Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Time Attack Poland, Sezon 2021
Albert
post Wed, 28 Feb 2018 - 05:02
Post #121


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





<edit>


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 28 Feb 2018 - 05:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
CZUCZU
post Wed, 28 Feb 2018 - 06:19
Post #122


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Będzie logo to się i temat przyklei ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 28 Feb 2018 - 16:57
Post #123


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Logo dodane!


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Wed, 28 Feb 2018 - 17:08
Post #124


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Podwieszone
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Sun, 11 Mar 2018 - 12:37
Post #125


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Zapraszam do TAP i na II rundę na Pixers Ring! Regulamin i klasyfikacja są już dostępne na stronie www.timeattackpoland.pl

www.facebook.com/timeattackpoland


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Mon, 26 Mar 2018 - 12:49
Post #126


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





Niestety nie zdążyłem zapisać się na wczorajszą impreze na swoim podwórku:< Ktoś był, coś opowie?? Jak bylo, wyniki, ciekawostki organizacja?:>


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Mon, 26 Mar 2018 - 13:04
Post #127


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Czołem,

Ja byłem, pogoda dopisała bardzo, ludzie też, od strony organizacji wszystko przebiegło płynnie, ale to głównie zasługa kierowców oraz ludzi z toru, organizatora eventu widziałem raz.

Było naprawdę fajnie, ale mam małą uwagę którą już pisałem na FB ale powtórzę tutaj bo tam w gąszczu postów może zginąć, według mnie było za ciasno w grupach.

To mały tor i osobiście na każde 6 kółek (1 wyjazdowego i 8 zjazdowego nie liczę) średnio 3 miałem "popsute" bo zbliżałem się do innych, próbowałem jechać pierwszy w grupie, drugi, ostatni, nic nie pomagało, co chwilę musiałem odpuszczać, a później dochodziły nerwy z sesji na sesję i próbowałem nadrabiać i robiłem przez to sporo błędów. Żeby poprzeć moje słowa cyframi, podczas pierwszej porannej sesji, kiedy było jeszcze chłodno i trochę ślisko, i jechałem z pasażerem, zrobiłem "badawcze" 1:03.7, na koniec dnia skończyłem zabawę z czasem 1:03.0 czyli dość symboliczną poprawą po 5 sesjach, a przed zimą, będąc na torze poraz pierwszy robiłem regularne 1:02, z rekordem 1:02.3 które miałem nadzieje w dobrych pogodowych warunkach wczoraj, poprawić, bo tor już znałem dużo lepiej. Ja w generalce o nic nie walcze ale własna satysfakcja też ważna sprawa smile.gif

Poza tym było bardzo przyjemnie, sporo bardzo szybkich kierowców i dobrze przygotowanych aut smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Tue, 27 Mar 2018 - 02:33
Post #128


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Opinie i relacje na FB mówią same za siebie smile.gif https://www.facebook.com/timeattackpoland/
Poziom mega wysoki i bardzo wyrównana stawka. Różnice w czasach rzędu setnych sekundy. Zanosi się na niezłą rywalizację!

Fotki i filmik z I rundy TAP:
https://www.facebook.com/pg/rajterkrzysztof...435092106951599
https://www.youtube.com/watch?v=fKuGVnd52FY...p;feature=share

Lódź jest krótka i ciasna, co zrobisz. Następnym razem - jeśli będziemy na tym torze - będzie pewnie trochę inny format, bo chętnych w TAP jest więcej niż tor jest w stanie przyjąć. Szkoda byłoby jednak z niego zrezygnować, bo fajnie komponuje się w cyklu z szybszymi torami i bardziej testuje umiejętności techniczne! Mają na nim przewagę auta 4x4 lub lekkie z niekoniecznie dużą mocą silnika ale one z kolei będą miały gorzej na Silesii i Poznaniu.

PS. Te Twoje czasy Wojtek były w miarę powtarzalne, więc nie narzekaj tak. 3 czyste kółka na sesję to i tak jest dobrze, Mariusz prognozował że jedno się tylko trafi wink.gif Nie wiem czy już byłeś na TPTD w Poznaniu ale myślisz że tam jest inaczej? To samo! To że ci się nie udało poprawić, to raczej nie wina eventu, bo wielu osobom się to udało, mimo że Arek z toru mówił że będzie ślisko cały dzień i mogą być nienajlepsze czasy. Teraz kiedy już wiadomo jakie czasy auta i ludzie w TAP robią, będzie łatwiej grupy ułożyć na małych torach. Stay positive!


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Tue, 27 Mar 2018 - 07:10
Post #129


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





No nie wina eventu tylko moja, bo robiłem sporo błędów jak już trafiło się czyste kółko, ale to wynikało ze zdenerwowania bo non stop musiałem odpuszczać, jak pisałem, na lajcie przejechane kołko na śliskiej, chłodnej, porannej pierwszej sesji z pasażerem i pełnym bakiem było tylko 0.7 wolniejsze od best lapa jadąc samemu (kolege wyprosiłem z auta tongue.gif ) i już z wypalonym paliwem pod koniec eventu kiedy tor miał lepszą przyczepność, po prostu wiem że mogłem sporo szybciej smile.gif , niestety musiałem odpuszczać, dużo więcej niż możesz to wyczytać z czasów, a jak już miałem czysto to za bardzo chciałem i wyszło jak wyszło, a że inni się poprawiali...no może mieli bardziej wyrównane grupy.

Poza tym to nie narzekanie tylko feedback, ja do tego podchodzę tak że takie informacje zawsze pomagają poprawić w przyszłości parę rzeczy i gdybym był organizartorem to bym czekał na takie info od ludzi, im więcej tym lepiej!

ps. żeby zobrazować moją sytuację lepiej to za przykład podam ostatnią sesję, poprosiłem chłopaków z mojej grupy żeby mnie przepuścili, wjechałem na tor pierwszy, myślałem że będzie lepiej, skończyłem kółko wyjazdowe, zacząłem pomiarowe i pod jego koniec już zwalniałem bo miałem ostatniego kierowcę w grupie przed sobą, pechowo przepuszczał mnie na końcu kółka więc to i następne miałem już na straty. No było gęsto, było smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 27 Mar 2018 - 09:17
Post #130


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





feels3 mi się wydaje, że umiejętność pełnej koncentracji w danej chwili i wykorzystania okazji do zrobienia wyniku, to jedna z cech tej dyscypliny. Dodaje też kolorytu i zrównuje szanse zawodnikom dysponującym gorszym sprzętem. Podstawą tylko jest, żeby wszyscy mieli zbliżone warunki do rywalizacji.
Można w połowie eventu przemieszać grupy i posegregować zawodników tak, żeby w danej sesji jeździli szybsi a w innej wolniejsi np.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Tue, 27 Mar 2018 - 09:37
Post #131


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





CYTAT(Tommo @ Tue, 27 Mar 2018 - 09:17) *
feels3 mi się wydaje, że umiejętność pełnej koncentracji w danej chwili i wykorzystania okazji do zrobienia wyniku, to jedna z cech tej dyscypliny. Dodaje też kolorytu...


Zgadzam się z tym w 100%, mało tego, osobiście nawet wolę format z byłej już ligi 4nano, gdzie trening trwał cały dzień a czasówka była pod koniec dnia i trzeba było zrobić pomiarowe 2 kółka a nie cały dzień polować na czasy licząć że jakoś się uda zrobić jednego dobrego best lapa.
Ale tam każdy się z tym mierzył na tych samych zasadach, a tu jeden miał więcej szczęścia, drugi mniej.

A moich błędów o których piszę przecież wprost, mimo wszystko w to nie mieszam, ja po prostu przekazuję feedback, że było za ciasno w grupach i myślę że koncentrowanie się na mojej osobie to nie to o co mi chodziło bo wiem że takie refeleksje jak ja miały też inne osoby na torze.

Co do Poznania, byłem raz, jest tłoczno, ale byłem tam na track dayu, nie poszło raz, pójdzie lepiej przy innej okazji, a tutaj mamy ligę, wynik idzie dalej i do Łodzi już nie wracamy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Tue, 27 Mar 2018 - 12:36
Post #132


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Każdy zawodnik mógł zrobić ponad 40 okrążeń, nikt mi nie wmówi że przy takiej ilości nie dało się zrobić kilka czystych przejazdów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Tue, 27 Mar 2018 - 12:56
Post #133


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Prośba do kolejnych dołączających się do dyskusji, czytajcie całe posty i ze zrozumieniem, bo nie chcę co drugi post prostować że nigdzie nie napisałem takich bzdur jak poniższa:

CYTAT(done4 @ Tue, 27 Mar 2018 - 12:36) *
nikt mi nie wmówi że przy takiej ilości nie dało się zrobić kilka czystych przejazdów.


Nawet nie pytam gdzie kolega to przeczytał, ale na pewno nie w moich postach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 27 Mar 2018 - 13:15
Post #134


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Byłem dwa razy w Łodzi rożnymi samochodami. Zawsze jest tam problem z blokowaniem przez innych, wolniejszych. Taka specyfika toru. Nie ma praktycznie gdzie wyprzedzić i trzeba czekać aż cię puści. Jedyne wyjście to mniej samochodów jednorazowo na sesji.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 27 Mar 2018 - 14:28
Post #135


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tommo @ Tue, 27 Mar 2018 - 13:15) *
Byłem dwa razy w Łodzi rożnymi samochodami. Zawsze jest tam problem z blokowaniem przez innych, wolniejszych. Taka specyfika toru. Nie ma praktycznie gdzie wyprzedzić i trzeba czekać aż cię puści. Jedyne wyjście to mniej samochodów jednorazowo na sesji.

Albo robisz sobie zapas 300m do poprzedzającego auta i ogniem od prostej startowej. Ja tak robiłem, inaczej nie byłoby okrążenia, żeby mnie ktoś nie blokował.
W wielu imprezach sprawdziło się robienie grup po czasach,a nie klasach. Wtedy różnice są mniejsze i nie ma nadrabiania 300m na 1 okrążeniu wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Tue, 27 Mar 2018 - 14:49
Post #136


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Feels3 wybacz, przeczytałem na szybko i takie odniosłem wrażenie.
A co do wyprzedzania na torze, to dzięki dość dużemu nachyleniu trasy i różnicy w mocach niektórych pojazdów, można było zauważyć ''czyste'' wyprzedzania w trakcie sesji.
Duża ilość samochodów na torze ma też swoje plusy.
Jeśli wolniejszy zawodnik przepuszcza szybszego i później spróbuje utrzymać jego tempo to może w ten sposób wykręcić swój najlepszy czas.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 27 Mar 2018 - 15:31
Post #137


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(done4 @ Tue, 27 Mar 2018 - 14:49) *
Feels3 wybacz, przeczytałem na szybko i takie odniosłem wrażenie.
A co do wyprzedzania na torze, to dzięki dość dużemu nachyleniu trasy i różnicy w mocach niektórych pojazdów, można było zauważyć ''czyste'' wyprzedzania w trakcie sesji.
Duża ilość samochodów na torze ma też swoje plusy.
Jeśli wolniejszy zawodnik przepuszcza szybszego i później spróbuje utrzymać jego tempo to może w ten sposób wykręcić swój najlepszy czas.


Dla wolniejszego zawodnika to na plus, ja z reguły jestem po drugiej stronie bariery i nie odbieram dużego tłoku na torze jako plus wink.gif.
Na RCP w Pszczółkach są 3 samochody na raz na sesji, sesje są 5-7 minutowe. To wystarczy, żeby wjechać , rozgrzać się i pojechać bez obawy o otaczające auta 2-3 dobre okrążenia na sesję. W ciągu dnia przy 40 wozach robimy i tak 30 okrążeń na zawodnika. Dodatkowo przy ustawianiu aut na sesje po czasach, wyprzedzań praktycznie nie ma. 10 minut na Łodzi to dużo, bo jest bardzo dużo dohamowań, ciągle gaz/hamulec gaz/hamulec. Mało jest zakrętów, gdzie jedziesz szybko ze stałą prędkością. Auta tutaj dostają w kość.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Tue, 27 Mar 2018 - 16:29
Post #138


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Fakt, w Pszczółkach po 1szej sesji, 2ga leci już po czasach, to dobry pomysł. Też nie miałem tam problemów z tłokiem, możne jechać swoje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Tue, 27 Mar 2018 - 19:56
Post #139


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





https://www.facebook.com/WRCNewsOfficial/po...819577924729801

Pierwsza runda i od razu oficjalny rekord toru! Graty dla Jacka jeszcze raz smile.gif


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinwrxsti
post Wed, 28 Mar 2018 - 11:53
Post #140


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 April 2009
Skąd: Łódź





Tak, Jacek „pojechał” nas okrutnie:-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:59