektywy mocnych pojazdów to ciasne przełożenia oszczędzające cały układ napędowy jak również redukcja ryzyka blokady kół na hamowaniu w rwd. To jest jeszcze nauka do zebrania dla miłośników takich skrzyń jak np 8hp w mocnych rwd.

Zasadniczo zeby proste a skośne czy kły a synchronizatory to dwa odrębne tematy. Możesz mieć proste zeby + synchronizacja jak również skośne + kły.
Zużywają się kły i nie ma tak znaczenia używanie sprzęgła lub nie co pewność i skuteczność zmiany biegu. Do tego dochodzi kat kla. Materiał i jego obróbka. Możesz z Piotrkiem pogadać na te tematy.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 07 Jun 2021 - 00:46
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





O, co do tego blokowania tylnych kół to nie pisałem tego wrażenia bo sądziłem że to tylko efekt mojego większego skupienia się podczas tego pierwszego td z nową skrzynia.
Ale faktycznie w zasadzie ani raz tego nie doświadczyłem no może jakieś drobne przyblokowanie. A z poprzednią skrzynia to było dość częste i nieraz powodem spina.
B prawdopodobne że na tej szukanie gdzie z 4 na 2 redukowalem tobna starej byłoby z 3 na 2 raczej i z możliwym przyblokowaniem tyłu gdy odciążony i nie na wprost więc wiadomo co.
No ale to logiczne faktycznie po redukcji jest na tych nowych przełożeniach mniejszy spadek obrotów więc mniej podbicia gazem jest potrzebne.
No i mniej czasu upływa przy zmianie biegu więc mniej obroty spadają nawet przy braku/niedostatecznym podbiciu gazu przy redukcji.
Więcej zmian to już raczej w tej skrzyni nie będę wprowadzał ale warto tu i wszem głosić faktycznie że jest na miejscu firma robiąca takie rzeczy na zamówienie w zasadzie czyli m-drive. A jak się do końca nie wie o co prosić to inna - FWD Motorsport , pomoże w przełożeniu tego czego się oczekuje na to co tam technicznie zamówić.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 07 Jun 2021 - 10:22
Post #18


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Skrzynia bardzo ważna rzecz, ale koszt niestety wysoki. Taniej zrobić mocny silnik i nie bawić się w biegi smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 07 Jun 2021 - 11:34
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Jak taniej? Za 10 tys w kilka dni? Trzeba liczyc nie tylko pieniadze ale i czas.
Mi tematy obce są to ( bo domyślam się że o doładowanie chodzi ) więc uczenie się szukanie ludzi wiarygodnych jakieś strojenia czujniki chłodzenia upychanie wszystkiego przez co cała zaletą kitcara- dostęp do wszystkiego łatwy i na wierzchu znika. Nie dla mnie.
Nieopłacalne czasowo wobec zysku frajdy potencjalnego bo i tej mocy jaką mam nie wykorzystuje całkiem.
Doładowanie to raz że komplikacja dodatkowa ( i wszystko co się z tym wiąże ) , poza tym że mi do takiego auta nie pasuje, zresztą do żadnego tak naprawdę, to ryzyko awarii większe i nakład pracy większy .
Po drugie - jest w klasach wówczas że wszystkim w tym bolidem F1 czy jakimś wynalazkiem na ten peak costam.
I nie opowiadaj o braku klas i generwliach bo zawsze są jakieś klasy i nie istnieje jedna generalka smile.gif
A tu jasna sprawa pojemność dwa litry jedna os i większość regulaminów to obejmuje precyzyjnie bez wspolczynnikow.
Tzn niż się wolnossący mocniejszy oczywiście ale też nie za 10 tys i nie tak szybko .
Raczej bliżej mi do zmniejszania mocy i pojemności tak naprawdę w takim aucie.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 07 Jun 2021 - 13:00
Post #20


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Szkoda,ze nie mierzysz nic na torze, żadnych stałych fragmentów czy jakichś powtarzalnych tras. Wtedy byś wiedział, ile dala skrzynia. A na dupohamownie to niestety ale nie jest pomiar.
Taka ciasno zestopniowana skrzynia ma sens w klasach z limitami, gdzie silnik ma wąski powerband i niewiele mocy, trzeba wtedy biegami mieszać. Jak masz odpowiednio dużo mocy, to można jechać bieg wyżej i strata na gorszym przyspieszeniu jest pomijalna.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 04:39