Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Problem z serii tuning NA , a wyniki, auto po szeregu modyfikacji i brak oczekiwanych mocy
burski
post Mon, 01 Apr 2019 - 10:00
Post #21


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





No już z 10 razy pojawiła się sugestia, że trzeba pokręcić wałkami, może więc czas się temu przyjrzeć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 01 Apr 2019 - 10:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomicobra
post Mon, 01 Apr 2019 - 10:03
Post #22


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 July 2005
Skąd: Złotów





CYTAT(KIVI @ Mon, 01 Apr 2019 - 09:48) *
Tu jest sprawa prosta jak obręcz.
Trzeba nastawic wałki. Skoro paliwo jest, zapłon jest a mocy nie ma to nie jest to prom kosmiczny zeby nie znaleźc przyczyny:)


Ja nie twierdzę że składający niczego nie pomylił ale ustawiał na zegarach , do tego przebieg kresek nie wygląda zabardzo na źle ustawione wałki.

Xero rozumiem Ciebie że szukasz rozwiązania, może wykonać pomiar gdzieś indziej, bo ja wiem że filmiki nie są wyznacznikiem, ale jednak na tym dolnym auto już brzmi jakby chętniej się wkręcało, do tego jednak jest znaczna róznica w przyspieszeniu. Nawet jak liczyć 130 gps a 140 licznik jest poprawa.
Więc przy samej dodatkowej masie pasażera itp itd to auto jedzie lepiej. Więc może cała afera wynika tylko z słabego drugiego pomiaru. Bo nie rozmawiamy tutaj o 100 koniach ale może z 15 maks.

Bo naprawdę nie wierzę że 33% mocy w wolnossaku mają też te mody co podałeś. Z tego co kojarzę tutaj na forum to Walenda grzebał przy 2.0 fordowskich blacktopach i z duzo większymi modami wypluwał niewiele więcej niż 200 koni, gdzie dopręzone mocno były. To tylko luźna sugestia. Więc ze 175 może i realnie widze ale 190 + zdecydowanie nie


A jeszcze jak robiłeś Xero te pomiary u siebie co wyniki wyszły takie same to wszędzie 3 bieg ?? czy na jednej 3 a na drugiej 4 ??


--------------------
Repliki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobson
post Mon, 01 Apr 2019 - 10:03
Post #23


Frequent User
Dołączył: Sun, 11 January 2009





CYTAT(burski @ Mon, 01 Apr 2019 - 10:00) *
No już z 10 razy pojawiła się sugestia, że trzeba pokręcić wałkami, może więc czas się temu przyjrzeć?

Wałek ssący został przestawiony i w najlepszej pozycji dał 7ps górą co widać na wykresie.


--------------------
Fiesta XR2i ITB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xero
post Mon, 01 Apr 2019 - 10:21
Post #24


User
Dołączył: Tue, 07 December 2010





tomicobra nie wiem na jakim biegu, nie zwracałem wtedy na to uwagi nawet.



--------------------
Ford Fiesta ST150 Race Car
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Mon, 01 Apr 2019 - 20:41
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Jak wyglada kolektor dolotowy / wydechowy ? Jakie to sprzety ?

Czytam o dlugim kanale, czasem jest tak ze nie przeskoczysz tego ze sprzet gra tak jak gra i dopiero krotszy kanal cos da.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Mon, 01 Apr 2019 - 20:49
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(berkut @ Mon, 01 Apr 2019 - 20:41) *
Jak wyglada kolektor dolotowy / wydechowy ? Jakie to sprzety ?

Czytam o dlugim kanale, czasem jest tak ze nie przeskoczysz tego ze sprzet gra tak jak gra i dopiero krotszy kanal cos da.



Z opisu na pierwszej stronie wychodzi że coś takiego siedzi pod maską. Druga sprawa w strzał 240Nm z wykorbienia 83mm ciężko mi uwierzyć ... a takie wspaniałe wykresy widzę u wyspiarzy smile.gif Tyle, że ja człowiek słabej wiary jestem...



--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobson
post Mon, 01 Apr 2019 - 20:56
Post #27


Frequent User
Dołączył: Sun, 11 January 2009





CYTAT(berkut @ Mon, 01 Apr 2019 - 20:41) *
Jak wyglada kolektor dolotowy / wydechowy ? Jakie to sprzety ?

Czytam o dlugim kanale, czasem jest tak ze nie przeskoczysz tego ze sprzet gra tak jak gra i dopiero krotszy kanal cos da.


Wydech to pełen przelot z końcowym tłumikiem z Fiesty MK7 ST 1,6 Ecoboost.
Ssący kończy się w środku oczywiście trąbkami.


PS pomiar kompresji wykazał 13,8-14 bar na garach. Inna hamownia pokazała praktycznie identyczny wynik - 163/211.


--------------------
Fiesta XR2i ITB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Mon, 01 Apr 2019 - 21:06
Post #28


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Dla mnie to auto nic nie jedzie - to że lepiej przyśpiesza na drugim filmiku wynika tylko ze zmiany przełożenia głównego. Co do wałków, widać na wyniku z hamowni, że nie ma z nimi problemu, równo przyrastają.
Obstawiam jak ktoś napisał już, że tutaj trzeba by zrobić głowicę, aby to miało ręce i nogi. Z samych wałków tylu konia co chcesz - nie wyciśniesz.
I nie wiem czy wydech nie jest zbyt luźny tutaj, może niech ktoś mądrzejszy się wypowie, ale to wolny ssak - moje clio RS na całkowitym przelocie przyśpieszało gorzej niż na dwóch przelotowych tłumikach.

CYTAT(bobson @ Mon, 01 Apr 2019 - 08:03) *
- kiedy otrzymałem samochód nie był w technicznym stanie dotrzeć na hamownie na której były ostatnie pomiary, tutaj błąd z mojej strony że nie poświęciłem 3-4 dni aby doprowadzić auto do takiego stanu aby dojechało jednak na hamownie...

wałki pomimo że nowe miały braki w długości krzywki nawet pod 0,15mm - Ken Newman na reklamacje odpisał, że mamy je zamontować i jeździć...


Czy tutaj nikt nie widzi problemu? Co to znaczy że auto nie było w stanie dojechać na hamownie? No i co to za nowe/używane wałki z takimi odchyłami od normy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 01 Apr 2019 - 22:41
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Jest jakieś odniesienie w PL do tego auta, tzn ktoś coś podobnego zrobił i zyskał takie przyrosty? Wydech na pewno nie wpływa pozytywnie na Nm, to nie turbo że wystarczy kawał rury do odprowadzenia spalin.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Mon, 01 Apr 2019 - 22:50
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Wróżenie z fusów. Może rozrząd, może strojenie, może jeszcze coś innego. Te wtryski to sprawne są?
W 240 Nm w 2.0 bez mega modów nie wierz, 210-220 Nm powiedzmy realne (nie oglądałem wykresów fordów z UK i nie muszę, wystarczy spojrzeć na K-serię czy silniki ferrari i porównać Nm/l).


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobson
post Mon, 01 Apr 2019 - 22:59
Post #31


Frequent User
Dołączył: Sun, 11 January 2009





CYTAT(kompot @ Mon, 01 Apr 2019 - 22:50) *
Wróżenie z fusów. Może rozrząd, może strojenie, może jeszcze coś innego. Te wtryski to sprawne są?
W 240 Nm w 2.0 bez mega modów nie wierz, 210-220 Nm powiedzmy realne (nie oglądałem wykresów fordów z UK i nie muszę, wystarczy spojrzeć na K-serię czy silniki ferrari i porównać Nm/l).

Wtryski po regenie w Top Setup.


--------------------
Fiesta XR2i ITB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Tue, 02 Apr 2019 - 08:30
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





240nm brzmi realnie ale to temat na zupelnie inna dyskusje.

Szukacie problemow tam gdzie ich nie ma.



Jesli o mnie chodzi to tematem przewodnim braku mocy w twoim sprzecie jest to ze masz taki kolektor dolotowy jaki masz. Dluga waska slomka, bardzo dobre do jazdy ale niestety gory nie dostaniesz.

Na wykresach widac jak cala gorka jest przesunieta ok. 500 obrotow w prawo ale i tak sprzet umiera zanim dojezdza w zakres gdzie moglby robic moc. Gdyby przesunac ja nie o 500 tylko o 1500 z srodkiem w 6k to koniaz wpadl by mocno kosztem anemicznego dolu i wzglednie uzytecznych srednich zakresow.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Tue, 02 Apr 2019 - 09:10
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





http://fordfiestast.co.uk/ubbthreads.php/topics/561538/1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 02 Apr 2019 - 09:14
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Strojenie zwykłego wolnossaka to nie jest nuclear sience. Raczej bym szukał problemu w doborze komponentow. Wrzućcie dane walka i kolektora do kalkulatora i sprawdźcie przy jakich obrotach jest prawidłowe odbicie fali.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Tue, 02 Apr 2019 - 10:28
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





a macie zdjęcie krzywki tego wałka w stosunku do OEM ? dla przyrostu 30koni to gołym okiem będzie widać różnice w geometri krzywki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Tue, 02 Apr 2019 - 11:50
Post #36


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





CYTAT(done4 @ Tue, 02 Apr 2019 - 09:10) *


Silnik 2.3, pewnie właściciel naoglądał się projektów tez ze zwiekszona pojemnością.
Skoro ostre walki wjechały to czemu obrotów nie podniesiecie? Po wykresie to tam nawet do 7 się chyba nie kręci, jak sprężynki zmienione to do 8000 by zakręcił poszukał tych koni.

Wykresy wyglądają jakby te ostre walki nie były tam zamontowane, dopóki ssacy nie przestawiony to identyko moc i moment jak na serii(przy tych samych obrotach) Jak już ssacy przestawiony i jest poprawa to teraz trzeba spróbować dwoma na raz przekręcić żeby przenieść wyżej moc, zwiększyć obroty i szukać.

Jak się nie znajdzie to szukac usterki silnika, jeśli nie znajdzie to przekładać graty na serie i na hamownie.
Jeszcze taka kwestia czy ktoś kto zakładał te walki ma pojęcie o tym co robi? W sensie czy to robił tuner czy jego pracownik, bo spotkałem się kiedyś z sytuacja gdy ktoś założył z kilku kompletów seryjne walki bo krzywka jest „najostrzejsza”

Go to the top of the page
 
+Quote Post
xero
post Tue, 02 Apr 2019 - 13:58
Post #37


User
Dołączył: Tue, 07 December 2010





nie, nie naoglądałem się 2.3

na fiestastoc.com jest sporo wykresów 2.0 z takim samym specem jak mój nawet na seryjnych wtryskach i strojonych na ori kompie
wykresy te wyglądają m.in. tak i jest ich przynajmniej kilka z identycznym kolektorem i wałkami

https://www.fotosik.pl/zdjecie/e1895e60a9f2e68e

https://www.youtube.com/watch?v=s9Qok8fJ9iE

https://www.fotosik.pl/zdjecie/73a50c2e12098f3a

jak byście chcieli więcej mogę podesłać

widać jaki jest wzrost i gdzie generowany na tym kolektorze, a jak to wyglada u mnie. Ogólnie u mnie jest totalnie dupa jeżeli chodzi o przyrost.


--------------------
Ford Fiesta ST150 Race Car
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Tue, 02 Apr 2019 - 15:49
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Jak dla mnie to wynik jest taki jak pozwala kolektor. Jesli to pikuje przy 5-5.5k to nie dziwne ze jej nie ma. Nie oszukasz fizyki.

Nasz hamownie sa zdecydowanie bardziej pesymistyczne niz zachodnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomicobra
post Tue, 02 Apr 2019 - 20:13
Post #39


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 July 2005
Skąd: Złotów





CYTAT(kamil7s @ Tue, 02 Apr 2019 - 11:50) *
Jak się nie znajdzie to szukac usterki silnika, jeśli nie znajdzie to przekładać graty na serie i na hamownie.
Jeszcze taka kwestia czy ktoś kto zakładał te walki ma pojęcie o tym co robi? W sensie czy to robił tuner czy jego pracownik, bo spotkałem się kiedyś z sytuacja gdy ktoś założył z kilku kompletów seryjne walki bo krzywka jest „najostrzejsza”


jak w silniku miał jedne wałki biggrin.gif a drugie miał obok silnika to ciezko pomylić. A jak już wcześniej gdzieś padło że były pomiary dokładne wałków porobione i jak na nowe wałki to trzeba przyznać że to kawał szajsu jest... a na reklamacje stwierdzenie że zakładać i jeżdzić.... to z opisu wynika że raczej ktoś wie co robi, jak przed sprawdzeniem zrobił pomiary. Bo ile osób nowe graty z kartonika sprawdza.

Zaraz może wyjdzie że problemem jest odetkany wydech na maksa.



--------------------
Repliki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Tue, 02 Apr 2019 - 20:14
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(kamil7s @ Tue, 02 Apr 2019 - 11:50) *
Skoro ostre walki wjechały to czemu obrotów nie podniesiecie? Po wykresie to tam nawet do 7 się chyba nie kręci, jak sprężynki zmienione to do 8000 by zakręcił poszukał tych koni.



A po co chcesz to wyżej kręcić jak to się od ~5500rpm już nie napełnia ? Szukać mocy w górze można jak się tak potrafi napełnianie utrzymać




--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 19:13