Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Civic Coupe turbo by Mowad, '95, d16z9T
Mowad
post Thu, 16 Jul 2015 - 00:36
Post #121


Frequent User
Dołączył: Wed, 17 March 2004
Skąd: Opole





W tym sezonie pobawilem sie troche aerodynamika

A potem pojechalem to potestowac na Poznan

Najgorętszy trackday na jakim dotychczas byłem.

Osobisty najlepszy czas tego dnia – 2:00,524

Miejsce w klasie – 6/14



Miejsce w klasyfikacji ogólnej – 13/29

Ogólnie trackday z przygodami. Pierwszy raz jechałem z rollbarem i trochę cofniętymi fotelami, więc rozkład masy był nieco inny i pierwszy raz jeździłem z takimi prędkościami ze zrobionym splitterem i dyfuzorem.




Znowu nie udało mi się pobić własnego rekordu, zabrakło prawie sekundy, jechałem na mocno zużytych oponach Toyo R888 i rajdowych miekich slickach Matador, które próbnie zamieniałem na osiach. W takich temperaturach slicki trzymały lepiej, ale potem się skończyły i ja skończyłem trackay trochę wcześniej niż planowałem.





Splitterem tak szczelnie zamknąłem dół komory silnika, że ograniczyłem przepływ powietrza w środku, czego efektem były problemy z chłodzeniem (pomijając już temperaturę zewnętrzną dochodzącą do 35st). Mogłem "pełnym ogniem" przejechać maksymalnie 1,5-2 okrążenia, potem musiałem robić okrążenie chłodzące, co pozwalało mi na przejechanie 2-3 szybkich okrążeń w pojedynczej 15 minutowej sesji. Za pierwszym razem nie patrzyłem na wskaźnik temperatury silnika i udało mi się zagotować płyn, który wyleciał przez korek chłodnicy i w sumie dobrze się stało, że zalał aparat zapłonowy, bo silnik zaczął przerywać, a ja zjechałem z toru. Na szczęście bo jakbym dalej cisnął to pewnie by się skończyło uszkodzeniem silnika.



Poprawki aero w moim odczuciu działają, hamując w tych samych punktach co kiedyś zwalniałem tak mocno, że wchodziłem w zakręty zdecydowanie zbyt wolno, co skutkowało czasami kilka sekund gorszymi niż najlepsze moje kółko tego dnia. Niestety nie zdążyłem wypracować sobie nowych punktów zanim skończyły mi się opony.





A opony skończyły mi się dość gwałtownie, zrobiłem w ostatniej mojej sesji tego dnia czas o 0,016s gorszy od mojego najlepszego i już wtedy czuć było nienaturalne wibracje od opon w zakrętach, a następne okrążenie mimo jazdy na moje maksimum aż o 1,7s gorszy. Jak zobaczyłem opony jak je już zdjąłem, to doszedłem do wniosku, że nie mam szczęście, że żadna nie pękła np na hamowaniu na prostej startowej gdzie hamuję z prędkości około 200km/h.




Co do samej jazdy – z uwagi na temperatury osiągi silnika zapewne były nieco słabsze niż normalnie (zatkany przepływ powietrza przez komorę silnika zapewne też nie pozwalał na wykazanie się intercoolerowi wink.gif ) ale jak pokazuje życie – nie moc jest najważniejsza, a umiejętnosći. Na filmie doganiam Renault Clio Sport o mocy 172KM i Audi S4 o mocy 390KM (moce deklarowane przez właścicieli). Clio doganiam tylko dlatego, że blokowało je znacznie mocniejsze, a najwolniejsze z całej trójku Audi, natomiast na czystym okrążeniu Clio było znacznie szybsze ode mnie.

https://youtu.be/kSWdNvq7Afs

Byli tez kierowcy, którzy mimo przewagi napędu i mocy jeździli taką dziwną linia, że w końcu kończyło się to na zielonym:

https://youtu.be/QWi9RsUGRFs

Podsumowując – wydaje mi się, a nawet jestem pewny, że samochód ma potencjał, tylko ja potrzebuję więcej czasu żeby się go nauczyć na nowo, muszę przyciąć splitter (może zrobić jakiś większy wylot na masce), aby nie było problemów z chłodzeniem. I zdecydowanie – potrzebuję nowych opon wink.gif


--------------------
www.mowad.opole.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 16 Jul 2015 - 00:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hz10
post Thu, 16 Jul 2015 - 08:34
Post #122


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





coś wiesz na temat specyfikacji boxsterów?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mowad
post Thu, 16 Jul 2015 - 10:10
Post #123


Frequent User
Dołączył: Wed, 17 March 2004
Skąd: Opole





Tylko tyle ze byly cholernie szybkie w zakretach, na prostych jako tako sie trzymalem, ale predkosci z jakimi wchodzili w zakrety zdawaly sie przeczyc prawom fizyki smile.gif


--------------------
www.mowad.opole.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 16 Jul 2015 - 10:24
Post #124


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Clio nie hamowane widocznie bo ni huhu 172 nie m
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomczak
post Thu, 16 Jul 2015 - 10:57
Post #125


User
Dołączył: Thu, 14 October 2010





Pokaż jakieś foto jak wygląda spód auta, generalnie żeby ten dyfuzor rzeczywiście działał musisz mieć płaską podłogę pod całym autem, inaczej to nie ma sensu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Thu, 16 Jul 2015 - 17:09
Post #126


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Trochę słaby ten czas jak na 250 koni.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 16 Jul 2015 - 19:02
Post #127


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Niestety zgadzam się jak zdrowe cc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mowad
post Thu, 16 Jul 2015 - 19:54
Post #128


Frequent User
Dołączył: Wed, 17 March 2004
Skąd: Opole





To nie czas slaby jak na 250KM tylko kierowca do dupy sad.gif. O ile linie jazdy mam jako taka (oczywiscie mozna poprawic), oraz moge zwalac na opony, temperature i gotujacy sie silnik, to wiem, ze mam beznadziejnie slabe hamowania, w sensie hamuje za slabo i za wczesnie praktycznie na kazdym zakrecie. W to auto wsiadam kilka razy do roku i pratycznie za kazdym razem jest cos nowego przerobionego, na Poznaniu bywam raz do roku wiec ucze sie samochodu prawie za kazdym razem na nowo i nie mam tyle odwagi zeby pojechac na te 101%. A jazdy na "torach" jakie mam wokol siebie koncza sie w porywach na wrzuceniu 3 biegu. Ale bardzo rzadko.

Pociesza mnie fakt ze patrzac na liste z czasami to jest kilka mocniejszych aut majacych slabsze czasy wink.gif Jakos trzeba podbudowac ego biggrin.gif

Tak sobie mysle, ze moze nastepnym razem dam jakiemus instruktorowi ten samochod zeby mi pokazal gdzie i jak hamowac, przy okazji pewnie zrobi czas o kilka sekund lepszy niz ja, to przynajmniej bede wiedzial na ile stac samochod i ile jeszcze sie musze nauczyc. Bo zdaje sobie sprawe ze nauczyc sie musze ciagle bardzo duzo.

Co do clio - nie wiem czy nie mial faktycznie tych 170KM, na prostej nie mialem problemow zeby go dojsc, wiec na bank byl slabszy i to sporo. Za to kierowca hamowal tak nieprawdopodobnie pozno, ze wydaje mi sie ze mogl w tych miejscach po kilka sekund na okrazeniu zyskiwac.


--------------------
www.mowad.opole.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goldi860628
post Thu, 16 Jul 2015 - 20:36
Post #129


Super User
Dołączył: Mon, 23 June 2008
Skąd: KrK/RbK





O i hejt się zaczął że czas kiepski etc wink.gif tego dnia było mega gorąco, praktycznie non stop ponad 30 stopni a w szczycie 38 stopni. w połowie dnia połowa samochodów już nie jezdziła a cześć z nich z usterkami. Honda jeździ bardzo fajnie, to kolejny trackday na której miałem okazję spotkać Mowad'a smile.gif wjezdzi sie chłopak, warunki pogodowe beda bardziej sprzyjajace to i czasy sie poprawią... od hejtami zza klawiatury czasów sie nie kreci wink.gif


--------------------
 Toyota MR2 sw21 (5sfe(2,2 N/a) --> 5sfTe(2,2 + T) --> 3sgTe(2,0 T) -> 1MZfe(3,0 V6) --> ??) powered by Me & Tyłozmyk :)   
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mowad
post Sun, 02 Oct 2016 - 09:59
Post #130


Frequent User
Dołączył: Wed, 17 March 2004
Skąd: Opole





Sezon uważam za zakończony. A że ostatnie sezony dość ubogie w wyjazdy to zrobiłem jednocześnie filmowe i tradycyjne podsumowanie roku 2015 i 2016.
Z tym że nieco inne niż zazwyczaj, tym razem jest kilka przemyślanych ujęć i nieco prezentacji samego auta, trochę zabawy przy montażu, a nie jak zwykle zlepek tego co się udało nagrać "przy okazji" (choć i tego nie brakuje wink.gif).

Z tego co sam już zauważyłem - początek za długi i za wolny, potem ręka się trzęsie i z poziomem głośności mnie poniosło biggrin.gif Przy ocenie weźcie pod uwagę że jeździ i składa video amator wink.gif

https://www.youtube.com/watch?v=Q3LkOUVfd-s


--------------------
www.mowad.opole.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 01:38