Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Peugeot 106 swap
sn07
post Sat, 17 Nov 2018 - 16:35
Post #1


Rookie
Dołączył: Sat, 17 November 2018





Witam, chciałbym się przywitać ze względu iż jest to mój pierwszy post na forum. Posiadam 106 w wersji 1.1. Do 18 i prawa jazdy brakuje mi jeszcze roku jednak chciałbym już zacząć prace nad autem. Tu pojawia się mój problem. 1.1 ma tylko 60 km a ja chcę to auto zrobić pod kjs i ogólem jazdę wyczynową. Myślałem o swapie na 1.6? Ogólem liczyłem na waszą pomoc ponieważ w kwestii mechaniki jestem dość słaby. Czytając wszystkie tematy na ten temat znalazlem tylko to ze sie taki zabieg nie opłaca. Mi jednak bardzo zależy aby to byl ten sam samochód tyle ze z mocniejszym silnikiem. Cały samochód jest w stanie idealnym. Od nowości ma zrobione 10000 km i cały czas był garażowany oraz jeździł na przeglądy w terminach jeśli to ma znaczenie. Na wszystko mam jakieś 10 do 15 tysięcy wliczając w to cenę klatki kubełków pasów itp. Dlatego najbardziej prosiłbym o to jaki silnik by najbardziej pasował aby auto miało ,,kopa". W miare spis czesci ktore beda potrzevne do, wymiany oraz wycene.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 17 Nov 2018 - 16:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flapjck1
post Sat, 17 Nov 2018 - 17:02
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Odpusc mody silnika, wypatrosz bude, wsadz kubel, jakis lepszy zawias ( bilstein) kup ze 2 komplety felg, opony i upalaj

A jak poczujesz ze te 60 koni cie nigdy nie zaskoczy to pomyslisz o przyrostach koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Sat, 17 Nov 2018 - 17:09
Post #3


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





Nie jestem fanem ani tym bardziej znawcą francuzów, ale widzę na OLX jakoś przygotowane 106 z fabrycznym 1.6 dłubnięte na 135KM za 8500 PLN. To co Ci się opłaca to sprzedać co masz - jeśli faktycznie jest taka lalka to nie będzie trudne - i kupić ori 1.6.
Jeśli potrzeba rozgrzebania aktualnego auta jest tak ogromna, że żaden rozsądny argument nie przekona Cię do sprzedaży i zakupu innego auta - wtedy najprościej będzie przeszczepić takie 1.6 właśnie z fabrycznego 106.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Sat, 17 Nov 2018 - 19:18
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(Chycu @ Sat, 17 Nov 2018 - 17:09) *
Nie jestem fanem ani tym bardziej znawcą francuzów, ale widzę na OLX jakoś przygotowane 106 z fabrycznym 1.6 dłubnięte na 135KM za 8500 PLN. To co Ci się opłaca to sprzedać co masz - jeśli faktycznie jest taka lalka to nie będzie trudne - i kupić ori 1.6.
Jeśli potrzeba rozgrzebania aktualnego auta jest tak ogromna, że żaden rozsądny argument nie przekona Cię do sprzedaży i zakupu innego auta - wtedy najprościej będzie przeszczepić takie 1.6 właśnie z fabrycznego 106.


W takim przypadku też najlepiej kupić całe auto z tym silnikiem żeby niczego do przekładki nie zabrakło (przy okazji pewnie ma większe hamulce itd)


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Sat, 17 Nov 2018 - 23:43
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Wszystko jest inna, belka tył szersza, hamulce, stabilizatory, spreżyny itp, itd. Kompletnie nieopłacalny swap.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 01:45