Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rzeżba a szansa działania, z dwóch kompresorów zrobić jeden
ŁYSY66
post Thu, 02 Nov 2017 - 19:56
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 July 2016





Jako, że ciągle szukam bez powodzenia kompresora do 4.2 V8/CFSA/450KM przyszła mi do głowy rzeżba.
Generalnie chodzi oto by z dwóch KOM. 3.0 TFSI V6 zrobić jeden pod V8.

Wszystko porozmierzałem, przypasowałem i byłoby OK, rzeżba byłaby od razu z IC.

Zamierzenia są takie by z jednego kompresora odciąć jeden kanał po obu stronach od tyłu a z drugiego
jeden kanał po obu stronach od przodu. Łącząc to spawem przy dobrym/bardzo dobrym spasowaniu wyjdzie pod V8.
W środku oczywiscie robi się miejsce pod dłuższe rotory. Z jednego kompresora z rotorów odciąć 9cm rotora i połączyć to z oryginalnymi rotorami robiąc z nich dł. 24cm/ tak by wyszło.

O ile na papierze i w głowie ładnie to wygląda o tyle nie wiadomo czy to wogóle pochodzi.
Najbardziej obawiam się o łączone rotory. Są one zakończone osiami o dł. 3cm więc w tym uciętym dosztukowanym
musiał bym frezować otwór na oś oraz na każdym skrzydełku bolec centrujący.
Oczywiście wszystko na gorący wcisk.

Czy takie połączenie będzie skuteczne???

Dzwoniłem już do kilku firm odnośnie szlifowania uciętych płaszczyzn - zrobi to każdy ale również każdy z nich nie przyjmie zlecenia ponieważ niema jak tego zamocować do szlifowania powierzchni.

Co sadzicie o takiej rzeżbie - czy ma to szansę przy dobrym spasowaniu pochodzić.
KOM. są tanie i trochę ich jest.
Wydajność 1320m przy 15cm rotora po dodaniu 9cm to ponad połowa wydajności do przodu.

Z takiej rzeżby wyszłoby ponad 2000m więc ideał pod V8 4.2.

Co o tym sadzicie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 02 Nov 2017 - 19:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Thu, 02 Nov 2017 - 21:10
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Spawanie rotorow i obudowy? Tam masz.tolerancje 0.1mm , zapomnij smile.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Thu, 02 Nov 2017 - 22:46
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





poprawne spasowanie przy spawaniu jest niewykonalne , zawsze nastąpi odkształcenie , a nikt w Polsce nie odtworzy poprawnie geometrii rotora

do zrobienia było by połączenie precyzyjnie odciętych rotorów kołkami , obudowę zewnętrzną można by pospawać i obrobić to jest już do wykonania

Główny problem leży zupełnie gdzie indziej , tak zrobiony kompresor nie uzyska wydajności jakiej sie można by spodziewać , po pierwsze wydłużenie rotorów bez zmiany kąta łopatek spowoduje niepełne napełnianie , gdyż wlot do komory rotora zacznie sie zamykać zanim po przeciwległej stronie komora odsłoni sie do końca

po drugie masz przepływ podobny jak w długiej rurce , wydłużenie rotorów bez zmiany pojemności komory rotora , zwiększy prędkość przepływu i tarcie , w efekcie kompresor powyżej pewnej wydajności drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię , bez zwiększania przepływu powietrza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afro89
post Thu, 02 Nov 2017 - 23:10
Post #4


User
Dołączył: Sun, 18 January 2015





A kit od RS4 B7 nie podchodzi ????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Thu, 02 Nov 2017 - 23:22
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





tu nie chodzi o to co podchodzi ;] , kompresor tvs1320 ma taką maxymalna wydajność jak silnik ŁYSY66 w osiąga w na , jeśli chciałby go doładować na jakies 600koni to nawet przy tvs1900 było by to bardzo ciężko osiągnąć

jedne z rozwiązań jakie tu widzę to zastosowanie np dwóch osobnych m90 , sprawność TVS nie jest tutaj potrzebna , stara seria eatonów radzi sobie dobrze do 0.7bara tutaj wystarczyła by połowa tego , tvs to kompresor na doładowania 1-1.2bara
wkładając dwa m90 masz zapas na jakies 700koni , jeśli sie zmieszczą , pytanie jakiej mocy oczekujesz , bo jeśli coś w granicach 600paru koni , to nawet nie potrzebujesz intercoolera , przy doładowaniu 0.4 bara kompresor nieznacznie zwiększa temperaturę powietrza

jeśli nadal celujesz w 600koni , to kup kompresor z 55 amg , masz gotowe body pod v8 , łatwo to dostosować , kompresor to lys2300ax , przy sprawności twojego silnika spokojnie osiągniesz 600koni

natomiast jeśli chciałbyś okolice 700-800 co już narzuca modyfikacje mechaniczne silnika , to wtedy dwa osobne kompresory a audi ;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ŁYSY66
post Fri, 03 Nov 2017 - 07:16
Post #6


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 July 2016





Wszyscy dobrze piszą ale jakoś po kawałku.
Org. kompresor wstawiany przez APR ma wydajność 1740m3TVS / ich usługa to 17k.euro a sam kompresor bez IC 7k.euro znaleziony w sieci. Wniosek z tego, ze 2000m3 byłby SUPER. APR robi to bez otwierania głowic a moce od 610 do 690KM w zależności od paliwa przy KOM. 1740m.

jakkpl - nie czyta sensownie

tu przema72 trafia w sedno - cytat; do zrobienia było by połączenie precyzyjnie odciętych rotorów kołkami , obudowę zewnętrzną można by pospawać i obrobić to jest już do wykonania..... Dodam, że do obudowy pod cylinder rotorów toczę wałki wpasowane by uniknąć przesunięcia przy spawaniu, wcześniej centrując to kołkami!!!!!!!!!
Rotory bez żadnego spawania !!!!!!!!!!!!! - cytat; Są one zakończone osiami o dł. 3cm więc w tym uciętym dosztukowanym
musiał bym frezować otwór na oś oraz na każdym skrzydełku bolec centrujący.
Oczywiście wszystko na gorący wcisk.

przema72 napisał; - Główny problem leży zupełnie gdzie indziej , tak zrobiony kompresor nie uzyska wydajności jakiej sie można by spodziewać , po pierwsze wydłużenie rotorów bez zmiany kąta łopatek spowoduje niepełne napełnianie , gdyż wlot do komory rotora zacznie sie zamykać zanim po przeciwległej stronie komora odsłoni sie do końca. Tego nie rozumiem - to nie dwusów.

po drugie masz przepływ podobny jak w długiej rurce , wydłużenie rotorów bez zmiany pojemności komory rotora , zwiększy prędkość przepływu i tarcie , w efekcie kompresor powyżej pewnej wydajności drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię , bez zwiększania przepływu powietrza / tu jestem w kropce?????

jackkpl - może trochę byś pogłówkował w tej kwestii, nie wiem czy przedłużenie rotorów da wspomnianą wydajność oczywiście przybliżoną. Bawiłeś się w adaptację tego kompresora i spawanie - twoje zdanie jest dla mnie istotne.

CEL to około 650KM - podstawa bez rozbierania głowic.

http://www.goapr.co.uk/products/stage3plus_b7_rs4.html

Ze wszystkich dostępnych KOM. oczywiście są jeszcze dwa - Jaguar 5.0 i AMG 55 są bardzo cieżkie do adaptacji.
Jaguar ma wejście z przodu i długi wał z przodu a AMG55 to małe rotory z wielkim przodem dużą dupą i bez przepustnicy baypas. Żaden z nich nie podejdzie z IC - wszystko trzeba robić od nowa. Znaleziona wydajność AMG to 1650m, Jaguara - nie znalazłem?Natomiast TVS 1320m jest od VAG-a i posuje rozstawami IDEALNIE - TO GŁÓWNA ZALETA.

Jeśli chodzi o stare wyjce typu M90 / M112 jeszcze w DWÓCH szt. - myślę, że nie tędy droga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Fri, 03 Nov 2017 - 10:33
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





musiałbyś sie przyjrzeć jak kompresor zasysa powietrze , w kazdej konstrukcji , da sie tak ustawić rotor , aby patrząc wlotem zobaczyć przeciwległą sciane kompresora , czyli widzisz całość komory rotora

jeśli dołożysz rotor , to bedzie miał on wieksze "skręcenie" i zwyczajnie powietrze nie bedzie miało jak dostać sie do koncówki rotora ,

zauważ ze producenci zwiększając wydajność kompresorów nie wydłużają rotorów , każda seria tvs ma skręcone rotory o 160st jest to podyktowane odpowiednią geometrią napełniania powietrza , ty po doczepieniu rotora miałbyś skręt płata o ponad 200st
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ŁYSY66
post Fri, 03 Nov 2017 - 14:12
Post #8


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 July 2016





Przema72 - chyba się mylisz. ''Gęściejsze'' rotory to wzrost wydajności kom. i każde oprócz tych starych 60* - prawie prostych łopat - nie wyją jak one.
Stopnie jak gdyby nic do tego nie mają. Otwarte okno- czytaj wlot, powietrze wędruje w ślimaku rotora jednego i drugiego po obudowie cylindra kom. W ten sposób jest pobierane, przemieszczane i wylatuje drugim oknem wylotowym gdzie wędruje do cylindrów.
Każda łopata robi to samo pobranie a większy skręt przy jednym obrocie rotora potrafi napełnić bardziej cylindry czyli zwiększyć sprawność. Odpowiednie stopnie potrzebne sa chyba do tego aby powietrze nie pozostawało w rotorze tylko pobrało - oddało a w czasie oddawania nowa łopata pobiera .Nie robi się wewnętrzne sprężanie co obniża tem. powietrza.
---------------
Wyliczyłem skręt rotora który byłby na poziomie 245*to oznacza pozostałości poprzedniego zassania i jeszcze nie wyrzucenie
z łopat a następna pobrałaby już dawkę powietrza. Może to podnieść jak wspomniałem tem. pow. ale żeby coś było do kichy - to wątpię.
Na pewno dł. rotora ma zasadniczy związek z jego skręceniem. Któreś okno musi pobierać inne w tym samym czasie oddawać.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Fri, 03 Nov 2017 - 14:36
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





2 osobne kompresory, po jednym na 4cyl


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 03 Nov 2017 - 14:37
Post #10


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Lysy, jest cos takiego jak objetosc powietrza na obrot. Dajac dluzsze rotory mpze poprawisz sprawnowc przy nizszych obrotach, ale fizycznie nie zacznie wiecej powietrza leciec. Moim zdaniem powinienes sprobowac na tvs1320 do tego v8. Zakrec go na wyzsze obroty i sie okaze, rymbardziej,ze chcesz dmuchac 0.3-0.4 bara. Im nizsze cisnienie tym wieksza wydajnosc volumeteyczna kompresora i jest szansa,ze tvs1320 te 550hp nadmucha.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Fri, 03 Nov 2017 - 14:54
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





musiałbym ci chyba pokazać poszczególny typ kompresora , bo opisać o co mi chodzi nie umiem

przyjzyj sie poszczególnym kompresorom , 60st , 180st i najbardziej poskręcany czyli twinscrew
przy kącie 60st masz wlot powietrza o małej powierzchni praktycznie przy samej krawędzi ścianki , wylot natomiast jest wąski ale długi
przy kącie ponad 180st jak w twinscrew np z AMG , wlot powietrza jest na całym boku kompresora odsłaniając całkowicie rotory narzuca to własnie potrzeba napełniania komory rotora która jest mocno skrecona , natomiast zeby nie utracić szczelności wylot jest bardzo krótki i mały bardzo oddalony od wlotu powietrza

Jeśli jednak nadal mi nie wierzysz , samym argumentem jest już to ze producenci nie zwiększają długości rotorów przy wzroście wydajności , zmieniaja długość i wielkość rotora przy zachowaniu kąta łopatki ;]

wracając do meritum sprawy najtaniej wyjdzie kompresor z 55 amg , prawda jest taka ze zaczniesz dłubać , łączyć dorabiać , jak już dojdziesz do tego jak zrobić aby pracowało bezawaryjnie to zniszczysz nie jeden kompresor ;]

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ŁYSY66
post Fri, 03 Nov 2017 - 16:08
Post #12


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 July 2016





Też dochodzę do wniosku, że AMG 55 byłby najwydajniejszy z tych trzech ale...
Może przemyślę kom. goły amg 55 rotory z obudową cylindryczną + obudowy/doloty IC TVS 1320 pospawany w V8.

Chyba była by to dużo łatwiejsza rzeżba. Główna obudowa wraz z rotorami pozostaje cała.

Przemyślę jeszcze opcję jackkpl ale i tak pozostaje kwestia strugania IC pod V8.
Ja myślałem bez odpręzania 0,7b nadmuchać. 0,4b nie da wzrostu 200KM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Fri, 03 Nov 2017 - 23:56
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





Za 2k euro Harrop sprzedaje TVS1900, a TVS2300 za 2.1k euro, kwestia dorobienia dolotu. Także cena za sam kompresor ok. Nie ma co kombinować ze spawaniem 2x 1320 w jeden, bo to nie wyjdzie.


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ŁYSY66
post Sat, 04 Nov 2017 - 07:49
Post #14


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 July 2016





Pietrek.L - oczywiście widziałem te aukcje i problem pozostaje jak w Jaguarze. Wlot z przodu przy czym
kompresor z Jaguara 3razy tańszy pod 5.0 - więc chyba by wydołał nadmuchać te 0,7b.
Pozostaje również rzeżba dolotu.

Nie mogę znależć żadnej mapy od wydajności 5,0 / Kompresor do samochodów marki
JAGUAR z silnikem 5,0 V8 po 2009 r
XK, XKR, XKR-S
XJ
XF, XFR, XFR-S
oraz
RANGE ROVER SPORT
z silnikiem 5,0 V8.

oznaczenie : 9W83-6F066-FA 9W836F066FA

Mógłby mi w tym pomóc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Sat, 04 Nov 2017 - 10:54
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





CYTAT(ŁYSY66 @ Sat, 04 Nov 2017 - 07:49) *
Pietrek.L - oczywiście widziałem te aukcje i problem pozostaje jak w Jaguarze. Wlot z przodu przy czym
kompresor z Jaguara 3razy tańszy pod 5.0 - więc chyba by wydołał nadmuchać te 0,7b.
Pozostaje również rzeżba dolotu.

Nie mogę znależć żadnej mapy od wydajności 5,0 / Kompresor do samochodów marki
JAGUAR z silnikem 5,0 V8 po 2009 r
XK, XKR, XKR-S
XJ
XF, XFR, XFR-S
oraz
RANGE ROVER SPORT
z silnikiem 5,0 V8.

oznaczenie : 9W83-6F066-FA 9W836F066FA

Mógłby mi w tym pomóc?



W Jagu siedzi fabrycznie TVS1900, ale on ma przepustnicę przy napędzie kompresora.


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ŁYSY66
post Sat, 04 Nov 2017 - 14:09
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 July 2016





Wszystkim dzięki.

Teraz na dzisiejszy dzień najlepszą opcją dla mnie jednak jest AMG 55.

Zacznę od minusów.
- TVS 1320 - moze bym coś wyrzeżbił ala TVS 2000-m3 ale to nie koniec - gdybym zrobił jak pisałem okazało się , ze napęd wystaje przesunięty za daleko o jeden kanał dolotowy. Czyli robie swoje a z przodu nie ma kanałów do zasilania pierwszych kanałów po dwóch stronach. Gdybym to dołozył wyszedł by pod V10.
- TVS 1320 oryg. - ta sama sytuacja - nic nie rzeżbie ale brakuje dwóch kanałów z przodu, dorabiam je i pozostaje z 1320???
poza tym układ IC nie mieści się między pompy paliwa na głowicach.
- Jaguar - coś by sie wyrzeżbiło jak z AMG ale dolot przy napędzie z przodu niweczy układ....

Opcja na dziś AMG 55 /zaleta dolot z tyłu kompresora jak w org. dla silnika V8/450 obrócony do góry nogami daje wylot od góry a problemem jest długi/gruby napęd z którymś bede musiał coś zrobić gdyż org. za dużo wystaje do przodu.
Drugi + który byłby również w jagu, wsadzam sam kompresor w oryginał dolot/puszke dolotu z V8/450 CFSA.
Takim sposobem mogę wyrobić sobie puchę/dolot z kompresorem w środku..??????????

Teraz chłopaki ostatnie sugestie po moim poście. Co Wy byście zrobili w świetle tego co napisałem?
Nie ma mowy, w każdym trzeba rzeżbić, w jednym miej w drugim więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Sat, 04 Nov 2017 - 14:18
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





Ale z tego co patrzyłem to Harrop ma ssanie naprzeciw napędu (przepustnica celuje w ścianę grodziową), co do Twojego setupu by pasowało. Co do długiego napędu, to zawsze można przesunąć kompresor w tył (o ile pozwala na to miejsce).

Pytanie za 100pkt. Jak zamierzasz rozwiązać kolektor ssący i wymienniki ciepła w dolocie?


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 04 Nov 2017 - 14:55
Post #18


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Jeśli tvs1320 wejdzie na wysokość i możesz wykorzystać seryjne bloki wodne, to zrób adaptery z 3 na 4 kanały , żeby to Ci do głowic V8 weszło i po zawodach. Ja bym spróbował , ile ten kompresor wydmucha. Wiadomo,że ten kompresor traci sprawność (grzeje powietrze mocniej powyżej 20k rpm), ale przy tak małym doładowaniu pokusiłbym się o zakręcenie go na 22-24k rpm. W ten sposób zyskujesz 10-20% więcej przepływu. Na 20k kręcą go przy 3.0 tfsi, tam ładuje 1.3 bara ,a może i więcej i wychodzi 500hp.
Przy kompresorze możesz liczyć, że 0.5 bara doładowania da Ci w granicach 45% przyrostu mocy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ŁYSY66
post Wed, 08 Nov 2017 - 11:21
Post #19


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 July 2016





Dzięki chłopaki.

Czekam ciągle na jakieś zdjęcia wymiarów AMG55 jakiej dł. jest ten przód w kom. - od chłodnicy do koła pasowego. Silnik jest wymagający, po bokach trzymają dwie pompy paliwa a od tyłu jest wystający filtr oleju. Te elementy znacznie ograniczają swobodę a wspomnę, że cała długość która pozostaje do wykorzystania to 45cm. W taki przedziale musi sie zmieścić kom. na długość.

Jak rzeżbienie TO wpadła mi jeszcze taka myśl odnośnie jagu. Odkręcam przód napędu gdzie jest wlot i odwracam go do tyłu, tym sposobem mam wlot z tyłu.
Tył który byłby teraz z przodu musiał bym przerobić pod napęd gdzie są koła zębate. Z oryg. przerobić i pospawać krótszy napęd i była by gitara.

https://4.allegroimg.com/original/01e6f5/e2...e7e9cb8c5cf4464
AMG
https://f.allegroimg.com/original/0370fb/36...aad53138543b28f
JAGU
https://4.allegroimg.com/original/03e7de/11...4f34b23ce9940c4

Jeśli jest prawdą, że AMG to 2300 a JAGU 1900 to wolał bym AMG....chyba wydajniejszy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Wed, 08 Nov 2017 - 15:36
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





kompresor w jagu to TVS a w amg to IHI , dwa rożne kompresory o różnych konstrukcjach rotorów

wlotu nie da sie przekręcić z tyłu , o kierunku wlotu decyduje skręcenie łopat rotorów , żeby wlot mógłby być z tyłu musiałbyś odwrócić tez rotory ale wtedy zmieni sie też położenie okna wylotowego , innymi słowami mozesz zmieniać tylko napęd na rotorach , układ rotory / okno wlotowe / okno wylotowe nie może być zamieniany miejscami
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 14:57