Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Zbieżność tylnej osi FWD
CZUCZU
post Tue, 09 Aug 2016 - 18:24
Post #81


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Panowie dodam coś od siebie, jakis czas temu conieco poczytałem o aerodynamice i poprawiłem 3 rzeczy.
Zawias odpada bo generalnie mam co sie dąło sensownym kosztem już porobione.


Spoiler o ile kojarze KID KAR z OLX za bagatela 80 zł. Załozony odwrotnie, za namowa ksiazki z USA o aerodynamice bo dzieki temu że zweża się przy górze niby stabilizuje na boki.
Dorobiłem wyższe podstawy i powiem tyle, przedtem robiłem zakręt przy 130 na sliku, teraz 140, mam nowa drogę blisko domu wiodąca do nikąd i tylko na drifterów trzeba uważać. co lepsze jak jadę 80 km/h czuj się mniej pewnie niz przy 120 bo tył sie uspokaja a williams jest znany z nerwowej pupy. Aha regulowałem spoiler przed skręceniem tak że wziałem Karchera, ciśnienie w przednia szybę i wybrąłem opcje gdy struge mocno wyrzucało w górę i było to realnie widać.
Z przodu dorobiłem dokładki i męczy mnie chęć zbudowania splittera, jak nie sprzedam CLIo to z tyłu wleci dyfuzor, nie jakas popierdółka, ale z blachy alu, nitowany od belki do zderzaka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 09 Aug 2016 - 18:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Gumi5
post Tue, 09 Aug 2016 - 21:42
Post #82


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





CYTAT(CZUCZU @ Tue, 09 Aug 2016 - 18:24) *
Aha regulowałem spoiler przed skręceniem tak że wziałem Karchera, ciśnienie w przednia szybę i wybrąłem opcje gdy struge mocno wyrzucało w górę i było to realnie widać.


Na formule stundent (ciekawy temat) często bawią się z nitkami i rozpędzaniem bolidu do konkretnej predkości, widać ładnie gdzie ucieka górą powietrze tongue.gif


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 10 Aug 2016 - 07:05
Post #83


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no co do spojlera to z tego co Jacekkpl mowi to sporo daje nawet na wolniejszych torach. on urwal na kartodrmie w bydgoszczy ponad 0,5 s (sprawdzone z i bez spojlera z tylu tego samego dnia na kartodromie) a przeciez tam na najdluzszej prostej jest ledwo troche ponad 110km/h wiec ten docisk przy tej predkosci jest bardzo maly. ale widac roznica miedzy sila unoszenia tylu ktora jest w serii w autach bez spojlera a jednak minimalna sila docisku z spojlerem robi juz spora roznice glownie pewnie przy hamowaniu i w pierwszej fazie wejscia w zakret gdzie mamy duza niestabilnosc tylu i jeszcze dosc spora predkosc.
http://www.racingforum.pl/index.php?showto...0&start=160


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Wed, 10 Aug 2016 - 16:27
Post #84


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





ODNOŚNIE AERO.
Kolega zrobił coś takiego w civicu:
http://i.imgur.com/Tdvwb.jpg?1 twierdzi że teraz robi zakręt 10 km/h szybciej i czuje ze im szybciej tym stabilniej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Wed, 10 Aug 2016 - 17:30
Post #85


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





Rozumiem że to dyfuzor? I tak z ciekawości CZUCZU, masz płaską podłogę?


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Wed, 10 Aug 2016 - 18:04
Post #86


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Nieee to nie moje. Ja pokazuje cośco skopiował w angli kolega, tl nie jego fotka ale na tym się wzorował. Co do mojego clio to mam dosyć płaską, jakby nie wydech to nawet bardzo, a z tyłu tylko zawirowania mam od belki i generalnie mógłbym dyfuzor wrzucić ale mi szkoda linii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iceman_n
post Wed, 10 Aug 2016 - 19:04
Post #87


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 September 2010





macie filmik, który myślę że pokazuje różnice:

https://www.youtube.com/watch?v=OAsO58Ubv0E

a najszybsze fwd n/a na tym torze wygląda tak: biggrin.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 13:33