Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Auto dla MAMY do 3tys euro, od 2007 +
ultraspool
post Wed, 25 Jul 2018 - 13:13
Post #1


User
Dołączył: Fri, 16 February 2018





Witam

Nie jestem za bardzo w temacie takich aut i nie mam rozeznania - moze ktos cos podpowie.(siedze tylko w starych bmw i audi)

Poprzednim autem byl yaris I 1.3 lpg ktory zaczal delikatnie rdzewiec. Przez 10 lat bezawaryjne auto i ekonomiczne ( za 70zl 400km po miescie).

Japonskie odpadaja przez korozje. Diesel mile widziany. Wielkosc conajmniej compact - Mama nie chce juz takiego malucha jak yaris.

Moje typy:

a3 1.9tdi - mozna juz za te 3 tys. kupic na autoscoucie.

AR 159 jtd / 147 jtd - wybor wiekszy i troszke tansze ale niewiele. (wg moich obserwacji nie widzialem nikogo niezadowolonego ze 159 jtd - dopracowane auto i ladne)

Moze citroen? Mialem c5 hdi ktore super wspominam ale czy mniejsze sa tez tak dobre (niezawodne i wolne od korozji)?

z gory dzieki za odpowiedzi.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 25 Jul 2018 - 13:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
CrocodileReggae
post Wed, 25 Jul 2018 - 17:50
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Mamusię chcesz uszczęśliwić starym dieslem do jazdy po mieście?


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultraspool
post Wed, 25 Jul 2018 - 18:13
Post #3


User
Dołączył: Fri, 16 February 2018





CYTAT(CrocodileReggae @ Wed, 25 Jul 2018 - 17:50) *
Mamusię chcesz uszczęśliwić starym dieslem do jazdy po mieście?



Cos zlego jest w 1.9 tdi albo 1.9 jtd czy 2.0 hdi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 25 Jul 2018 - 18:48
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





W tym, ze za 3 tys euro to kupuje się byle co by jeździło a nie auto klasy średniej typu 159.... co prawda z fiatowskim silnikiem. 159 jest relatywnie drogie w eksploatacji sam miałem salonowego 1.9jtd. Za te pieniądze to kup co jeździ i jest w miarę dobrym stanie bez oglądania się na konkretne marki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultraspool
post Wed, 25 Jul 2018 - 19:19
Post #5


User
Dołączył: Fri, 16 February 2018





No ja wole nie kupowac byle czego.

Ten samochod klasy sredniej kosztuje tyle wlasnie mniejwiecej pieniedzy - dlatego go rozwazam.

Co bylo drogie w ekspoatacji w twoim przypadku? Sa jakies typowe usterki tego auta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Wed, 25 Jul 2018 - 19:39
Post #6


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





nie lepiej kupić corolle? bezawaryjne, przyciski w tym samym miejscu, mamie najwyraźniej się podoba skoro tyle lat jeździła, 10 lat bezawaryjne auto, czego oczekiwać więcej po aucie tej klasy? za 3k euro ma teraz przejeździć 20 lat? w starym dieslu z pół miliona na zegarach?


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TofikGST
post Wed, 25 Jul 2018 - 20:04
Post #7


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: KIELCE





zapomnij że kupisz przyzwoite 159 za 3k euro, o czym mowa. W tych pieniądzach i do miasta to bym tylko w japończyka szedł. Japońska motoryzacja głownie się na miejskich autach opierała zawsze i są w tym moim zdaniem nie do pobicia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultraspool
post Wed, 25 Jul 2018 - 20:13
Post #8


User
Dołączył: Fri, 16 February 2018





CYTAT(h8r @ Wed, 25 Jul 2018 - 19:39) *
nie lepiej kupić corolle? bezawaryjne, przyciski w tym samym miejscu, mamie najwyraźniej się podoba skoro tyle lat jeździła, 10 lat bezawaryjne auto, czego oczekiwać więcej po aucie tej klasy? za 3k euro ma teraz przejeździć 20 lat? w starym dieslu z pół miliona na zegarach?



Nowe auto bedzie na okolo 4 lata.

W rodzinie (mama, siostra, szwagier, ja) mielismy z 10 toyot. 3 nissany. Mamy nowa rav4 . Te nowe nie maja zalet starych a odziedziczyly wszystkie wady. Gowniane, blaszane puszki na kolach - kiedys jeszcze sie nie psuly a sportowe mialy dusze. Teraz to juz tylko mit. Sam mialem nascie lat temu ae86 i celice st162 - uwazam za swietne auta, Ale one byly w latach 80tych produkowane, wtedy wszystkie auta byly dobre. Silniki benzynowe vvti i d4d (oprucz 1.4) to kopa i tyle. Wszystkie rdzewiuchy.

Nie powiem ze yaris sie nie sprawdzil - ale nowsze juz takie bezawaryjne nie sa.

Chce cos innego dla mamy i mama tez chce. Rzygamy juz tymi do granic nudnymi pieczarkami w owalu.

Sam bedac kiedys pod przymusem dojechania do domu kupilem citroena c5 hdi za 400 funtow. Wczesniej mialem zdanie ze francuzy to sama awaria, a ten citroen uswiadomil mi ze motoryzacja sie nie konczy na obiegowych opiniach (ktore tutaj sa tylko powtarzane). Na codzien cytryna jezdzilem jeszcze dlugo, absolutna niezawodnosc, niskie spalanie, super komfort, zero rdzy.

Dlatego pytam tutaj bo jestem otwarty, moga istniec fajne auta o ktorych nie mam pojecia.

EDIT

Jak mielismy japonczyki 15 lat temu to wszyscy mowili ze to jednorazowe gowna, ze czesci sa bardzo drogie i serwis. Wtedy istnial tylko VAG.
A wlasnie wtedy to byly dobre auta. A fama szla na podstawie golfa II itd.

Teraz kiedy ewidentnie sie skonczyly te japonskie auta - to teraz one sa na "obiegowym" topie bazujac na tych wlasnie starszych konstrukcjach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
culmen
post Wed, 25 Jul 2018 - 21:52
Post #9


User
Dołączył: Tue, 11 October 2011





Sprawdź cenę wahacza dolnego 159 i zastanów się jaki % wartości stanowi ta 1 część.
Poza tym to ciężki klocek. Nigdy bym tego do miasta ne polecił.
(Posiadam 159)

Jeszcze żadna toyota mi nie zgniła a miałem kilka.
(Posiadam 2 obecnie)


--------------------
MR2 2zz sc (Janusze Tuningu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Wed, 25 Jul 2018 - 21:56
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





W tym budzecie to tylko prosty benzynowy silnik,bez zadnych wynalazkow.
Oczywiscie jak nie szukasz problemow.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Wed, 25 Jul 2018 - 21:59
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Bierz lagune 2 przedlifta 2.2 dci i pierdol obiegowe opinie.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 25 Jul 2018 - 22:02
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





159 "drogie" w tym sensie, ze w salonowy egzemplarz z przebiegiem 108tys kupionym od 1 właściciela w 1 rok eksploatacji włożyłem 10k+ a więc powiedzmy prawie budżet na to auto. Wielowahacz swoje kosztuje, a tak amortyzatory padły, tarcze tył, klapy w kolektorze, jakieś opony, filtry, ręczny często pada, alternator wymieniłem, rozrząd, i pewnie jakieś inne rzeczy o których zapomniałem. Następny właściciel wymienił sprzęgło i termostat. Ogółem zakup auta klasy średniej w tym budżecie z dieslem to utopia. To była czysta eksploatacja poza alternatorem czy ręcznym. Plus jakieś czujnik doładowania łożysko koła.


W aucie nie zużyło się nic typu turbosprężarka, koło dwumasowe czy wtryskiwacze. Skrzynia biegów w 1.9jtd jest z plasteliny. Zadbane 159 jest przyjemnym autem na co dzień, jednak nie w budżecie 10tys.


Pamiętam jak w 2004-2005r. kupiłem auto w podobnym budżecie 10-12 tysięcy i wtedy były to już śmiesznie małe pieniądze na zakup auta, a co dopiero w 2018r. Tak patrzę z perspektywy czasu to dobry budżet na rower nowy a nie auto wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Wed, 25 Jul 2018 - 22:03
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(ultraspool @ Wed, 25 Jul 2018 - 19:19) *
No ja wole nie kupowac byle czego.

Ten samochod klasy sredniej kosztuje tyle wlasnie mniejwiecej pieniedzy - dlatego go rozwazam.

Co bylo drogie w ekspoatacji w twoim przypadku? Sa jakies typowe usterki tego auta?


Nie zastanwia Cie dlaczego tyle kosztuje?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Wed, 25 Jul 2018 - 22:10
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Szuka dla mamy.A wybiera jakby szukał dla teściowej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Wed, 25 Jul 2018 - 22:11
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Jak ma być francuskie to poszukaj c4 benz 1.6 110KM albo megane zelazko - kazdy benz jest tam dobry...
Olej stare diesle... i nie szukaj jak dla teściowej smile.gif




--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultraspool
post Wed, 25 Jul 2018 - 22:20
Post #16


User
Dołączył: Fri, 16 February 2018





CYTAT(addam24 @ Wed, 25 Jul 2018 - 22:03) *
Nie zastanwia Cie dlaczego tyle kosztuje?



Bo wszyscy pamietaja 155 i 156 i taka a nie inna opinie ma ta marka.

Usterka alternatora mogla by sie tak samo przytrafic w toyocie czy w alfie - w obu przypadkach jest to urzadzenie bosch albo magnetti marelli etc. W toyocie tez jest chlodnica valeo , altek boscha, wskazniki vdo etc. Kiedys bylo wszystko nippon denso to sie nie psulo - teraz to jeden karabin.

Wkoncu jakies konkrety Panowie. Dzieki.

Popatrze za tymi wachaczami i elementami zawieszenia do 159.

A ta audi a3 1.9 tdi - Uwazam ze jesli trafie egzemplarz o przebiegu mniejwiecej 200tysi to mama go nie zabije. Co tam sie moze zjebac? Walek sie tam wyciera troche - pozatym to nie mam pomyslu. Widzialem egzemplarze po pol miliona ktorym nic nie dolegalo. 2.0tdi nie chce bo wymienialem w takich i pompy oleju i glowice pekaja.

O jakichs dramatach w a3 nie slyszalem.

Za propozycje laguny 2.2 dci dziekuje wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 26 Jul 2018 - 07:26
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(CrocodileReggae @ Wed, 25 Jul 2018 - 17:50) *
Mamusię chcesz uszczęśliwić starym dieslem do jazdy po mieście?

+1

chyba nie ma nic głupszego niż diesel do miasta i małe przebiegi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 26 Jul 2018 - 08:54
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





Ultraspool fajnie czyta się ten zestaw ogólników o elektronice tojkowej vs reszta świata i o dieslu do miasta w którym nie ma co się zepsuć ale... miałem podobny dylemat auta dla mamy i pomimo tego że moja mama mieszka na podwórku gdzie jest dobry warsztat samochodowy nie zdecydowałbym się na połączenie jazdy po mieście z dieslem po 07r.za 3k eur. Wybrałem yarisa2 1,3. Nie rdzewieją jak 1ki, silnik super trwały, oszczędny i stabilna elektronika. Zawieszeniowo super[trwałość). Do tego są inne przełożenia niż w 1,3 yar1 i w trasie przez to jest głośniej ale w mieście człowiek czuje się jak w dieslu. Spalanie około 6l tylko miasto. No i jeszcze jedna zaleta czyli po starterze tylko wymiana oliwy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Thu, 26 Jul 2018 - 10:04
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





2 lata temu teściowa chciała auto, pomyślałem co jej kupić żeby mieć największy spokój, brak napraw, zawracania głowy itd. Kupiliśmy yarisa 2 1,3 po przebiegu 67tysi. Dwa lata mineły, raz do roku biore auto na 1 dzień, wymieniam olej, filtry, robie przegląd, ostatnio dobiłem klimę jeszcze bo słabo chłodziła. To cały serwis tego auta przez ten okres. ZERO problemów.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Thu, 26 Jul 2018 - 10:23
Post #20


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





Nie no zaplułem monitor... stare parchy w dieslu do miasta dla mamy w cenie roweru po toyocie yaris. Niech się mama przejdzie w mieście alfą 159 w dieslu, podpowiedź, zwis z przodu, prześwit, promień zawracania, sprzęgło.


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:10