Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Grubość ścianki głowicy w komorze sprężania
bird13
post Fri, 30 Aug 2019 - 06:44
Post #1


User
Dołączył: Sat, 14 June 2014





Pacjent głowica 8v, 10mm aluminium nad komorą sprężania,potrzebuję usunąć 2mm maxymalnie z części komory żeby usunąć uszkodzenia,będzie to działać?
Głowica kosztuje maxymalnie 500zł. ale frezarka jest na miejscu i chętnie się pobawię.
Auto dupowóz pędzony lpg więc termicznie lekko nie ma .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 30 Aug 2019 - 06:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kamil7s
post Fri, 30 Aug 2019 - 06:51
Post #2


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Jak coś wpadło, powbijalo się w głowice, stad masz uszkodzenia to się przejeżdża szczotka na wiertarce, żeby wszystko odpadło, głowice planuje, sprawdza szczelność zaworów i składa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bird13
post Fri, 30 Aug 2019 - 07:58
Post #3


User
Dołączył: Sat, 14 June 2014





Ja frezem chcę na 2mm wjechać w głowicę a Ty mi piszesz o szczotce na wiertarce,chyba nie ten kaliber przemyśleń .
Pytaniem jest czy 8mm ścianki wytrzyma a nie jak wyczyścić aluminium.

P.S. Tłok ma denko 6mm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Fri, 30 Aug 2019 - 15:55
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





W jednym cylindrze/ komorze spalania głowicy chcesz to zrobić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolus1
post Fri, 30 Aug 2019 - 16:13
Post #5


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





CYTAT(farmer91 @ Fri, 30 Aug 2019 - 15:55) *
W jednym cylindrze/ komorze spalania głowicy chcesz to zrobić?


co to za pytanie? lol. chce splanować całą powierzchnie głowicy o 2mm i tyle. normalnie się robi 0.2 a ten przesunie kropkę czy przecinek wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Fri, 30 Aug 2019 - 16:29
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





On chce w komorze jednego cylindra wyfrezowac sobie dwa milimetry, poza tym w 8v raczej te 2mm to by zebrał z zaworami. Tak ja to zrozumiałem, dlatego jeśli chce kombinować to by musiał wyfrezowac naokoło zaworów na każdej komorze spalania. Nie wiadomo jaka duża jest ta komora spalania, bo silnik top secret, wiec nie wiadomo o ile zmniejszy się stopień sprężania, może silnik już nie chodzic jak powinien, dlatego jeśli ma uszkodzona od tego ze coś wpadło, to się lekko szlifuje zadziory, planuje głowice i składa jak jest. Nie będzie miało to żadnego istotnego wpływu bo zaraz tam się zrobi nagar. Dlatego uważam ze to przerost formy nad treścią, ale jak ktoś jest napalony i sobie ubzdurał jakiś plan to nie pyta tylko czeka aż ktoś mu napisze ze nic się nie stanie i to zrobi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tonku
post Fri, 30 Aug 2019 - 17:58
Post #7


User
Dołączył: Thu, 14 June 2007





CYTAT(bird13 @ Fri, 30 Aug 2019 - 07:58) *
Ja frezem chcę na 2mm wjechać w głowicę a Ty mi piszesz o szczotce na wiertarce,chyba nie ten kaliber przemyśleń .
Pytaniem jest czy 8mm ścianki wytrzyma a nie jak wyczyścić aluminium.

P.S. Tłok ma denko 6mm

Masz na myśli odbudowanie głowicy w tym samym kształcie,tylko ścianka będzie zaniżona o 2mm?chcesz wjechać z gniazdami do wewnątrz o 2mm?
Tak to zrozumiałem.Jeżeli źle,to przepraszam,bo resetuje mój mózg po zjebanym tygodniu w pracy unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fiat Turbo I.E
post Sat, 31 Aug 2019 - 15:12
Post #8


User
Dołączył: Fri, 21 June 2013
Skąd: Przemyśl





8mm to sporo mięsa i wytrzyma bez problemu, ja mialem w turbo i nic się nie działo.
Jezeli CR który się podniesie po planowaniu nie stanowi problemu to śmiało działaj:).Ps aktualnie mam tłoki o grubości denka 5mm i ogarniają 75km/cyl smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bird13
post Sun, 01 Sep 2019 - 07:07
Post #9


User
Dołączył: Sat, 14 June 2014





CYTAT(bird13 @ Fri, 30 Aug 2019 - 07:58) *
.....Pytaniem jest czy 8mm ścianki wytrzyma a nie jak wyczyścić aluminium.


CYTAT(kamil7s @ Fri, 30 Aug 2019 - 16:29) *
......Dlatego uważam ze to przerost formy nad treścią, ale jak ktoś jest napalony i sobie ubzdurał jakiś plan to nie pyta tylko czeka aż ktoś mu napisze ze nic się nie stanie i to zrobi.



CYTAT(Fiat Turbo I.E @ Sat, 31 Aug 2019 - 15:12) *
8mm to sporo mięsa i wytrzyma bez problemu, ja mialem w turbo i nic się nie działo.
Jezeli CR który się podniesie po planowaniu nie stanowi problemu to śmiało działaj:).Ps aktualnie mam tłoki o grubości denka 5mm i ogarniają 75km/cyl smile.gif


Tym różni się wyrażenie swojego zdania od odpowiedzi na pytanie, ale czuję że ktoś mi zaraz udowodni że się mylę.
Sarkazm mode off.

Fiat Turbo I.E Tłoki oryginał czy toczone? Jaka odległość od krawędzi tłoka do pierwszego pierścienia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fiat Turbo I.E
post Mon, 02 Sep 2019 - 18:18
Post #10


User
Dołączył: Fri, 21 June 2013
Skąd: Przemyśl





Tloki toczone były wypukle zebrane 2mm, od krawędzi 6,5mm.
Dodam ze przy +80km/cyl i paru miesiącach smigania urywa polki pod drugim pierścieniem smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Wed, 04 Sep 2019 - 16:58
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Podsumowując, po splanowaniu głowicy o 2mm zawory zbliżą się do tłoka o 2mm i przestawi się wałek rozrządu.
Odpalenie silnika może być efektowne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Wed, 04 Sep 2019 - 19:10
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Właśnie a czy rozrzad wyrobi? Napinacz długość paska?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Wed, 04 Sep 2019 - 22:57
Post #13


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Jezeli zawory nie spotkają się z tlokami to bedzie chodzic. Jest niezliczona ilosc aut z podniesiona glowica o 2-3mm nawet celem odprezenia, to w druga strone tez zadziala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Thu, 05 Sep 2019 - 11:46
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





Widzę że niektórzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Autor pisze o tym że nad komorą sprężania jest 10mm grubości materiału i chce to zebrać to o 2mm, a wy piszecie o planowaniu głowicy o 2mm albo o podnoszeniu głowicy o 2-3mm, wtf?

Przecienienie z 10mm na 8 spokojnie wytrzyma jesli tylko rozprowadzisz to uszkodzenie odpowiednie płynnie i szeroko, najlepiej stosujać przejscie 10~20:1. Oraz oczywiscie jesli to nie bedzie zaraz przy gnieździe albo świecy.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 22:41