Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Honda Civic eg5 Canada, Szybka i lekka D seria + dieta odchudzająca
Sozan_
post Sun, 17 Feb 2019 - 15:26
Post #1


User
Dołączył: Thu, 03 December 2009
Skąd: Szczecin





Honda Civic eg5 wersja kanadyjska

SILNIK:

Silnik d16z6 by JHM
pełna obróbka głowicy,
zawory docierane i robione na 3 kąty,
sprężynki Brian Crower,
wałek COMP Cams 59300,
tłoki pg6 + pierścienie,
rozwiercony blok pod tłoki nadwymiar,
nowe panewki ACL,
uszczelniacz wałka, nowa uszczelka VTEC, nowa uszczelka głowicy, nowe śruby głowicy, nowy pasek rozrządu ,nowa pompa, nowy napinacz, nowa uszczelka pod miskę, nowa śruba spustowa, nowe uszczelniacze wału, wszystkie uszczelki nowe, w pokrywie nowe uszczelniacze gniazd świec nowa uszczelka pod deklem.
Regulowane kółko rozrządu Skunk2
Przewody zapłonowe NGK

UKŁAD DOLOTOWY:

Kolektor dolotowy Skunk2 Pro Series rozwiercony u tokarza pod przepustnice 66 mm
Przepustnica Skunk2 Alpha 66mm
Gruba uszczelka termoizolacyjna
Dolot Simota Big Tube
Fujita Filtr Stożkowy 4.5"(114mm )
Odgrodzenie stożka z laminatu + dolot zimnego powietrza ze zderzaka



UKŁAD WYDECHOWY:

Kolektor wydechowy ebay przerobiony na wyjście 2,5 cala + owinięty bandażem termoizolacyjnym
Wydech 2,36 cala
Dwa Tłumiki przelotowe ze stali nierdzewnej Mar-tec.pl (DjHammer)


UKŁAD WTRYSKOWY:

Wtryskiwacze po regeneracji ( wtryskiwacze były sprawne – regeneracja miała na celu sprawdzenie i wyrównanie maksymalnej wartości przepływu, na teście jeden wtryskiwacz miał 5% mniejszy max przepływ )


ELEKTRONIKA:

Strojenie Walas Motorsport 178,3 KM 182,5 Nm, odcinka 7600. Hamownia z tego co mi wiadomo pokazuje rzeczywiste wyniki i nie zawyża.

UKŁAD NAPĘDOWY:

Przełożenie główne FD. Mfactory 4,9
3,4 crx
synchronizatory Synchrotech
Sprzęgło Radzikowski – wzmocniony docisk i nowa okładzina tarczy sprzęgła
Koło zamachowe odchudzone na 4,3 kg i wyważone przez Otoczak
Poduszki silnika zalane klejem do szyb
Zestaw poliuretanów drążka skrzyni biegów.
Była też szpera OBX niestety po jednej imprezie na torze kartingowym uległa awarii.


ZAWIESZENIE:

Przód i tył poliuretan z wyjątkiem dużych cukierków – nowe OEM,
poliuretanowe łączniki i obejmy stabilizatorów.
Stabilizator przód 26mm, tył 15mm
Tylne dolne wahacze aluminiowe
Camber kit tylny
Przednie wahacze zamienione stronami (zwiększa to negatyw i kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy )
Rozpórka przednia górna i przednia dolna
Przód amortyzator bilstein b8 + sprężyna H&R
Tył: amortyzator Ta tachnix + spręzyna Eibach pro kit

HAMULCE:

Pompa hamulcowa 1 cal
Tarcze przód 262 + duże zaciski z Hondy Integra (średnica tłoczka 25mm wobec 20mm OEM zaciski) Na zaciski wchodzą felgi 13 intra!
Tarcze tył 260 zaciski Ep3
Przewody stalowe w oplocie.


BODY KIT:

Tylna burta laminat
Przednia maska laminat
Usunięty szyberdach – zaślepiony kawałkiem dachu z innego auta (dawcą było e36 m3), przymocowany nitami.
Lekkie małe lusterka ( o dziwo całkiem dobrze w nich widać )
Podcięty tylny zderzak – w celu redukcji oporu aerodynamicznego.

WNĘTRZE:

Karbonowe boczki drzwi
Lekka nagrzewnica wodna waga 1,2 kg
Odchudzona deska rozdzielcza
Odchudzona wiązka elektryczna – wszystkie zbędne kable i wtyczki usunięte
Sportowa kierownica z nabą
Fotel kubełkowy kierowcy i pasy szelkowe.

Waga auta 840 kg razem z 30 litrami paliwa.











Auto z początku było daily z czasem przerabiane na amatorskie pojeżdzawki.
Silnik jest bardzo elastyczny, przyspiesza ładnie od samego dołu. Moment obrotowy robi robotę. W połączeniu z krótką skrzynią i niską masą (d seria jest 50 kg lżejsza niż b seria) sprawia że auto całkiem dobrze się odpycha jak na 1,6. Pierwszy bieg tylko do ruszania, na 2 można robić bezproblemowo nawroty na ręcznym itp.

Silnik przejechał ok 30 tyś km większość jako Daily, także D serie są dość żywotne - byle nie kręcić ich zbyt wysoko. To nigdy nie będzie B seria. Ma za to plusy w postaci -50 kg względem B serii. Mocniejszy dół i środek. Można mieć na wyjściu z zakrętu 3-4 tyś obrotów i auto żwawo przyspiesza.

Ciekawostka. Pierwotnie silnik został uruchomiony na „starym” wydechu przelotowym o średnicy 2 cali. Maksymalna moc jaką osiągną to było 160 KM – także wydaje mi się że można przyjąć ze 160 KM to limit dla 2 cali średnicy wydechu w d16z6. Przy mniejszej średnicy silnik był żwawszy w niskim zakresie obrotów tak od 1500 do 2500 obrotów.

Pierwotnie miałem montować kolektor hybrydę d16z6/b16a2 jednak zdecydowałem się na skunk2 bo on daje niby lepszy środek obrotów.


Porównanie skunk2 vs. hybdryda dz6z6/b16a2


W skrzyni byłą szpera OBX niestety po pierwszej imprezie na torze kartingowym coś się zatarło w środku i jedna zębatka się zaklinowała...
Jazda ze szperą to był duży plus. Koła nie traciły przyczepności po zmianie biegu. Jednak największy różnica to była podczas deszczu -> jazda po łukach toru Poznań. Delikatne dodawanie gazu w zakręcie powodowało że auto bardziej chciało skręcać. W przypadku braku szpery to standardowo po dodaniu gazu jedno koło traci przyczepność i mamy podsterowność.


Poniżej przedstawiam tabele z redukcja wagi wraz z opisem. Koszt PLN to koszt potrzebnych części, tudzież koszt elektryka co mi wiązkę redukował. Własna praca jest bezcenna wiec wpisywałem zero.



Jako że dokumentowałem swoje przeboje z redukcją wagi powstał mini poradnik mojego autorstwa:

Civic eg redukcja wagi- mini poradnik by Sozan

Ostrzeżenie: Wszystkie przeróbki w aucie wykonujesz na własną odpowiedzialność - więc wykonuj je z głową !

Witam w moim civic eg5 (wersja kanadyjska) udało mi się obniżyć wagę o około 60 kg, (wcześniej miałem już usunięty szyberdach,wzmocnienie przednie i tylne zderzaka,
całe wnętrze i wygłuszenia oraz zamontowaną maskę i klapę z laminatu).

Starałem się ważyć każdy usunięty element, gdy dany element zastępowałem lżejszym odpowiednikiem podaje realne zejście z wagi
(waga starego elementu - waga nowego elementu)[kg]:

lusterka elektryczne na małe sportowe 1,2

Seryjne lusterka elektryczne zamieniłem na małe sportowe, co ciekawe widoczność jest w nich przyzwoita, mniej też wystają z auta wiec mniejsza szansa na zahaczenie np. beczki.

boczki dzwi + wyciecie, mechanizm opuszczania szyby 10



Same boczki ważyły 2 x 3 kg, ręczny mechanizm opuszczania szyby pasażera 1,2 kg (pasażer nie musi otwierać okna;), wycięta blacha z pary drzwi ok 3 kg
Uwagi: w aucie jeżdżonym bez klatki nie zalecam wycinani blachy z drzwi, bo redukcja wagi mała a zawsze jest to jakaś większa ochrona.

Boczki dzwi można zastąpić: spienionym PCV , HIPS, lub płytami z karbonu.





lekka nagrzewnica 7

Zastosowałem najlżejszą nagrzewnicę BALI D o wadze 1,2 kg, jej moc nawiewu określił bym jako "2" względem seryjnej nagrzewnicy z civica,
do odparowania szyb i podgrzania wnętrza wystarcza.
Jak by ktoś szukał mocniejszej nagrzewnicy to jest model Minox 2 D60 400 o wadze 1,7 kg, podobno robi niezły przeciąg, stosowany jest np. w Citroenem C2 R2
Swego czasu często był sprzedawany na różnych forach jako nagrzewnica rajdowa smile.gif
Ciekawą opcją wydaje się być Nagrzewnica Tenere B lub D która jest tańsza, waży 1,6 kg a jest trochę mocniejsza od Bali D.


Montaż jest bardzo prosty, gdyż w civicu nawiew na szybę poprowadzony jest w grodzi a nie w desce rozdzielczej. Wystarczy zamontować nagrzewnice na wlocie do grodzi
a pozostała część otworu zaślepić kawałkiem plastiku (żeby nam powietrze dołem nie uciekało).
Przed montażem nagrzewnicy, radzę ją rozłożyć żeby zobaczyć gdzie są elementy które możemy uszkodzić robiąc otwory montażowe w nagrzewnicy.
Do montażu potrzebujemy wąż do wody 16 mm, trochę kabla i włącznik dostosowany do ilości prędkości działania nagrzewnicy.





wygłoszenia, metale, wiązka airbag(pod deska) 10,4
czyli wszystkie zbędne rzeczy pod deską rozdzielczą

chlapacze 0,9
metale(mocowanie kanapy itp.) 1
plastik na progi 0,47
odchudzenie tylnej wiązki kabinowej 0,7

można to zrobić samemu nie będąc elektrykiem:) usunąłem zbędne kable które prowadziły do , wycieraczki, ogrzewania szyby itp.


tylne zamki (są zapinki) 2,2

wywaliłem tylne zamki razem z linkami,
linkę do otwarcia baku skróciłem prawie do samego słupka i zrobiłem mały uchwyt za który mogę pociągnąć linkę i otworzyć klapkę wlewu z wnętrza pojazdu.
(w celu otwarcia klapki wlewu muszę otworzyć tylną klapę)

wycięcie tylnej burta z laminatu 0,7
na hardcorze wink.gif wyciąłem tylną ściankę burty bo zamków i tak już nie ma.
czy warto ciąć burtę z laminatu? może nie koniecznie wink.gif


boczne listwy 1,2

wycięcie kanałów pow. w desce 1,8



bierzemy flexa lub wyżynarke (najlepiej oba) i wycinamy kanały powietrzne z wnętrza deski.

kable wiązka przód 1,5
zysk może nie spektakularny ale pozbywamy się zbędnych wtyczek i zdecydowanie łatwej i schludniej upchać wiązkę pod deską rozdzielczą, do tej operacji przyda się już ktoś bardziej ogarnięty z elektryką.



ucięty zderzak tył 1,5
chodziło o zmniejszenie oporu powietrza, spadek wagi wyszedł przy okazji.

rura eg5 kiera na eg3 0,56

Tu ciekawostka rura kierownicy z mojego eg5 miała o 0,5 mm grubsze ścianki niż rura z eg3.


silniczki przednich lamp 0,25
niepotrzebny więc wylatuje

filtr paliwa oem na opel 0,5

filtr PP905 (astra, corsa, vecra)
potrzebujemy też 20-30 cm przewodu paliwowego 8 mm

dzięki temu rozwiązaniu mamy też więcej miejsca pod maską (rozwiązane skopiowane od ludzi robiących komorę czyli "Wire Tuck")

metal od kompa 0,2
mały płyn do spryskiwaczy 0,5

zamiast seryjnego dużego zbiornika użyłem bidonu 0,7 litra z Decatlona wink.gif
potrzebny dobry klej/silikon żeby uszczelnić połączenie pompki z bidonem.


ucho holownicze OEM na e36 0,25 (przy jednym seryjnym uchwycie do holowania)
Ucho holowania z e36 przyspawane w miejscu halogenu. schludnie i działa



schowek i plastiki kiery 2
śruby po demontażu 1
(dużo tych śrub się nazbierało)
lekki aku 11,7

Aku litowo jonowy z motocykla. Ja mam JMT HJTX14H-FP waży on 1,1 kg ma prąd rozruchowy 240 A i pojemność 4 Ah (co odpowiada 10 Ah akumulatora kwasowego)
Akumulator ten bez zająknięcia odpala AUDI V8 ABZ testowane smile.gif

Dlatego myślę że mniejszy i tańszy model JMT HJTX9-FP (3AH 180 A 0,7kg ) też powinien wystarczyć.

Gdyż rozrusznik w civicu pobiera 100 A
Wiec po co do civica jest wymagany akumulator o prądzie rozruchowym 330 A ?? Pewnie dlatego że przy spadku temperatury do -20 stopni wydajność akumulatora spada o połowę.
Dlatego sugeruję na zimę brać nasz mały akumulatorek do domu smile.gif Uważajcie też na rozładowanie np. gdy zostawimy auto na światłach.

Czy taki aku nadają się do seryjnego auta ? NIE WIEM - ja wszystkie odbiorniki prądu poza światłami i lekka nagrzewnicą mam usunięte.

p.s. przy tak lekkim aku nie ma sensu go przenosić na tył, bo kable do bagażnika też swoje ważą.





uszczelka dzwi 0,7
plastik przód chłodnicy 0,2
ten plastik obok chłodnicy

mocowanie Aku na blachę alu 0,8
seryjna podstawka pod aku waży 1 kg, mocowanie z blachy aluminiowej na lekki aku wazy 0,2 kg
pomysł i wykonanie Przemas smile.gif


Dodatkowe info:

pas pasażera 1,46
fotel pasażera 15,6
tylna lotka 2,3
dywanik kierowcy 1,4
rozporka dolna przednia 0,94
stab przedni 26mm (+ obejmy i laczniki) 7,42
jeden próg dolny plastik 1465 g czyli dwie sztuki 3 kg ( jak auto bez rdzy to można ściągać wink.gif

PLANY:

Zaciski
WILWOOD 140-11290-R
pasuje to p&p na seryjną tarczę 262 w civicu. Hamburgery wyrażają pozytywne opinie, piszą że hamuje lepiej niż 282 na seryjnym zacisku, wchodzi na to felga 13. Spadek wagi -4,4 kg względem seryjnych zacisków 262 ( i -9 kg względem moich zacisków z Integry)

Zastąpienie tylnej szyby laminatem bo OEM szyba waży 7,6 kg


KLATKA --> wtedy można pójść dalej w drzwi i dach z laminatu / carbonu

Jednak tu jest problem bo jestem zbyt wysoki i mimo posadowieniu kubełka na ziemi walił bym głowa w boczną rurę od klatki...


PODZIĘKOWANIA: AUTOPASJA SZCZECIN, MECHANIK MOTORSPORT


Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 17 Feb 2019 - 15:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Slawo2000
post Sun, 17 Feb 2019 - 19:36
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 May 2010
Skąd: Gdańsk





Super kompleksowo opisane smile.gif


--------------------
________________________
E36 Compact S50B32 rally car
Polonez 2000
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Sun, 17 Feb 2019 - 21:20
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





To ile z masy urwane łącznie?


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
borman
post Wed, 20 Feb 2019 - 17:59
Post #4


User
Dołączył: Sat, 04 November 2017





jeszcze krótki magiel z dc2 i będzie komplet ^^
btw. mfactory robią też fajne przełożenia poszczególnych biegów do d-serii
https://youtu.be/uQAtwNsKOzY?t=101
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sozan_
post Sun, 24 Feb 2019 - 19:09
Post #5


User
Dołączył: Thu, 03 December 2009
Skąd: Szczecin





CYTAT(moritz86 @ Sun, 17 Feb 2019 - 21:20) *
To ile z masy urwane łącznie?


W dowodzie jest wpisane 1050. Ponad Tone ważyła na pewno bo dość "wypasiona" wersja. Min. Szklany szyber, tempomat, dodatkowe belki w zderzakach.
Czyli urwane ok 250 kg ( doszły cięższe heble i grubsze staby )


Inspiracja
Tutaj jest chyba najlżejsze torowe eg6 - 694 kg Hardcorowy projekt - m.in. nity zamiast spawów bo lżejsze
https://thenaritadogfight.com/2014/05/25/fe...arage-work-v-1/



CYTAT(borman @ Wed, 20 Feb 2019 - 17:59) *
jeszcze krótki magiel z dc2 i będzie komplet ^^
btw. mfactory robią też fajne przełożenia poszczególnych biegów do d-serii
https://youtu.be/uQAtwNsKOzY?t=101



Znajomy miał taki set w B serii, Rożnica jest taka ze u mnie wszystkie biegi się skracają za za sprawą przełożenia głównego - w tym krótka jedynka.
W secie biegów Mfactory o którym wspomniałeś przełożenia główne daje się dość długie - daje to długą jedynkę, kolejne biegi są zaś ciaśniej zestopniowywane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartus
post Sun, 10 Mar 2019 - 20:14
Post #6


Frequent User
Dołączył: Thu, 10 February 2005
Skąd: Szczecin





Zyje to jeszcze? Jezdzi?


--------------------
BMW - Freude am Fahren
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sozan_
post Sun, 10 Mar 2019 - 20:24
Post #7


User
Dołączył: Thu, 03 December 2009
Skąd: Szczecin





Coś tam jeździ

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sozan_
post Mon, 23 Dec 2019 - 19:02
Post #8


User
Dołączył: Thu, 03 December 2009
Skąd: Szczecin





film z przyspieszenia nagrywany ziemniakiem


Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:00