Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pojemny daily w budżecie 130-150 kPLN brutto, Następca W211 320CDI
Patee
post Sun, 08 Apr 2018 - 19:47
Post #21


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





CYTAT(Honada @ Fri, 06 Apr 2018 - 12:30) *
Wiesz co, a możesz rozwinąć który silnik chciałeś i jakie wyposażenie? Bo testowałem naprawdę fajnie wyposażoną Insignię II 2.0 CDTi 170 KM FWD w wersji Elite z dodatkami i cena wyniosła 165 tys. zł brutto. Ale tam było naprawdę bogato jak na Opla - Bose, HUD, NAVI, reflektory matrycowe (bomba), aktywne zawieszenie.


No właśnie problem w tym, że poprzednia Insignia była wyraźnie tańsza (uwzględniając rabaty i finansowanie np Masterlease). Dało się wyjechać czymś sensownym za około 120 tys. +/- 10tys.
Obecnie, żeby to miało ręce i nogi to jak sam mówisz lądujemy w kwocie z konfiguratora 165-170tys. co nawet uwzględniając rabaty i tak daje kwotę trochę dziwną.
Za te same pieniądze jest kilka innych, moim zdaniem ciekawszych aut, niektóre pojawiły się już w tym topiku.

CYTAT(CrocodileReggae @ Fri, 06 Apr 2018 - 22:08) *
Jakość środka talismana w moim odczuciu była niższa od koreańczyków, superba, passata i leona.
Wielkościowo bardziej jak leon...
Cenę ma kuszącą i wizualnie ciekawy z wierzchu...
Ale emocji to Ci on raczej nie dostarczy.


Mówisz o spasowaniu elementów, jakości montażu czy o jakości i doborze materiałów?

Wielkościowo to Talisman wydaje się wystarczający, trochę z tyłu cierpi miejsce na kolana ze względu na masywne fotele, przynajmniej w tej wersji co oglądałem tj. Initiale Paris.
Leon to jednak czuć, że jest kompakt (nic nie mam do kompaktów smile.gif wiele lat nimi jeździłem). Sam jestem ciekaw jakby sie sprawdził dla rodziny 2+2, w sensie kabiny bo bagażnik wydaje się, ze robi robotę.

Mówisz o braku emocji w Talismanie, pytanie czy Superb 2.0 TDI FWD czy Pasek 2.0 TDI jakieś dają smile.gif


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 08 Apr 2018 - 19:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
pawel934
post Mon, 09 Apr 2018 - 01:28
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Jeśli chodzi o Talismana - co do jazdy i wykończenia się nie wypowiadam (sam to mogłeś sprawdzić), ale jeśli chodzi o trwałość to mam dobre doświadczenia. W firmie mamy kilka takich aut, niektóre już ok. 100k przebiegu i bez uwag (Intens dCi 160 KM). Znam z opowieści też takie auto mojego klienta, kombi z przebiegiem 270k (!!!, premiera w 2016), nie było żadnych problemów poza eksploatacją. Była wymieniana turbosprężarka/turbosprężarki przy przebiegu trochę ponad 200k, ale auto po programie. Kilka miesięcy temu gość zmienił auto na takiego samego Talismana ale z 1.6 benzyna 200 KM, program tez już zrobiony, a diesla dojeżdża po nim ktoś inny w firmie. Z drugiej strony po internecie krąży gdzieś film z poirytowanym właścicielem, który w pierwszym roku wymienił pół samochodu, ale u nas żadnych problemów nie było.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Mon, 09 Apr 2018 - 07:14
Post #23


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





CYTAT(pawel934 @ Mon, 09 Apr 2018 - 01:28) *
Kilka miesięcy temu gość zmienił auto na takiego samego Talismana ale z 1.6 benzyna 200 KM, program tez już zrobiony, a diesla dojeżdża po nim ktoś inny w firmie. Z drugiej strony po internecie krąży gdzieś film z poirytowanym właścicielem, który w pierwszym roku wymienił pół samochodu, ale u nas żadnych problemów nie było.


Dzięki za info. Filmik przez Ciebie wspomniany widziałem. Wydaje się, że w tamtej sytuacji importer i ASO mogło się inaczej zachować.

Czy mógłbyś podpytać znajomego jak wyszedł program w benzynie? Gdzie robił? (może być PW)


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 09 Apr 2018 - 10:44
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Patee @ Sun, 08 Apr 2018 - 20:47) *
No właśnie problem w tym, że poprzednia Insignia była wyraźnie tańsza (uwzględniając rabaty i finansowanie np Masterlease). Dało się wyjechać czymś sensownym za około 120 tys. +/- 10tys.
Obecnie, żeby to miało ręce i nogi to jak sam mówisz lądujemy w kwocie z konfiguratora 165-170tys. co nawet uwzględniając rabaty i tak daje kwotę trochę dziwną.
Za te same pieniądze jest kilka innych, moim zdaniem ciekawszych aut, niektóre pojawiły się już w tym topiku.

za 170 tys. brutto masz bez łaski Insignię GSI 260KM (o ile jeszcze uda ci się zamówić ten silnik), albo 210KM w dieslu. Oczywiście 4x4, AT8, fotele sportowe.

Ta kwota, o której pisałeś (130-150) wystarczy na dopasioną Insignię Exclusive 170 diesel MT, albo Country Tourera. Do niedawna wystarczyłaby też na dopasioną Insignię Elite 260KM, ale już nie da się jej zamówić biggrin.gif

Za niecałe 150kpln kupujesz biednego Passka Highline 220KM FWD.

Powiem tak, bo przez ostatnie pół roku wybierałem autko mając niemal takie same założenia i sprawdzając te same samochody biggrin.gif
- Superb - dramatycznie w środku, głośno, nieprzyjemnie - 155kpln to kwota na 190KM DSG L&K
- Mondeo - za 150k kupujesz 180KM AT Vignale, za 130k kupujesz 180KM AT Titanum plus kilka dodatków
- Leon - to kompakt, bez sensu
- Talisman - 130k kupujesz Initiale Paris 200KM
- Espace 225K - za 155k kupujsze dopasione IP 225KM - obie Renówki bajeczne, szybka skrzynia, cisza, spokój w środku, Talisman bardzo ekonomiczny
- Passat - za 180k ma 240KM w Highlinie, za 150k masz 220KM. 280KM jest wycofane z oferty.
- Kia Optima 245KM - 155k - za tyle samo kupjesz diesla GT-Line
- Insignia - pisałem już, na pewno nie wolno kierować się konfiguratorem laugh.gif - poza tym jest to najnowocześniejsze auto z tych wszystkich wymienionych (HUD, mnóstwo asystentów, 4x4 Twinster, LEDy matrycowe etc).
- A6 - jak pisał hexx - kupujesz nowe auto, które od razu jest stare. Szkoda pieniędzy.

acha, jak zamierzasz obejrzeć Renault, to dobrze dobieraj salon - ja się dwa razy odbijałem od salonów z powodu niekompetentnych sprzedawców (brak wiedzy, niepotrzebne ingerencje w trasę testową, nieprzygotowany technicznie samochód). Ale jak się trafi na fachowca, to auto może zachwycić.



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 09 Apr 2018 - 15:49
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 09 Apr 2018 - 10:44) *
- Kia Optima 245KM - 155k - za tyle samo kupjesz diesla GT-Line

KIA nie ma mocnego diesla w tym modelu.
1.7 jest udany konstrukcyjnie i nie sprawia problemów.. ale jest bardzo słaby. 140KM w takim aucie nadaje się do spokojnego przemieszczania się, tylko przemieszczania.

Sensowny jest 2.0T PB i z topowym/kompletnym wyposażeniem GT spokojnie łapiesz się w 150k brutto... o ile nie przeszkadza sama marka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Mon, 09 Apr 2018 - 15:59
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insignia...html#ddb340eeae

Ja bym próbował to negocjować, opcja wydaje się super i świeżutkie auto


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Mon, 09 Apr 2018 - 23:00
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Zejdz z wypo na rzecz silnika i napędu.
Odpocznij sobie od diesla nie będziesz tęsknił.
Przetestuj 2.0tsi 280 KM dsg 4x4 w superbie...
W style z pakietem za 1000 masz wszystko co potrzeba i 5.2 do 100...
I tyle miejsca co w s klasie.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 10 Apr 2018 - 07:49
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





kiedyś 125p miały taki napis....



Skoda będzie miała o 280KM i 4x4 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 10 Apr 2018 - 08:45
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 09 Apr 2018 - 10:44) *
- A6 - jak pisał hexx - kupujesz nowe auto, które od razu jest stare. Szkoda pieniędzy.

Kurde, Panowie nie przesadzajmy wink.gif To rzekomo stare Audi A6, o ile jest w normalnej wersji z quattro, to jeździ tak że żaden z powyższych sedanow nie może z nim specjalnie konkurować. Torsen T3, duża kabina z wygodnymi kanapami i stolkami, doskonale wyciszone i porządnie wybierające nierówności zawieszenie. Do tego to "archaiczne" wnętrze które jest ergonomiczne i nie ma tych idiotyczny ekranów i lakierowanych na wysoki połysk plastików czy szkła jak nowe A6. Nie ma co prawda aż tylu systemów bezpieczeństwa co nom Insignia, ale ono prowadzi tak, że nie specjalnie czuć aby były potrzebne. I mówię to jako osoba która naprawdę nie lubi tej marki z uwagi na fatalny PR i sposób podejścia do klienta. Jedyny problem A6 C7 to cena. Dobra wersja kosztuje ok.,350 tys. zł. Niezła może z 290 tys. zł. Nawet z rabatem będzie ciężko zejść poniżej 200 tys. zł za 3.0 TDI. Można próbować z 2.0 TSI. Auto naprawdę już dopieszczone i dopracowane. Na pewno bym go brał dla siebie jakbym ktoś zaproponował za niego 200 tys PLN z 3.0 silnikiem smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Tue, 10 Apr 2018 - 08:59
Post #30


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(Honada @ Tue, 10 Apr 2018 - 08:45) *
Kurde, Panowie nie przesadzajmy wink.gif To rzekomo stare Audi A6, o ile jest w normalnej wersji z quattro, to jeździ tak że żaden z powyższych sedanow nie może z nim specjalnie konkurować. Torsen T3, duża kabina z wygodnymi kanapami i stolkami, doskonale wyciszone i porządnie wybierające nierówności zawieszenie. Do tego to "archaiczne" wnętrze które jest ergonomiczne i nie ma tych idiotyczny ekranów i lakierowanych na wysoki połysk plastików czy szkła jak nowe A6. Nie ma co prawda aż tylu systemów bezpieczeństwa co nom Insignia, ale ono prowadzi tak, że nie specjalnie czuć aby były potrzebne. I mówię to jako osoba która naprawdę nie lubi tej marki z uwagi na fatalny PR i sposób podejścia do klienta. Jedyny problem A6 C7 to cena. Dobra wersja kosztuje ok.,350 tys. zł. Niezła może z 290 tys. zł. Nawet z rabatem będzie ciężko zejść poniżej 200 tys. zł za 3.0 TDI. Można próbować z 2.0 TSI. Auto naprawdę już dopieszczone i dopracowane. Na pewno bym go brał dla siebie jakbym ktoś zaproponował za niego 200 tys PLN z 3.0 silnikiem smile.gif


+1


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Tue, 10 Apr 2018 - 10:26
Post #31


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





CYTAT(CrocodileReggae @ Mon, 09 Apr 2018 - 23:00) *
w superbie...


I naklej na boczne drzwi naklejkę Iglotexu albo innego Oleofarmu wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 10 Apr 2018 - 10:51
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Honada @ Tue, 10 Apr 2018 - 08:45) *
Kurde, Panowie nie przesadzajmy wink.gif

Nikt nie zarzuca, że jak jest "starym modelem" to jest złe czy mniej komfortowe.
Po prostu kupujesz fabrycznie nowe auto (dalej wcale mało nie kosztujące) a ono zanim wyjedzie z salonu... jest już starym i modelem.

Jeżeli to komuś nie przeszkadza... to warto się pochylić nad nim smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Tue, 10 Apr 2018 - 11:39
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Duże i dobrze jadące: superb.
A jak ma nie mieć konotacji z iglotexem, oleofarmem, wzbudzić zazdrość u sąsiada i poważanie na firmowym parkingu... to zdecydowanie polecam coś innego.
Skoda raczej dla ludzi o ugruntowanym poczuciu własnej wartości.

Jak nie musi być wypasione to A6 będzie spoko.
I prezentuje się lepiej od skody, reno, forda...


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
makaveli
post Tue, 10 Apr 2018 - 19:11
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 July 2004
Skąd: radzymin





I codziennie rano oglądasz ta kurę na środku kierownicy.
Hm.


--------------------
e36 320iA coupe -> 329iT by SLG - 400+
e36 325i convertible
golf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Tue, 10 Apr 2018 - 20:05
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Kompleksów nie wyleczy, niczego nie wydłuży.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Tue, 10 Apr 2018 - 20:22
Post #36


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





Panowie, ja nie mam problemu z pozycjonowaniem Skody czy też innego Kia. Marka mi nie przeszkadza czy też konotacje związane z danym modelem.
Wręcz przeciwnie, nie koniecznie musi być marka premium. Fakt faktem, że jeśli jest coś mnie popularne niż Pasek albo Superb to nie będę narzekał.

Ze Skodą jest taki problem, że naprawdę to duży kawał auta za rozsądne pieniądze.
Natomiast jakość niektórych materiałów, design wnętrza, jego przytulność to jest na poziomie zmywarki Siemensa.
Po prostu trochę rozpieścił mnie Mercedes i z tego nie chciałbym rezygnować.

Nie przeszkadza mi też to, że A6 C7 to schodzący model. Natomiast jest poza budżetem jak wynika z mojego rozeznania.

Skłaniam się ku Renault Talisman wersja IP z silnikiem TCe200.
Pytanie czy utrata wartości tego auta nie zabija trochę jakichkolwiek kalkulacji? Bo wydaje się, że będzie sporo większa niż VW, Skoda czy nawet Opel...
Już widzę, że branie Talismana w najem to zupełnie nie opłacalny temat przy moich przebiegach i przeznaczeniu auta.

Powiem szczerze, że jakoś nie widzę alternatywy...

PS. Insignia dość ciekawa z linku, ale myślę, że z tej ceny to już nie wiele zejdą, po drugie to nie jest kombi


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 10 Apr 2018 - 20:55
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





popatrz na katalogi Optimy GT 2.0 turbo
może się spodoba

za max co można dołożyć w wersji kombi nie przekroczysz 150k za całkowicie nowe auto 2018
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Tue, 10 Apr 2018 - 21:24
Post #38


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





CYTAT(hexx #2 @ Tue, 10 Apr 2018 - 20:55) *
popatrz na katalogi Optimy GT 2.0 turbo
może się spodoba

za max co można dołożyć w wersji kombi nie przekroczysz 150k za całkowicie nowe auto 2018


Nie bardzo podchodzi wizualnie z zewnątrz, a w środku stara się być chyba bardziej niemiecka niż Niemcy wink.gif

O co chodzi, że mając 45 koni i 90 Nm więcej od Talismana taka Kia robi 7,6 sek do 100km/h? Skrzynia?


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Tue, 10 Apr 2018 - 21:52
Post #39


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





Co do skody.
Spotkałem się z człowiekiem który stwierdził że kupił SuperB bo jak jeździł lepszymi autami to mu szło gorzej w interesach.
Po prostu jak podjeżdżał czymś lepszym to klienci podchodzili do niego jak do "złodzieja" w tym sensie że "ile to on musi na nas zarabiać że takim autem jeździ".
A jak jeździł superB`em to było ok.

Wszystko ma plusy i minusy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Tue, 10 Apr 2018 - 22:22
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





To sie nazywa współczucie.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 07:05