Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  « < 300 301 302 303 304 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
tomek evo
post Mon, 11 Jun 2018 - 10:40
Post #6021


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 11 Jun 2018 - 07:55) *
Ravenol to tani paździerz.... podobnie jak kilka innych marek jakie masz w ofercie.

Dobry olej C3 ?
Nie ma dobrego oleju C3. Są to normy tylko po to by... zarabiać kasę.

Nie pisz durnot w stylu, że jak masz DPF to potrzebujesz oleju z C3.
To bzdura. Do KAŻDEGO silnika, niezależnie czy to PB czy ON potrzebujesz dobrego dedykowanego oleju. Lać oczywiście możesz.. ale jednocześnie skracasz "życie" i silnika i o dziwo filtra DPF.

Do każdego swojego silnika Euro6, leje olej dedykowany do ciężarówek.
W jednym mam 90.000 km, zalewam go co 15k od nowości i nie ma problemów.. ani z braniem oleju, ani z wypalaniem, ani z samym serwisem ASO.
Szybko odbija się na filtrze ? Ile to jest szybko ? Chętnie będę jeździł do tego "szybko" i sprawdzę na sobie.



Tomek, piszesz a popiołach (SAPS) powielając marketingowe bełkoty...
a przecież nawet nie wiesz skąd one się biorą w DPF'e.... jaki jest mechanizm ich dostawania się do filtra, jakie są zależności rolleyes.gif (no chyba, że wiesz i napiszesz to)



A to ja mam w ofercie Ravenola? Nie wiedziałem nawet.
Widzę, że wolisz się mądrzyć niż odpowiadać na pytanie. Wg. Ciebie nie potrzeba C3? Powiedz to Panu w serwisie ASO na przeglądzie gwarancyjnym. Sam każesz mi pokazywać oświadczenia producenta dodatku, że po jego dolaniu olej będzie spełniał aprobatę producenta a teraz zalecasz wszystkim lać olej niezgodny i z wymaganą aprobatą producenta i z normą C.
Nie wiesz nawet co mam i co poszczególne oleje sobą reprezentują ale z góry zakładasz, że to "tani paździerz".
Czemu np. ten olej :
https://www.ravenol.pl/produkty-rajdowe-i-w...-10W-60-1L.html
to wg. Ciebie tani paździerz?


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 11 Jun 2018 - 10:40
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hexx #2
post Mon, 11 Jun 2018 - 10:47
Post #6022


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Tak, powtarzam po raz siedemdziesiąty piaty...
Oleje z aprobatami C3 (i nie tylko C3) to paździerz jakościowy, niezależnie od producenta.
Nie ma innej opcji.

A panom w serwisie zawsze mówię, że mam swój i mają go zalać.
Panowie z reguły nie robią problemów. Generalnie mają na to wywalone.

CYTAT(tomek evo @ Mon, 11 Jun 2018 - 10:40) *
Widzę, że wolisz się mądrzyć niż odpowiadać na pytanie.


Widzisz, by egzekwować na mnie jakieś odpowiedzi... wypadało by samemu odpowiedzieć.
Skoro ty nie chcesz, to dlaczego ja mam to robić ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 11 Jun 2018 - 11:00
Post #6023


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Hexx Twoje zdenie nt. aprobat producenta wszyscy znamy. O jakie pytanie Ci chodzi o jedyne pytanie jakie zadałeś było dla mnie bez sensu. Poza tym to ja grzecznie Cię poprosiłem o opinie a ty brniesz coraz dalej.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 11 Jun 2018 - 11:03
Post #6024


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx #2 @ Thu, 07 Jun 2018 - 16:56) *
Wskaż silnik diesla, który posiada DPF i który w swojej specyfikacji/DTR wymaga oleju wyczynowego/sportowego.
Może ma jeszcze trzymać Euro 6 ?
rolleyes.gif

Nie znam takiego. Ale co to ma do rzeczy? Ktoś pyta o olej z C3 a ty wyskakujesz z olejami typu Racing. Jak ktoś pyta o olej z c3 to w większości przypadków (tych bardziej uzasadniających stosowanie oleju z tą normą) chodzi o diesla. Wiec jak ktoś chce olej do diesla i poznać twoja opinie o nim to nie wyskakuj z olejami typu Racing.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 11 Jun 2018 - 11:06
Post #6025


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(tomek evo @ Mon, 11 Jun 2018 - 11:00) *
O jakie pytanie Ci chodzi o jedyne pytanie jakie zadałeś było dla mnie bez sensu.


prosz....
CYTAT(hexx #2 @ Mon, 11 Jun 2018 - 07:55) *
Tomek, piszesz a popiołach (SAPS) powielając marketingowe bełkoty...
a przecież nawet nie wiesz skąd one się biorą w DPF'e.... jaki jest mechanizm ich dostawania się do filtra, jakie są zależności rolleyes.gif (no chyba, że wiesz i napiszesz to)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 11 Jun 2018 - 11:15
Post #6026


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Nie mam bladego pojęcia biggrin.gif A co to jest DPF?
Hexx to jest dyskusja bez sensu. To czy wiem czy nic nie wiem na ten temat nie ma tu nic do rzeczy. Możesz mieć swoje zdanie na ten temat ale jak ktoś potrzebuje na przegląd gwarancyjny oleju z C3 albo jest wg. Ciebie w "mylnym błędzie" i uważa, że olej full saps może jednak negatywnie wpływać na filtr to potrzebuje kupić product, który aprobatę producenta czy normę C3 (czy inną C) spełnia. I nie obraź się ale Twoje złote rady nie są dla niego przydatne nawet jeśli w tym co piszesz masz dużo racji. Padło pytanie o konkretny olej i tak się składa, że byłem (nadal jestem) całkiem serio zainteresowany Twoja opinią na jego temat.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 11 Jun 2018 - 11:17
Post #6027


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(tomek evo @ Mon, 11 Jun 2018 - 11:03) *
Ktoś pyta o olej z C3 a ty wyskakujesz z olejami typu Racing.

no chwila...
ten ma w nazwie Racing i jest C3 ... i o tego kolega zadał pytanie
https://www.ravenol.pl/produkty-rajdowe-i-w...E-5W-30-1L.html

Sugerujesz, że choć w nazwie ma RACING to nie jest RACING i producent łże jak pies ? rolleyes.gif
.. i masz odpowiedź dlaczego wstawiałem prawdziwe oleje typu Racing


CYTAT(tomek evo @ Mon, 11 Jun 2018 - 11:15) *
Nie mam bladego pojęcia biggrin.gif A co to jest DPF?
Hexx to jest dyskusja bez sensu.

Własnie ma sens.
Skoro nie wiesz jak trafiają popioły olejowe do filtra DPF i jaka jest zależność... to po co nimi straszyć, że zapchają i popsują ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 11 Jun 2018 - 13:03
Post #6028


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 11 Jun 2018 - 09:58) *
Nawet jak zaleją Castrola, to temperatura znowu powinna być niższa.
Oleje ekologiczne są bardzo ubogie w dodatki. Jak dodatki się zużywają.. a zużywają się szybko bo jest ich mało, to pogarsza się smarność oleju (i automatycznie wzrasta temperatura tego oleju) i zużycie silnika.
Zalanie każdego świeżego oleju będzie dawało.. powinno dać... efekt jaki masz teraz.


problemem w tej teori jest fakt że nowe auto z nowym olejem grzało mi sie do 109 st C, a teraz max 104 jadąc 140kmh na tempomacie
chyba ze nowe sie docierało i dlatego


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 11 Jun 2018 - 13:17
Post #6029


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Oleje zalewane w procesie produkcji auta mają zupełnie inne składy niż oleje które potem kupujemy w sklepach czy serwisach.
Ich skład uwzględnia właśnie układanie się silnika w początkowym okresie.
Nawet mapowanie silników na pierwszy okres jest odrobinę inne niż to finalne które "wskakuje" po określonym przebiegu.
Z reguły też obniża się spalanie silnika po wejściu nowej mapy.

Zrobisz wymianę teraz i będziemy mieć odpowiedź.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 11 Jun 2018 - 13:28
Post #6030


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 11 Jun 2018 - 11:17) *
no chwila...
ten ma w nazwie Racing i jest C3 ... i o tego kolega zadał pytanie
https://www.ravenol.pl/produkty-rajdowe-i-w...E-5W-30-1L.html

Sugerujesz, że choć w nazwie ma RACING to nie jest RACING i producent łże jak pies ? rolleyes.gif
.. i masz odpowiedź dlaczego wstawiałem prawdziwe oleje typu Racing



Własnie ma sens.
Skoro nie wiesz jak trafiają popioły olejowe do filtra DPF i jaka jest zależność... to po co nimi straszyć, że zapchają i popsują ?


Ja niczym nie straszę i niczego nie sugeruje. Czy Ty nie możesz normalnie dyskutować tylko starasz się wszystko przeinaczać? Proste pytania a odpowiedzi brak.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 11 Jun 2018 - 13:44
Post #6031


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Jaka może być poważna dyskusja z Tobą, kiedy nie masz podstawowej wiedzy... no nie obraź się.

Pięć razy pytasz o olej ... pięć razy odpowiadam, ze uważam go za lipę. Nie ma znaczenia czy to będzie Castrol, czy Mobil, czy Ravenol czy nawet Amsoil. norma C3 narzuca ograniczenia w ilości dodatków i koniec.
Jak zapytasz kolejny raz, to kolejny raz odpowiem... że to lipa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 11 Jun 2018 - 14:20
Post #6032


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





A jaka to trzeba mieć wiedzę pytając Ciebie o zdanie na temat konkretnych olejów? Brak merytorycznej odpowiedzi świadczy o braku wiedzy ale odpowiadającego. Możesz rozwinąć czemu uważasz tego Ravenola 10W60 za lipę?


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 11 Jun 2018 - 14:28
Post #6033


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Tomek, skoro podnosisz argument SAPS i czy olej jest Full czy Low... a nie wiesz co to jest, skąd się bierze, jak i w jakich okolicznościach dostaje się do filtra DPF ... to jak mamy poważnie rozmawiać ?

Ravenol 10/60 ?
Nie znam człowieka. Na opisy nie patrzę, bo informacja, że są sponsorami czegoś tam oraz, że Ralf Schumacher poleca (jak i resztę produktów)... nie przemawia do mnie.

Jeżeli ktoś potrzebuje oleju takiej klasy, bo ma silnik wymagający takiego samrowania.... to nie powinien dziadować kilku dyszek na wymianie ...
i zalać coś co jest sprawdzone od lat.

Jak ktoś chce się bawić w testera to proszę bardzo.
Mi nic do tego.


O tym, że produkty Ravenol'a nie dały rady w serwisie LR już kiedyś pisałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 11 Jun 2018 - 18:02
Post #6034


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 11 Jun 2018 - 14:28) *
Tomek, skoro podnosisz argument SAPS i czy olej jest Full czy Low... a nie wiesz co to jest, skąd się bierze, jak i w jakich okolicznościach dostaje się do filtra DPF ... to jak mamy poważnie rozmawiać ?

Ravenol 10/60 ?
Nie znam człowieka. Na opisy nie patrzę, bo informacja, że są sponsorami czegoś tam oraz, że Ralf Schumacher poleca (jak i resztę produktów)... nie przemawia do mnie.

Jeżeli ktoś potrzebuje oleju takiej klasy, bo ma silnik wymagający takiego samrowania.... to nie powinien dziadować kilku dyszek na wymianie ...
i zalać coś co jest sprawdzone od lat.

Jak ktoś chce się bawić w testera to proszę bardzo.
Mi nic do tego.


O tym, że produkty Ravenol'a nie dały rady w serwisie LR już kiedyś pisałem.

Z tym że nie dały rady to jakiś przykład ? W serwisach leją co chcą... Gadałem z dyrektorem serwisu w salonie Hondy i wszędzie leją shella bo olej Hondy jest za drogi. Tak nawet do Type R wlewają shella.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 11 Jun 2018 - 18:15
Post #6035


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 11 Jun 2018 - 14:28) *
Tomek, skoro podnosisz argument SAPS i czy olej jest Full czy Low... a nie wiesz co to jest, skąd się bierze, jak i w jakich okolicznościach dostaje się do filtra DPF ... to jak mamy poważnie rozmawiać ?

Ravenol 10/60 ?
Nie znam człowieka. Na opisy nie patrzę, bo informacja, że są sponsorami czegoś tam oraz, że Ralf Schumacher poleca (jak i resztę produktów)... nie przemawia do mnie.

Jeżeli ktoś potrzebuje oleju takiej klasy, bo ma silnik wymagający takiego samrowania.... to nie powinien dziadować kilku dyszek na wymianie ...
i zalać coś co jest sprawdzone od lat.

Jak ktoś chce się bawić w testera to proszę bardzo.
Mi nic do tego.


O tym, że produkty Ravenol'a nie dały rady w serwisie LR już kiedyś pisałem.


Tak się składa, ze wiem ale to nie ma nic do rzeczy i jest zupełnie nieistotne jeśli olej ma być C3 bo ktoś tego wymaga. Proszę o wyrażenie opinii na temat konkretnego oleju a Ty robisz egzamin z wpływu oleju full saps na działanie dpf-a. O Ravenolach kiedyś pisałeś ale jakoś analizy pokazują, ze wiele z nich to są dobre lub bardzo dobre oleje. Tu nie chodzi o dziadowanie na wymianie tylko o wybór najlepszego oleju a Ty z góry zakładasz, że ten olej to lipa i z góry zakładasz, że muszę tym handlować i na pewno mam w tym interes.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 11 Jun 2018 - 21:43
Post #6036


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(MisioLBN @ Mon, 11 Jun 2018 - 18:02) *
Z tym że nie dały rady to jakiś przykład ?

Padały mosty (olej się pienił) i skrzynie manualne w Defach. Problem w tym, że modyfikuje auta dla różnych instytucji i takie zgodny są kosztowne.
Automaty na podobno dedykowanych olejach słabo pracowały.
Silniki działały.. ale chyba każdy olej utrzyma silnik "przy życiu" przez okres gwarancji.

na forum4x4 jest trochę informacji

CYTAT(tomek evo @ Mon, 11 Jun 2018 - 18:15) *
Tak się składa, ze wiem ale to nie ma nic do rzeczy i jest zupełnie nieistotne jeśli olej ma być C3 bo ktoś tego wymaga.


nie wiesz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 11 Jun 2018 - 23:02
Post #6037


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Twoja niezachwiana wiara w swoją wszechwiedzę mnie zadziwia biggrin.gif . Wiesz lepiej ode mnie jakie oleje sprzedaje, że zabiorą mi dowód za wycięty w aucie dpf (który jest na swoim miejscu) i co wiem na temat wpływu oleju full saps na kondycję dpf-a. Takie drobnostki jak ocena oleju bez patrzenia w kartę czy VOA a chyba nawet podstawowe parametry już pomijam.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 11 Jun 2018 - 23:31
Post #6038


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





BTW. Wg. Castrola zmniejszenie ilości SAPSów o 0,5% (oczywiście z całości masy) powoduje dwukrotne wydłużenie żywotności filtra cząstek stałych.
Hexx ja naprawdę rozumiem Twój sposób rozumowania odnośnie wpływu spasów na dpf-a i w dużym stopniu się z tym zgadzam ale nie lekceważyłbym go całkowicie bo w wielu przypadkach w wielu autach może on być całkiem spory. Spalanie niewielkich ilości oleju silnikowego w cylindrze, które prowadzi do powstawania spasów nie jest niczym niezwykłym. W wielu przypadkach wpływ będzie na tyle nieduży, że w zasadzie pomijalny ale niestety nie w każdym przypadku to raz a dwa, że większość osób będzie kierować się zaleceniami producenta i nawet jeśli cześć z nich postanowi zaleć coś innego (lepszego) niż proponuje ASO, mechanik Mietek lub reklama TV to nie będzie chciała rezygnować z aprobaty producenta lub normy C. Często ludzie mając wolnossący silnik benzynowy (bez wtrysku bezpośredniego) w Oplu koniecznie chcą oleju z normą Dexos 2 (wszystkie są mid-saps) bo to norma producenta choć nie ma absolutnie żadnych istotnych przesłanek do stosowania oleju low-mid saps w takim silniku. Ludziom należy spokojnie tłumaczyć co i jak a nie traktować ich jak idiotów.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacekn8
post Tue, 12 Jun 2018 - 00:54
Post #6039


Rookie
Dołączył: Sun, 18 March 2018





Witam,
Pytanie o olej w Mercedesie ML320 CDi OM642. Auto chodzi na Delvacu LE 5W30. Silnik pracuje bez zarzutu. Auto dostanie niedługo chipa na jakieś 260KM bez wywalania DPFa, który jest w bardzo dobrej kondycji (wypalania wg SD są co 1100km). Silnik dosyć ostro upalany na codzień i na autostradach, po prostu lubie dawać w palnik a auto lekkie nie jest i jak widać na zdrowie mu to wychodzi. Teraz pytanie: czy nie lepiej przejść na 5W40 np. na Amsoila Diesel Oil Turbo Truck ten szary ? Delvac 5w40 ma bardzo niski indeks lepkości. Czy po prostu pozostać przy LE. A może po prostu jakiś New Life 0w40 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 12 Jun 2018 - 07:07
Post #6040


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(tomek evo @ Mon, 11 Jun 2018 - 23:31) *
BTW. Wg. Castrola zmniejszenie ilości SAPSów o 0,5% (oczywiście z całości masy) powoduje dwukrotne wydłużenie żywotności filtra cząstek stałych.
Hexx ja naprawdę rozumiem Twój sposób rozumowania odnośnie wpływu spasów na dpf-a i w dużym stopniu się z tym zgadzam ale nie lekceważyłbym go całkowicie bo w wielu przypadkach w wielu autach może on być całkiem spory. Spalanie niewielkich ilości oleju silnikowego w cylindrze, które prowadzi do powstawania spasów nie jest niczym niezwykłym. W wielu przypadkach wpływ będzie na tyle nieduży, że w zasadzie pomijalny ale niestety nie w każdym przypadku to raz a dwa, że większość osób będzie kierować się zaleceniami producenta i nawet jeśli cześć z nich postanowi zaleć coś innego (lepszego) niż proponuje ASO, mechanik Mietek lub reklama TV to nie będzie chciała rezygnować z aprobaty producenta lub normy C. Często ludzie mając wolnossący silnik benzynowy (bez wtrysku bezpośredniego) w Oplu koniecznie chcą oleju z normą Dexos 2 (wszystkie są mid-saps) bo to norma producenta choć nie ma absolutnie żadnych istotnych przesłanek do stosowania oleju low-mid saps w takim silniku. Ludziom należy spokojnie tłumaczyć co i jak a nie traktować ich jak idiotów.

To teraz pytanie... typowo z praktycznej strony.

Mój silnik 2.0 diesel zalewany jest olejem FULL SAPS 5/30 i na 15k km nie robię dolewek a oleju nie ubywa. Stan licznika 90k km
Drugi silnik również 2.0 diesel zalewany jest olejem Low SAPS 5/30 i na 15k km robi na chwilę obecną dolewkę 0.5 litra (co właściciel uważa za bardzo dobry wynik). Stan licznika 100k km
Oba silniki nie mają lekko w trasach, nikt nie patrzy na zużycie paliwa, oba mają wymieniany olej przezornie co 15kkm, oba były kupione jako nowe z salonu.

Pytanie..
W którym silniku szybciej zapcha się rzeczonymi popiołami SAPS filtr DPF ? (gdybyś czegoś nie zrozumiał z pytania lub potrzebował doprecyzowania .. to pisz)

Oczekuję odpowiedzi krótkiej i konkretnej : silnik nr 1 lub silnik nr 2

dasz radę ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  « < 300 301 302 303 304 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 19:09