Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Usuwanie nadlewów w komorze spalania głowicy, czy można je usunąć i czemu czasem ich nie ma?
foxx
post Tue, 15 Aug 2023 - 11:01
Post #1


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 December 2010





Witam,
Planuje dmuchnąć 4,2 v8 40v od audi i szukam optymalnego sposobu na odprężenie silnika.
Wiadomo że można kupić kuciznę dedykowaną do rs6 ale myślę że dla mocy jaką chcę osiągnąć nie jest to konieczne.
Denka tłoków chce podebrać 0.5-0.8mm ale to na pewno nie wystarczy, seryjny CR to 11 a celuje w 9-9,5
Podczas poszukiwań z czego by tu części dobrać trafiłem na ciekawą rzecz trójkątne nadlewy w komorze spalania głowicy w 4,2 i takim 1,8T

doczytałem gdzieś że te nadlewy mają spowodować lepsze wymieszanie mieszanki w suwie sprężania przez wyciśnięcie jej z przestrzeni między tłokiem a nadlewami w środek komory spalania w GMP.
Idzie za tym też pewno obniżenie temp brzegów tłoka i zaworów bo zapłon następuje w centralnej części komory.
Ale idąc dalej takie 2,7 nie ma tych nadlewów a jest to silnik z tej samej rodziny i pewno nawet ci sami ludzie nad nim pracowali. Skąd ta różnica?


Chcę zgłębić ten temat bo najłatwiej dla mnie będzie obrobić głowice na wzór tych z 2,7 i ewentualnie podebrać tłok niż bawić się w przekładki i kuciznę
Ma ktoś wiedzę czy może bezkarnie usunąć te nadlewy?

Nie celuje w żadne zawrotne moce bo tylko 600km chce zrobić ;-)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 15 Aug 2023 - 11:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Ziuzio
post Wed, 16 Aug 2023 - 03:48
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 19 October 2003
Skąd: krakooff





Usuwaj, nie ma przeciwskazań w przypadku tych głowic. Byle równych objętości komór dopilnować po tym zabiegu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sat, 02 Sep 2023 - 10:12
Post #3


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Przypatrz się głowicom z BMW. Ten sam motor, różne pojemności:





Nadlewy służą uzyskaniu pożądanego stopnia sprężania. Możesz je usunąć (ja tak zrobiłem) w celu odprężenia na obrabiarce sterowanej komputerowo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 11:03