Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bioester
Gusiew
post Wed, 09 Jun 2010 - 04:25
Post #1


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Witam

Ostatnio zaczałem przygladac sie cenom ropy w poronaniu do bioestra(bioestru??) I w tym momenci jest ponad 1 zł roznicy. Zastanawiam sie jak jest z przystosowanie CR do tego paliwa. Instrukcja mojego samochodu(Chevrolet Cruze 1,9 2009) mowi ze moge lac paliwo do 7% zawartosci estrow. Na Bliskiej to paliwo ma do 20% estrow. Zalalem z ciekawosci wyjezdzilem caly Bak. Spostrzezenia: trudniej pali na zimnym silniku a oprocz tego to nie widze zadnej roznicy. V-max taki sam spalanie wedlug komputera ok 1l nizsze ale na to ma zbyt duzo czynnikow wplyw, jest minimalnie slabszy ale dupohamownia tez nie moze byc traktowana na serio. Co wy na to?? Głownie chodzi mi o to czy moje samochody dostawcze rowniez na CR moga na tym jezdzic w sezonie letnim.

P.S uzywalem szukajki ale niczego interesujacego na ten temat nie znalazlem.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 09 Jun 2010 - 04:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
iibitdi
post Wed, 09 Jun 2010 - 09:14
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 26 June 2008
Skąd: Kraków





nie, bo naprawy cr beda kosztowne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubik_CDTi
post Wed, 09 Jun 2010 - 09:39
Post #3


Super User
Dołączył: Fri, 18 May 2007
Skąd: Białystok





Każdy powie,że jest to paliwo do starych kibli.
Już sam smród tych spalin i zadymienie w autobusach doprowadzają do szału i to też tylko te stare,nowe latają,albo na mniejszej domieszce,lub na czystej ropie.
Ogólnie nie ryzykowałby,chyba,że robisz na tyle dużo km,że szybko zwróci Ci się na naprawę silnika z nawiązką.
Do vp37 zastanawiałbym się czyby nie nalać,ale do niczego wyższego.
Pozdrawiam


--------------------
Szczęśliwi paliwa nie liczą ;)
Chipped by MR Motors
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Wed, 09 Jun 2010 - 09:46
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





Ja leje do swojego VP w proporcjach 50/50w okresie letnim. Ojciec ma to w dupie i leje zawsze full tego syfu do PDka, poza zwiększonym dymieniem nic dziwnego się nie dzieje(jeszcze).


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Santino
post Wed, 09 Jun 2010 - 10:21
Post #5


Frequent User
Dołączył: Thu, 10 January 2008





ja do wola roboczego 524d e28 leje tego shitu, i przy tej oszalamiajacej mocy silnika mozna spokojnie wyczuc ze na bio auto porusza sie duzo zwawiej niz na ON z tesco.
pali tak samo. obroty takie same. a w portfelu wiecej zostaje, ale do CR bym tego nei lał


--------------------
330Ci SC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iibitdi
post Wed, 09 Jun 2010 - 10:46
Post #6


Super User
Dołączył: Thu, 26 June 2008
Skąd: Kraków





do starego systemu wtryskowego typu vp37 faktycznie mozna bo i pompa i wtryski lyknol wszystko ale PD, CR zapomnijcie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Wed, 09 Jun 2010 - 12:08
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Co do bioestru: znam osobę, która nie chciała tego zalać do 50 letniego kombajnu zbożowego, ani Ursusa C325, "bo dymi i śmierdzi" tongue.gif , a wy do CR to chcecie lać laugh.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maxZ
post Wed, 09 Jun 2010 - 12:22
Post #8


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 November 2006
Skąd: Warszawa/Poznan





Moje doświadczenia z BIO z bliskiej są następujące (i zaznaczam że w pełni subiektywne, nie poparte twardymi dowodami):
Na początku się napaliłem i lałem do mojego MB123. Wówczas chwaliłem że nie ma różnicy itd. Mój ojciec zalał tym kilka razy XC90 D5 i też żadnych problemów natury technicznej nie było, ale szybko tej praktyki zaprzestał bo jak twierdził auto gorzej chodziło i więcej paliło.
Ja zaobserwowałem że coś się z tym BIO na bliskiej z biegiem czasu stało (uległo pogorszeniu) i w pewnym momencie również odczułem różnice w jakości.
Reasumując obecnie ani ja ani ojciec BIO nie tankujemy.

Mam też doświadczenie dotyczące dużego taboru tankującego kiedyś BIO w niemczech. Było z tym trochę zabawy - częstsze wymiany filtrów ale po za tym ŻADNYCH problemów, a mówimy tu o pokaźnych przebiegach.

Myślę że jak już ktoś wyżej zauważył jest to kwestia indywidualnego podejścia - jeżeli nie widzisz różnic, bądź też nie są one alarmujące, a zysk łagodzi ryzyko ewentualnych napraw, to należy się nad jazdą na BIO zastanowić. W przeciwnym razie raczej odpuścic.


--------------------
___/==\*/==\___\ 75 nowy nabytek, wymaga trochę pracy

(Oo( =I= )oO) 123 perfect condition
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydło
post Wed, 09 Jun 2010 - 14:22
Post #9


Frequent User
Dołączył: Wed, 02 September 2009
Skąd: WWY





Bio paliwo ma jedną zasadniczą wadę: nie może być zbyt długo przechowywane ponieważ traci swoje pierwotne właściwości, zaczynają wytrącać się osady i krystalizują niektóre związki. Do VP i starszych jak najbardziej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matey
post Wed, 09 Jun 2010 - 21:34
Post #10


Super User
Dołączył: Wed, 22 January 2003
Skąd: www.jdm-option.pl





Na stacjach Bliska Bioester posiada 96,5% estrów rzepakowych, reszta to dodatki "konserwujace" do silnika. Glowny problem z Bio jest taki, ze to paliwo jest bardziej agresywne niz zwykla ropa i potrafi rozpuscic uszczelki w silniku, w baku itp. itd. Generalnie do nowszych diesli nie polecam, a do starszych jak najbardziej... Ja u siebie w firmie leje to 50/50 z ropa. Co prawda lane jest do do troche starszych ciezarowek i w spalaniu znacznej roznicy nie ma, lecz w dolnym zakresie obrotow czuc spadki mocy... Handluje tym na codzien i generalnie wiekszych problemow nikt jeszcze nie mial...


--------------------
マテイ || www.jdm-option.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrUw@
post Wed, 09 Jun 2010 - 22:08
Post #11


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2004
Skąd: Wrocław





ja powiem ze ostatnio z braku laku pare razy wlalem do mojego dupowozu... JTD i poza smrodkiem i wyraźnie gorszym odpalaniem z rana niema negatywu... no moze dupohamowania mowi cos ze slabiej jest ale moze to tylko taka sugestia... w kazdym razie do starych rumpow typu w123 spokojnie mozna lać bo takim i na oleju z biedronki latalem tongue.gif ale do nowego auta z cr na dluga mete to szkoda silnika i kosztow puźniejszej naprawy


--------------------
Mechanika, Swapy, Naprawy [chwilwo zamknięci]

było bmw, były mercedesy teraz czas na ameryke :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Thu, 10 Jun 2010 - 02:38
Post #12


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Czyli na przykład do starego wolnossącego 1.9D bez problemu można lać ?


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matey
post Thu, 10 Jun 2010 - 05:43
Post #13


Super User
Dołączył: Wed, 22 January 2003
Skąd: www.jdm-option.pl





Bez problemu, tylko jezeli chcesz dluzej pojezdziec to po jakis 3, 4 tysiacach pasowaloby by wymienic filtr paliwa. Bioester z racji swojej agresywnosci potrafi wymyc brudy ktore zalegaja w ukladzie paliwowym.


--------------------
マテイ || www.jdm-option.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 06 Jul 2010 - 00:58
Post #14


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





No i jest problem. 1998 Berlingo 1.9D przyjął cały bak bioestru i zaczęły się problemy z uruchomieniem a czasem gaśnie w trakcie jazdy przy wciśniętym sprzęgle. Auto nie miało żadnych problemów, odpalało za pierwszym razem, zatankowaliśmy estry i teraz odpala za 5 lub 6 razem nawet zalane zwykłą ropą. Pierwszą rzecz filtr paliwa wymieniłem.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Taffarel
post Tue, 06 Jul 2010 - 05:31
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Wed, 18 May 2005
Skąd: znienacka





Beemix - współczuje, oby końcówki wtrysków, a nie pompa.

Ja do t4 (2,4) ze sknerstwa na próbę raz nalałem przed dłuższą drogą... i gryzłem kierownicę. Więcej tego nie zatankowałem i nie mam zamiaru. Szczęście, że nic sie nie wysrało 700km od domu, bo czuć było po silniku, że "niekulturalnie" pracuje.


--------------------
BMW
m6, 135i, 550ix, 550i, x5, x6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwaszak
post Tue, 06 Jul 2010 - 12:04
Post #16


User
Dołączył: Sun, 13 August 2006





T3 1.6 td 89 rok latem 100% bio, zimą pół na pół i od dwóch lat nic sie nie dzieje. ( 63 tys przejechane na bio)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 06 Jul 2010 - 13:11
Post #17


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(Taffarel @ Tue, 06 Jul 2010 - 05:31) *
Beemix - współczuje, oby końcówki wtrysków, a nie pompa.


Powiem szczerze że jestem całkowicie ciemny jeśli chodzi o takie silniki. Jak mogę zdiagnozować czy to koncówki wtrysków czy pompa? Jakie orientacyjne koszty? Dam radę to samemu ogarnąć?


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Tue, 06 Jul 2010 - 14:02
Post #18


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





Ja tam lalem olej z biedronki do 1.9 dci i nie bylo najmniejszych problemow. Tylko silnik byl sprawny. Voj2s lal do swojego vp 1.9 230KM i tez bylo elegancko. Kwestia tylko czystosci paliwa - jak bedzie syf w nim, to kazdy silnik sie podda.


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Taffarel
post Tue, 06 Jul 2010 - 16:14
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Wed, 18 May 2005
Skąd: znienacka





BeeMIX - jeśli nie jesteś mechaniorem i nie masz czym sprawdzić ciśnienia na pompie, ani "chmurki" jaką rozpylają końcówki, to chyba nie dasz rady samemu.

Colin - taksówkarze w wawie też nagminnie na oleju z biedronki popierdzielali, a wiadomo jakie przebiegi robią smile.gif


--------------------
BMW
m6, 135i, 550ix, 550i, x5, x6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Tue, 06 Jul 2010 - 16:49
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





Beemix najlepiej zdiagnozować na stole wink.gif


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 21:34