Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Daily V8 na małe przebiegi
ledziu
post Mon, 30 Dec 2019 - 22:31
Post #101


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Lincoln e30ix @ Mon, 30 Dec 2019 - 19:02) *
Katalog to raczej życzenie producenta, bo ani GS, ani LS nie jest w stanie zrobić takiego czasu, co nie dziwi, bo auta pokroju Audi BMW czy MB o ej mocy z 5biegowym automatem nie pojadą niskiego "6", a podobnie jak Lex niskie ale "7", mierzyłem tylko jednego GS-a 430, ale pokrywa się z tymi danymi:
http://www.zeperfs.com/en/fiche198-lexus-gs-430.htm
Więc poniżej "6" to już manual, szpera i mogłoby być mało.


Ustawiałem gs430 z różnymi innymi samochodami które katalogowo miały albo poniżej 6s albo coś koło tego więc jeżeli katalogi zaniżały u lexa tzn że gdzie indziej też było zaniżane. Do tego zeperfs często podaje dziwadła... zresztą ktore widać nawet po szczegółach typu nm z gs1uz a nie 3uz. Już nie wspomnę o odczuciach i realnych różnicach które tabelkowo wyglądają groźnie a potem jest jeden wielki ch. biggrin.gif i dochodzenie czy znowu czegoś potajemnie nie tuningowałem żeby było moje na wierzchu wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 30 Dec 2019 - 22:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Lincoln e30ix
post Mon, 30 Dec 2019 - 23:14
Post #102


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Mi tam rybka, mogę zmierzyć kolejnego GS-a na RaceLogic, bo to głównie fun i ciekawość, ale obstawiam, że na złamanie 6s absolutnie nie ma szans. Konkurenci jeśli nie byli "mierzeni" to tez słaby odnośnik, bo zmiennych jest za dużo. Sam mam auto które okrutnie nie lubi trzymać parametrów i byś mógł mówić że jedziesz jak auto które robi 5s (inaczej - powinno robić), więc regularnie sprawdzam czy nic mu nie dolega właśnie RL tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 31 Dec 2019 - 00:40
Post #103


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





Ty źle odbierasz ja Ci nie mówie o łamaniu barier tylko porównaniu do innych aut... oczywiście uwzględniam różne zmienne pt.masa auta, felg, przełożenia , udane starty, szperki itp. Dlatego dla mnie teretyzowanie że akurat gs złamie albo nie złamie jakiegoś czasu jest w 100% bez sensu bo to dotyczy każdego auta. Dla mnie liczy się real. Czy to dd czy typowy fun.

Podsumowując ...

Gs430 mk2 szybciej jedzie niż wygląda. Bidy nie ma a stosując proste myki w czasie jazdy można zaskoczyć i to konkretnie tabelamenów. wink.gif




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Tue, 31 Dec 2019 - 08:54
Post #104


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





To nie jest teoretyzowanie. GS nie ma żadnej technicznej przewagi nad konkurentami (waga, moc, moment,skrzynia) więc nie widzę możliwości by był sporo szybszy, co potwierdzają moje pomiary i testy, zostaje tylko magia marki wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 31 Dec 2019 - 09:52
Post #105


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Lincoln e30ix @ Tue, 31 Dec 2019 - 08:54) *
To nie jest teoretyzowanie. GS nie ma żadnej technicznej przewagi nad konkurentami (waga, moc, moment,skrzynia) więc nie widzę możliwości by był sporo szybszy, co potwierdzają moje pomiary i testy, zostaje tylko magia marki wink.gif

Nie wiem.... jak uważasz i jak chcesz widzę że chyba masz największy problem w tym że zatniesz się na swojej racji i to musi być jedyna racja. Ty mierzysz tabelkami ja mierze w realu... do tego ciągle coś dokładasz co nie było mówione... więc nigdzie nie napisałem że jest sporo szybszy tylko jak jedzie....a robił to raz szyciej a raz wolniej a innym razem równo... podsumowując że bidy nie ma. A biorąc pod uwagę 440nm przy 3,5k.rpm to odvzucia są bardzo przyjemne. Tylko nie pusz że zepfers podaje innego niuta i wszyscy kłamią bo sprawdzałem kilka sztuk na hamkach i widocznie akurat trafiałem w serie...katalogową.

Więc możliwe że ma 7s ba nawet 10s ważne jak jechał w realu. Do tego tak jak powiedziałem wykonując proste myki podczas jazdy + lekkie felgi z dobrą oponą można jazdę uczynić przyjemniejszą i skuteczniejszą za śmieszne pieniądze serwisowe i paliwowe.

I żeby uciąć dalszą dyskusje to od jednych był wolniejszy a z innymi równo jechał i zdażało się że był szybszy na co jego wygląd nie wskazywał biggrin.gif
I nie pytaj mnie ile ma na liczniku bo nie pamiętam wink.gif













Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 31 Dec 2019 - 10:12
Post #106


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto







Jedzie bardzo średnio. Ale czy to tak naprawdę jest najważniejsze w tym aucie?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Tue, 31 Dec 2019 - 10:22
Post #107


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





7.5 mega chu*** ale i tak bym to wolal od rzedowej 4 która robi w 6 sekund
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 31 Dec 2019 - 10:40
Post #108


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(hubi91 @ Tue, 31 Dec 2019 - 10:22) *
7.5 mega chu*** ale i tak bym to wolal od rzedowej 4 która robi w 6 sekund

Jest tak jak mówisz a do tego niestety mk3 3uz robi wrażenie ospałego vs gs mk2 chociaż ma lepszą skrzynie.

I cała magia gs mk2 nie jest w rl albo ambitnych ustawkach tylko zupełnie gdzie indziej... o ile przy zwykłym sedanie można mówić o magii wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stachacz
post Tue, 31 Dec 2019 - 10:57
Post #109


Rookie
Dołączył: Tue, 02 December 2008





Z ciekawostek to, mierzyłem gs 430 drag racerem i wychodziło 6,3 6,4 najgorzej chyba 6,7. Zmierzyłem też do 100kmh, ale kreciłem do 3 tyś rpm i wyszło 9,8 i 10 sek. Napewno jest szybszy od wszystkich hh w okolicach 200 koni. A np leon cupra II od 0 do 140km odszedł mnie na 1.5 długości auta, włascicel cupry tłumaczył sie, że trakcji nie miał na 2 biegach. Gs 430 moze nie jest szybki, ale od 1 tys rpm ma ponad 300nm i to czuć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Tue, 31 Dec 2019 - 13:19
Post #110


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(ledziu @ Tue, 31 Dec 2019 - 10:40) *
I cała magia gs mk2 nie jest w rl albo ambitnych ustawkach tylko zupełnie gdzie indziej... o ile przy zwykłym sedanie można mówić o magii wink.gif


I absolutnie nie ma co do tego wątpliwości, bo auto daje święty spokój właścicielowi, ale nie naginajmy rzeczywistości w kwestii osiągów.


CYTAT(hubi91 @ Tue, 31 Dec 2019 - 10:22) *
7.5 mega chu*** ale i tak bym to wolal od rzedowej 4 która robi w 6 sekund


Zgadzam się. Przez klika lat w daily miałem 3.0 V6, zmieniłem na 2.0T o podobnej mocy, ale 100Nm więcej i... zdecydowanie wybrałbym znowu V6. A V8 to jeszcze wyższa liga w kwestii kultury, akustyki i przyjemności z jazdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 31 Dec 2019 - 15:31
Post #111


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Lincoln e30ix @ Tue, 31 Dec 2019 - 13:19) *
ale nie naginajmy rzeczywistości w kwestii osiągów.


Widzę że masz dalej problem wyższości racji więc napisz nam gdzie było nagięcie w kwestii osiągów???

Ale jak Ci zależy to powiem taak 7s w niczym tego auta nie wyróżnia laugh.gif
Dlatego mówię internet wszystko przyjmie...nawet plakat ze ściany tongue.gif

A autora tematu ponownie zapraszam... niech sam sprawdzi. wink.gif



Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeMarian
post Sun, 05 Apr 2020 - 22:20
Post #112


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 October 2012
Skąd: Bytów





Witam po długim czasie. Jako autor tematu dziękuję wszystkim za zaangażowanie i dyskusję.
V8 kiedyś będzie na 100% ale niestety jeszcze nie teraz. Okazało się, że jednak ciężko rozstać mi się z Laguną (nie myślałem, że napiszę kiedyś coś podobnego biggrin.gif). Jako, że jest oszczędna, niezawodna i w miarę wygodna to postanowiłem, że jednak ze mną zostanie.
Kupiłem za to E36, które będzie przerobione do amatorskiego driftu i to ono a nie dźwięk V-ósemki będzie stanowiło motoryzacyjną odskocznię od życia codziennego.


--------------------
Laguna 3 2.0dci
E36 323i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Wed, 08 Apr 2020 - 19:20
Post #113


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Czyli kończy się jak zwykle na tym forum.
Pytanie na forum:
kupię, szybki, v8, tanie, R6, RWD, 4x4, fun z jazdy.
Odpowiedzi:
Kup BMW, kup Bmw,
Lub odpowiedź kupujacego na końcu
Kupilem BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elspasoo
post Thu, 09 Apr 2020 - 08:10
Post #114


User
Dołączył: Fri, 23 August 2019
Skąd: Okolice Świebodzina





Wydaje się , że wielu loguje się tutaj w oparciu o wielkie chęci i marzenia ,za którymi nie stoi taka sama siła nabywcza. Wiele wypowiedzi nosi znamiona mało doświadczonych młodych ludzi, którzy rzadko kiedy przecierają szlaki, raczej stosują najlepiej gotowe rozwiązania. I tak w kółko powtarzają to co im powiedziano.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 09 Apr 2020 - 10:27
Post #115


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





No ale czego oczekujecie ??? Przecież na tym forum był tydzień temu temat ekonomicznego dającego frajdę auta i bmw e90 3,0d .... i Ci sami mówcy, piewcy udzielają się w każdym podobnym temacie i powtarzają ten sam farmazon.
I tak naprawdę chyba zawsze tak było i będzie bo zazwyczaj weryfikacja przychodzi po zakupie auta już nie wspominając o tym super łatwym i ekonomicznym tuningowaniu wszystkiego co jedzie... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Thu, 09 Apr 2020 - 22:02
Post #116


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Ty natomiast w każdym temacie marudzisz jak emeryt na targowisku - że drogo. Jeszcze żebyś faktycznie miał tych BMW w swoim garażu kilka to rozumiem, a tak biadolenie dla biadolenia i przyznanie sobie 100% racji...
To trochę jak z osiągami: liczyłeś że robi <6s, a realia pokazują 7.5s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 09 Apr 2020 - 22:40
Post #117


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Lincoln e30ix @ Thu, 09 Apr 2020 - 22:02) *
Ty natomiast w każdym temacie marudzisz jak emeryt na targowisku - że drogo. Jeszcze żebyś faktycznie miał tych BMW w swoim garażu kilka to rozumiem, a tak biadolenie dla biadolenia i przyznanie sobie 100% racji...
To trochę jak z osiągami: liczyłeś że robi <6s, a realia pokazują 7.5s


Chłopie nie ośmieszaj się... mam się z Tobą licytować na czasy do "setki" laugh.gif a moze dawaj sprawdzimy ktory ma ile na liczniku biggrin.gif
Pisali właściciele tych aut, pisali ludzie którzy pracują przy ich serwisie, ja Ci pisze że trochę ich serwisuje a Ty dalej swoje więc ok. Znowu niech będzie Twoje na górze bo to chyba najważniejsze.

P.s.

A z tymi czasami to nie kumam chyba coś pomyliłeś...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sun, 12 Apr 2020 - 22:00
Post #118


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(Rufios @ Wed, 08 Apr 2020 - 19:20) *
Czyli kończy się jak zwykle na tym forum.
Pytanie na forum:
kupię, szybki, v8, tanie, R6, RWD, 4x4, fun z jazdy.
Odpowiedzi:
Kup BMW, kup Bmw,
Lub odpowiedź kupujacego na końcu
Kupilem BMW

No ale to chyba dobrze, że z pomocą Waszych opinii autor wątku podjął samodzielną decyzję smile.gif Czy słuszną-czas pokaże.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elspasoo
post Mon, 13 Apr 2020 - 08:22
Post #119


User
Dołączył: Fri, 23 August 2019
Skąd: Okolice Świebodzina





Najważniejsze ,że kupił BMW wacko.gif Konsorcjum fanatyków może spać spokojnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Mon, 13 Apr 2020 - 10:26
Post #120


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Na forumowych lobbystów Monachium posypał się deszcz złota normalnie laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 00:18