Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> chiński wentylator, a wydajność?
Cneuha3
post Thu, 26 Oct 2017 - 09:54
Post #41


Rookie
Dołączył: Thu, 26 October 2017





Polecacie montować te wiatraki spala lub z mondeo na ten zestaw montażowy Ala trytytka, bezpośrednio do rdzenia chłodnicy czy to raczej słabe rozwiązanie? Może poleci ktoś mądre rozwiązanie do audi s2?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 26 Oct 2017 - 09:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kkkacper
post Thu, 26 Oct 2017 - 10:13
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Spala tak mam i jest ok..


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cneuha3
post Thu, 26 Oct 2017 - 10:17
Post #43


Rookie
Dołączył: Thu, 26 October 2017





no powiem Ci BRAWO! W 100% odpowiedziałeś na moje pytanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Thu, 26 Oct 2017 - 21:58
Post #44


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





spala lub chinola tak, ale na sztywno bo przetrze Ci chlodnice, tego z mondeo nie da rady bo jest 3 albo wiecej razy ciezszy od chinola biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cneuha3
post Fri, 27 Oct 2017 - 00:04
Post #45


Rookie
Dołączył: Thu, 26 October 2017





dzięki za info, pozostanę chyba jednak przy opcji spala bo lekki i nie trzeba robić stelaża jak do tego z mondeo. U mnie są trzy przewody czyli oryginalne śmigło chodzi na dwóch biegach, spale są tylko jednobiegowe czyli na dwa przewody. Mogę wobec tego włożyć takiego spala, który będzie chodził ciągle na jednym biegu bo mam też działającą klimę i nie wiem czy ten sterujący przewód nie jest istotny. BTW ten z mondeo o którym wspominacie ile ma przewodów, może ktoś zapodać linka do niego z allegro?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Fri, 27 Oct 2017 - 07:58
Post #46


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





trzy pinowy i chyba nawet dwubiegowy pierwsze z brzegu ogloszenie https://www.olx.pl/oferta/wentylator-wiatra...html#87fd7e083f
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cneuha3
post Fri, 27 Oct 2017 - 09:43
Post #47


Rookie
Dołączył: Thu, 26 October 2017





Jest tylko jeszcze jedna sprawa. W mondeo wentylatory montowane są z przodu przed chłodnica? Ja mam u siebie wiatrak zamontowany za chłodnica. Teraz nie wiem czy mógłbym założyć taki z mondeo bo są wentylatory ssące i pchające.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Fri, 27 Oct 2017 - 10:43
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





MK3 TDCI ma ssące.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 27 Oct 2017 - 12:20
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





CYTAT(Cneuha3 @ Thu, 26 Oct 2017 - 10:17) *
no powiem Ci BRAWO! W 100% odpowiedziałeś na moje pytanie.


ledwo sie zarejestrowales, a juz sobie pracujesz na to, zeby olewac Twoje posty wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cneuha3
post Fri, 27 Oct 2017 - 15:34
Post #50


Rookie
Dołączył: Thu, 26 October 2017





Twoje akurat olewam z góry na dół, bo nie lubię i nie rozumie po co ktoś sieje zamęt jak nie ma nic mądrego do dodania. Odpowiedziałeś na moje pytanie jak polityk, czyli nie na temat biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 27 Oct 2017 - 15:40
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Zapytales czy mozna tak zamontowac to Ci odpowiedzialem, jestes az tak tepy czy nie potrafisz czytac ze zrozumieniem? Skoro mam, jezdze i dziala to chyba jednoczesnie wyczerpuje kwestie odpowiedzi na pytanie czy to slabe rozwiazanie.. poza tym tego z mondeo nie zamontujesz na trytkach, wystarczy popatrzec..

Chociaz w sumie czego sie spodziewac po kims kto zadaje tego typu pytanie. Wybacz wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 27 Oct 2017 - 17:02
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Panowie tam u góry, cisza i kto ma to kijek z tyłka wyciągnąć. biggrin.gif Skupić się bo zadaję pytania: Potrzebuje wentylatora do mustanga, najlepiej 2 biegowy 2600CFM+ ten z mondeo wystarczy? Myślałem o którymś z FMIC ale gdzieś im nie ufam tongue.gif Ewentualnie czy nie lepiej będzie kupić 2 małe wentylatory i podpiąć: 1szy bieg = 1 wentylator, 2gi = oba?
PS. EMU ogarnia 2 biegi? W manualu nic nie znalazłem wink.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 27 Oct 2017 - 21:10
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Rezor odpusc fmicowe i wszystkie inne pseudo wentylatorki.. bierz ten z mondeo albo jeszcze z t4 wchodzi w gre z tego co pamietam.. fordowy jest naprawde cienki jak na seryjny wentylator a przeciag robi okrutny... 12calowy spal (ori) nie ma najmniejszego podlotu wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ŁYSY66
post Sat, 28 Oct 2017 - 07:38
Post #54


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 July 2016





Tak mizernie ten SPAL wygląda( wąskie proste łopatki) ale przewaga jest gwarancji i obudowy, dorobić trzeba tylko cztery blaszki i przykręcić.
W obecnym problemie jak wszyscy kupiłem 14 czy 15cala i po podłączeniu jakoś to dmucha ale że sam zawsze wszedzie łapy muszę wsadzić to po przejrzeniu tych pseudo łopatek opalarka/suszarka w łapy i zrobiłem prawdziwe śmigła. W spalu wychodzą pod kątem do osi a na samym końcu są już dokładnie prostopadłe co skutecznie zmiejsza siłę podmuchu.
Powyginałem więc je po swojemu tak jak byłem nauczony jak śmigło powinno wyglądąć i jest dwa razy lepiej abo przynajmniej o połowe. 2100m + powyginanie łopat=3400
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cneuha3
post Sat, 28 Oct 2017 - 11:33
Post #55


Rookie
Dołączył: Thu, 26 October 2017





CYTAT(Barejka @ Fri, 27 Oct 2017 - 07:58) *
trzy pinowy i chyba nawet dwubiegowy pierwsze z brzegu ogloszenie https://www.olx.pl/oferta/wentylator-wiatra...html#87fd7e083f


chyba jednak dwupinowy i jednobiegowy : http://allegro.pl/wentylator-chlodnicy-95b...04.html#thumb/1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waldi 156
post Mon, 30 Oct 2017 - 23:49
Post #56


User
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: Gdańsk





dodac drugi bieg nieproblem , tylko troche rzezby zeby to na ori kostkach bylo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fasd
post Sat, 11 Nov 2017 - 21:11
Post #57


User
Dołączył: Thu, 30 December 2010





Pany buduje swojego paździerza i niestety kolektor ssący który wyspawałem jest ciut z długi i haczy o wentylator chłodnicy, szybki namysł i wymyśliłem założyć płaskiego turboworksa ale po przeczytaniu tego tematu trochę zwątpiłem z wydajnością. Ale teraz tak sobie myśle i może jeden z wentylatorów bym po prostu zminiejszył na średnicy aktualnie jest 35 cm i musiałbym śmigło założyć ok fi 30 cm. Tylko jak to będzie banglać ze sobą jak zostawie oryginalną obudowę, auto to vr6turbo w golfie 4, Powiem tak nie chce mi sie skracać kolektora bo już jest w lakierze a nie widzi mi sie znowu ciąć i spawać alu potem znowu je lakierować smile.gif


--------------------
2012 - swap 2.0tdi 8v 136 ---> okolice 240km
2013 - swap 1.9tdi 130km ---> 230km
2015 - swap 2.0Fsi 200km ---> w budowie (projekt zakonczony crashtestem)
2017 - 2.8 VR6 4motion -----> przebudowa na Vr6 r30T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Sat, 11 Nov 2017 - 22:46
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





CYTAT(fasd @ Sat, 11 Nov 2017 - 21:11) *
Pany buduje swojego paździerza i niestety kolektor ssący który wyspawałem jest ciut z długi i haczy o wentylator chłodnicy, szybki namysł i wymyśliłem założyć płaskiego turboworksa ale po przeczytaniu tego tematu trochę zwątpiłem z wydajnością. Ale teraz tak sobie myśle i może jeden z wentylatorów bym po prostu zminiejszył na średnicy aktualnie jest 35 cm i musiałbym śmigło założyć ok fi 30 cm. Tylko jak to będzie banglać ze sobą jak zostawie oryginalną obudowę, auto to vr6turbo w golfie 4, Powiem tak nie chce mi sie skracać kolektora bo już jest w lakierze a nie widzi mi sie znowu ciąć i spawać alu potem znowu je lakierować smile.gif


Zapomnij o chinczykach, bo szybko tego pozalujesz.. poza tym slabo troche, ze za wczasu tego nie przemysleliscie, bo akurat w mk4 sporo miejsca jest..


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yeti86
post Sun, 12 Nov 2017 - 22:09
Post #59


User
Dołączył: Fri, 29 December 2006





u mnie latem w jeździe po mieście dłuższe korki i chińczyk (płaski, zwał jak zwał) miał dosyć ledwo dawał rade utrzymać temperaturę, nie mówiąc o zbiciu jej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadiusz
post Thu, 07 Dec 2017 - 00:35
Post #60


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





potrzebuje zamontowac wentylator przed chlodnica, średnica nie ma znaczenia, grubość owszem, role gra tez cena. Z czego szukac wentylatora oem? bo te z fordow chyba sa glownie ssace a ja potrzebuje pchajacy. Z bmw odpada, mala podaz z e36/e34 i drogie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 05:27