Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Auto na codzien do max 7-10tys
skaarj
post Mon, 21 May 2018 - 19:33
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 11 June 2015





Witam serdecznie,

Byc moze jest to moj pierwszy post, ale wiecej czytam anizeli sie udzielam. Do rzeczy.
Rozbilem swoje auto honda crx 1.8 doladowany. Wypadek nie z mojej winy ale uszkodzenie auta raczej nie kwalifikuje sie do naprawy. Uszkodzony przod od strony pasazera, kielich caly ale lekkie odwarstwienie przy grodzi. Plan jest taki aby kupic 2 bude i poprzekladac reszte rzeczy, natomiast zaczynam powaznie myslec o 2 aucie, ktore mogloby mi sluzyc na codzien.
Na chwile obecna nie wiem ile chce przeznaczyc na to gotowki. Chcialbym wydac jak najmniej pieniedzy. Dziennie robie w okolicach 30km, natomiast za niecale 2 miesiace bede robic 70km dziennie. (trasa miasto 50/50 w 1 przypadku, 70/30 2)
Najbardziej zalezy mi na bezawaryjnosci. Biore pod uwage benzyne albo benzyne+gaz. Chce kupic auto malo awaryjne, tanie w eksploatacji. Jako, ze crx mial ubogie wyposazenie to pod tym wzgledem nie mam wiekszych wymagan. W jaka marke i model celowac oraz ile trzeba szykowac pieniedzy na to.

Oczywiscie cena w temacie to cena max orientacyjna razem z pakietem startowym typu rozrzad plyny oleje itd...
Miesiecznie na serwis auta bylbym w stanie poswiecic 200-400zl.
Nie interesuje mnie zadnen tuning, zwiekszanie mocy. W trasie jezdze 120-150km/h

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 21 May 2018 - 19:33
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mikoangelo
post Tue, 22 May 2018 - 08:52
Post #2


Rookie
Dołączył: Mon, 22 August 2011
Skąd: Poznań





To bardziej pytanie do innego działu:
http://www.racingforum.pl/Kupujemy-samochl...cyjny-f123.html

Jeśli niezawodność to ogólnie celowałbym osobiście na twoim miejscu w Yaris/Corolla/Carina. Ogólnie jakaś Toyota.

Ewentualnie jeśli chcesz coś większego i wygodniejszego to jakieś Volvo w benzynie z LPG np. 940 (bardzo trwałe blachy) ale to już trochę pali. Silnik prosty i wytrzymuje bardzo dużo, a trochę tych kilometrów będziesz robił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Tue, 22 May 2018 - 11:01
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





W takim budżecie to Corolla E11 1.6, najlepiej przed FL.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skaarj
post Tue, 22 May 2018 - 14:52
Post #4


Rookie
Dołączył: Thu, 11 June 2015





W takim razie prosze o przeniesienie tematu. A co sadzicie o Hondzie VII ep2/4 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Tue, 22 May 2018 - 16:41
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Opel Astra G Bertone 1.8 115. Psuje się ale jest bajecznie tania w eksploatacji/serwisie. 8k zł na zakup, 1k zł na pakiet startowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skaarj
post Wed, 23 May 2018 - 22:32
Post #6


Rookie
Dołączył: Thu, 11 June 2015





Co znaczy psuje sie ? Raz na 3-4 miesiace moge oddac auto na warsztat zeby cos porobic, ale nie chce zeby zgaslo mi w drodze albo na skrzyzowaniu albo zeby jakis blad komputera unieruchomil mi auto w trakcie jazdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Thu, 24 May 2018 - 09:38
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





W nastoletnie aucie zepsuć się może wszystko. Zużycie eksploatacyjne. Niezawodność to pojęcie mgliste.

Kup cokolwiek trzymajacego się kupy ze sprawną klimatyzacja. Marka ma drugorzędne znaczenie. Im popularniejszy model tym lepiej.

Raz na 4msc? W takich ogryzkach zawsze jest coś do naprawy.

Skoro rozjebales doladowanego crx, a szukasz auta które "nagle nie zgasnie na skrzyżowaniu" to musisz się jeszcze dużo doszkolic z zakresu motoryzacji i techniki. Powodzenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 05:35