Shoutbox 0 nowych PW 


16 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Polski Fiat 126p 1979 - Compressore Iniezione, czyli moja realizacja marzenia:)
pony007
post Fri, 17 Jan 2014 - 12:13
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 January 2014
Skąd: Kalisz Łódź





MODEL: Polski Fiat 126p ST 1979

Modyfikacje w trakcie (wszystkie).


Silnik: adaptacja silnika 126p BIS, postawiony do pionu, doładwanie kompresorem
Modyfikacje głowicy: CC700, porting, dźwigienki zaworowe aluminiowe na łożyskach tocznych
Modyfikacje bloku: wał CC700, pełnoprzepływowy filtr oleju i wiele innych
Układ dolotowy: home made, kompozytowy
Układ wydechowy: home made, tłumik skrócony Suzuki Hayabusa carbon
Układ wtryskowy: home made
Elektronika: home made
Układ chłodzenia: home made, pompa cieczy webasto
Układ napędowy: seryjny
Zawieszenie: brak resora piórowego
BODY KIT: brak

Realizuje pomysł przebudowy małego fiata po mojemu. Bez zbędnych dodatków, największe zmiany dotyczą kwestii mechanicznych. Fascynuję się tunerem Porsche, firmą Singer i w takim stylu widzę przeróbkę mojego samochodu. Robię powoli- to tylko hobby, dla przyjemności i studenckim budżetem.

Pomysł od początku ewoluował, koncepcje na przebudowę zmieniały się bardzo wiele razy- były to m. in. adaptacja głowicy z 8 zaworami i dwoma wałkami rozrządu:

(kiedyś na pewno do tego wrócę), zastosowanie głowicy z fiata CC700 do standardowego silnika 126p chłodzonego powietrzem, zasilanie dwoma gaźnikami i wiele innych lepszych lub gorszych pomysłów. Na pewno dzięki temu, że było aż tyle pomysłów, zdobytych części i prób poskładania tego do kupy, zyskałem dużo doświadczenia.

W skrócie:

-2x gaźnik Mikuni 34mm (w tym silniku nie przydadzą się)

http://www.odrdzewiacz.fora.pl/sport-z-epo...znikow,139.html

- adaptacja głowicy z CC700 (głowica się przyda- ale nie będzie cylindrów chłodzonych powietrzem)

http://www.odrdzewiacz.fora.pl/sport-z-epo...a-126p,147.html

- zbiornik odmy (przyda się)

http://www.odrdzewiacz.fora.pl/sport-z-epo...omyslu,141.html

- pełnoprzepływowy filtr oleju + chłodzenie (przyda się)

http://www.odrdzewiacz.fora.pl/sport-z-epo...u-126p,149.html

- odchudzone koło zamachowe (przyda się)
W tej chwili ma 4,4kg, prawdopodobnie będzie mniej

http://www.odrdzewiacz.fora.pl/sport-z-epo...howego,145.html

- pompa wody DIY (najprawdopodobniej zastąpi ją pompa elektryczna)

http://www.odrdzewiacz.fora.pl/sport-z-epo...y-126p,151.html

No- więc to zostało pokazane jak było robione. W późniejszym czasie całkiem przypadkiem odkryłem, że blok silnika od CC700 całkiem ładnie pasuje do skrzyni biegów zwykłego Fiata 126p- w momencie gdy ten blok stoi PIONOWO.


Ten silnik mi coś przypomina...

Strasznie mi się to spodobało, bo wygląda bardzo schludnie i zachowuje charakter silnika 126p- to ten sam silnik (mam na myśli BIS) co 126p, jedynie "oblany" innym blokiem- więc jak dla mnie to nawet nie jest swap, coś ciekawego:). Z tego co wiem, jestem pierwszy, który realizuje taki pomysł. No ale do rzeczy- chciałem zastosować blok silnika z CC700 ze względu na hydropopychacze, jednak zrezygnowałem z tego pomysłu ponieważ to rozwiązanie nie bardzo pasuje do zastosowań sportowych, w dodatku wymaga szeregu usprawnień (wada fabryczna tych silników to właśnie zbyt miękkie "szklanki") tj. napawanie szklanek twardym materiałem i specjalna obróbka walka rozrządu.



Pomysł upadł- i odrodził się z myślą, że przecież silnik BIS nie ma hydropopychaczy. Udało mi się kupić fabrycznie nowy blok silnika, do tego dobrałem głowicę CC700 (większe zawory niż BIS), a wszystko postawiłem na standardowej misce olejowej 126p z odwierconym tunelem powietrznym.


Tutaj pewnie wiele osób zapyta, ale co z pompą wody i oleju (W BIS/CC znajdują się one w misce olejowej). Po pewnych przeróbkach, pokrywa rozrządu od standardowego Fiata126p pasuje do bloku BIS, a tym samym pasuje pompa oleju. Wiele drobnych usprawnień/przeróbek nie opisuje, ale dużo można wywnioskować po zdjęciach. Chodzi mi o to, że silnik staram się robić najdokładniej jak tylko się da, wszystko musi być obrobione, dopasowane i wyważone.



Pokrywa zaworów to BIS- pasuje oczywiście plug&play do głowicy CC, ale w przeciwieństwie do CC jest stalowa, więc można do niej przyspawać elementy ze zwykłego 126p:) bo przecież silnik będzie stał pionowo.






Graty po piaskowaniu + odwiercona już podstawka filtra.


Miska olejowa przed piaskowaniem pozbyła się tunelu powietrznego.

Rozpocząłem porting głowicy- zastanawiam się nad pewną przeróbką, mianowicie wykonaniem nowego kolektora ssącego, który posiadałby "języczki" wchodzące do głowicy w miejscu gdzie kanały gwałtownie zmieniają swój przekrój- jest to wymuszone miejscem śrub mocujących głowicę. Chodzi o to, żeby po montażu kolektora kanał miał możliwie normalny kształt- mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

Wydaje mi się, że jest to do poprawienia
+ pierwsze prace portingowe, na razie zrównane gniazda z kanałami:



Następną rzeczą- jaka mi chodziła po głowie to było "coś ciekawego" do silnika. Nie przepadam za silnikami doładowanymi, ale rozważałem zastosowanie turbosprężarki. Ale jednak nie- turbo jest trochę ciężkie do okiełznania, jest dużo różnych trudnych zjawisk i zagadnień, w dodatku dosyć ciężko jest coś dobrać. Trochę poszperałem i kupiłem sprężarkę mechaniczną, czyli kompresor ("supercharger") Eaton 24.


Szczerze powiedziawszy, gabaryty dobierałem na zasadzie na oko, a teraz już wiem, że będzie mi pasował idealnie! Nawet (nie sprawdzony przeze mnie) kierunek obrotów się zgadza:). No ciesze się tak ogromnie, że masakra- doładowanie kompresorem zawsze było moim marzeniem. Teraz czas zabrać się do pracy ze zdwojoną siłą, muszę zaprojektować i wykonać cały dolot, mocowanie kompresora i alternatora- sporo pracy.


Fajnie, że mam też napinacz!



Przygotowałem taki oto model:





No i tu dochodzimy do momentu, gdzie zdecydowałem się na budowę układu wtryskowo- zapłonowego (z pomocą mojego brata elektronika) z możliwością sterowania ciśnieniem doładowania.







Zdecydowałem się na zastosowanie wtrysku z kilku powodów- najważniejszy to zdobywanie doświadczenia i wiedzy w większym zakresie niż by wynikało z tradycyjnego układu. Inny powód to potencjał i dokładność rozwiązania- wtrysk, w szczególności sekwencyjny pozwala bardzo dokładnie sterować pracą silnika i co najważniejsze, regulować jego charakterystykę w ściśle określonym momencie (np. przy danych obrotach). Przy doładowaniu, sterowanie silnikiem- między innymi ciśnieniem w kolektorze dolotowym pozwala mi zachować względnie większe bezpieczeństwo jednostki- taki silnik bardzo łatwo zniszczyć, a ja chce mieć nad nim kontrolę i się uczyć, stopniowo poprawiając jego parametry. Wtrysk, w początkowej fazie pracy i adaptacji jest rzeczą skomplikowaną, ale np. później, żeby zmienić ustawienia nic nie muszę ruszać (mechanicznie) w układzie, a przy okazji dużo więcej wiem. Można przygotować rożne mapy do rożnych potrzeb, zmieniać je precyzyjnie i szybko. Ogólnie perspektywa dla mnie kusząca, szczególnie, że można się spodziewać nawet 10% wzrostu parametrów silnika. Dla mnie priorytetem jest nauka- bo chce się rozwijać. Powodów jest sporo, jakby się już zagłębiać konkretnie w to co robię, to np. zastosowanie dwóch przepustnic daje mi jeszcze możliwość synchronizacji i pozwala na jeszcze dokładniejszą regulację- co jest istotne, bo nie da się przecież w warunkach amatorskich stworzyć dwóch idealnie symetrycznych kanałów. Ogólnie- to trochę moja bajka z potencjałem na coś fajnego, zdecydowanie prościej jest zrobić to z gaźnikiem, popieram też w 100% wykorzystanie potencjału fabrycznych części i w sumie na tym ta zabawa polega. Ja idę po prostu trochę inną ścieżką. Chcę się zbliżyć do granicy mojej wiedzy i dalej się uczyć.

Moje pierwsze próby z kompozytowym kolektorem ssącym- dzisiaj mam na to trochę inny pomysł (technologię)

To jest model pozytywowy wnętrza kolektora- jest woskowy.
Widok po zalaminowaniu:


(to był prototyp, teraz pracuje nad innym)

Dochodzimy do momentu aktualnego!
Wstępnie obrobiłem blachy:




--------------------
www.facebook.com/126pcompressoreiniezione
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 17 Jan 2014 - 12:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MQuattron
post Fri, 17 Jan 2014 - 12:28
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 17 October 2012
Skąd: Wrocław





Fajnie, ze robisz taki rozlegly research i w ogole calkiem dobry pomysl z kompresorem ale miejmy nadzieje, ze w koncu zlozysz to tak, zeby dzialalo. Na pierwszy rzut oka to jeden z takich projektow, w ktorych wlasciciel co chwile zmienia koncepcje i taki projekty czesto umieraja smiercia naturalna ze wzgledu na czas trwania ale sadzac po Twojej checi rozwoju i nauki to cos z tego wyjdzie. innymi slowy - trzmam kciuki za kompresor, sterowanie wtryskiem silnikiem itp smile.gif Na razie zajales sie tylko silnikiem czy juz gotowa buda czeka na wrzucenie i odpalenie motorowni ? Czym chcesz to wysterowac?
Zycze powodzenia i zebys sie nie poddal jak czasem cos nie wyjdzie !


--------------------
S4 B5
E30 320i cabrio
C124 230CE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CELICA FAN
post Fri, 17 Jan 2014 - 13:15
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





Jak nie opiszesz wg wzoru to poleci , a szkoda by bylo.


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pony007
post Fri, 17 Jan 2014 - 13:20
Post #4


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 January 2014
Skąd: Kalisz Łódź





Na pewno się nie poddam- jak miałbym się poddawac w czymś co daje mi tyle radości?smile.gif To tylko hobby, porażki i zmiany są naturalną rzeczą- nie odrazu Rzym zbudowano. Nie mam żadnego dead line i nie robię sobie sztywnych wytycznych, naprawdę bez spiny. Upadają te projekty, które są napałami pod publiczkę i ja coś nie wypali to koniec. Ja robię dla siebie, cały czas coś zmieniam (kolektor po raz 4 robięsmile.gif ) i lubię informowac zainteresowanych o przebiegu prac.

Odpowiedź na pytania:

Buda nie jest gotowa, jest w tragicznym stanie, ale powoli sobię ją robię- tą częśc prac mogę przeprowadzac jedynie w sezonie letnim. Mam już elementy potrzebne do naprawy, zrobiłem sobie piaskarkę ( http://www.odrdzewiacz.fora.pl/samorobki,2...sor-diy,12.html ), mam fajną rowkownicę, którą użyję do budowy podłogi. W samochodzie będzie zmienione przednie zawieszenie, zamontowana klatka. Narazie skupiam się na napędzie, tak żeby miec gotowe moduły- a nie wszystko rozgrzebane.
W dniu zakupu:

Na codzień:


ATS (brat mi frezuje do nich dekielki FSM) zostają, bo jestem w nich zupełnie zakochany:)
Samochód będzie stał obok tego:



i to taki mały akcent humorystyczny:)

Tutaj jedynie przyłożone:

Troszeczkę kupionych/wykonanych (opis w linku z pierwszego posta) pierdół:










"Zreperowałem" pęknięcie plastiku wlotu powietrza, zainteresowanych odsyłam:
http://www.odrdzewiacz.fora.pl/blacha-karo...he-944,129.html





Silnik będzie sterowany za pomocą komputera, nad którym pracuje (zna się na tym) mój brat. Jest to podyktowane tym, że jeśli chodzi o częśc elektryczną/ elektroniczną jest to proste urządzenie i będzie współpracowało stricte z osprzętem zamontowanym przy silniku- a jest to mieszanka Bosch/Denso/MagnetiMarelli. Najważniejszy jest soft i mapy- te będą po prostu modyfikowane z gotowych map i dostosowane do zastosowanych czujników (zakresów) i elementów wykonawyczych- jak np. w tym silniku sterowanie elektrycznym zaworem DV.

Ciąg dalszy:

Pracuję nad nowym kolektorem ssącym:

(fragment wykorzystam)

Wcięcia pod wtryski



Mam już też sterowany elektrycznie zawór upustowy (by-pass) do kompresora! Nowość w silnikach:)




Wyszedł dużo dokładniejszy niż woskowy, żałuje, że nie zrobiłem tego w jednej cześci- bo wtedy praktycznie nie wymagałby obróbki :?



Tymi elementami zamykam już temat osprzętu wtrysku przy silniku:

(czujnik ciśnienia doładowania, "silniczek krokowy")
Pracowałem też nad miską:


(jeszcze spawanie)

Było jeszcze trochę pracy przy głowicy (komora spalania), która prawdopodobnie pójdzie na marne, jeszcze będę sprawdzał płynem UV- ale wydaje mi się, że jest pęknięcie międzyzaworowe- takie życie:). Chyba czas przyzwyczaić się do tego, że to co przynoszę ze złomu, jest do mierzenia i oglądania, a silnik muszę składać na nówkach.

Znalazłem bardzo fajne miejsce na bagnet oleju! Przy okazji zaślepię zbędny otwór na fabryczny wałek pompy oleju/wody Bis.





Na szybko parę zdjęć mocowania:



Niedługo większy update, robię na nowo dwie połówki kolektora. Dosyć fajnie mi się to składa, zdecydowałem się na budowę modułową, o co chodzi zobaczycie niebawem. Aktualny kolektor ma ścianki około 1mm i łapiąc za niego podnoszę cały silnik, nawet przy szarpaniu nic nie trzeszczy, więc wytrzymałość oceniam wzorowo.
Zamocowany jest też już smok oleju.
Jutro jadę do sklepu i mam nadzieję, że uda mi się kupić wszystkie złączki układu olejowego. Prace na nowo ruszają po lenistwie świątecznym:).

Zachęcam do przeglądania galerii ciekawych silników:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5...7904&type=1





--------------------
www.facebook.com/126pcompressoreiniezione
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Fri, 17 Jan 2014 - 13:27
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Hej,
opisz proszę temat zgodnie ze wzorem. Wzór masz w podwieszonych w tym dziale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
E30 owner
post Fri, 17 Jan 2014 - 13:48
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 January 2013
Skąd: SAS garage :)





Ja pierdzielę jaki kosmos biggrin.gif Temat pierwsza klasa, fajny sposób na wykonanie kolektora - sam się zastanawiałem jak wykonać swój, dałeś mi odpowiedź - DZIĘKI!!! Czekam na więcej, bo na prawdę dużo ciekawych patentów stosujesz smile.gif Do tego fajnie czysto i dokładnie robisz, jestem pod mega wrażeniem.

Powodzenia i czekam na więcej.


--------------------
_http://400metrow.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k64
post Fri, 17 Jan 2014 - 16:32
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 06 July 2007
Skąd: slask :) Racibórz/Rybnik





masakra ! PIEKNIE !


--------------------
2011 SSS -> W-ce mistrz RWD DRAG , Bemowo ET - 12,89 (mat suszarka)
2011 bigbmw -> 1 miejsce King of BMW - ET: 12,51 (mat suszarka) (urwane 0,3sek)
2012 sss Ełk -> ET: 12,01 (mat suszarka) (urwane 0,5sek)
2013 sss Kamień Ś. -> ET 11,2 (mat suszarka pocięta :P ) (urwane 0,8sek i napędy też :P)
2015 automaster -> ET 12,2 Najszybszy Lotus 7 w pl.
2016 k64 DragGirl -> ŻONA w BMW TURBO !!! :) e46 m50 608KM 800nM Go Babe GO ! :)

dyno: 740KM 1000nM seria wałki - m50 3.0
nowy projekt - sie robi czasem :P

performance.k64.pl turbo replki i orginalne gt35 gt30 gt28 ... repliki, BMW TURBO zestawy , wastegate, blow off ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Fri, 17 Jan 2014 - 17:06
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





Dobry świr z Ciebie smile.gif Super!! Wszystko super tylko ten dolot z laminatu nie da rady. Alu kolektory pękają bez wzmocnień, wyobraź sobie w jakich to warunkach pracuje, 0,5 bara boostu i za chwile -0,8 bara.

pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
|Joteusz|
post Fri, 17 Jan 2014 - 17:06
Post #9


Super User
Dołączył: Fri, 07 December 2012
Skąd: WI





Kozak !, mam nadzieje że nie skończy jak RBMK (reaktor) który jak sam jego konstruktor powiedział był on skazany zagładę :-) Super projekt .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mateo010
post Fri, 17 Jan 2014 - 17:06
Post #10


User
Dołączył: Tue, 21 November 2006
Skąd: War-Maz





Niszczysz system tym projektem , grubo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pony007
post Fri, 17 Jan 2014 - 17:19
Post #11


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 January 2014
Skąd: Kalisz Łódź





Nie no, z tym kolektorem nie powinno byc tak źle:) Doładowanie maksymalne przyjąłem na poziomie 0,4-0,5 bara. Ta częśc, którą widzicie na zdjęciu to prototyp- nawet nie macie pojęcia ile wysiłku wymagało jego zniszczenie:). Naprawdę, to był dopiero zarys, grubośc ścianki ok. 1mm. Ale racja- silnik to silnik, obciążenia będą duże. W tym momencie mam zrobiony model (z plastiku) i rozmawiam z jedną firmą, która byc może zgodzi się na wykonanie kolektra z włókna węglowego w zamian za reklamę- tutaj nie chcę zapeszac, ale w skrócie: nad kolektorami (bo to dwie części) w dalszym ciągu pracuje:).


--------------------
www.facebook.com/126pcompressoreiniezione
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrigorS3
post Fri, 17 Jan 2014 - 17:24
Post #12


User
Dołączył: Mon, 26 May 2008
Skąd: Radzymin/Wawa





Klasa! Świetny pomysł. Czysto i starannie. Trzymam kciuki i kibicuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafciu
post Fri, 17 Jan 2014 - 17:36
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Tue, 31 August 2010
Skąd: okolice wawy





Jesteś wariat normalnie, ale w pozytywnym znaczeniu, gratuluję i czekam na postępy!
P.S jak myślisz, ile wytrzyma taki silnik maluchowski?
P.S II jak się spisuje 4 tłokowy kompresor? wink.gif


--------------------
Chcesz mi pomóc? Przeczytaj poniższy link i podaruj 1% podatku
http://www.fsr.pl/portal/fsr/695/5528/Kurach_Rafal.html?search=58898
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zbychu
post Fri, 17 Jan 2014 - 17:39
Post #14


User
Dołączył: Thu, 02 December 2010
Skąd: Włocławek





Fajnie że ktoś jeszcze grzebie w poczciwym polskim struclu. Jaką zakładasz moc? W zawieszeniu dodajesz wachacz i amortyzator z gwintem czy jakaś większa przebudowa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pony007
post Fri, 17 Jan 2014 - 17:58
Post #15


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 January 2014
Skąd: Kalisz Łódź





"P.S jak myślisz, ile wytrzyma taki silnik maluchowski?"

Nie mam pojęcia:). Wał CC700 ma szerszą panewkę główną od strony koła pasowego, więc powinno to pomóc przy obciążaniu paskiem kompresora i alternatora, pełnoprzepływowy filtr oleju, chłodnica oleju, odchudzone koło zamachowe i wyważone wszystkie części powinny pomóc silnikowi- ale do pełni szczęścia szukam innych korbowodów i tłoków. Ten silnik ma też dużą wadę, "luźne" tuleje cylindrowe- osadzone tak jak np. w k-series (rover) co sprzyja puchnięciu tulei i rozszczelnieniu uszczelki pod głowicą. W moim przypadku mam nadzieję, że chociaż trochę pomogą nowy blok, czyli idealne płaszczyzny i cienka, lita miedziana uszczelka. No ale zobaczymy, mam nadzieję, że nie będzie tak źle jak mogę sobie wyobrazic:).

"P.S II jak się spisuje 4 tłokowy kompresor? wink.gif"

Na początku nie skumałem o co chodzi:) kompresor chodzi aktualnie non-stop. W warsztacie kolegi (taka była nasza umowa, ja buduję kompresor z którego on korzysta, a ja w zamian mam pomieszczenie do piaskowania i mogę go w ogóle podłączyć, bo nie mam przyłącza siłowego:) ). Ogólnie było trochę wycieków, drobnych spraw- ale jest ok i najważniejsze, że pompuje jak szalony (aż strach).

"Jaką zakładasz moc?"

wink.gif

"W zawieszeniu dodajesz wachacz i amortyzator z gwintem czy jakaś większa przebudowa? "

Tak, w sumie tak- po prostu estetyka po mojemu:).


--------------------
www.facebook.com/126pcompressoreiniezione
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Fri, 17 Jan 2014 - 18:11
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





Karbon też nie koniecznie musi dać radę. Włókno szklane/węglowe ma dużą wytrzymałość na rozciąganie więc go nie rozerwie, bardziej chodzi o to podciśnienie. Myślałem kiedyś o takim czymś do swojego poloneza jeszcze za czasów ohv ale IMO trzeba by pomyśleć o jakimś metalowym żebrowaniu.

Pozdrawiam i powodzenia, dźwięk malca na kompresie będzie powalał smile.gif


PS. lekko inspirowałem się Twoją konstrukcją jak budowałem swój zestaw do piaskowania smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
pony007
post Fri, 17 Jan 2014 - 18:16
Post #17


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 January 2014
Skąd: Kalisz Łódź





Po to piszę takie opisy, żeby inni też mogli wykorzystaćsmile.gif Do usług!
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic...presor&sid=
http://oldtimery.com/index.php?option=com_...&Itemid=712
http://oldtimery.com/index.php?option=com_...&Itemid=712
http://www.odrdzewiacz.fora.pl/samorobki,2...y-230v,135.html


--------------------
www.facebook.com/126pcompressoreiniezione
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zbychu
post Fri, 17 Jan 2014 - 19:02
Post #18


User
Dołączył: Thu, 02 December 2010
Skąd: Włocławek





A jeszcze jedno pytanko mam zamach masz od 650?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pony007
post Fri, 17 Jan 2014 - 19:04
Post #19


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 January 2014
Skąd: Kalisz Łódź





Tak


--------------------
www.facebook.com/126pcompressoreiniezione
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Fri, 17 Jan 2014 - 19:19
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





korby to może któreś z tych:
http://www.re5pect.pl/kute-korbowody-techn...-fiat-126p.html
http://www.re5pect.pl/kute-korbowody-techn...6p-stroker.html
http://www.re5pect.pl/kute-korbowody-techn...500-136-mm.html

fajny projekt, sam miałem malarię dłubać v6 z przodu coby było inaczej niż większość, niestety buda się nie nadawała sad.gif

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 17:21