Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zarzut zabójstwa dla sprawcy wypadku, z powodu modyfikacji pojazdu
soltyk
post Fri, 22 May 2020 - 11:17
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





,,Prokurator zdecydował o zmianie zarzutu dla sprawcy wypadku na ul. Sokratesa, w którym zginął pieszy potrącony na przejściu - poinformowała prok. Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zarzut zmieniono po opinii biegłych, którzy wykazali poważne modyfikacje pojazdu."

,,Auto miało zmodyfikowany układ hamulcowy, w tym zdemontowany czujnik ABS, zmodyfikowany układ kierowniczy i układ zawieszenia"

Cały artykuł: Onet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 22 May 2020 - 11:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 22 May 2020 - 11:55
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie pierwszy prokurator podważa zaufanie do instytucji, w której pracuje. Tytuł tego tematu kolego jest nieprawdziwy i nie znajduje potwierdzenia w artykule, który cytujesz.
Nawet jeśli samochód został zmodyfikowany to pytanie czy wiemy przez kogo i kto ma ponosić odpowiedzialność czy modyfikujacy czy właściciel?

Tak czy inaczej to jeszcze tylko pomysły prokuratora. Zobaczymy jaka decyzję podejmie sąd czyli należy się spodziewać, że gość dostanie dożywocie.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 22 May 2020 - 12:05
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





a tak z ciekawości na czym skończyła się Słowacja?
Też miało być szybko i srogo. Jest finał tej sprawy? Bo gdzieś mi umknęło.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Fri, 22 May 2020 - 13:05
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





final umknal, temat przestal byc nosny i wypadl z wokandy w mediach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Fri, 22 May 2020 - 13:51
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





Ten zarzut to raczej nie z powodu modyfikacji, a znacznego przekroczenia prędkości. Na 99% upadnie w sądzie, inaczej w przypadku przekroczenia prędkości o 10km/h też można przyjąć że oskarżony przewidując możliwość popełnienia przestępstwa zabójstwa się na to godzi smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 22 May 2020 - 15:03
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Śmieszne to nasze prawo... Hajto nie winny. Prawdziwi bandyci co chwile są uniewinnieni, a tu zmodyfikowane auto i nadmierna prędkosć = próba zabójstwa... Rozumiem że chłopak wsiadl w auto i stwierdził a pykne sobie dziś kogoś na pasach... Jasne że złamał prawo ale żeby od razu zarzuty zabójstwa.. Przecież nie zrobił tego umyślnie. Ja jestem zawsze tego zdania że to piesi wchodzą na drogę a nie ja wjeżdżam na chodnik... jak przecinam chodnik to sprawdzam czy nikogo nie rozjade, a piesi włażą na droge bo są jak terminator i nic im sie nie stanie przy spotkaniu z autem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekmc
post Fri, 22 May 2020 - 15:52
Post #7


Rookie
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: LBI





niech dostanie grube lata jestem za !!!
ulica to nie to autostrada, gdzie się zapierdala 140.
niech będzie nauczką dla przyszłych może ktoś się zastanowi jak zechce popierdalać ile wlezie w biały dzień w mieście.


--------------------
Audi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KRT
post Fri, 22 May 2020 - 17:22
Post #8


User
Dołączył: Wed, 10 November 2010
Skąd: Nowa Huta





Ale cebula z kałdi ! Najbardziej śmiesznym jest to że zmodyfikował układ hamulcowy hehee z mniejszych hebli na większe albo że podejrzany przewidywał możliwości zabicia człowieka i godził się na popełnienie takiego czynu . Chorzy prokuratorzy . Pewnie jak przedmówca ! Czyli zawsze jak wychodzę z domu i wsiadam do auta przewiduje możliwość zabicia człowieka ale ja nie godze się na to . Temat zastępczy żeby media od czarnej zarazy odwrócić . Gościu miał nie farta . Trafił na krowy przechodzące z pastwiska na pastwisko i tyle . Ja ZAWSZE staję z trzy cztery metry od pasów i czekam aż wszyscy przejadą . Kiedy ktoś staje to i tak nie wchodzę tylko robie krok w tył i mam beke . Pieszo poruszam się z córką w wózku i nie mam nigdy zamiaru pchać się pod koła . Sam nieraz ponad 200 szło się na 50 . Ja jestem kierowcą i wiem kto szybciej się zatrzyma . Od lipca dopiero będą akcję kiedy to te cielęta zaczną rzucać się pod koła bo mają pierwszeństwo .


--------------------
Hokus pokus czary mary będę dmuchać ze dwa bary
Calibra 3.0 V6 TT
Leon Cupra R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 22 May 2020 - 17:47
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





no cóż bycie idiotą ma jednak swoje plusy.
Zamiast się stresować deficytem między uszami można być z tego dumnym.



--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekmc
post Fri, 22 May 2020 - 18:51
Post #10


Rookie
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: LBI





jakiego niefarta, choryś?
jechał by 50 albo trochę więcej to by nie było.
no tak rodzina z dzieckiem przechodząca przez pasy to krowy, no kurwa pogratulować tylko rozumowania i inteligencji której brak, o reszcie nie wspominając.





--------------------
Audi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Fri, 22 May 2020 - 19:47
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Nie, zarzut nie jest z powodu modyfikacji pojazdu.
Weźcie poprawkę, że to tylko onet (czyli coś jak fakt).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Fri, 22 May 2020 - 20:05
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





No ale 130+ na 50 to moim zdaniem sporo za dużo. Nie jestem święty. Ale tyle na 50 w okolicy pasów nawet się nie zbliżyłem. Kwestia modyfikacji to inna sprawa. Kto co jak... Nie wiadomo. Może zalodzyl leoszy klocek? Albo tarcze mikody? Nie wiadomo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Fri, 22 May 2020 - 20:38
Post #13


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(maaaad @ Fri, 22 May 2020 - 19:47) *
Nie, zarzut nie jest z powodu modyfikacji pojazdu.

to brzmi, jakby był jednym z powodów
CYTAT
Jak zaznacza Chyr, na podstawie badań technicznych pojazdu, ustalono, że samochód, którym podejrzany jechał był w stanie technicznym, który nie pozwalał na dopuszczenie go do ruchu.

- Ten samochód został przystosowany do ruchu prawostronnego podczas, gdy producent nie przewidywał takich zmian dla tego typu pojazdu - zaznacza prokurator. Auto miało zmodyfikowany układ hamulcowy, w tym zdemontowany czujnik ABS, zmodyfikowany układ kierowniczy i układ zawieszenia.

- Prokurator ocenił te wszystkie okoliczności i uznał, że w takiej sytuacji poruszając się takim pojazdem, z taką prędkością podejrzany przewidywał możliwość zabicia człowieka i godził się na popełnienie takiego czynu - wskazuje prokurator Mirosława Chyr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Fri, 22 May 2020 - 20:53
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





No ale 130+ na 50 to moim zdaniem sporo za dużo. Nie jestem święty. Ale tyle na 50 w okolicy pasów nawet się nie zbliżyłem. Kwestia modyfikacji to inna sprawa. Kto co jak... Nie wiadomo. Może zalodzyl leoszy klocek? Albo tarcze mikody? Nie wiadomo. Przekladaka z anglika to w końcu jest czy nie jest kegalne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Fri, 22 May 2020 - 21:29
Post #15


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





CYTAT(radekmc @ Fri, 22 May 2020 - 15:52) *
niech dostanie grube lata jestem za !!!
ulica to nie to autostrada, gdzie się zapierdala 140.
niech będzie nauczką dla przyszłych może ktoś się zastanowi jak zechce popierdalać ile wlezie w biały dzień w mieście.


Niech dostanie grube lata, ale z art 177 § 2 kk gdzie za potrącenie ze skutkiem śmiertelnym ustawa przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Fri, 22 May 2020 - 23:15
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Jechał za szybko. Za to powinien być ukarany. Surowo. Bo dużo za szybko. Ale nie ukrywajmy, nawet jakby jechał 50 i bez hamowania by potrącił skutek byłby ten sam. Modyfikacje nie mają tu nic do rzeczy. No i drugie pytanie jak z anglikiem przełożonym. Co to znaczy nie przystosowany? Nie ma śrubek do przekręcenia? bmw całkiem nieźle się przekłada
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 22 May 2020 - 23:33
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





taa i niech pierwszy rzuci tu kamienień kto nigdy nie leciał 200+ na 50... kazdego poranka jak jade autem do roboty (rzadka sprawa ale dzieki korona smigam do pracy autem) zdarzuy sie leciec 200+ przez wawe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Sat, 23 May 2020 - 06:40
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Bardzo ciekawy temat z tym "anglikiem" czyli przekładanie RHD na LHD. Czemu ciekawy? Bo przecież urzędnicy sami w przypadku aut z Japonii mówią, że można zarejestrować dopiero po przystosowaniu do ruchu prawostronnego, czyli tym samym po przekładce. I teraz jak tak pomyślę, to przecież BMW ma wszystko symetrycznie i generalnie przekłada się podobno super (nie testowałem osobiście) i takich aut w kraju jest naprawdę dużo.

Generalnie powiem tak - nie chciałbym być na jego miejscu, a doskonale wiemy, że taka sytuacja to są ułamki sekund. Jedna zła decyzja o wklepaniu gazu i gość siedzi, drugi nie żyje. Tragedia, nie chciałbym być ani na miejscu kierowcy, ani człowieka który zginął czy też jego rodziny...

Co więcej podobny przypadek miał miejsce niedawno w Łodzi, a nawet gorszy. Bo dwa auta trafiły jednego pieszego, pierwszy lusterkiem go ściągnął, drugi rozjechał prawym kołem. Obaj wyprzedzali prawidłowo jadący pojazd który na prawym pasie ustąpił miejsca pieszemu (28L, pracownik magazynu z Ukrainy). Już z góry wiadomo, że udowodnią im nadmierną prędkość, co więcej jest jakieś nagranie kilometr wcześniej jak bardzo szybko wyprzedzili auto z kamerką na szybie. W obecnej sytuacji widać, że również tak jak ten wyżej nie wyjdą za szybko.

Szkoda, że w Polsce ten sport nie jest tak rozwijany jak piłka nożna czy tam kościoły. Fakt pojawiło się kilka torów nowych, kilka startych zaorano ale nadal nie ma takiego miejsca gdzie można ze znajomymi na legalu pojechać sprawdzić kto ma dłuższego na kresce, a nawet w przypadku jazdy na czas w kółko te wymagania obiektów typu hałas, zakaz poślizgów i tak dalej mocno zniechęcają do organizowania się.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sat, 23 May 2020 - 07:36
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(MisioLBN @ Fri, 22 May 2020 - 23:33) *
taa i niech pierwszy rzuci tu kamienień kto nigdy nie leciał 200+ na 50... kazdego poranka jak jade autem do roboty (rzadka sprawa ale dzieki korona smigam do pracy autem) zdarzuy sie leciec 200+ przez wawe...
Tym bardziej kary za to powinny być na tyle surowe, żeby takich śmiałków było coraz mniej na drogach.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Sat, 23 May 2020 - 07:50
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





CYTAT(MisioLBN @ Fri, 22 May 2020 - 23:33) *
taa i niech pierwszy rzuci tu kamienień kto nigdy nie leciał 200+ na 50... kazdego poranka jak jade autem do roboty (rzadka sprawa ale dzieki korona smigam do pracy autem) zdarzuy sie leciec 200+ przez wawe...


Zaraz Cię tu ukamienuja laugh.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 09:22