Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> kołkowanie bloku honda tak czy nie?
flapjck1
post Mon, 12 Aug 2019 - 20:24
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006






ale co obrobka moze spierdzielic? wiekszy luz na tulejach, ale to by wyszlo na pomiarze z olejem ze pierscienie nie trzymaja

poza ty dobrze napisal ktorys z kolegow wczesniej:

TO JEST WYDUMKA i autora wydumki jest przemyslec wszystko czy to bedzie mialo rece i nogi

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 12 Aug 2019 - 20:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
soldi
post Mon, 12 Aug 2019 - 21:07
Post #22


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 March 2009





nie wyobrażam sobie, żeby zakład z obróbką znał każdą możliwą konfigurację silnika nawet w popularnym zestawie - jak im każesz ściąć 20mm z bloku, to to zrobią i tyle, Twoja w tym głowa żeby to miało ręce i nogi wink.gif mogą Ci co najwyżej zasugerować, że to głupie, ale "nas klient nas pannnn"

co innego jak zlecasz kompleksowe obrobienie i złożenie silnika, przenosząc tym na nich odpowiedzialność za porobienie pomiarów i upewnienie się że wszystko będzie grało
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Tue, 13 Aug 2019 - 09:45
Post #23


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





CYTAT(soldi @ Mon, 12 Aug 2019 - 21:07) *
nie wyobrażam sobie, żeby zakład z obróbką znał każdą możliwą konfigurację silnika nawet w popularnym zestawie - jak im każesz ściąć 20mm z bloku, to to zrobią i tyle, Twoja w tym głowa żeby to miało ręce i nogi wink.gif mogą Ci co najwyżej zasugerować, że to głupie, ale "nas klient nas pannnn"

co innego jak zlecasz kompleksowe obrobienie i złożenie silnika, przenosząc tym na nich odpowiedzialność za porobienie pomiarów i upewnienie się że wszystko będzie grało

wiesz co wydaje mi sie ze piszesz tylko aby pisac i wlasnie sobie nie wyobrazasz. Jak wyzej pisałem było z góry powiedziane ze chce kompletną obróbkę dołu silnika na gotowo tylko poskładać, więc wydaje mi sie ze znając te silniki bo zbudowali nie jeden juz ponoć powinni mi powiedzieć jak byłem zostawiać graty, ze trzeba zrobic to i tamto od a do z zeby to poprawnie jezdziło, spasowanie to jedno a powiedzieć klientowi ze oprócz spasowania trzeba bedzie opuszczac blok bo tłoki są niższe niz seria to drugie, chyba ze tego sami nie wiedzieli to czyli wychodzi na to ze nie do konca składali te silniki, od sarena dopiero sie dowiedziałem ze trzeba tyle i tyle opuscic blok ze kilka innych kruczków by sie przydalo zrobivc, czyli człowiek zna temat na wylot bo sam wszystko mówił co przydałoby sie zrobic, a niestety w dziaku tego nie usłyszałem, owszem na temat pasowania i przygotowania nie mam zastrzeżeń bo dobra robota wykonana, ale wiedzy na temat tych silników d serii uważam ze mało mają, chociaż osobiście słyszałem ze'' tak składaliśmy juz nie jeden'', więc uznałem ze wiedzą jak to wszystko przyszykować pod montaż, miało być na gotowo... I tu mnie kurwa boli ze wszystko złożone a nie jest tak jakbym chciał czyli z tą własnie kompresją jest za mało,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Tue, 13 Aug 2019 - 11:32
Post #24


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Ale czujesz, że to jednak Twój błąd, bo zawożąc tam silnik sam nie miałeś większej wiedzy na ten temat i dowiadujesz się po fakcie?

Co by było, jakby Ci ścięli ten blok, a Ty przyjeżdżasz i "co wy mi tu zrobiliście czy ja prosiłem o obniżanie bloku?!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Tue, 13 Aug 2019 - 13:11
Post #25


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





CYTAT(Blaid @ Tue, 13 Aug 2019 - 11:32) *
Ale czujesz, że to jednak Twój błąd, bo zawożąc tam silnik sam nie miałeś większej wiedzy na ten temat i dowiadujesz się po fakcie?

Co by było, jakby Ci ścięli ten blok, a Ty przyjeżdżasz i "co wy mi tu zrobiliście czy ja prosiłem o obniżanie bloku?!"

no wlasnie nic by nie było bo bym poprostu złozył i stroil i nawet bym nie wiedzial ze scieli bo wyszlo by po kompresji ze jest dobrze i nie wnikałbym w temat jak to dokładnie zrobili, a ze wyszlo mi 9 bar to zacząłem wnikać w czym problem i sie dowiedziałem o co kaman, dół zrobiony pod montaż o to mi chodziło, a własnie ja nie czuje ze to mó j błąd bo ja nie mając wiedzy na ten temat jade do firmy która ma wiedze na ten temat i człowiek ufa ze bedzie zrobione wszystko jak trzeba tylko składać, taką miałem nadzieje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Tue, 13 Aug 2019 - 17:16
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(garnuch @ Tue, 13 Aug 2019 - 13:11) *
no wlasnie nic by nie było bo bym poprostu złozył i stroil i nawet bym nie wiedzial ze scieli bo wyszlo by po kompresji ze jest dobrze i nie wnikałbym w temat jak to dokładnie zrobili, a ze wyszlo mi 9 bar to zacząłem wnikać w czym problem i sie dowiedziałem o co kaman, dół zrobiony pod montaż o to mi chodziło, a własnie ja nie czuje ze to mó j błąd bo ja nie mając wiedzy na ten temat jade do firmy która ma wiedze na ten temat i człowiek ufa ze bedzie zrobione wszystko jak trzeba tylko składać, taką miałem nadzieje



Ogarnij się... Zleciłeś wg opisu tylko część prac i wykonano Ci usluge zgodnie ze zleconym zakresem, a teraz wymagasz/narzekasz ze ktos nie wykonał gratis czegoś tam. Nie wiesz jak cos zrobić zlecaj całość płać i wtedy wymagaj. Niestety wygląda na to że masz dużee braki odnośnie wiedzy mechanicznej i uważam ze nie powinieneś sie zabierać za skladanie tego silnika osobiście. Jesli ktoś tloki z silnika prawo obrotowego wklada do lewo obrotowej Hondy i nie zwraca uwagi na offset sworznia no to sorry pozostawiam bez komentarza. Pierścienie tez włożyłeś bez sprawdzenia i korekcji luzu na zamku pod silnik turbo?


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Tue, 13 Aug 2019 - 19:16
Post #27


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





widzę ze wogóle szkoda było sie pytac cokolwiek bo co bym nie napisał to i tak widzę moja wina non stop, auto jezdzi więc braków raczej nie mam skoro złożyłem i jest dobrze, tylko to spręzanie mnie boli, dostroic i tyle w temacie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 13 Aug 2019 - 19:46
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Przy takim stopniu sprężania to tam trzeba srogo dmuchnąć żeby to miało sens...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamilgt
post Tue, 13 Aug 2019 - 19:58
Post #29


Frequent User
Dołączył: Sat, 22 March 2008
Skąd: Mazowieckie





Jak już zacznie dmuchać to będzie jechać , na takim odprężonym z 1.2bara robiłem po 320KM z chińczyka gt28 ale muli strasznie z dołu zanim turbo się dobrze nie rozkreci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Wed, 14 Aug 2019 - 06:53
Post #30


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





CYTAT(garnuch @ Tue, 13 Aug 2019 - 19:16) *
widzę ze wogóle szkoda było sie pytac cokolwiek bo co bym nie napisał to i tak widzę moja wina non stop, auto jezdzi więc braków raczej nie mam skoro złożyłem i jest dobrze, tylko to spręzanie mnie boli, dostroic i tyle w temacie.


Akurat GrzesieK ma w 100% racji i wina jest po Twojej stronie. Jeżeli oczekujesz, że ktoś powie Ci dobre słowo na otuchę to nie te forum.
Bierzesz się sam za składanie wydumki, to powinieneś wiedzieć co i jak chcesz zrobić. Jak nie wiesz, to nie możesz mieć pretensji, że ktoś Ci nie powiedział.
Powinieneś sam zapytać Dziaków czy wsadzenie tłoków x do bloku y da taki i taki stopień sprężania itp itd.
Masz strasznie pokręcone rozumowanie.

Sorry za OT, nie mogłem już tego czytać....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Wed, 14 Aug 2019 - 11:16
Post #31


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





CYTAT(kamilgt @ Tue, 13 Aug 2019 - 19:58) *
Jak już zacznie dmuchać to będzie jechać , na takim odprężonym z 1.2bara robiłem po 320KM z chińczyka gt28 ale muli strasznie z dołu zanim turbo się dobrze nie rozkreci

no i chociaz jeden normalny co odpowiedział czesciowo to co chciałem usłyszeć, w takim razie robie na 1,5 bara i zobaczymy co bedzie, co do wstawania turbiny powiem ci kolezko ze juz przy 3 tys mam 0,5 bara przy 4 tys mam juz 1,3 full jak narazie wiec sądze ze wielkiej zamuły nie ma jak na wage auta 1200 kg, teraz turbo poszło do sprawdzenia bo bąka puszczał przy wstawaniu, więc jak juz to dopracują to bedzie jak nalezy, jak sie zesra to robie k20 na 1 bar i wtedy nie bede dumał jak wy to nazywacie, bara na k20 to jest nic wiec teraz mi to obojetne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Fri, 16 Aug 2019 - 11:44
Post #32


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





DObra jeszcze ostatnie dwa pytania i daje wam spokój:
1. mam założony restryktor 1,5 mm do tej turbiny TD04 czy jest wystarczający czy za duży czy za mały, bo w regeneracji turbo powiedzieli ze srednica ma znaczenie ale tez ilość przepływającego oleju przez restryktor więc nie wiem sam czy dobry czy zły jest założony, ciś nienie oleju na zimnym silniku ok 6-6,5 bara, po zejsciu obrotów do ok 1000 mam cisnienie 1,2-1,5 bara
2. jaki olej docelowy zakupic pod to turbo Motula lub Valvo czy Petrostar lub Millers i jakie parametry ma mieć, chłodnica oleju 19 rzedów
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Fri, 16 Aug 2019 - 14:42
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





chlodnica oleju - moze nie byc to takie latwe do przewidzenia - chyba ze ktos przerabial w miare podobna konfiguracje - zasadniczo sprowadza sie to do tego zeby zbic temp oleju do powiedzmy 100-110 stopni w misce olejowej, im lepszy olej zastosujesz tym ta temp moze byc wyzsza ale raczej nie wiecej niz 130
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Sat, 17 Aug 2019 - 13:43
Post #34


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





ok czaje tylko dalej nie wiem jaki olej kupic ma ktos cos dobrego do polecenia??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Sat, 17 Aug 2019 - 13:45
Post #35


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





aaaaa i jeszcze musze zmienic filtr powietrza na jakis co dobrze filtruje, kupiłem Apexi stozkowy suchy czy dobrze bedzie filtrował czy tak sobie, czytałem opinie o nim po testach to pisali ze filtracja na dobrym poziomie bo zrobiony z bawelny z 6 warstw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Mon, 19 Aug 2019 - 09:42
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Zacznijmy od tego że autor tematu chyba nie rozróżnia czym jest stopień sprężania a ciśnienie sprężania. A potem wychodzą takie kwiatki, bo coś gdzieś wyczytał i zrobił tak samo nie ogarniając do końca co z czym się je....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garnuch
post Tue, 20 Aug 2019 - 19:15
Post #37


User
Dołączył: Sat, 01 March 2014





CYTAT(farmer91 @ Mon, 19 Aug 2019 - 09:42) *
Zacznijmy od tego że autor tematu chyba nie rozróżnia czym jest stopień sprężania a ciśnienie sprężania. A potem wychodzą takie kwiatki, bo coś gdzieś wyczytał i zrobił tak samo nie ogarniając do końca co z czym się je....

ej kolego chyba coś ci sie tematy pomyliły, nie zacznijmy od tego bo to druga strona tematu a następną ważną kwestią jest, że nikt cię nie prosił o zbędny komentarz który nic nie wniósł do tematu, chciałeś sie wypowiedzieć trzeba było napisać to o co pytałem, trzecia sprawa to jak nie znasz człowieka czyli mnie to nie oceniaj z góry co i jak zrobiłem i jaką mam wiedzę, każdy jest człowiekiem który popełnia błędy, lae nie każdy potrafi mieć jaja i się publicznie przyznać że złożył coś tak a nie inaczej, każdy się chwali co i jak nie naskładał, ale wielu znanych ''tjunerów'' miało juz za sobą zle złożone auta które też sie wysrały, lub było niepoprawnie wystrojone i cięzko było się przyznać '' tak zjebałem moja wina'', nie to lepiej zganiać winę na osprzęt na częsci zamienne itd... Jako że ja poskładałem juz kilka takich silników i jakoś zaden jeszcze sie nie wysrał więc wiedza jakaś jest, którą cały czas polepszam, żaden z was nie urodził się z wiedzą którą ma, zazwyczaj gdzieś sie uczył, pytał kogoś, sam próbował wyszło lub nie wyszło, więc nie rozumiem wszystkich którzy cisną na mnie jakby sami sie urodzili już z głową pełną motoryzacji i tuningu, trochę samokrytyki chłopaki i dystansu do innych...
P.S. Jakby co już złożone wszystko w piatek dostrajam i jadę zmierzyć ile tam wypluje, napewno wkleje wykres aby ktoś ocenił krzywą momentu i mocy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Thu, 22 Aug 2019 - 13:09
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





honda generuje spore ciśnienie oleju, więc 1.5mm restryktor może być za duży. U siebie uciekałem na 0.8mm.

Co do oleju: mam 10W60 Shell Racing 8litrów na zbyciu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 22 Aug 2019 - 18:47
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Autor tematu powinien chyba meliskę sobie zaparzyć, żeby ukoić swój gniew, złość, zniwelować przekleństw las. Problem w tym, że to nadal nie uzdrowi braku wiedzy oraz januszowo-roszczeniowego podejścia.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamilgt
post Mon, 23 Sep 2019 - 01:58
Post #40


Frequent User
Dołączył: Sat, 22 March 2008
Skąd: Mazowieckie





i co wyszło ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:41