Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Przyczepa kampingowa opinie :), jako ,ze to nie auto pozwalam sobie umieścic tutaj
art...
post Mon, 05 Jul 2010 - 16:55
Post #1


Super User
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Warszawa/Poznań





Postanowiłem zakupić takową bo jak podliczyłem wynajem to 2-3 sezony i będzie na plus poza tym głupio tak być skazanym na przyczepy znajomych. Właściwości jezdne obojetne bo maj Poznań - Hel wrzesień Hel - Poznań.


macie jakies doświadczenia ?? na co patrzeć przy kupnie itp...


--------------------
MB W202
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 05 Jul 2010 - 16:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Raceboy
post Mon, 05 Jul 2010 - 17:13
Post #2


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Rozumiem, że będzie stać na kempingu, więc szukaj dwuosiowej. Wiek czy przebieg mają mniejsze znaczenie, ważny jest stan ogólny przyczepy, czy nic w niej nie umarło i czy nie wali grzybem. Kibel (jeśli to ma stać na np.Solarze) ma mniejsze znaczenie, prysznic także. Ale zawsze in plus jak jest i działa. Fajnie jakbyś dorwał z klimą, od biedy można zawsze wstawić klimatyzer lub klimatyzator. Musi być szczelna, szczególnie okienko dachowe. Podobnie drzwi. Instalacja elektryczna również musi działać, chujowo sfajczyć się we własnej przyczepie nocą.
Dodatkowo sprawdź dyszel, czy nie skorodował na amen, zawieszenie i oświetlenie - często mają pobite klosze od świateł.
Zależy ile chcesz też wydać, bo można kupić przyczepę do zrobienia - kupić lodówkę, zrobić kibel, nową tapicerkę, okna, itd, albo taką nie wymagającą wkładu finansowego poza wyczyszczeniem.

Generalnie tak - im większa i w lepszym stanie tym lepiej.


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
art...
post Mon, 05 Jul 2010 - 17:18
Post #3


Super User
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Warszawa/Poznań





chyba na Maszoperi będzie stała więc prysznic musi być ok . Chce wydać około 15 000 zł więc o klime będzie trudno


http://www.allegro.pl/item1106219019_burst...nic_kaseta.html ta nawet mi się podoba ,ogromny ma przedsionek .


--------------------
MB W202
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Mon, 05 Jul 2010 - 17:24
Post #4


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Kite czy windsurfing? wink.gif

Przedsionek jest fajny do suszenia pianek, ale poza tym to jest to szklarnia. W ile osób chcesz kimać w takiej przyczepie?

EDIT:
Ta którą pokazałeś prezentuje się całkiem nieźle. Szkoda tylko, że nie ma w opisie daty produkcji. Aż za porządna jak na stanie na Helu smile.gif
Z temperaturą możesz walczyć wstawiając klimatyzer - to koszt ok.300-400pln a pięknie chłodzi powietrze, szczególnie jak wrzucisz do niego kostki lodu.


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
art...
post Mon, 05 Jul 2010 - 17:38
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Warszawa/Poznań





kite ale ucze się dopiero , generalnie miałem kilka lat przerwe z Helem i stwierdziłem ,ze p..dole stawiam przyczepe i kiedy się da będę siedział na zatoce .

Przedsionek jest spoko wieczorem zamykasz i komary masz w dup.e. smile.gif


--------------------
MB W202
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Mon, 05 Jul 2010 - 17:52
Post #6


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Myślę, że jak kupisz przyczepę, to Cię odwiedzę wink.gif Tym bardziej, że mam kumpla, który może udzielić Ci kilka cennych rad z pływaniem ze szmatą w powietrzu wink.gif

Ciekaw jestem kto jeszcze z forum spędza czas na Helu? FilipN kitesurfing na 100%, ktoś jeszcze?


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
art...
post Mon, 05 Jul 2010 - 18:08
Post #7


Super User
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Warszawa/Poznań





za chwile się okaże ,ze połowa forum siedzi na Helu i pływa na kite,zaglu,pontonie czy innym kajaku smile.gifsmile.gifsmile.gif


--------------------
MB W202
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Mon, 05 Jul 2010 - 18:11
Post #8


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





kite
Rewa
polecam, bo miejscowka najlepsza (w PL) do plywania
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Mon, 05 Jul 2010 - 18:41
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Ja co roku chałupy pod przyczepą ...w tym roku narodził się syn więc nici z wakacji.
Polecam jednoosiowego burstnera 2+2 lub 2+1 + kibel....na 3-4 osoby w sam raz tongue.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rottie
post Mon, 05 Jul 2010 - 19:07
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 09 March 2003
Skąd: Londyn





Jak chcecie zaoszczedzic i nie przeszkadza Wam bujanie sie z UK z przyczepa do Polski to zdecydowanie polecam kupno tutaj. Troche wieksza, dwuosiowa i z kompletnie wszystkim (nawet warcabami, 7 srubokretami:) kupilem w zeszlym roku za 1tys funtow.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzesi(E30)k
post Mon, 05 Jul 2010 - 21:15
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 13 January 2009
Skąd: Białystok





A ja koczowałem w 126n niewiadów i bomba biggrin.gif 4 osoby jak złoto xD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
art...
post Mon, 05 Jul 2010 - 21:40
Post #12


Super User
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Warszawa/Poznań





hahaha 126N daje bezcenne doznania biggrin.gif Anglia to dobry pomysł , sprawdzałem na ebay i ceny są super ale kurde czy oni nie lubią przedsionków ??


--------------------
MB W202
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chedder
post Mon, 05 Jul 2010 - 21:58
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Tue, 22 March 2005
Skąd: Zgierz





no wlasnie hel. moze zacznijmy organizowac forumowe plywanie ?^^


--------------------
"JDM is not longer determined by a "Made in Japan" sticker,
it has evolved into something far bigger."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VIP
post Mon, 05 Jul 2010 - 22:26
Post #14


Super User
Dołączył: Tue, 20 February 2007
Skąd: Warszawa





Art jak jesteś zainteresowany to może sprzedałbym swojego takiego samego Burstnera bardzo mało używanego w super stanie za trochę mniej kapuchy smile.gif
Jak coś to wal na PW, może się dogadamy smile.gif


--------------------
0-100 - 2.8
100-200 - 6.0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rottie
post Mon, 05 Jul 2010 - 22:31
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 09 March 2003
Skąd: Londyn





CYTAT(art... @ Mon, 05 Jul 2010 - 20:40) *
hahaha 126N daje bezcenne doznania biggrin.gif Anglia to dobry pomysł , sprawdzałem na ebay i ceny są super ale kurde czy oni nie lubią przedsionków ??

Co to przedsionek? To to skladane co sie doczepia na parkingu?
Szukaj AWNING, pelno ich to ma, nawet jak nie ma na zdjeciu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
art...
post Tue, 06 Jul 2010 - 00:14
Post #16


Super User
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Warszawa/Poznań





rottie mówisz o czymś takim http://cgi.ebay.co.uk/ABI-Nightstar-twin-a...=item255bb0abcd a jak wygląda z rejestracją tego w PL ??


--------------------
MB W202
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Tue, 06 Jul 2010 - 00:31
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





Na Maszopie już chyba nikt nie siedzi ze starej ekipy. Baran zrobił płatne wejscie.... A na uj dwie osie ? Ja od 15 roku życia tam siedziałem, stary handluje Windsurfem...


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
art...
post Tue, 06 Jul 2010 - 00:50
Post #18


Super User
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Warszawa/Poznań





no wiem ,ze zrobił ale przyzwyczajenie takie ... Chałupy 3 są też brane pod uwagę smile.gif A my to nawet w Austrii na desce razem byliśmy ,ale wtedy jeszcze dinozaury żyły wink.gif


--------------------
MB W202
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Tue, 06 Jul 2010 - 01:13
Post #19


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





Ze starych czasów z okolic ogólniaka pamiętam, że "Trójka" od czasu rewitalizacji stała się potwornie droga, zwłaszcza jeśli chodzi o życie knajpiane (głupie drinki stały po 15-20zł+). Najmilej wspominam spanie w namiocie na Kaprze, ale to były trochę inne czasy, a kamienie pod tyłkiem nie przeszkadzały młodemu, nietrzeźwemu człowiekowi w spokojnym spaniu. smile.gif

Co do przyczepy, to przychylam się do sugestii Raceboya. Duży przedsionek jest obowiązkowy przy pływaniu w piance. Tylko nie wpadnij na pomysł żeby postawić tam farelek czy inne grzejące ustrojstwo, moi koledzy z żeglarskich czasów prawie w ten sposób sfajczyli sobie przyczepę. Zdecydowanie przyda się jakieś podstawowe zabezpieczenie wejścia do przedsionka (kłódka i łańcuch rowerowy wystarczą). Klimatyzacja nie jest obowiązkowa, przecież po to się jeździ nad morze żeby było ciepło. wink.gif IMO najpotrzebniejszym sprzętem w przyczepie jest działająca lodówka (bo co, jak już Raceboy wpadnie z Kozelem to ciepłe będziecie pić?). Kibel i inne takie możesz sobie darować, jeśli odpowiednio wstrzelisz się z porą to da się spokojnie wyżyć na sraczach i prysznicach oferowanych przez kemping. Dwie osie to dobry pomysł, zwłaszcza mając na względzie, że jeśli napotkałbyś gdzieś na kempingu Alberta w stanie wskazującym na spożycie, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że wspiąłby się na jednoosiówkę w stylu N126 i ją przewalił do tyłu. laugh.gif

Nawiasem mówiąc, przy okazji robienia porządków przed przeprowadzką znalazłem dzisiaj swoją licencję windsurfingową VDWS, wystawioną w - uwaga - 2001 roku. laugh.gif Ciekawe czy wciąż jest aktualna...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Tue, 06 Jul 2010 - 01:32
Post #20


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Total OT:

Antek, ja chyba z Jędrasem będę na Szóstce u Mola w ten weekend - może wlecisz?

Koniec Total OT smile.gif


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 17:43