Shoutbox 0 nowych PW 


90 Stron V  « < 73 74 75 76 77 > »   
Closed TopicStart new topic
> F1 sezon 2020 i 2021
Bio
post Sat, 17 Oct 2020 - 10:29
Post #1481


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Yaca @ Sat, 17 Oct 2020 - 06:22) *
Antonio symaptyczny chłopak, ale mam wrażneie że straszna ciapa... a żeby nie znać nitki tego toru to już w ogóle dla mnie mega dziwna rzecz


Swego czasu Mischa z APEXa jechał ze zwycięzcą LeMans, który też nigdy nie jechał po Szlaufie. Kubica znał Szlaufę z iRacinga. Podejrzewam, że wiele pro-kierowców, skupia się tylko na torach, na których ma się ścigać i nie zaprząta sobie głowy tymi, gdzie się nie pojawia.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 17 Oct 2020 - 10:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Yaca
post Sun, 18 Oct 2020 - 10:54
Post #1482


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(mystek @ Sat, 17 Oct 2020 - 09:55) *
#Yaca - ja takie filmiki "śmieszki" przyjmuję mocno z przymrużeniem oka i myślę, że tak trzeba do tego podejść smile.gif



CYTAT(Bio @ Sat, 17 Oct 2020 - 10:29) *
Swego czasu Mischa z APEXa jechał ze zwycięzcą LeMans, który też nigdy nie jechał po Szlaufie. Kubica znał Szlaufę z iRacinga. Podejrzewam, że wiele pro-kierowców, skupia się tylko na torach, na których ma się ścigać i nie zaprząta sobie głowy tymi, gdzie się nie pojawia.


zgadza się, mój komentarz tez jest z przymrózeniem oka, dla profesjonalnych kierowców to chleb powszedni i pewnie nie maja takiej podniety i podchodzą do tego na chłodno ... ale mimo wszystko dziwie się że Toni nigdy nie upalał na jakims sylulatorze żeby poznać sekwencje, albo upalał i zapomniał bo to nie jest zwykły 4-5km tor tongue.gif ja tam pewnie nigdy nie bede mógł pocisnać w korkociągu na Laguna Seca albo na Bathurst ale sekwencje zakrętów są tak kozackie że często lubie tam cisnać na kierownicy laugh.gif


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 19 Oct 2020 - 07:43
Post #1483


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Yaco - Lagunę Seca łatwo się przyjmuje, tj wystarczy powiedzmy 30-40min by poznać już dobrze punkty hamowania i prędkości jakie można osiągać w danym zakręcie (mnie największą trudność sprawiał zakręt 5 - ślepy zakręt, w który można wejść z ogromną prędkością przynajmniej w ACC - samochody GT3, ale to dopiero okazuje się, jak człowiek przestanie się bać tego zakrętu smile.gif). Bathrust jeździłem chyba z 1h i za cholerę mi nie podszedł. Tzn ogólnie jest to genialny tor, ale strasznie ciężki do nauki (jako, że jest długi - to swoją drogą). Non stop się tam gdzieś rozwalałem smile.gif). Nordschleife też długo jeździłem w AC (ciężko ocenić w godzinach), non stop gdzieś trafiałem w bandę, aż się w końcu nauczyłem smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 02 Nov 2020 - 07:51
Post #1484


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





W GP Imoli 2020 Bottas zrobił to, do czego był szkolony latami - wygrał wyścig Hamiltonowi biggrin.gif Widząc, że Verstappen zjeżdża szybko, również on zjechał, blokując Maxa przez wiele okrążeń, tymczas Lewis budował sobie przewagę. Nawet gdyby nie VSC, to Hamilton wyjechałby przed Bottasem. Scenariusz znany z poprzednich lat, gdy Mercedes walczył z Ferrari.

Albon właśnie pożegnał się z RBR. Może go przytulą z powrotem do Alpha Tauri zamiast Kwiata. Szkoda by było Kwiata, ale do AT jeszcze Tsunoda się sposobi. Gasly chyba nie do ruszenia. Największy ból głowy przed sezonem 2021 ma na pewno Red Bull i Alpha Tauri.

Wczoraj George sprawił na pewno mnóstwo radości polskim kibicom, waląc w bandę za SC biggrin.gif Ale George jechał naprawdę dobry wyścig. To nie było farciarskie 10-te miejsce, tylko solidnie wywalczone. Jak byłem początkowo sceptyczny, to widać, że chłopak ma umiejętności. Fajnie, jakby trafił do RBR. Z Maxem stworzyliby niesamowity duet (chyba, że Russell od początku miałby jasność, że będzie nr 2).



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Fri, 06 Nov 2020 - 06:10
Post #1485


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





Russel totalnie nie ogarnia sie w wyscigu, przy jakiejkolowiek presji popełnia błędy
Max z RBR by go zniszszczył jeszcze bardziej niz Albona czy Gaslego, dublowanie przez Maxa w wyscigu raczej słabo by zniósł
Na razie oprócz zachwytu przychylnych mediów nic nie pokazał w F1, i coraz wiecej głósów się pojawia na ten temat
sztuczne pompowanie juz nie wyszło na dobre Georgowi, zresztą swoją drogą dlaczego tylko o nim piszą przyszły mistrz swiata ? wink.gif
obecnie bolid Williamsa spokojnie moze walczyć i juz dawno powinien jakiś punkt dowieźć, bo nawet Latifi juz był blizej 10 miejsca

kwale ma super ale po zakazie party mode nagle przewaga nad nie oszukujmy się kiepskim Latifim spadła znacznie - czyli musiał miec lepszy mod na kwale
pomijając nawet to, to szybkość na jednym kółku to nie wszystko, bo chyba pamietasz jak szybki potrafił byc Grosejan na poczatku kariery wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 06 Nov 2020 - 08:01
Post #1486


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Goerge regularnie wchodzi do Q2, podczas gdy Latifi ląduje regularnie na dnie. W wyścigu George też zwykle do pewnego momentu jedzie wysoko. Jemu brakuje po prostu szybkiego auta. A quale to jest klucz do dobrego wyścigu, dlatego Albon jest kamieniem dla RBR, bo gdy Max startuje z P3, to zamiast obok siebie mieć Albona na P4 i walczyć taktycznie z Mercedesami, to ma obok siebie Ricciardo, Sainza, czy innego Norrisa. A Albon gdzieś z tyłu bije się z Gaslym i Kwiatem.

Każdy pamięta, jakie błędy robił na początku Hamilton (pseudonim "Śliski Palec" nie wziął się z powietrza). Gdyby nie najlepszy w stawce bolid, tylko grzmot pokroju Williamsa, to Lewis też by się pałętał gdzieś z tyłu.

Trochę mnie George irytuje tym posypywaniem głowy popiołem, pisaniem listów, przeżywaniem. Stało się, trudno. Nie ma za co przepraszać. Przeprosić to co najwyżej może Williams, że daje swoim kierowcom taki bolid. Jak przejdzie do normalnego zespołu, to pojedyncze punkty będzie zyskiwał za Best Lap biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzikidaniel
post Fri, 06 Nov 2020 - 09:15
Post #1487


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 August 2007





No patrz, a taki emeryt Kimi za nim wiecznie zaczyna wyścigi i dowozi punkty, a George nie ma żadnego i jest ostatni w rankingu, tj. 21 żeby było zabawniej. Nawet Haasy mają po punkcie a mistrz Russel nie może dowieźć ani razu bolidu w punktach. Wygląda na to że to Kubica będzie ostatnim punktującym kierowcą Williamsa i jeszcze długo to się nie zmieni.
Zresztą nie bez powodu nawet grono wiernych kibiców już krzywo patrzy na to że wciąż przyszły mistrz świata przez drugi sezon nie może punktu zdobyć, mimo że bolid dużo lepszy niż w zeszłym sezonie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 06 Nov 2020 - 09:44
Post #1488


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





George regularnie wchodzi do Q2, regularnie jeździ w górnej strefie 2-giej dziesiątki, realnie nawiązuje walkę z Alfami, jeździ szybciej niż Haasy, a jego jazdę cechuje regularność. Jak dopracują bolid w przyszłym sezonie, to Williams z Georgem zacznie regularnie punktować. A to znacznie cenniejsze dla zespołu niż przypadkowy punkt Kubicy.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzikidaniel
post Fri, 06 Nov 2020 - 09:50
Post #1489


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 August 2007





Ale o czym innego ja mówię a o czym innym ty wywody prawisz. Mówimy wciąż że Russel wciąż punktu nie może zdobyć podczas gdy inni teoretycznie gorsi zawodnicy z gorszymi bolidami i gorzej kwalifikujący te punkty mają. Tak, regularnie w Q2 jest ale na nic innego to się nie przekłada czyli na punkty i miejsce w generalce. Jak chcesz tak znosić tą wymianę zdań to sobie daruj. Za fanatykami nie warto polemizować...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 06 Nov 2020 - 10:31
Post #1490


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(dzikidaniel @ Fri, 06 Nov 2020 - 10:50) *
Russel wciąż punktu nie może zdobyć podczas gdy inni teoretycznie gorsi zawodnicy z gorszymi bolidami i gorzej kwalifikujący te punkty mają

nie ma gorszego bolidu niż Williams biggrin.gif

A fanatykiem Georga nie jestem, nigdy nie byłem, nie uważałem go nigdy za świetnego kierowcę, ale w sezonie 2020 pokazał świetne kółka kwalifikacyjne, regularnie wjeżdża do Q2, ma dobre starty, regularnie podróżuje w okolicach P10. Dla Mercedesa to jest świetna opcja, gdyby Hamiltonowi znudziła się jazda. Russell wchodzi do Mercedesa i z marszu robi z Bottasem to, co Leclerc z Vettelem biggrin.gif

Naprawdę dla ciebie to jest takie istotne, żeby George zdobył jakiś przypadkowy punkcik, gdy odpadnie 8 innych kierowców? Russell nie bazuje na szczęściu, tylko na umiejętnościach. Prędzej, czy później to zaprocentuje.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 06 Nov 2020 - 10:41
Post #1491


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 06 Nov 2020 - 08:01) *
Każdy pamięta, jakie błędy robił na początku Hamilton (pseudonim "Śliski Palec" nie wziął się z powietrza). Gdyby nie najlepszy w stawce bolid, tylko grzmot pokroju Williamsa, to Lewis też by się pałętał gdzieś z tyłu.


Przypomnij sobie Hamiltona w McLarenie (wcale nie był najmocniejszy), gdy Ferrari i BMW było mocne + miał ALO za rywala w teamie - jakoś nie pałętał się z tyłu, tylko całkiem skutecznie walczył z mocno wyrównaną stawką. Pomijam "incydenty sędziowskie" które mu sprzyjały wink.gif

Bottas nie umie oszczędzać opon tak jak Hamilton i dlatego nigdy go nie pokona.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sat, 14 Nov 2020 - 19:18
Post #1492


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Mega kwali w Turcji! Szkoda że Max do końca nie cisnął na deszczówkach, bo chyba lepiej się na nich czuł. No i brawa dla Racing Point!

Daawno już takich ciekawych kwali nie było, tor też świetny. Szkoda że pieniądz żądzi światem wink.gif bo ze sportowego pkt widzenia ten tor czy Mugello lub Imola to jest to o co chodzi w ściganiu się...


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zrodlany
post Sun, 15 Nov 2020 - 08:00
Post #1493


User
Dołączył: Thu, 04 April 2019





bo F1 chora się zrobiła.... w latach 90 pamiętam jak oglądałem, nie ważne czy deszcz czy uj wie co, zapinać i czas robić, a to że moze ktos zginac to loteria wink.gif wybrales taki zawód synu wink.gif i wlasnie wtedy takie np panienki jak Rusel (koles albo ONOMATOPEJA jest the best bo ma rysy baby na twarzy) byłyby pierwsze tak jak teraz Troll.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MuMineQ
post Sun, 15 Nov 2020 - 08:59
Post #1494


Frequent User
Dołączył: Fri, 08 April 2005
Skąd: Gorzów Wlkp.





Trochę lipa, że przerwali Q1 bo deszcz... najbardziej to się chyba cieszyli z tych kwalifikacji w eleven sports bo najebali reklam aź mi się ich wyciszac już nie chciało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sun, 15 Nov 2020 - 13:47
Post #1495


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





No to ty powinieneś spierdalać do ziemi, bo jesteś zwykłym kartoflem laugh.gif
Przepraszam szanowne grono za post nie na temat, ale mam alergię na głupotę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Sun, 15 Nov 2020 - 14:42
Post #1496


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Tak jak za hamiltonem nie przepadam, to deszcz pokazał, ze zasłużył na mistrza. Przynajmniej potrafi jechać nie obracając się co chwila tongue.gif Nie to co ta reszta.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sun, 15 Nov 2020 - 15:10
Post #1497


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT([Yossarian] @ Sun, 15 Nov 2020 - 15:42) *

Tak jak za hamiltonem nie przepadam, to deszcz pokazał, ze zasłużył na mistrza. Przynajmniej potrafi jechać nie obracając się co chwila tongue.gif Nie to co ta reszta.

odwrotnie. Na deszczu, gdzie liczy się głównie technika jazdy, mocno odstawał do Verstappena, Strolla, Pereza i innych z czołówki. Dopiero po 30 kółku tor osuszył się na tyle, że umiejętności przestały być aż tak istotne, a ważny stał się bolid - więc Lewis zrobił 30 sekund różnicy w kilkanaście okrążeń biggrin.gif Cała tajemnica świetnego wyniku Hamiltona.

Max dlatego się obracał, bo był szybszy od pozostałych kierowców, ale na torze z tak wąską linią jazdy, po prostu się kręcił, bo wyprzedzając, musiał podejmować ryzyko. Tym razem się nie udało. Siedmiokrotny ani razu w początkowej fazie wyścigu nie zbliżył się do zawodnika na odległość ataku. To raczej on był wyprzedzany...

Trochę szkoda Strolla, ale mam wrażenie, że w przyszłym sezonie będzie miał częściej okazje jeździć tak wysoko.

Wyścig też pokazał, z jakimi kierowcami mamy obecnie do czynienia - nikt nie zdecydował się na slicki mimo, że po 30-40 okrążeniu można było spokojnie zaryzykować.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Sun, 15 Nov 2020 - 16:07
Post #1498


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





HAM jechał spokojnie nie cisnąć - bo miał dojechać w punktach i tyle. Bolid Merca w ogóle się nie prowadził na mokrym. VER jechał cały weekend w trybie max atak i niestety nie wydało. Ale piruet wykręcił najładniejszy (chyba tylko raz?).
Na sliki było za mokro i za zimno.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sun, 15 Nov 2020 - 17:02
Post #1499


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT([Yossarian] @ Sun, 15 Nov 2020 - 14:42) *

Tak jak za hamiltonem nie przepadam, to deszcz pokazał, ze zasłużył na mistrza. Przynajmniej potrafi jechać nie obracając się co chwila tongue.gif Nie to co ta reszta.


Dokładnie tak jest, pojechał dziś jak profesor i nie można negować tego faktu ;) Pokazał że umie jak nikt dbać o opony i równo jechać cały wyścig. Jak doceniam talent Maxa, tak dziś powinien obejrzeć wyścig w tv i zastanowić się co poszło nie tak? Tak samo Leclerc.

Maciek chyba zrecenzował jakiś inne zawody?

CYTAT(maaaad @ Sun, 15 Nov 2020 - 13:47) *
No to ty powinieneś spierdalać do ziemi, bo jesteś zwykłym kartoflem laugh.gif
Przepraszam szanowne grono za post nie na temat, ale mam alergię na głupotę.


Nie Ty jeden. Dwa ostatnie posty tego delikwenta chyba kwalifikują się na kolejne ostrzeżenie, a co najmniej odpoczynek od forum?
Trwają wykopki, więc buraki są na topie...


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sun, 15 Nov 2020 - 17:51
Post #1500


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(_adams_ @ Sun, 15 Nov 2020 - 18:02) *
Dokładnie tak jest, pojechał dziś jak profesor i nie można negować tego faktu wink.gif Pokazał że umie jak nikt dbać o opony i równo jechać cały wyścig. Jak doceniam talent Maxa, tak dziś powinien obejrzeć wyścig w tv i zastanowić się co poszło nie tak? Tak samo Leclerc.

Maciek chyba zrecenzował jakiś inne zawody?

no chyba jednak nie.

Kwalifikacje i treningi rozgrywano na mokrej nawierzchni. Tam Lewis dostawał regularnie lanie, w qualu dostał 4,5 sekundy od Maxa. Pierwsza połowa wyścigu rozgrywała się na mokrym. Po starcie Lewis wskoczył na 3-cie miejsce, ale szybko go wyprzedzili Max, Albon i Vettel. Na 20 okrążeniu miał 20 sekund straty do Strolla, a cały czas było mokro. Dopiero od 30 okrążenia tor przeschnął wystarczająco, bolid Mercedesa zaczął jechać tak jak zwykle i na przestrzeni kilku okrążeń Hamilton wjechał na 1-sze miejsce.

Także nie mam pojęcia, o jakiej równej jeździe mówisz? Jak się ma 2-3 sekundy szybszy bolid od reszty stawki, w dodatku się jedzie totalnie bez ciśnienia, to sobie można jechać 'jak profesor'.

A propos Leclerca - jechał świetny wyścig, zaatakował Pereza i nie pykło. Nie oceniaj kierowcy poprzez pryzmat ostatniego zakrętu.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

90 Stron V  « < 73 74 75 76 77 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 09:18