Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Mocny zacisk 4T do tarcz 325-335x30 mm w ciężkim aucie
jaro4444
post Mon, 12 Oct 2020 - 20:16
Post #1


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





Poszukuję zacisku 4T do wykorzystania w stosunkowo ciężkim aucie rodzinnym. Moje uwarunkowania:
- zestaw musi wchodzić w fabryczną felgę 17x7,5" ET ok. 52,
- chciałbym zastosować tarcze o średnicy 325 - 335 mm (większe raczej nie wejdą przy takim zacisku w felgę 17") - znalazłem fabryczną tarczę 325x30 o nowoczesnej konstrukcji (pilary), stosunkowo lekką bo ważącą 10.2 kg, bieżnia cierna szerokości 63 mm, pasującą P&P do auta. Inne wymiary np. 330x30, albo 336x28 wymagają cudowania z pierścieniami centrującymi,
- zacisk rozpatruje tylko ze śrubami idącymi do jarzma po cięciwie koła (czyli pionowo przechodzące przez zacisk do jarzma) - tak łatwiej dorobić customowe jarzmo,
- zależy mi na minimalnych rozmiarach zacisku - tak po promieniu koła jak i wzdłuż osi (na szerokość),
- chciałbym by tłoczki były min. 4x44 mm a jeszcze lepiej 4x45-46 mm,
- dobrze by było by klocki do tego zacisku były jak największe, możliwie łatwo dostępne i najlepiej występujące w różnych wersjach mieszanki ciernej.

Jak bym nie kombinował to jak na razie najlepszy wybór wychodzi jak zawsze Alfa 159 duże Brembo albo Stelvio/Gulia. Z tego co się orientuje to Megane 3 RS ma tłoczki 42 mm. Czy macie jakieś lepsze pomysły - rozsądne cenowo i w miarę dostępne?


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 12 Oct 2020 - 20:16
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ptq
post Tue, 13 Oct 2020 - 12:24
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Alfa Brera ma taki zacisk, że śruby przechodzą od czoła zacisku. Zacisk generalnie taki sam jak w 159.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 13 Oct 2020 - 12:58
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Akebono ls430?

A 6t? Pod 17 masz zaciski małe brembo 6t. U mnie wchodzą z 355x32 pod 17. W Evo x miałem seria 4 tłoki z 355 pod 17.

W ogóle to Ci chodzi o mocowanie radialne czy aksjalne bo z Twojego opisu nie da się zrozumieć. Nie ma takiego typu mocowania żeby nie dało się śrub puścić w poziomie. Przy aksjalnym zawsze poziom a radialnym zazwyczaj poziom


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 13 Oct 2020 - 17:32
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





https://www.facebook.com/BagCorpPl/

warto przejrzeć galerie


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Wed, 14 Oct 2020 - 06:27
Post #5


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 13 Oct 2020 - 12:58) *
Akebono ls430?

A 6t? Pod 17 masz zaciski małe brembo 6t. U mnie wchodzą z 355x32 pod 17. W Evo x miałem seria 4 tłoki z 355 pod 17.

W ogóle to Ci chodzi o mocowanie radialne czy aksjalne bo z Twojego opisu nie da się zrozumieć. Nie ma takiego typu mocowania żeby nie dało się śrub puścić w poziomie. Przy aksjalnym zawsze poziom a radialnym zazwyczaj poziom


Od czego konkretnie było to małe Brembo 6T?
Problemem jest w planowanym projekcie ciulowa felga Forda - 17x7,5" ET 55. Gdyby to było np. Enkei Yamato ET38 to nie byłoby takich problemów. wink.gif

Koledze dziękuję za odpowiedź ale jednak geometria sią kłania:
- mocowanie aksjalne - od axis czyli oś - przykład np. Brembo od BMW E38, kolokwialnie mówiąc zacisk z gotowymi "uszami"
- mocowanie po cięciwie koła - na załączonym rysunku linie koloru czerwonego - mocowanie ze śrubą przechodzącą przez zacisk - czyli np. powszechnie znane Brembo z Alfy 159/Brera,
- mocowanie radialne - radius = promień - czyli kolor zielony na rysunku - raczej śruby nie idą po promieniu a po cięciwie koła.
To odnośnie rzekomej nieczytelności sposobu mocowania tongue.gif



--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 14 Oct 2020 - 07:19
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





To prawda dzięki za czytelne wyjaśnienie. Bezkrytycznie przyjąłem slang radialny od tych znajomych, którzy dorabiaja jarzma do zaciskow. Natomiast po cieciwie śruby mogą też iść w poziomie.
Male 6t brembo Mercedes tarcza 340x32: C55, Clk55 lift oraz clk dtm, tarcza 360x32 clk63

Akebono w ls430 to miałem z felgami 16 i tarcza 330.

P. S. Marne to tłumaczenie, ale przynajmniej jeden producent zaciskow (brembo) stosuje określenie radial Mount. Wygląda na to, że mamy do czynienia z potocznym znaczeniem tego słowa w tym przypadku. Obawiam się, że nie zawrócimy już kijem Wisły i w świecie hamulców pozostana nieprecyzyjne określenia radial oraz axial.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Wed, 14 Oct 2020 - 08:31
Post #7


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 14 Oct 2020 - 07:19) *
Natomiast po cieciwie śruby mogą też iść w poziomie.


Nie mogą bo wówczas jest to mocowanie axialne wink.gif

Dzięki za podpowiedz. Ten mały Brembo wygląda obiecująco choć jak znam życie to biały kruk dry.gif


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 14 Oct 2020 - 08:44
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





https://images.app.goo.gl/cLGcD4GcsK9NKKAc8

Tutaj śruby w poziomie i jak wg Ciebie ten zacisk jest mocowany?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Wed, 14 Oct 2020 - 10:37
Post #9


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 14 Oct 2020 - 08:44) *
https://images.app.goo.gl/cLGcD4GcsK9NKKAc8

Tutaj śruby w poziomie i jak wg Ciebie ten zacisk jest mocowany?





Po cięciwie tak samo jak zacisk Alfy Romeo 159, Akebono z Audi A4B9, większość dużych Brembo od Mercedesów AMG o właśnie tak mocowanego zacisku szukam. Wiem, że geometria 3D bywa czasem złudna wink.gif


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 14 Oct 2020 - 10:41
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Widzisz, a śruby w poziomie.
Więc to jest zacisk o radialnym typie mocowania smile.gif, a jak zdążyłem się doksztalcic wynika to z tego, że określa się typ mocowania nie odnosząc do koła tylko do lagi/kolumny. Więcej przeczytasz tutaj:
https://www.mcnews.com.au/brembo-radial-bra...lopment-part-1/


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Wed, 14 Oct 2020 - 11:37
Post #11


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 14 Oct 2020 - 10:41) *
Widzisz, a śruby w poziomie.
Więc to jest zacisk o radialnym typie mocowania smile.gif, a jak zdążyłem się doksztalcic wynika to z tego, że określa się typ mocowania nie odnosząc do koła tylko do lagi/kolumny. Więcej przeczytasz tutaj:
https://www.mcnews.com.au/brembo-radial-bra...lopment-part-1/


Dotyczy to motocykli ale i tak jest do dokładnie mocowanie po cięciwie biorąc pod uwagę, że osie śrub są równoległe do płaszczyzny koła, równoległe względem siebie i równoległe do jego średnicy a nie rozchylone pod kątem. Więc określenie "radialne" jest uproszczeniem myślowym. Tak czy inaczej wiemy o co chodzi i poszukuję zacisków z mocowaniem radialnym/po cięciwie koła wink.gif
Nie naprawimy już błędu logicznego, który powstał w nomenklaturze.


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 06:31