Shoutbox 0 nowych PW 


46 Stron V  « < 39 40 41 42 43 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Honda Civic EG - Track Car
ptq
post Tue, 04 Apr 2017 - 15:40
Post #801


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Zły olej lejesz, jak żre dźwigienki i to tak konkretnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 04 Apr 2017 - 15:40
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
siewcu
post Tue, 04 Apr 2017 - 15:51
Post #802


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(kordos555 @ Tue, 04 Apr 2017 - 13:25) *
Ten zbiornik podciśnień to bym od razu wywalił. Ja kupiłem samochód już z tym, więc myślałem że tak ma być. Ostatnio się tego pozbyłem i hamulec nareszcie zaczął być przewidywalny.

Hamulec i tak lepiej działa bez serwa moim zdaniem wink.gif twardszy, ale dużo bardziej przewidywalny...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Tue, 04 Apr 2017 - 16:28
Post #803


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





CYTAT(ptq @ Tue, 04 Apr 2017 - 15:40) *
Zły olej lejesz, jak żre dźwigienki i to tak konkretnie.

Olej, wada materiału, przebieg lub sposób użytkowania, na kilkanaście rozebranych klawiatur w D serii połowa miała wytarte dźwigienki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Wed, 05 Apr 2017 - 10:34
Post #804


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Jeśli rzeczywiście zżarło po 1mm x 16 szt., to w silniku musi nieźle wiórami mielić. Sprawdziłbym sitko zaworu vtec, bo tam się fajnie taki szlam odkłada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Thu, 06 Apr 2017 - 01:34
Post #805


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





CYTAT(iceman_n @ Tue, 04 Apr 2017 - 10:39) *
czekam na filmik jak to jedzie po strojeniu tongue.gif


tez sie doczekac nie moge, dzis bylem na strojeniu ale kupa... musze rozebrac silnik, itb, poskladac jeszcze raz i wtedy sie zobaczy...

CYTAT(kordos555 @ Tue, 04 Apr 2017 - 12:25) *
Ten zbiornik podciśnień to bym od razu wywalił. Ja kupiłem samochód już z tym, więc myślałem że tak ma być. Ostatnio się tego pozbyłem i hamulec nareszcie zaczął być przewidywalny.


a co wstawie


CYTAT(siewcu @ Tue, 04 Apr 2017 - 14:51) *
Hamulec i tak lepiej działa bez serwa moim zdaniem wink.gif twardszy, ale dużo bardziej przewidywalny...

bylem dzis na holu dwa razy - nie wyobrazam sobie jazde na torze bez serwa - to auto praktycznie nie hamuje bez niego...


CYTAT(ptq @ Wed, 05 Apr 2017 - 09:34) *
Jeśli rzeczywiście zżarło po 1mm x 16 szt., to w silniku musi nieźle wiórami mielić. Sprawdziłbym sitko zaworu vtec, bo tam się fajnie taki szlam odkłada.

wiesz co... moze taka glowice kupilem - tak naprawde nie wiem, nigdy uwagi nie zwrocilem na to..., siteczko sprawdze - dzieki wink.gif


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dmj
post Thu, 06 Apr 2017 - 17:20
Post #806


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 March 2010





Dlaczego nic nie wyszlo ze strojenia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Thu, 06 Apr 2017 - 19:33
Post #807


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





CYTAT(Dmj @ Thu, 06 Apr 2017 - 16:20) *
Dlaczego nic nie wyszlo ze strojenia?


po1 ITB lapie lewe powietrze - musze to ogarnac
po2 TPS pokazywal wskazania odwrotnie - to juz zrobilem
po3 nie sprawdzilem jakie sa szczeliny pomiedzy zaworami a tlokiem na zalaczonym VTEC-u - i tu nie chcialem ryzykowac, nie pomyslalem o tym wczesniej a nikt takiej konstrukcji wczesniej nie skladal (bynajmniej nic nie wiem o tym...)

No i na koniec 2 dzien probuje zmontowac jakies mapy na Alpha-n i nie daje rady, nawet odpalic mi k... nie chce, nie moge tez znalesc na necie zadnych base maps pod hondata do chociazby D16Z6 z ITB. Szala bardzo sie przewazyla na zrezygnowanie z tego ITB sad.gif


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
karolluczak
post Fri, 07 Apr 2017 - 01:52
Post #808


User
Dołączył: Sun, 17 April 2011





Ale serwo miales zamontowane - tam jest sprezyna wink.gif Jest roznica pomiedzy serwem odlaczonym a brakiem serwa - duża.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemo2820
post Fri, 07 Apr 2017 - 09:25
Post #809


User
Dołączył: Mon, 03 June 2013
Skąd: Kraków





Nie rezygnuj z ITB jeszcze bo warto :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Fri, 07 Apr 2017 - 12:16
Post #810


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Dokładnie jak wywalisz przewód a serwo zostaje to tak jakbyś po ciemku kobietę całował, niby się da ale czasami twardo bo trafiłeś w beton... Wywal całkiem serwo i będziesz zadowolony
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Mon, 10 Apr 2017 - 22:54
Post #811


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





CYTAT(przemo2820 @ Fri, 07 Apr 2017 - 08:25) *
Nie rezygnuj z ITB jeszcze bo warto :-)


Jeszcze nie zrezygnowałem smile.gif - wyciagnałem sobie to ITB obejżałem podmuchałem, zlokalizowalem gdzie sa przedmuchy, zciagnalem manuala i wyszło ze poprzedni wlaszciciel nie dosc ze wywalił część uszczelniajaca trąbki jak i obejscie łopatek przepustnic to do tego jesze od dwuch nich wykręcił zupełnie śróby regulacyjne... KUR....!!!
Dziś kupiłem drógi zestaw przepustnic i obudowe wiec wszystkie czesci juz mam. samo złożenie tego itb z dorobionym kolektorem pozostawia wiele do życzenia ale tu już mogę poprawić tylko odrobine...


Ostry wałek - tak jak sie obawialem, na popychaczach od VTEC nastepuje kolizja zawór/tłok - kolizja to za duże słowo, powiedzmy zawór dolotowy dotyka tłok, niestety musiałem zdjąć głowice :/ Właśnie jestem w trakcie mierzenia o ile i jak tłok trzeba bedzie podszlifować. Tródno się mówi... roboty sporo doszło sad.gif


Co do serwa - zamówiłem maleńką puszeczkę zbiorczą, też bardzo poskracam przewody (żałuje ze wywaliłem stare serwo mniejsze o 1'' było) i zobacze co sie bedzie działo... Jak macie jakiś pomysł jak jeszcze rozwiązać hamulce bez uzywania podcisnienia lub wiecie o jakis zewnetrznych zródłach podcisniania to dajcie cynk bo tak pobierznie poszukałem ale specjalnie jakichs rozwiązan nie znalazłem..


Takie pytanko mam - co byscie mogli polecic jako olej - ostatnio kilka razy lałem motul 300V 5W40 i nie wiem czy to nie na nim tak te popychacze dojechałem (fotki wyżej) silnik na ogół kręciłem do 8000+, czasami dojeżdzałem lekko powyżej 9000obr, teraz po zmianie wałka (o ile sie potwierdzi co mowił producent) moze sie okazać ze minimalnie wyzej zakręce... Wiec co byście lali?


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
freerider125
post Mon, 10 Apr 2017 - 23:10
Post #812


User
Dołączył: Mon, 16 September 2013
Skąd: Garaż





W audi A6 3.0 V6 asn chyba widziałem elektryczna pompę podciśnienia


--------------------
Peugeot 306 1.8 16v turbo. @GT1752+EE3++LPG @0,5b
"Old Peugeot's Never Die, They Just Get Faster"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 11 Apr 2017 - 00:22
Post #813


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Wolałbym wywalić serwo, IMO jest lepsze wyczucie hamulca, aczkolwiek trzeba więcej siły użyć przy hamowaniu.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Tue, 11 Apr 2017 - 01:19
Post #814


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





CYTAT(freerider125 @ Mon, 10 Apr 2017 - 22:10) *
W audi A6 3.0 V6 asn chyba widziałem elektryczna pompę podciśnienia


Dzięki! Rozejże się. --- rozejżałem faktycznie są i to dużo na ebuy-u do disli, są też nawet elektryczne pod 12V biggrin.gif (jest opcja jak by co)

CYTAT(siewcu @ Mon, 10 Apr 2017 - 23:22) *
Wolałbym wywalić serwo, IMO jest lepsze wyczucie hamulca, aczkolwiek trzeba więcej siły użyć przy hamowaniu.


Byłem na holu w zeszłym tygodniu (i wierz mi albo nie ale siły to ja mam) i hebli praktycznie nie ma bez serwa - jeszcze zobacze jak to bedzie z tą małą puszką zbiorczą, jak nie wypali to 2 opcja wywalić zupełnie serwo jak chłopaki wspomnieli wyżej ale chce już być i przygotowany na 3cią opcje co by już dłużej w garażu nie siedzieć...

Ps. Czy ktoś z was wie jakie podciśnienie by musiała pąpka pod serwo produkować ?

A teraz chwilkę o tych nieszczęsnych zaworach i tłokach - jak juz wspomniałem jest lipa na dolocie, właśnie zrobiłem test z plasteliną (szczelina zaworowa na zero) i wydechowe tak jak wyglądało to wcześniej - świat, zero problemu, natomiast doot lipa - przekręciłem silnikiem tylko 3 razy ale z plasteliną udało się zaworom leciutko zedrzeć nagar i zarysować tłok (zaraz po testach sprawdziłem szczelność - wszystko trzyma jak trzeba wiec raczej sie nic złego nie wydarzyło). I teraz tak: dół silnika jest 1,3 z tłokami od 1,3 (które ponoć dają najlepszą kompresje z seryjnych do D seri) głowica od 1,6 - która miedzy innymi różniła się od 1,3 tym, że miała wieksze zawory - i faktycznie cały pic polega na tym, że zawór lekko haczy zaraz przy rancie od wyciecia na zawór w tłoku - myślę że sie obejdzie bez rozbierania dołu przy operacji poszerzenia tego - wyglada jak ok 1mm - na wszelki dam 2mm i sprawdze jeszcze raz jak plastelina sie ugniata. Tu jeszcze kilka fotek co mi wyszło (plastelina zielona ale częściowo nagar sie przykleił...), powiedzcie co myślicie - to coś nowego dla mnie i pewnie wszystkiego jeszcze nie wiem. Fotki:













--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Tue, 11 Apr 2017 - 06:58
Post #815


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Frezuj tłok albo mniejszy zawór albo podnoś głowicę. Innych opcji nie ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
freerider125
post Tue, 11 Apr 2017 - 07:18
Post #816


User
Dołączył: Mon, 16 September 2013
Skąd: Garaż





Najlepiej żeby podciśnienie do hampli miało wartość -0,9. Tyle robią elektryczne vacum pompki i mechaniczne w autach. Tu masz nr tej z audi.8E0927317 Grosze na necie kosztuje używka


--------------------
Peugeot 306 1.8 16v turbo. @GT1752+EE3++LPG @0,5b
"Old Peugeot's Never Die, They Just Get Faster"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Fri, 14 Apr 2017 - 14:54
Post #817


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Głęboko ten zawór tam nie wchodzi. Frezara w dłoń i zjedź ten rant na gładko i powinno działać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Fri, 14 Apr 2017 - 15:32
Post #818


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





CYTAT(ptq @ Fri, 14 Apr 2017 - 13:54) *
Głęboko ten zawór tam nie wchodzi. Frezara w dłoń i zjedź ten rant na gładko i powinno działać.


też tak myślałem... Wyszło na to że rant musiałem przesunąć nie o 1-2mm a o 4! Zjebałem troche jak pierwszy raz sprawdzałem - a mianowicie ustawiłem szczeline zaworową na 0 w odpowiednim momencie tak jak manual mówi, tyle że miałem na sztywno już załączonego VTEC-a a tam krzywki otwierają zawór niec wcześniej i przy tym samym kącie już jekko powinna sie uchylać, kiedy to skorygowałem wyszła trochę innahistoria.... W każdym bądz razie w nocy skończyłem dłubanie w tłokach sprawdziłem 2 z nich i już jest ok ale była 4 nad ranem wiec pozostałe 2 ide sprawdzać niebawem... Mam nadzieje ze już bedzie wszystko jak powino i zaczne składać to do kupy...


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
karolluczak
post Fri, 14 Apr 2017 - 20:29
Post #819


User
Dołączył: Sun, 17 April 2011





Podciśnienie z trąbek raczej nie ma racji bytu (tam mało podciśnienia sie robi ) - tak jak chłopaki radza - jesli bardzo chcesz to vacu-pompa, jesli nie - wywalasz serwo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Tue, 09 May 2017 - 17:58
Post #820


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





A wiec tak na szybkiego (pozniej wrzucę jakiś opis i fotki) silnik skończony i zmapowany!
WYNIK MOJEGO 1,3 TO:

175,1 BHP i 153,5Nm

biggrin.gif


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post

46 Stron V  « < 39 40 41 42 43 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 16:34