Shoutbox 0 nowych PW 


21 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jakie klocki?, Ferodo DS 2500/3000 Performance czy może coś innego?
jackkpl
post Sat, 10 Dec 2016 - 17:23
Post #21


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(piwo @ Fri, 09 Dec 2016 - 15:50) *
czemu polecacie starocie ds2500 ? przeciez to zaden rewelacyjny klocek. mam u siebie i nie odczuwam by byl jakis super.
zrestza wyszli nastepcy o duzo lepszej charakterystyce.
http://www.ferodoracing.com/products/car-r...ke-pads/ds1-11/
moim zdaniem dsuno lub ds1.11 bedzie lepszym wyborem
takie cos jeszcze znalazlem


Ta tabelka cos sciemniona jest. Miedzy ds2500 a ds3000 jest 0.1 roznicy dopiero przy 500 stopniach.

https://www.essexparts.com/storage/wysiwyg/...ph%202015_2.jpg


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 10 Dec 2016 - 17:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
PitGTR
post Tue, 13 Dec 2016 - 14:41
Post #22


User
Dołączył: Sat, 05 May 2007
Skąd: Gdańsk





Polecam jeszcze Mintex M1155. Parametrami wchodzą pomiędzy DS2500, a DS3000. Latam na nich po mieście, poza miastem, byłem 2 razy na TPTD. Rewelka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Tue, 13 Dec 2016 - 15:05
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Ja też mam M1155 i polecam. W cywilnym S-maxie mam oczko niżej (M1144) i też sporo poprawiły hebel.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Fri, 26 May 2017 - 19:10
Post #24


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Czy z DS3000 mozna jezdzic po ulicy i na codzien do pracy na przyklad? Puchna mi hamulce w Zetce z tymi 2500 (miekki pedal sie robi po mocnym rozgrzaniu (przegrzaniu) na tozre, wiec moze DS3000 beda lepsze. Tylko na razie jeszcze auto na codzien uzywam a czytalem ze te klocki slabo hamuja nierozgrzane. Pytanie tylko co znaczy "slabo"?! Czy jak wyjade z garazu do pracy to przed swiatlami nie wyhamuje, czy co?

PS. Jakie sa odpowiedniki takich DS3000 / DS UNO innych firm? Czytalem dobre opinie o Carbotech XP10, Pagid RS29 i o Performance Friction ale nie pamietam tu modelu.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Fri, 26 May 2017 - 19:43
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





Ja jeżdżę od czasu do czasu do pracy z DS3000 w aucie i spokojnie się da.
Po nagrzaniu jest oczywiście lepiej ale nie ma się czego bać wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Fri, 26 May 2017 - 19:46
Post #26


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





No to git! Teraz tylko musze zdecydowac: ds3000 a moze ds uno? Na Wykresie Uno wypadaja najlepiej. A moze inna firma - ktoras z tych podanych wyzej?
Potrzebuje klocki ktore nie beda sie przegrzewaly i "miekly", bo te Brembo w Zetce strasznie sie grzeja!


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 26 May 2017 - 20:09
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ja miałem UNO na co dzień i ze 2 trackday;e. Z DS3000 ta sama sprawa problematyczna jest również co z UNO : na co dzień na zimno używane zdzierają dość szybko tą warstwę przetrasferowanego na gorąco na tarczę materiału klocka i też hamują , ale jak to fachowcy mówią - abrazyjnie - czyli zdzierają tarczę. Zamiast adhezyjnie.
Tak że tarcza jest piękna, srebrna - tylko na krótko smile.gif Tarcze mi zdarły (gr min.) zanim połowa klocka się zużyła smile.gif
Co do hamowania na zimno - hamują nie gorzej niż cywilne a na gorąco po prostu nie tracą. Tylko mogą popiszczeć czy poskrzypieć.
A , no i pylą jak diabli . DS3000 też zresztą, DS2500 w sumie podobnie.
Jedno 'ale' do zastosowań codziennych spotkałem co do klocków racingowych w ogóle - jak auto stoi długo powiedzmy zimą - wilgoć, sól wcześniej - to te klocki jak że mają dużo żelaza pokrywają się warstwą niehamującą i wtedy nieświadomy użytkownik może być zaskoczony. Ale świadomy zrobi wcześniej kilka oczyszczających hamowań.
No i łatwiej pewnie będą przy długim postoju zimowym przywierać do tarcz.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Fri, 26 May 2017 - 20:19
Post #28


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





To ok, chce te tarcze i tak dokonczyc w tym sezonie (w poprzednim zalozylem gladkie StopTechi) i w przyszlym zalozyc wieksze ale plywajace ... jeszcze nie mam pomyslu, zalezy czy te Brembo nie beda dawaly ciala z ds3000 lub ds uno, to wtedy je zostawie.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 27 May 2017 - 11:41
Post #29


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ja zaczynałem od najsłabszych , czyli DS-PERF (dawniej DS2000) i jak dla mnie hamowały bardzo dobrze. Teraz mam DS2500 i w zasadzie nie widzę większej różnicy. DS-PERF nie udało mi się nigdy przypalić. Nie wiem,czy jest sens iść w hardkory typu DS UNO, jeśli DS perf wystarczy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 27 May 2017 - 15:00
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Kwestia pewnie i opon? Jak na niższym klocku można zablokować to może i nie ma sensu , no i na jedenookrążeniowe próby, lekkie auto - gdy nie zdążą się przegrzać. Ja na sucho rozgrzanego slicka często z DS3000 nie mogę zablokować, stopa później boli, ale nie zablokuję po dłuższej prostej i kilku kółkach.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 27 May 2017 - 17:04
Post #31


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Sat, 27 May 2017 - 15:00) *
Kwestia pewnie i opon? Jak na niższym klocku można zablokować to może i nie ma sensu , no i na jedenookrążeniowe próby, lekkie auto - gdy nie zdążą się przegrzać. Ja na sucho rozgrzanego slicka często z DS3000 nie mogę zablokować, stopa później boli, ale nie zablokuję po dłuższej prostej i kilku kółkach.


Większość moich doświadczeń to albo cup2 albo extreme vr2. Mi udaje się wygenerować maks 1.3g przy hamowaniu i spokojnie 3-4 okrążenia na Poznaniu hamulce wytrzymują, hamowanie co okrążenie identyczne i bez problemu 210->130 a chwilę później 190->80 smile.gif. To akurat na DS2500 w zacisku brembo 4 tłok. Masa auta ze mną prawie 1500kg. Jako ciekawostka to tempo hamowania mam delikatnie lepsze, niż kolegi speedster na slicku michelina.On akurat nie ma ABSu i walczy z blokowaniem kół.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sat, 27 May 2017 - 17:18
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(Andrzejsr @ Sat, 27 May 2017 - 15:00) *
Kwestia pewnie i opon? Jak na niższym klocku można zablokować to może i nie ma sensu , no i na jedenookrążeniowe próby, lekkie auto - gdy nie zdążą się przegrzać. Ja na sucho rozgrzanego slicka często z DS3000 nie mogę zablokować, stopa później boli, ale nie zablokuję po dłuższej prostej i kilku kółkach.


To coś jest nie tak z układem hamulcowym ....


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 27 May 2017 - 18:55
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie, tam jest wszystko tip top. Pełny slick nagrzany na 80st to nie zablokuję rozpędzony, w późniejszej fazie hamowania to tak. Czy jak chłodniejszy to tak, czy z niższych prędkości.
Czy jak śliski asfalt (Kielce w niektórych miejscach) to też. Ale jak suchy porządny asfalt jak na Jastrzębiu ze pełnym rozgrzanym kilkoma kołkami slickiem - to nie tak łatwo zablokować. Zresztą widać po zużuciu hamulców - po jednym dniu w takich przyczepnych warunkach - z pół grubości klocka schodzi.
Na Kielcach mniej zawsze.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sat, 27 May 2017 - 19:46
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(Andrzejsr @ Sat, 27 May 2017 - 18:55) *
Nie, tam jest wszystko tip top. Pełny slick nagrzany na 80st to nie zablokuję rozpędzony, w późniejszej fazie hamowania to tak. Czy jak chłodniejszy to tak, czy z niższych prędkości.
Czy jak śliski asfalt (Kielce w niektórych miejscach) to też. Ale jak suchy porządny asfalt jak na Jastrzębiu ze pełnym rozgrzanym kilkoma kołkami slickiem - to nie tak łatwo zablokować. Zresztą widać po zużuciu hamulców - po jednym dniu w takich przyczepnych warunkach - z pół grubości klocka schodzi.
Na Kielcach mniej zawsze.


Zerknij sobie kiedyś na spokojnie, czy przypadkiem ktoś nie zmienił pompy w czasie eksploatacji tego auta na pompę z większym tłokiem.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 27 May 2017 - 20:36
Post #35


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Sat, 27 May 2017 - 18:55) *
Nie, tam jest wszystko tip top. Pełny slick nagrzany na 80st to nie zablokuję rozpędzony, w późniejszej fazie hamowania to tak. Czy jak chłodniejszy to tak, czy z niższych prędkości.
Czy jak śliski asfalt (Kielce w niektórych miejscach) to też. Ale jak suchy porządny asfalt jak na Jastrzębiu ze pełnym rozgrzanym kilkoma kołkami slickiem - to nie tak łatwo zablokować. Zresztą widać po zużuciu hamulców - po jednym dniu w takich przyczepnych warunkach - z pół grubości klocka schodzi.
Na Kielcach mniej zawsze.


Ten wspomniany kolega ze speedstera jak miał duże zaciski, to na slicku nie mógł progresywnie hamować. Jak delikatnie deptał, to od razu blokowało. I to był slick michelina na poznaniu, więc nie ma mowy o niskiej przyczepności. Przychylałbym się do opinii Grzeska, że coś z hamulcem nie tak.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 27 May 2017 - 21:03
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie no, przecież czuję że są super te hamulce . Mocy to nie ma, ale akurat hamulce to jego mocny punkt - oczywiście jak na te tarcze co ma (284mm). Semislicki - extremy Vr1 , nankangi ns2R czy nienagrzane slicki , czy slicki deszczowe - tknie się i jest uślizg opony. Nagrzane na Kielcach też, na Jastrzębiu na zakrętach gdzie nie trzeba 180 stopni zawrócić też.

Ale w takich zakrętach jak prosta długa i 180stopni zakręt to przecież widzę jak za kimś innym jadę - kiedy on hamuje to ja jeszcze na gazie i wyrabiam się z hamowaniem. Tylko wtedy trzeba mocno deptać i koniec. Zwłaszcza jak już się trochę jeździ i są mocno nagrzane hamulce - wbrew pozorom (że niby krótki ten tor) to trochę tam one obrywają przez ten przyczepny asfalt. Auto ze mną jednak waży pod 1200kg.

Co do tego jaka pompa ? to się nie znam ... , ale jak będzie na warsztacie auto to powiem żeby mechanik zobaczyli . Czyli różne pompy hamulcowe są w 156 ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 27 May 2017 - 22:52
Post #37


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Sat, 27 May 2017 - 21:03) *
Nie no, przecież czuję że są super te hamulce . Mocy to nie ma, ale akurat hamulce to jego mocny punkt - oczywiście jak na te tarcze co ma (284mm). Semislicki - extremy Vr1 , nankangi ns2R czy nienagrzane slicki , czy slicki deszczowe - tknie się i jest uślizg opony. Nagrzane na Kielcach też, na Jastrzębiu na zakrętach gdzie nie trzeba 180 stopni zawrócić też.

Ale w takich zakrętach jak prosta długa i 180stopni zakręt to przecież widzę jak za kimś innym jadę - kiedy on hamuje to ja jeszcze na gazie i wyrabiam się z hamowaniem. Tylko wtedy trzeba mocno deptać i koniec. Zwłaszcza jak już się trochę jeździ i są mocno nagrzane hamulce - wbrew pozorom (że niby krótki ten tor) to trochę tam one obrywają przez ten przyczepny asfalt. Auto ze mną jednak waży pod 1200kg.

Co do tego jaka pompa ? to się nie znam ... , ale jak będzie na warsztacie auto to powiem żeby mechanik zobaczyli . Czyli różne pompy hamulcowe są w 156 ?

Ja też po sezonie na kartodromach mówiłem, ze hamulce seryjne są w RX8 super. Hamuje zawsze z ABS i jest pięknie. Pojechałem na Poznań i się okazało, że kupa smile.gif. Dopiero teraz wiem, że mam hamulec na szybsze tory. Wiadomo ,że zgrzanego slicka trudniej zblokować, ale hamulec powinien być w stanie blokować koło w każdych warunkach.

Pompa hamulcowa to ta przykręcona na ścianie grodziowej, która jest od razu za pedałem hamulca. Jak ma większą średnicę, to ma mniejszy skok, ale trzeba używać większej siły, aby zahamować.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 28 May 2017 - 14:29
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No , w pucharówce 156 jest układ hamulcowy (jak i większość wyposażenia) po prostu takie samo jak w cywilnej 156 - więc do slicków i przyczepnego asfaltu wg tego kryterium (że i taką oponę na przyczepnym asfalcie ma zablokować) to go nie spełnia (w pewnych warunkach z DS3000 nawet), ale w ogóle dotąd się tego nie czepiałem . To są specyficzne warunki naprawdę duuuużej przyczepności gdy trudno zablkokować te slicki.
W Euro-pucharze to były większe hamulce i pewnie pompy (??) itd., ale tamte silniki miały coś 250 koni. I tory szybkie. A nie jak u mnie 150 koni , krótkie tory.

No i to właśnie dawkowanie hamulca - to ważne jest, nie chciałbym mieć tak jak opisujesz - zero-jedynkowo działający . Skok pedału mam dość duży, fajnie zgrany wysokością z pedałem gazu do podbicia przy redukcjach przy hamowaniu. Nie chce nic tam zmieniać-psuć wink.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 28 May 2017 - 16:03
Post #39


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Sun, 28 May 2017 - 14:29) *
No , w pucharówce 156 jest układ hamulcowy (jak i większość wyposażenia) po prostu takie samo jak w cywilnej 156 - więc do slicków i przyczepnego asfaltu wg tego kryterium (że i taką oponę na przyczepnym asfalcie ma zablokować) to go nie spełnia (w pewnych warunkach z DS3000 nawet), ale w ogóle dotąd się tego nie czepiałem . To są specyficzne warunki naprawdę duuuużej przyczepności gdy trudno zablkokować te slicki.
W Euro-pucharze to były większe hamulce i pewnie pompy (??) itd., ale tamte silniki miały coś 250 koni. I tory szybkie. A nie jak u mnie 150 koni , krótkie tory.

No i to właśnie dawkowanie hamulca - to ważne jest, nie chciałbym mieć tak jak opisujesz - zero-jedynkowo działający . Skok pedału mam dość duży, fajnie zgrany wysokością z pedałem gazu do podbicia przy redukcjach przy hamowaniu. Nie chce nic tam zmieniać-psuć wink.gif

Rozumiem, to może lepiej tak zostawić. Jak masz wielotłoczek z przodu, to sprawdź, czy klocki nie zużywają się nierówno. U mnie w brembo 4 tłoku tak było, jak zamieniłem klocki miejscami to z hamowania na hamowanie czuć było, że jest coraz lepiej. Klocek miał ponad 1mm różnicy w grubości między dołem i górą. Teraz wiem,że co parę track dayów muszę te klocki zamieniać miejscami, bo zacisk ma tłoczki takiej samej średnicy i ten , który jest pierwszy (patrząc po kierunku obrotu tarczy hamulcowej) będzie dociskał mocniej.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 28 May 2017 - 17:10
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Tam jest zwykły zacisk jednotłoczkowy, pływający się to chyba nazywa - z jarzmem.
Klocki wewn i zewn się dość równo zużywają, to samo góra dół. Natomiast już kolejny raz jest różnica prawa - lewa strona samochodu. Stawiam to na to, że siedzę po lewej i w ogóle lewa strona jest cięższa . I może dlatego że po lewej mam nadkole i ma gorsze chłodzenie trochę (musiałem założyć bo sypało brudem do poboru powietrza do filtra, po prawej nie ma nadkola więc pewnie lepiej się chłodzi .
Kiedyś pamiętam w cywilnej 156 miałem b dużą różnicę w zużyciu klocka góra-dół ale to w tylnym zacisku, trochę zagadka to była.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

21 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 10:30